Sevgilim kredi kartı bilgilerini çalacağımı mı düşündü?

Bence güvenmeme vs degil de kartının limiti ile ilgili belki sorun olmustur ya da karıyla ilgili başka bir sorun vardır senden çekinmiş olabilir direkt bankaya gidip sormak daha mantıklı gelmiştir

Katılıyorum. Sevgilim benden önce mezun oldu, buluşacağımız zaman bursumu biriktirirdim otel, yemek masrafları vs için. Hesap ödememe izin vermezdi lavaboya gideceğim diyip hesabı öderdim. Partnerimiz centilmenlik yapıp hesap ödememize izin vermiyor diye kenara çekilmek bana doğru gelmiyor. Böyle durumlarda kendisinin sponsorum olmadığını, benim de ödemem gerektiğini söylerim hep. Bence de konu sahibinin sevgilisi maddi yükün tamamen kendisinde olmasından içten içe rahatsız oluyor ve bu konularda ona güvenmiyor olabilir. Hepsi ihtimal tabiki

Çok haklisiniz ya ben olsam bende alinirdim muhtemelen kredi kartı başka telefona kaydedilecek diye korktu

Güvenmemiş olabilir haklıda bence güvenmemekte çünkü insanlar tam bir hayal kırıklığı güven olmuyor, hiç bir konuda .

Şöyle ki adam kabul etmiyor. İşe başladıgında ilk maaşınla ısmarlarsın diyor. Dediğim gibi daha önce bu konularda çok kez tartıştık. Bir kaç kez zorla veya gizlice ödediğimde parayı gizlice çantama atmış. Bu konuda takıntılı. Bir gün bana durduk yere aldığı pahalı hediyeyi zorla geri vermeye çalıştım diye büyük kavga çıktı. Oturup para yemiyorum tabi ki ben de kendi maddi durumumun el verdiğince altta kalmamak için ufak hediyeler alıyorum bazen ama bunları bile telafi etmeye çalışıyor. İlk defa gördüm ben de bu modelden ama adam böyle. Gurursuz değilim, kimse de sponsorum degil..
2. Konuya gelmek gerekirse babam kredi kartını kontrol ediyor çünkü kendi kredi kartı.. Yani bana verdiği ek kart ama bana özel değil, dısarı cıkıyorum diye annemden aldım mesela.
Babamın kredi kartından alamazdım çünkü beni kız arkadasımın yanında sanıyordu. Sevgilim şehir dısından yanıma gelmişti birlikte kaldık, aileme kız arkadasımda kalıyorum dedim. Ekstreyi kontrol etmese de ona şifre gidiyor ve o sifreyi almak için aradığımda ister istemez sorgulanacaktım ne alaka diye. Kız arkadaşım için alıyorum diyemezdim cünkü kızla görüsüyoruz, nerde yasadıgını da biliyorlar. Bilet alacagımız firmada onun yasadıgı yere giden bir otobus yok. Merak etmeyin hepsini düşündüm ben.
Sorun para değil yapılan yakıştırma. Madem yiyici olma ihtimalimi düşünüyor hesap konusunda veya hediye kabul etmemem konusunda neden benimle kavga edip konuyu ben pes edene kadar uzatıyor bu ikiyüzlülük değil mi?

Çok kırıcı ya, insan güvenmediği biriyle neden sevgili olur ki? Ben sevgilim tarafından böyle bir muamele görsem soğur ve ilişkiye devam edemezdim yani. Yeri geliyor arkadaşıma bile verdiğim oluyor kartımı (güvendiğim biriyse tabi), sevgilimden mi sakıncam.

Konudan bağımsız ama sizi de hatalı buldum ben. 6 aylık ilişkide hesap ödememek hiç normal değil bence. 7 yıllık sevgilimle nişanlıyım şu an, hala bile kendimi rahat hissetmem masraflarımı o ödese. Bir seferde o ödediyse diğerini ben öderim yani. Öbür türlüsü hoş gelmiyor bana. 5 ay kaldı evlenmemize, yeni bir eve taşıncaz yarın birlikte, kirayı ben öderim dedi diye kendimi kötü hissettim, asla kabul edemem böyle bir şeyi dedim yani. O yüzden gerçekten çok şaşırdım sizin bu rahatlığınıza.

