Sevgilim evlilik konusuna sıcak bakmaya meyilli mi sizce yoksa boşa kürek mi benimkisi?

İlk evliliği 2,5 yıl sürmüş
6 yıllık ayrıl barış bir ilişki sonucu evlenmiş
Hemen hemen 2,5 yıl oldu
Benle olalı 7-8 ay oldu
Sevgili konu sahibi umarım herşey gönlünüzce olur ama lütfen ince eleyin sık dokuyun. Ya annen ya ben olayı bana biraz sevgilinizin abartması gibi geldi. Ki eğer bir kadın gerçekten bunu söyleyecek düzeye gelmişse o zaman gerçekten bi sorun vardır. Bir arkadaşımızın da yazdığı gibi bir kadın kolay kolay yuvasını yıkmaz. Bekar erkeklere güvenmezken evlenmiş ayrılmış bir adamı haliyle iki kere düşünmeniz lazım. Yani ilk evliliğinin mağduru bu adam da olabilir onu bilemeyiz ama henüz çok yenisiniz bence daha çok zamana ihtiyacınız var ki iyi de olur olurunu olmazını gözlemlemeniz açısından.

Gayet açık değil mi? Ben seni manipüle etmek istemiyorum sana evleniriz dedim beklentiye girdin ilerde olmadı nolacak? Diyor. Hadi atandığın yerde birini buldun yanıma git gel uzaktan yürümez dedin ben napcam? Diyor. Nası başladığı değil istikrar önemli ben sana hep açık konuştum su akar yatağını bulur yarınımız belli değil bu işler teminatla olmaz yaşa da gör diyor
Korkuyor da kıyamam. Canı yanmış. Güvenemiyor ama bu seninle değil onunla ilgili. Plan yapmıyor ve söz vermiyor. Akışa bırak zorlama. Korku sezdim onda ama bence kendi gecmis yaşantısı ile ilgili.

Evlilik gibi ciddi bir karar neden erkeğin iki dudağının arasında olsun ki ?
Bana çok absürt geliyor bu tür ilişkiler..
Bir kadın olarak sizin cazibeniz kayboluyor onu evliliğe ikna etmeye çalışırken
Evliliği isteyen dillendiren sizsiniz ama beyefendi sürekli kendini naza çekiyor
Satır aralarındaki "motive olmam gerekiyor, anlam yüklemeni istemiyorum" gibi ifadeler çok rahatsız etti beni bir kadın olarak..
Adam evlenmek istemeyebilir bu çok normal ama dile getiriş şekli çok kulak tırmalayıcı değil mi ?
Bi muallakta bırakmalar, bi nazlanmalar, bi beni ikna et çabaları..
Siz çok aşıksınız belli, kendinizi beğendirme , göze girme, hamarat görünme çabalarınızdan belli ama bunlar da fazla geldi.
Adamın evini temizliyorsunuz o da oturup gülümseyerek sizi izliyor ?
Vallahi ben de evimi temizleyen olsa gülümseyerek hayranlıkla izlerim, buna da gerçekten anlam yüklemeyin.
Bu yaşta bir erkek, hele de uzun soluklu ilişki yaşayıp evlenip boşanma gibi tecrübeler yaşamış bir erkek hamarat diye asla bir kadınla evlenmez.
Uzak mesafe ilişkisi de yaşamaz.
Yaşınız genç.
Ben olsam hiç uğraşmam, tatlış bir anı olarak kaldığım yerde bırakır kendimi gideceğim yerde yaşayacağım yeni aşklara hazırlarım.
Unutmayın, ilişkide erkek tarafının biraz daha hevesli ve aşık olması her zaman en güzelidir.
Neden acabalarla zihninizi bulandırasınız ki.
Eee biz de onu diyoruz. Ilerde sorarsan adam ben evlenmem dedim sen niye beklentiye girdin diyecek. Adam o günün yolunu yapıyor.
Evlenmemm demiyor ki hocam bakın ben 1,5 ay önce kısa bir ayrılık yaşadım onunla bu mevzu yüzünden. Çok üzüldü kırıldı karşımda dudakları titriyordu konuşurken. Bana sen bana yan çizdin dedi. İstese güzel bahaneydi orada bitirirdi zaten 1 ay sonra uzağa gidecektim ama bitirmedi yapamadık. Anlatabiliyor muyum? Seni anlıyorum haklısın ama bu dediğin iki tarafta hazır olunca olur diğer türlü zorlama olur tadı olmaz. Seninle alakaşı sorun yok bu benim yaşadıklarım ile alakalı diyor. Zamana ihtiyacım var bakacağız göreceğiz kim neyi ne kadar yapacak sen tuğlanı koy ben koyayım kocaman bir duvar inşaa edelim sonra üstüne kocaman bir resim çizeriz diyor.

