Sevgilim evlilik konusuna sıcak bakmaya meyilli mi sizce yoksa boşa kürek mi benimkisi?

Burası kadınlara ait bir yer ve biz seni dinliyoruz sevgili arkadaşım.
Onun tarafını ne yapalım yani ?

E hadi tamam onun tarafından bakayım.
Evlenip boşanmışım bir ton şey atlatmışım sonra benden genç ve hamarat bir kızla sevgili olmuşum diyelim 8 ayda evlilik kararı almam. Ama sevgilime de "annem selam söyledi ama buna anlam yükleme" "arkadaşım yenge güzelmiş dedi ama anlam yükleme" falan demem. Bu kısımlar çok kırıcı burda bi anlaşalım olur mu ?

Şimdi tekrar dönelim sana, bu kadar evlilik hevesli görünme. Asıl sen "olursa olur ya, hayırlısı" modunda ol. Cool ol, cazibenden ödün verme. Onun hevesi azsa seninki daha az olsun, olmasa da öyle göster. Hamarat görünme, göze girme çabalarına girme. Ve akışına bırak. Gidince anlayacaksın zaten.
Çok teşekkürler tüm olay şöyle bir bakış açısıydı hocam. Ama bazı insanlar direkt erkeğe yükleniyor o da insan oysaki öksüz babası yok bu adamın kendi çabasıyla düğün yapmış 6 yıllık sevgilisiyle bile 2,5 yılda ayrılmış üzülmüş depresyona girmiş bulaşık yıkarken bile ağlamış karşı tarfa çekişmeliye dönmesin boşanma diye her şeyi vermiş tek celsede bitsin yüzünü görmeyim diye kişisl eşyalarını alamamış kız da gıcıklığına vermemiş demiyor. Yeniden düzen kurmaya çalışmış ev tutana kadar arkadaşında otelde sürünmüş demiyor. Sadece yargısız infaz bu ben duymak istmediğim yorumları duydum diy kızmıyorum bu kadar dar tek taraflı yargılayıcı tavırlara kızıyorum.

8 ay henüz çok erken bu konu için... Sabret, kendin olmaya devam et, içinden geldiği gibi davran. Bana kalırsa zaten arada restleşip bir süre ayrılsanız bile sonunda evleneceksiniz. Bu yüzden dert etme, bir daha bu konuyu gündeme getirme.

Sevgilinizin korkuları, aşamadığı duvarları varmış. Ne yapacağım diye soruyorsunuz. Tabii ki onun bunları aşmasını bekleyeceksiniz.
Onun evini temizlemek, söküğünü dikmek gözüne girmek için çabalamak gibi davranışlar sizin için sevgiden kaynaklı ama onun için evlenme çabası olarak görünüyordur. Bu daha itici gelebilir, onu daha çok korkutabilir. O yüzden çok anlam yükleme diyor bazı davranışlara.
Yapacağınız şey tıpkı onun istediği gibi akışına bırakmak. Gittiği yere kadar gider, gitmediği yerde biter.
Teşekkürler 😇

Yorumları okumadım çok hakim değilim o yüzden diğer yazılanlara. Şu an için evlenmek istemiyor zaten şu an siz de evlenecek durumda değilsiniz. İlerleyen zamana da o zaman bakarsınız. Aman kasmayın bu kadar akışına bırakın. Aranızda epey mesafe olacak uzaktan ilişki yürütmek kolay değil. O zaman belli olur zaten bazı şeyler
Teşekkürler kıymetli yorumlarınız için

