Sevgilim evlilik konusuna sıcak bakmaya meyilli mi sizce yoksa boşa kürek mi benimkisi?

Ev temizlemek, dikiş yapmak, becerikli olmanızın farkında olması, bunlarla mutlu oldugunu düşünmeniz, gerek var mı böyle şeylere bilemedim.
İlişkinizin bu asamadan sonra ne olacağı daha net ortaya çıkar aslında. Siz yeni atanmışsınız, ayrı şehirlerde nasil olacak bilemezsiniz.
Sevgiliniz de evlilikle ilgili temkinli olabilir, onun hazır olacağı zaman size uzun gelebilir ama bunu biraz daha yaşayıp görebilirsiniz ancak.
İlişkinin gidişatını belirleyecek olan taraf tek başına sevgiliniz olmasın sadece.

Belirsizlik sizi geriyor mu? Anlamadım ben sevgiliniz tamam dese yarın evlenecek gibi bir haliniz mi var sanki de belirsizlik istemiyorsunuz? 750 km uzağa gideceksiniz daha yeni atandınız. İlişkiniz sonraki ayları görecek mi o bile belli değil. Daha sadece 8 ay olmuş zaten. Akışına bırakın bence şu an bu ilişkiye devam etmek size bir şey kaybettirecek mi?
Kaybettirmez ama çözemediğim şu zamanla değişir mi bazı şeyler dediği gibi yoksa 3-4 yıl geçmiş ve hala oyalanan bir kadın mı olurum?

1. Az çok gözlemliyorum anneci değil hatta küçük yaşta kendi ayakları üzerinde durmuş bir insan. Kadın çok yumuşak yüzlü gelinleriyle arkadaş gibi olmaya çalışıyor sorun bu. Mesela abisi de eşiyle İzmir de yaşıyor kız ailesinden o aile kültürünü almamış. Kaynana yani sevgilimin annesi evine gelince selam verip odaya geçiyor alkol ot kafayı çekiyormuş şimdi bu kadın napsın diğeri kim bilir naptı😅
2. Evlenmek istemiyorum demiyor sadece sütten ağzım yandı korkularım var diyor. 6 yıllık sevgilisiyle evlenmiş 2,5 yıl evli kalabilmiş kendisi ayrılmış kolay olmamış. Beni seviyor eminim anlıyorum hal hareketinden aslında evlilik konuları hem hoşuna gidiyor ama bir an frenliyor kendini. Türkiye ekonomisi tecrübeler vs… Babası sevgilim 17 yaşındayken vefat etmiş annesi bir işçi emeklisi arkasında kimsesi yok. En basit istediğin düğün 200 bin diyor. Bazen birlikte evlilik hakkında konuşsak da bazen geriliyor.
3. Öabt yok benim Görsel sanatlar öğretmeniyim. Mesafe önemli değil ayda 2 hafta sonu birlikte kalırız giderim yanına onun biraz zor mesleği nöbetli falan malum… ben ruhuma bu kadar uyan insanı bulamadım bu yaşıma kadar mesafe bizim için çoo sorun değil ikimizde uzaktan ilişki tecrübesine sahip insanlarız.
Aşkım sen bütün taşları yerine oturttun. Ben bile ikna oldum şu kadar uğraşıp yazman sonucunda sen kendini hayde hayde ikna etmişsindir. Mutluluklar

Düğün istemiyor değilim ama para da dökmem çok saçma geliyor 🫤
Sacma da gelse icinde kalsin belli etme. Ben de oyleydim zirnik beklemedim istemedim de, isteyenin degerli oldugunu gordum en nihayetinde o yuzden istemem sevmem mssraf olmasin deme, iste ama abartma da. Neyse bu sonraki isler once adami tanimalisin ne oldugu belli degil

Bulunmaz hint kumaşı mı bu adam? Yok hamarat buldu bilmem ne… O kendini size beğendirsin, o “acaba benle evlenir mi” desin. Erkeğin kadını nikah masasına oturtmadığı evliliklerden bir şey olmuyor genelde. Ayrıca hiçbir kadın eğer ruh hastası değilse durduk yere “ya annen ya ben” demez. Bu adam anneci olabilir.