Ama hocam şimdi 8 ayımı veren benim o kadar çok yaşanılan konuşulan şey var ki sadece benim bildiğim, o kadar duygusal bir adam ki o kadar kırılmış korkmuş ki. Siz yaşasanız burada yorum yapan herkese at gözlüklü bunlar derdiniz. Hayat siyah beyaz değil griler de vardır. Güven gözü kapalı bir durum ya vardır ya yoktur ve de. Hep kötü senaryolar dönüyor insanların psikolojisi iyi değil onu anladım. Oysaki ben onun da benim de haklı haksız yönlerimi ele alan aklı başında yorumlar görmeyi dilemiştim. Ama herkes çok öznel ve kendi hayatlarına göre yorum yapıyor. Tuhaf… 360 derece göremiyor bizim insanımız
Senin anlattığına göre yorum yapıyoruz biz. Senin doğrun kendine ise neden bizden fikir aldın? Görmek istemediklerinizi gördüğünüzde bize laf söylemeyi bırakın artık rica ediyorum. Sen bile farkındasın adamın seni oyaladığının demek ki o yüzden konu açıyorsun, ne duymak istiyordun?

Korkuyor da kıyamam. Canı yanmış. Güvenemiyor ama bu seninle değil onunla ilgili. Plan yapmıyor ve söz vermiyor. Akışa bırak zorlama. Korku sezdim onda ama bence kendi gecmis yaşantısı ile ilgili.
Evlenmemm de demiyor ki hocam bakın ben 1,5 ay önce kısa bir ayrılık yaşadım onunla bu mevzu yüzünden. Çok üzüldü kırıldı karşımda dudakları titriyordu konuşurken. Bana sen bana yan çizdin dedi. İstese güzel bahaneydi orada bitirirdi zaten 1 ay sonra uzağa gidecektim ama bitirmedi yapamadık. Anlatabiliyor muyum? Seni anlıyorum haklısın ama bu dediğin iki tarafta hazır olunca olur diğer türlü zorlama olur tadı olmaz. Seninle alakaşı sorun yok bu benim yaşadıklarım ile alakalı diyor. Zamana ihtiyacım var bakacağız göreceğiz kim neyi ne kadar yapacak sen tuğlanı koy ben koyayım kocaman bir duvar inşaa edelim sonra üstüne kocaman bir resim çizeriz diyor. Ama bu sitede herkes çok tek taraflı bakıyor onun tarafından bakan yok anlayamadım.

Senin anlattığına göre yorum yapıyoruz biz. Senin doğrun kendine ise neden bizden fikir aldın? Görmek istemediklerinizi gördüğünüzde bize laf söylemeyi bırakın artık rica ediyorum. Sen bile farkındasın adamın seni oyaladığının demek ki o yüzden konu açıyorsun, ne duymak istiyordun?
Çok tek taraflı bakılıyor sorun bu. Teşekkürler yine de

Kaybettirmez ama çözemediğim şu zamanla değişir mi bazı şeyler dediği gibi yoksa 3-4 yıl geçmiş ve hala oyalanan bir kadın mı olurum?