Çok teşekkürler tüm olay şöyle bir bakış açısıydı hocam. Ama bazı insanlar direkt erkeğe yükleniyor o da insan oysaki öksüz babası yok bu adamın kendi çabasıyla düğün yapmış 6 yıllık sevgilisiyle bile 2,5 ayda ayrılmış üzülmüş depresyona girmiş bulaşık yıkarken bile ağlamış karşı tarfa çekişmeliye dönmesin boşanma diye her şeyi vermiş tek celsede bitsin yüzünü görmeyim diye kişisl eşyalarını alamamış kız da gıcıklığına vermemiş demiyor. Yeniden düzen kurmaya çalışmış ev tutana kadar arkadaşında otelde sürünmüş demiyor. Sadece yargısız infaz bu ben duymak istmediğim yorumları duydum diy kızmıyorum bu kadar dar tek taraflı yargılayıcı tavırlara kızıyorum.
Belki de ne kadar suçlu ise çekişmeliye dönüp ortalığa dökülmesin diye vermiştir.
O kadar çekişmeliye dönmesin diye uğraşmak al her şey senin olsun demek çok mu mantıklı geldi size?
Bir şey de anlatmıyor güya ama yazık bulaşık yıkarken ağlamış onu anlatıyor.
Bu mu mantıklı geliyor?
Siz sanırım çok evlenmek istiyorsunuz perde inmiş gözünüze mantığı devre dışı bırakmışsınız

Evlilik düşüyorsan ve karşındaki adam düşünmüyorsa, düşündürtmek için yapacagin tek şey yama yapmak değil, evlilik düşünmüyor gibi yapmak :) o şu an sadece iyi bi işçi bulmuş olmanin gururunu yaşıyor çevresiyle.
Annem gibi konuştunuz o da sen bu konuları açma bak o nasıl açacak diyor ahha

Sevgilisinin evinde temizlik yapıp, dikiş dikerek hamarat gözükmeye, göze girmeye çalışan birinin yorumları dar ve ezberlenmiş bulması. 🫠
Yorumların bazıları çok düz ve ezberlenmiş şeyler . Ben daha geniş düşünen insanların yorumlarını bekliyorum. Yine de teşekkürler

Merhaba arkadaşlar 28 yaşımdayım öğretmenim yeni atandım Meb e 2 yıl sınav stres sürecinden geçtim. Şimdi ailemden, sevgilimden 750 km uzağa doğuya gideceğim görev için. Büyük bir belirsizlik zaten yaşıyorum yeni insanlar yeni ortam. Bir de sevgilimle bir belirsizlik var o da 35 yaşında hemşire memur yaklaşık 8 aydır birlikteyiz fakat o bir evlilik geçirmiş 2 yıl önce boşanmış. Eski eşinden pek bahsetmez ama her gün kavga , baskı varmış bir de başka şehirde olan annesiyle ilgili “ya annen ya ben” gibi saçma cümleler kuruyormuş. Bizim ilişkimizde ise Beni seviyor ben de onu seviyorum ama evliliğe çocuğa sıcak bakmıyor şu an. İşte bakalım neler olacak motive olmam gerek şu an biraz borcum var ileride bakarız evet de demiyorum hayır da falan kafasında. Su akar yolunu bulur her şey yolunda giderse inşallah o da olur falan diyor. Ve bu belirsizlik beni geriyor aslında bu söyledikleri belirsizlik mi tam olarak onu da bilmiyorum ama bir yandan da çok daha dürüst geliyor evlilik çok konuşan vaat verenden de bir halt olmuyor. Birlikte mutluyuz birbirimizi seviyoruz birlikte yiyip içip pişirip uyuyoruz. Bazen evini temizlerken bana uzaktan gülümseyerek hayranlıkla baktığını görüyorum. Hamarat buluyor beni. Geçenlerde üniformasının ortası yırtılmış aldım elime sağlamca diktim içten içe mutlu oldu ve yüzüne vurdu bu mutluluk.
Annesi ailesi biliyor beni kız kardeşiyle tanıştırdı. Arkadaşıyla tanıştırdı. Hatta arkadaşı yengeyi çok beğendim demiş. Annesi telefonda konuşurken selam söyle demiş benden için. Ama bunlara çok anlam yüklememi istemiyor hem hoşuna gidiyor bunları çevresinden duymak ve bana söylüyor ama çok anlam yüklememi de istemiyor. Az çok tanıdı ben güzel işi gücü olan kültürlü bir kızım. Becerimi vefalı ve gözü yükseklerde olmayan yapımın da farkında. Büyük düğün altın inci de istemiyorum ama yine de çok pozitif değil. Birlikte kampa gittik şehir dışına çıktık uyuduk gezdik dolu dolu geçiyor vakit. Ten uyumumuz da çok güzel gelir gider sarılır öper. Davranışlarda problem yok saygı sevgi dozunda ama merak ediyorum nolacağımızı sabırsızım belki bilmiyorum. O da kendince haklı ben de siz böyle bir şey yaşadınız mı? Bu durumda ne yapmak nasıl bir yol izlemek gerek sizce?
Benim aklıma iki sey takıldı
Annen mi ben mi dediğine göre önceki eşi çok anneci bir adam eş ve annesi arasındaki seviyeyi koruyamadıgini düşündüm
İkincisi
Buna anlam yükleme diyen adam sizinle evlenmez bu kadar net bence bir kez evliliğin tadına bakmış pişman olmuş bir adam belli ki sizinle de rahat bir hayat yaşıyor yani evliligi arzu edecek bir durum yok önünde bence bu adam seni oyalarda oyalar canım hakkında hayırlısı