Valla panpa bir de evlenmem sorumluluk almam diyen tipler çıktı....kız iyi guzel seviyorum kıymetini bileyim vb demiyorlar, o tiplerin aklı bizimki gibi çalışmıyor. Dimdirekt konuş kendi kendine varsayımlarda bulunma. Kimse 35 yasındaki adama gelecek sormanı yadırgamaz, olgun yaştaki insanlar için 8 ay da hic az değil. Bol sans dildrim🙋‍♀️

8 ay evlilik için kısa bir süre ama yaştan dolayı hemen evlenmek istiyorsanız anlayışla karşılarım laaakin eski eş kişisi neden ''ya annen ya ben'' diye bir soru yöneltmiş mesela? Siz sevgilimin annesi çok iyi diyorsunuz ama o kızcağızda evlenmeden önce öyle biliyordur ki sonradan gerçek yüzünü görüp öyle bir soru yöneltmiş demek ki. Eğer evlenirseniz istememezlik yapmayın bir şeyler isteyin ileride pişman olursunuz

evliliğe çocuğa sıcak bakmıyor şu an. İşte bakalım neler olacak motive olmam gerek şu an biraz borcum var ileride bakarız evet de demiyorum hayır da falan kafasında. Su akar yolunu bulur her şey yolunda giderse inşallah o da olur falan diyor. Ve bu belirsizlik beni geriyor
Konu sahibi ben vazgeçtim ikna falan olamam. Gel sen de bi daha düşün. Vallahi sonra daha büyük dert arkadaşım. Hazır yeni başlangıç yapıyorsun madem ÖABT derdin de yoktu sende şimdi beyaz saç da yoktur kaz ayakları da 😂taze çıtır bir öğretmen arkadaşım olarak vazgeç.

Konu sahibi ben vazgeçtim ikna falan olamam. Gel sen de bi daha düşün. Vallahi sonra daha büyük dert arkadaşım. Hazır yeni başlangıç yapıyorsun madem ÖABT derdin de yoktu sende şimdi beyaz saç da yoktur kaz ayakları da 😂taze çıtır bir öğretmen arkadaşım olarak vazgeç.
Ama hocam şimdi 8 ayımı veren benim o kadar çok yaşanılan konuşulan şey var ki sadece benim bildiğim, o kadar duygusal bir adam ki o kadar kırılmış korkmuş ki. Siz yaşasanız burada yorum yapan herkese at gözlüklü bunlar derdiniz. Hayat siyah beyaz değil griler de vardır. Güven gözü kapalı bir durum ya vardır ya yoktur ve de. Hep kötü senaryolar dönüyor insanların psikolojisi iyi değil onu anladım. Oysaki ben onun da benim de haklı haksız yönlerimi ele alan aklı başında yorumlar görmeyi dilemiştim. Ama herkes çok öznel ve kendi hayatlarına göre yorum yapıyor. Tuhaf… 360 derece göremiyor bizim insanımız

Merhaba arkadaşlar 28 yaşımdayım öğretmenim yeni atandım Meb e 2 yıl sınav stres sürecinden geçtim. Şimdi ailemden, sevgilimden 750 km uzağa doğuya gideceğim görev için. Büyük bir belirsizlik zaten yaşıyorum yeni insanlar yeni ortam. Bir de sevgilimle bir belirsizlik var o da 35 yaşında hemşire memur yaklaşık 8 aydır birlikteyiz fakat o bir evlilik geçirmiş 2 yıl önce boşanmış. Eski eşinden pek bahsetmez ama her gün kavga , baskı varmış bir de başka şehirde olan annesiyle ilgili “ya annen ya ben” gibi saçma cümleler kuruyormuş. Bizim ilişkimizde ise Beni seviyor ben de onu seviyorum ama evliliğe çocuğa sıcak bakmıyor şu an. İşte bakalım neler olacak motive olmam gerek şu an biraz borcum var ileride bakarız evet de demiyorum hayır da falan kafasında. Su akar yolunu bulur her şey yolunda giderse inşallah o da olur falan diyor. Ve bu belirsizlik beni geriyor aslında bu söyledikleri belirsizlik mi tam olarak onu da bilmiyorum ama bir yandan da çok daha dürüst geliyor evlilik çok konuşan vaat verenden de bir halt olmuyor. Birlikte mutluyuz birbirimizi seviyoruz birlikte yiyip içip pişirip uyuyoruz. Bazen evini temizlerken bana uzaktan gülümseyerek hayranlıkla baktığını görüyorum. Hamarat buluyor beni. Geçenlerde üniformasının ortası yırtılmış aldım elime sağlamca diktim içten içe mutlu oldu ve yüzüne vurdu bu mutluluk.
Annesi ailesi biliyor beni kız kardeşiyle tanıştırdı. Arkadaşıyla tanıştırdı. Hatta arkadaşı yengeyi çok beğendim demiş. Annesi telefonda konuşurken selam söyle demiş benden için. Ama bunlara çok anlam yüklememi istemiyor hem hoşuna gidiyor bunları çevresinden duymak ve bana söylüyor ama çok anlam yüklememi de istemiyor. Az çok tanıdı ben güzel işi gücü olan kültürlü bir kızım. Becerimi vefalı ve gözü yükseklerde olmayan yapımın da farkında. Büyük düğün altın inci de istemiyorum ama yine de çok pozitif değil. Birlikte kampa gittik şehir dışına çıktık uyuduk gezdik dolu dolu geçiyor vakit. Ten uyumumuz da çok güzel gelir gider sarılır öper. Davranışlarda problem yok saygı sevgi dozunda ama merak ediyorum nolacağımızı sabırsızım belki bilmiyorum. O da kendince haklı ben de siz böyle bir şey yaşadınız mı? Bu durumda ne yapmak nasıl bir yol izlemek gerek sizce?
Aaayy hic gelemem boyle bir kafadaki adama! Bana net adamlar gerek… seni seviyorum su su zaman ciddi adim atariz. Onun gecmisinin bedelini senmi odeyeceksin???? Belki 4 sene sonra hazir olucak? O zamana kadar sen belkide cok guzel kismetleri kacirip bu sunepeyi beklemekle gecireceksin. Bakariz ayaklari yapiyorsa evlenmez buna eminim.

