Popüler Konu Sevgili günlük...

kim bilir, belki bir gün cesaret edebilirsem, anne olurum .. annemi seviyorum . babam gittiğinden beri farkındayım içine döndü. böyle çok içine en içine. biraz daha sessiz artık. çocuktum ben şimdi ise çocuğum oldu. 27 kere yaş aldım daha, 62 yaşında çocuğum oldu. kıyamıyorum ona, pamuklara sarmak istiyorum onu. alıp baştan büyütmek istiyorum. bi başı ağrısa tonlarca senaryo yazıyorum . sahi ya gitse babam gibi, ben ne yaparım ? tek kaldı koskoca köy evinde, gel diyorum anacığım benimle yaşa? yok diyor evimde mutluyum. biliyorum yük olmak korkusu. ömründe hiç dayanmamış ki kendinden başkasına. ama kızıyım onun, eşimde oğlu.. yük olmaz ki bize. sır olur ancak bize sırdaş olur. şimdi iftarda ekşi ekşi yoğurt çorbası yaptı benim için. köydeyim bugün. babam yok gerçi. onuda çok özlüyorum ama o ayrı bir konu....
26 martta ki günlüğümü yazarken ''bir gün cesaret edebilirsem'' anne olurum belki yazmışım . 16 günlük anne adayıymışım meğerse. cesaretsiz yakalandım biraz. ama o bana güç veriyor. karnımda var olduğunun tam 75. günü. babam gideli de epey oldu. bayram hediyesi gibi geldi minik bize. tam bayramda babamın yokluğuna ağlayacağım ki aklıma bebeğim geliyor. sanki biz ağlamayalım diye babamın hediyesiydi o. babamsız ve bebeğimle ilk bayramımdı bu. annemde benimle daha çok yaşamak zorunda kaldı tabi. kıyamıyor kızına . yemeklerimi yapıyor evimizi toparlıyor. allah binbir kere razı olsun anacığım diyorum. şimdi kendini yükte hissetmiyor hem . annem bunca zaman hep bir işe yaramış, hiç boş kalmamış, hep çalışmış. ama heeeppp çalışmış. o yüzden kendini yük hissetmesi. ama geçti. şimdi diyor ki '' benden iyisi mi var, kızım var oğlum var eeee torunumda yolda daha ben ne isteyeyim '' allah bizi birbirimizden ayırmasın anacığım . allah seni eşimi ve bebeğimi korusun :KK200:

Sevgili günlük,

bu dünyada en güzel şeylerden biri Aşık
olmak 🤍
Ahh keşke doğru seçim yapsaydım❣️

Sevgili günlük,

eş insana iyi gelmeli ama benim eşim bana iyi gelmiyor beni mutsız ediyor dibe çekiyor, neden neden kapıyı vurup çekip gidemiyorum. Onunla mutlu değilim insanı akrep gibi sokuyor, yılan gibi sivri dili var, negatifin önde gideni, herşeye ama herşeye kötü tarafından bakıyor onun yanında pozitif olmak çok zor, kavga eder gibi gergin gergin yüksek sesle konuşması yokmu - onunla sohbet muhabbet etmek resmen işkence- car car hiç sosmuyor hep o konuşsun… ben artık katlanmak istemiyorum bu insana. Hayattan zevk almıyorum, bilmiyorum sırf onun yüzündenmi yoksa kendi karakterimden dolayımı, hiçbirşeyden mutlu olamıyorum. Kös kös tüm gün oturuyorum evde. Yazık en güzel yıllarım gençliğim çürüdü resmen.

Sevgili günlük,

Şu herşeyi didikleyen, soru üstüne soru soran meraklı insanlardan nefret ediyorum, onlara cevap olarak “S A N A N E “ demeyi çok isterdim…

Dün tesadüfen yaşadığın şehirden hatta ilçeden geçtik.Aklıma sen geldin. Müdürü olduğun okulu gördüm yanından geçtik ne tesadüf. Alabildiğine yeşil ama köy gibi bir yerdi. Evlenirsek memleketime gelmeyi hatta beni hemen eş durumundan getirmeyi vaat etmiştin, bilmiyorum blöf müydü ama inanmıştım. Ben bile seni unutmamışken beni unuttuğunu hatta hayatın boyunca unutabileceğini hiç sanmıyorum. Eminim bazen ufak şeyler sana beni hatırlatıyordur. Bana karşı saf ve temiz bir sevgi vardı içinde biliyorum. Bir iki yıl oldu sen evleneli, benimse yıllar geçti. Her zaman mutlu olmanı dilerim. Olamazdık üzgünüm.

X