Ama hocam şimdi 8 ayımı veren benim o kadar çok yaşanılan konuşulan şey var ki sadece benim bildiğim, o kadar duygusal bir adam ki o kadar kırılmış korkmuş ki. Siz yaşasanız burada yorum yapan herkese at gözlüklü bunlar derdiniz. Hayat siyah beyaz değil griler de vardır. Güven gözü kapalı bir durum ya vardır ya yoktur ve de. Hep kötü senaryolar dönüyor insanların psikolojisi iyi değil onu anladım. Oysaki ben onun da benim de haklı haksız yönlerimi ele alan aklı başında yorumlar görmeyi dilemiştim. Ama herkes çok öznel ve kendi hayatlarına göre yorum yapıyor. Tuhaf… 360 derece göremiyor bizim insanımız
Göğsüme sigara atıp beni yakan, 1001 çeşit ruh hastalığıyla hayatı zindan eden, elimden kendi paramı alıp anasını beslemeye çalışan, aileme hakaretler yağdıran bir eski eşim vardı. Boşandıktan sonra barışmaya çalışırken öyle bir anlatmış ki hikayeyi. Beni tanımayan insanlar vicdansızlığımdan dem vurup “barış adamla” diye mesaj atıyorlardı bana :) gözlerini aç aç, güvenme sakın.

İlk evliliği 2,5 yıl sürmüş
6 yıllık ayrıl barış bir ilişki sonucu evlenmiş
Hemen hemen 2,5 yıl oldu ayrılalı
Benle olalı 7-8 ay oldu
Bu adam evlenmez, sizinle sadece güzel vakit geçiriyor.Sizce de bu kadar anaçlık fazla değil mi? Gidip evini temizliyorsunuz,söküğünü dikiyorsunuz falan. Ben de hayatımdan memnunum, iyi vakit geçiriyoruz birlikte diyorsanız devam edin ama evlilik gibi bir niyetiniz varsa evlenmez.Ayrıca şu ıssız adam modları da çok sıkıcı, yok kalbi kırılmış, yok bilmem ne.Kazık kadar 35 yaşında adam.Bir de diğer kadın, yani eski eşi size ne kadar kötüleniyorsa altında art niyet arayın derim.

Evlilik gibi ciddi bir karar neden erkeğin iki dudağının arasında olsun ki ?
Bana çok absürt geliyor bu tür ilişkiler..
Bir kadın olarak sizin cazibeniz kayboluyor onu evliliğe ikna etmeye çalışırken
Evliliği isteyen dillendiren sizsiniz ama beyefendi sürekli kendini naza çekiyor
Satır aralarındaki "motive olmam gerekiyor, anlam yüklemeni istemiyorum" gibi ifadeler çok rahatsız etti beni bir kadın olarak..
Adam evlenmek istemeyebilir bu çok normal ama dile getiriş şekli çok kulak tırmalayıcı değil mi ?
Bi muallakta bırakmalar, bi nazlanmalar, bi beni ikna et çabaları..
Siz çok aşıksınız belli, kendinizi beğendirme , göze girme, hamarat görünme çabalarınızdan belli ama bunlar da fazla geldi.
Adamın evini temizliyorsunuz o da oturup gülümseyerek sizi izliyor ?
Vallahi ben de evimi temizleyen olsa gülümseyerek hayranlıkla izlerim, buna da gerçekten anlam yüklemeyin.
Bu yaşta bir erkek, hele de uzun soluklu ilişki yaşayıp evlenip boşanma gibi tecrübeler yaşamış bir erkek hamarat diye asla bir kadınla evlenmez.
Uzak mesafe ilişkisi de yaşamaz.
Yaşınız genç.
Ben olsam hiç uğraşmam, tatlış bir anı olarak kaldığım yerde bırakır kendimi gideceğim yerde yaşayacağım yeni aşklara hazırlarım.
Unutmayın, ilişkide erkek tarafının biraz daha hevesli ve aşık olması her zaman en güzelidir.
Neden acabalarla zihninizi bulandırasınız ki.
Gerçi bu yorumun üstüne ne yazılır ki. Mükemmel analiz üstüne katılacak pek bir şey yok