Aynı seyleri ben de yaptım, askerdeki eski sevgilime para da gönderdim, hesaplarını da ödedim. Az önce bu mesajı yazan kişiye cevap verdim okursanız sevinirim. Gurursuz biri değilim

Kendisine neden sormuyorsun bunu? Belki güvensizlik,belki senin aklına gelmeyen başka bir sebep.. en azından yaptığı açıklamadan anlarsın kıvırıyormu yoksa mantıklı bir açıklama yapacakmı. Bir konuya göre değerlendirme bence,hemen güvenmedi diye kestirip atma.

Icinde kusku varsa acikca sor niye oyle yaptin diye. Yoksa bende kimseye vermem kredi kartimi yapamiyosam bankayla ugrasirim ne diye bilgilerim baskasinin telinde kayitli olsun.

Ki 6 aylik bi iliskiniz varmis 6 yillik evliliklerde maddi guvensizlikler varken cok normal bence. Buyutulecek birsey degil.

Ne biliyim hırsız yaftasından sonra iliskiye normal devam edemiyorum..

Senin telefonundan girdi ve bilgileri kaydoldu diyelim 3d secure kodu yine onun telefonuna gider ve kodu girmeden harcama yapamazsın ki bunu düşünmüştür herlde sadece bilgileriyle ne yapabilirsin. 3d yoksa kodsuz alışveriş yapılıyorsa kartından o zaman güvensizlik var

Bana normal geldi. Bende paylaşmam kart bilgilerimi sevgilimle çünkü gerek yok bence. Onun kart bilgilerini de bilmek istemem açıkçası. Bir şey olsa kartla ilgili insanın içine şüphe düşer. Ama sizin için sıkıntıya ona göre belirtin bence :)

İnat etmiş sadece, güvensizlik gibi bir durum görünmüyor. Güvenmeyen insan kart bilgilerini gizli girer

Adam altı ay boyunca zinhar size bir kurus odetmemis, siz ödeyince parayı gizli gizli çantanıza atmış (ataerkilligin bir başka çeşidi,hiç sevmem. Ama siz memnunsaniz,ne ala), yetmemiş size pahalli hediyeler almis, belli ki son yaşadığınız kaçamağin da tek sponsoru olmuş. Zaten bunca ay sadece buluşmalara sponsor olarak kaç kartın limiti kadar harcama yapmıştır Allah bilir, şimdi tutup da 'bana hırsız muamelesi yaptı' diyorsunuz .
Ne biliyim hırsız yaftasından sonra iliskiye normal devam edemiyorum..
Yani insaaanlaaar insanlar. Bazen ne yapsan da yaranilmiyorlar... Adam hırsız muamelesi falan yapmamış ki, istememiş sizin telefondan girmek.
Zorunda mı yani? O bilet son bilet miydi,mutlaka mutlaka o saatte,o otobüsten binmesi gerektiği? Bakın, sizin telefondan girmemiş,ama bir sekidle halledip yolunu bulmuş.
Böyle şeyleri dert edip dile getirmeyin bence

6 aylık bi ilişki. Bende hemen güvenen bi karakter değilim. Yadırgamadım. Bir de akıllı tlf larla kart girişi yapmak sıkıntı doğurabiliyor. Tlfunuza güvenmemiş de olabilir. Kart bilgileri çalınabiliyor

Eşim de kendi öderdi herşeyi ama kendi ödemesi, ödemek istemesi size guvenmemesini gerektirmiyor bence.
Eşim sirt cantasini bende birakmisti sabah erken gelecekti. İcinde paralar ve kartlar vardi(icinde benim de esyam oldugu için gordum) Bana birakti gitti.

Ama belki de size degil de bilgiler kayitli kalabiliyor, kayitli kalir siz yapmasaniz da tel baskasinin eline gecer, virus girer bisey filan olur diye dusunmuş olabilir en uç nokta bu aklima geldi.

Valla hani haksizda degil 6 aydır tanisiyorsunuz ki millet 1 yillik sevgilisini donuna kadar soyuyor yanlis anlmayin hani benim gibi oda isini garantiye alma taraftaridir ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…