Yani sihirli küremiz olmadığı için onu bilemeyiz. Daha siz de evlenebilecek bir durumda değilsiniz ki, ilişkiniz de öyle uzun zaman olmamış. Ben bu oyalama olayına çokta katılmıyorum açıkçası. İlişkide temel amaç evlenmek değil birlikte güzel vakit geçirmek olmalı. Velev ki 3 senedir birliktesiniz bir şeylerini gördünüz soğudunuz evlilik aşamasındayken caydınız, o zaman adamı oyalamış mı olacaksınız? Siz bence akışına bırakın kafanızda kurmayın hiç

Evlenmemm de demiyor ki hocam bakın ben 1,5 ay önce kısa bir ayrılık yaşadım onunla bu mevzu yüzünden. Çok üzüldü kırıldı karşımda dudakları titriyordu konuşurken. Bana sen bana yan çizdin dedi. İstese güzel bahaneydi orada bitirirdi zaten 1 ay sonra uzağa gidecektim ama bitirmedi yapamadık. Anlatabiliyor muyum? Seni anlıyorum haklısın ama bu dediğin iki tarafta hazır olunca olur diğer türlü zorlama olur tadı olmaz. Seninle alakaşı sorun yok bu benim yaşadıklarım ile alakalı diyor. Zamana ihtiyacım var bakacağız göreceğiz kim neyi ne kadar yapacak sen tuğlanı koy ben koyayım kocaman bir duvar inşaa edelim sonra üstüne kocaman bir resim çizeriz diyor. Ama bu sitede herkes çok tek taraflı bakıyor onun tarafından bakan yok anlayamadım.

Riri bebeyem adamın adına ne sen konuşabilirsin, ne biz konusabiliriz. O yüzden net, açık konuş adamla dedik. Su yukarda yazdıkların senin çıkarımların, senin varsayımların benim yazdıklarım da keza benimkiler hiçbiri objektif gerçek değil ki.

İyi bir koca bulup evlenebilmek için dikiş dikmeyi bilmek, ev işleri öğrenmek lazım gibi şeyleri hep 1900ler başında geçen kitaplarında ve filmlerinde görüyorum daha geride de var. 😃

Erkeklerin umurunda bile değil dikiş, yemek filan yani kimseye evlenmek için artı katan bir şey değil bunlar anca bedava hizmetli isteyen erkeklerin gözünü parlatır. Böyle şeyler yapmayın yani yapın da kendi de öğrensin ve simdiden yapmayin, simdilik romantiklik geliyor size ama evlenince her yaptiginiz iş gözünde buyumeyecek yani böyle.

Ayrıca eski cidden eş psikolojik sorunlu biri değilse durduk yere başka bir şehirde olan ve sorun çıkartmayan bir anneyi ortaya atıp ben mi annen mi diye diye evliliğini bitirmez. Sonra siz de aynı konuları tartışırken kendinizi bulmayin

Son düzenleme:
Yani sihirli küremiz olmadığı için onu bilemeyiz. Daha siz de evlenebilecek bir durumda değilsiniz ki, ilişkiniz de öyle uzun zaman olmamış. Ben bu oyalama olayına çokta katılmıyorum açıkçası. İlişkide temel amaç evlenmek değil birlikte güzel vakit geçirmek olmalı. Velev ki 3 senedir birliktesiniz bir şeylerini gördünüz soğudunuz evlilik aşamasındayken caydınız, o zaman adamı oyalamış mı olacaksınız? Siz bence akışına bırakın kafanızda kurmayın hiç
Hocam şükür aklı başında bir yorum geldi. O da aynısını diyor kim kime neyin teminatını verebilir evliliği amaç haline getiren 3 ayda evlensin zaten beklemesin ama ben güzel giden ilişkiyi evliliğe taşırım sabır ve emek gerek lafa değil eylemlerime bak diyor. Ama millet hala oyalıyor diyor oyalayan adam hee evleneceğiz der istediğini alır tekmeyi basar. Ben anlamafım neden herkes olumsuz böyle

Bence doğruyu söylüyor. Benim düşüncelerim de bu yönde idi. Sorun onunla ilgili. Korkusu ve blokajı var. Ha deyince hallolmuyor bu konular. Ve kıdemli bir meslektaşın ve ablan olarak diyeyim aceleye gelecek işler değil. 8 ay yeterli süre değil. Simdi gideceksin ya ilişki iyi bir sınavdan geçecek. O zaman ikiniz de emin olacaksınız.