Çok teşekkürler tüm olay şöyle bir bakış açısıydı hocam. Ama bazı insanlar direkt erkeğe yükleniyor o da insan oysaki öksüz babası yok bu adamın kendi çabasıyla düğün yapmış 6 yıllık sevgilisiyle bile 2,5 ayda ayrılmış üzülmüş depresyona girmiş bulaşık yıkarken bile ağlamış karşı tarfa çekişmeliye dönmesin boşanma diye her şeyi vermiş tek celsede bitsin yüzünü görmeyim diye kişisl eşyalarını alamamış kız da gıcıklığına vermemiş demiyor. Yeniden düzen kurmaya çalışmış ev tutana kadar arkadaşında otelde sürünmüş demiyor. Sadece yargısız infaz bu ben duymak istmediğim yorumları duydum diy kızmıyorum bu kadar dar tek taraflı yargılayıcı tavırlara kızıyorum.

Siz onu çok seviyor ve anlıyorsunuz, umarım o da kıymetini bilir bunun.
Sevdiğine inanıyorum diyorsunuz, o halde evlilik konusuyla sıkboğaz etmeyin kendi haline bırakın zaman verin.
Araya mesafe girince o zaman ciddi bir sınavdan geçecek ilişkiniz zaten.
Tekrar söylemek istiyorum, ne kadar aşık da olsanız bunun hepsini göstermeyin karşı tarafa, bırakın o daha hevesli istekli olsun. Yorumlar üzülmenizi istemediğimiz için böyle. Aşk gözünüzü tamamen kör etmesin, daha geniş bakın her şeye, sorgulayın, üzerinde düşünün.. Ben boşanan erkeğe tü kaka gözüyle bakmıyorum, evlilikler bitebilir, ama sevgilinizin de hataları olmuş olabilir. Gözünüzde çok yüceltmeyin. Her yönüyle iyice tanmaya çalışın. Dediğim gibi, umarım sizin kıymetinizi bilir. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Siz onu çok seviyor ve anlıyorsunuz, umarım o da kıymetini bilir bunun.
Sevdiğine inanıyorum diyorsunuz, o halde evlilik konusuyla sıkboğaz etmeyin kendi haline bırakın zaman verin.
Araya mesafe girince o zaman ciddi bir sınavdan geçecek ilişkiniz zaten.
Tekrar söylemek istiyorum, ne kadar aşık da olsanız bunun hepsini göstermeyin karşı tarafa, bırakın o daha hevesli istekli olsun. Yorumlar üzülmenizi istemediğimiz için böyle. Aşk gözünüzü tamamen kör etmesin, daha geniş bakın her şeye, sorgulayın, üzerinde düşünün.. Ben boşanan erkeğe tü kaka gözüyle bakmıyorum, evlilikler bitebilir, ama sevgilinizin de hataları olmuş olabilir. Gözünüzde çok yüceltmeyin. Her yönüyle iyice tanmaya çalışın. Dediğim gibi, umarım sizin kıymetinizi bilir. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Teşekkürler düzgün seviyeli ve anlayışlı yorumlarınız için. Üslup çok önemli cidden dedikleriniz aklımda 😇

X