Evlilik gibi ciddi bir karar neden erkeğin iki dudağının arasında olsun ki ?
Bana çok absürt geliyor bu tür ilişkiler..
Bir kadın olarak sizin cazibeniz kayboluyor onu evliliğe ikna etmeye çalışırken
Evliliği isteyen dillendiren sizsiniz ama beyefendi sürekli kendini naza çekiyor
Satır aralarındaki "motive olmam gerekiyor, anlam yüklemeni istemiyorum" gibi ifadeler çok rahatsız etti beni bir kadın olarak..
Adam evlenmek istemeyebilir bu çok normal ama dile getiriş şekli çok kulak tırmalayıcı değil mi ?
Bi muallakta bırakmalar, bi nazlanmalar, bi beni ikna et çabaları..
Siz çok aşıksınız belli, kendinizi beğendirme , göze girme, hamarat görünme çabalarınızdan belli ama bunlar da fazla geldi.
Adamın evini temizliyorsunuz o da oturup gülümseyerek sizi izliyor ?
Vallahi ben de evimi temizleyen olsa gülümseyerek hayranlıkla izlerim, buna da gerçekten anlam yüklemeyin.
Bu yaşta bir erkek, hele de uzun soluklu ilişki yaşayıp evlenip boşanma gibi tecrübeler yaşamış bir erkek hamarat diye asla bir kadınla evlenmez.
Uzak mesafe ilişkisi de yaşamaz.
Yaşınız genç.
Ben olsam hiç uğraşmam, tatlış bir anı olarak kaldığım yerde bırakır kendimi gideceğim yerde yaşayacağım yeni aşklara hazırlarım.
Unutmayın, ilişkide erkek tarafının biraz daha hevesli ve aşık olması her zaman en güzelidir.
Neden acabalarla zihninizi bulandırasınız ki.

Borcum var demiş. Şu an düşünmüyorum demiş. Gayet açık. Kendi hayatınıza odaklanın. Olacaksa olur zaten. Göreviniz hayırlı olsun.
Gayet açık değil mi? Ben seni manipüle etmek istemiyorum sana evleniriz dedim beklentiye girdin ilerde olmadı nolacak? Diyor. Hadi atandığın yerde birini buldun yanıma git gel uzaktan yürümez dedin ben napcam? Diyor. Nası başladığı değil istikrar önemli ben sana hep açık konuştum su akar yatağını bulur yarınımız belli değil bu işler teminatla olmaz yaşa da gör diyor

Gayet açık değil mi? Ben seni manipüle etmek istemiyorum sana evleniriz dedim beklentiye girdin ilerde olmadı nolacak? Diyor. Hadi atandığın yerde birini buldun yanıma git gel uzaktan yürümez dedin ben napcam? Diyor. Nası başladığı değil istikrar önemli ben sana hep açık konuştum su akar yatağını bulur yarınımız belli değil bu işler teminatla olmaz yaşa da gör diyor

Eee biz de onu diyoruz. Ilerde sorarsan adam ben evlenmem dedim sen niye beklentiye girdin diyecek. Adam o günün yolunu yapıyor.

X