Ama hocam şimdi 8 ayımı veren benim o kadar çok yaşanılan konuşulan şey var ki sadece benim bildiğim, o kadar duygusal bir adam ki o kadar kırılmış korkmuş ki. Siz yaşasanız burada yorum yapan herkese at gözlüklü bunlar derdiniz. Hayat siyah beyaz değil griler de vardır. Güven gözü kapalı bir durum ya vardır ya yoktur ve de. Hep kötü senaryolar dönüyor insanların psikolojisi iyi değil onu anladım. Oysaki ben onun da benim de haklı haksız yönlerimi ele alan aklı başında yorumlar görmeyi dilemiştim. Ama herkes çok öznel ve kendi hayatlarına göre yorum yapıyor. Tuhaf… 360 derece göremiyor bizim insanımız
Burdan söyle yap da sevgilin evlensin gibi yorumlar çıkmaz. İstediğiniz yorum olmayınca çamur atmaya gerek yok. Sizin gibi girip istediği yorumu alamayıp, ergence söylenip, sonra da üyelik iptali yapan çok oluyor. Herkes çok makul şeyler söylemiş. Boşanma sebebine güvenme, kendi hayatına bak, bırak o peşinden koşsun ama siz öyle fikse olmuşsunuz ki diğer kadınların aile kültürü yok, size hayranlıkla bakıyor... Uyduruk uyduruk gerekceler. Azcık ayağınız sağlam bassın. Kendinize güvenin. O desin gerekirse memuriyete bile bırakıp yanına gelirim diye. Çok tecrubesizsiniz ve kimseyi de dinlemeye niyetiniz yok. Sizin tavrınızinda da hiç hoş olmayan birsey var. Sevgiliniz ve annesini kafanızda aklamak için hiç tanımadığınız 2 kadını harcıyorsunuz.

Burdan söyle yap da sevgilin evlensin gibi yorumlar çıkmaz. İstediğiniz yorum olmayınca çamur atmaya gerek yok. Sizin gibi girip istediği yorumu alamayıp, ergence söylenip, sonra da üyelik iptali yapan çok oluyor. Herkes çok makul şeyler söylemiş. Boşanma sebebine güvenme, kendi hayatına bak, bırak o peşinden koşsun ama siz öyle fikse olmuşsunuz ki diğer kadınların aile kültürü yok, size hayranlıkla bakıyor... Uyduruk uyduruk gerekceler. Azcık ayağınız sağlam bassın. Kendinize güvenin. O desin gerekirse memuriyete bile bırakıp yanına gelirim diye. Çok tecrubesizsiniz ve kimseyi de dinlemeye niyetiniz yok. Sizin tavrınızinda da hiç hoş olmayan birsey var. Sevgiliniz ve annesini kafanızda aklamak için hiç tanımadığınız 2 kadını harcıyorsunuz.
Yorumların bazıları çok düz ve ezberlenmiş şeyler . Ben daha geniş düşünen insanların yorumlarını bekliyorum. Yine de teşekkürler

Ama bu sitede herkes çok tek taraflı bakıyor onun tarafından bakan yok anlayamadım.

Burası kadınlara ait bir yer ve biz seni dinliyoruz sevgili arkadaşım.
Onun tarafını ne yapalım yani ?

E hadi tamam onun tarafından bakayım.
Evlenip boşanmışım bir ton şey atlatmışım sonra benden genç ve hamarat bir kızla sevgili olmuşum diyelim 8 ayda evlilik kararı almam. Ama sevgilime de "annem selam söyledi ama buna anlam yükleme" "arkadaşım yenge güzelmiş dedi ama anlam yükleme" falan demem. Bu kısımlar çok kırıcı burda bi anlaşalım olur mu ?

Şimdi tekrar dönelim sana, bu kadar evlilik hevesli görünme. Asıl sen "olursa olur ya, hayırlısı" modunda ol. Cool ol, cazibenden ödün verme. Onun hevesi azsa seninki daha az olsun, olmasa da öyle göster. Hamarat görünme, göze girme çabalarına girme. Ve akışına bırak. Gidince anlayacaksın zaten.

Hocam şükür aklı başında bir yorum geldi. O da aynısını diyor kim kime neyin teminatını verebilir evliliği amaç haline getiren 3 ayda evlensin zaten beklemesin ama ben güzel giden ilişkiyi evliliğe taşırım sabır ve emek gerek lafa değil eylemlerime bak diyor. Ama millet hala oyalıyor diyor oyalayan adam hee evleneceğiz der istediğini alır tekmeyi basar. Ben anlamafım neden herkes olumsuz böyle

Yorumları okumadım çok hakim değilim o yüzden diğer yazılanlara. Şu an için evlenmek istemiyor zaten şu an siz de evlenecek durumda değilsiniz. İlerleyen zamana da o zaman bakarsınız. Aman kasmayın bu kadar akışına bırakın. Aranızda epey mesafe olacak uzaktan ilişki yürütmek kolay değil. O zaman belli olur zaten bazı şeyler

Bence doğruyu söylüyor. Benim düşüncelerim de bu yönde idi. Sorun onunla ilgili. Korkusu ve blokajı var. Ha deyince hallolmuyor bu konular. Ve kıdemli bir meslektaşın ve ablan olarak diyeyim aceleye gelecek işler değil. 8 ay yeterli süre değil. Simdi gideceksin ya ilişki iyi bir sınavdan geçecek. O zaman ikiniz de emin olacaksınız.
Haklısınız . Bence o da uzaktayken ne yapacağımı merak ediyor. Zaten “ diyelimki uzaktan ilişkiden sıkıldın oradan birini buldun nolacak o zaman “ demesinden belli. Yarın görev yerim Antep e gidiyorum whatsapp profil resmime ikimizi koydum asılan olursa engellemek için. İyi yapmışsın diyor rahatlıyor. Çünkü yeni ataman öğretmen gruplarımdan asılan oluyordu köpürüyor öyle olunca korkuyor… Beni çok güzel buluyor beğeniyor kendisinin az göbeği var diye endişeleniyor formdan düştüm spor yapmam gerek diyo. Saçı keldi protez saç taktırdı. 😬😬

Haklısınız . Bence o da uzaktayken ne yapacağımı merak ediyor. Zaten “ diyelimki uzaktan ilişkiden sıkıldın oradan birini buldun nolacak o zaman “ demesinden belli. Yarın görev yerim Antep e gidiyorum whatsapp profil resmime ikimizi koydum asılan olursa engellemek için. İyi yapmışsın diyor rahatlıyor. Çünkü yeni ataman öğretmen gruplarımdan asılan oluyordu köpürüyor öyle olunca korkuyor… Beni çok güzel buluyor beğeniyor kendisinin az göbeği var diye endişeleniyor formdan düştüm spor yapmam gerek diyo. Saçı keldi protez saç taktırdı. 😬😬
Himm. Sizi kendinden üstte mi görüyor acaba? Belki öz güveni düşük. Bilemeyiz ama sana da helal olsun. Bir kendi pencerenden bakmıyorsun. Empati kuruyorsun.

Yorumların bazıları çok düz ve ezberlenmiş şeyler . Ben daha geniş düşünen insanların yorumlarını bekliyorum. Yine de teşekkürler
İşte sen geniş düşün diyoruz. Konu senin konun. Keske bu kadar kalın savunma duvarın olmasa. 1900 başlarında sizin dediğiniz kadın modeli iyi ev hanımı diye iteleniyordu. Çık bu kafadan öteki kadınlar kötü ben öyle meziyetliyim vasatligindan çık.
Rica ederim. Birazcık savunma mekanizmani kirabilmek isterdim ama yok. Bunu yapabilecek evrede değilsin. O yüzden konundan çıkıyorum. Çünkü gerçekler karşısında direncin yok. Umarım gözün evlenmeden açılır.

Sevgilinizin korkuları, aşamadığı duvarları varmış. Ne yapacağım diye soruyorsunuz. Tabii ki onun bunları aşmasını bekleyeceksiniz.
Onun evini temizlemek, söküğünü dikmek gözüne girmek için çabalamak gibi davranışlar sizin için sevgiden kaynaklı ama onun için evlenme çabası olarak görünüyordur. Bu daha itici gelebilir, onu daha çok korkutabilir. O yüzden çok anlam yükleme diyor bazı davranışlara.
Yapacağınız şey tıpkı onun istediği gibi akışına bırakmak. Gittiği yere kadar gider, gitmediği yerde biter.

X