Sevgilim kredi kartı bilgilerini çalacağımı mı düşündü?

benim tahminim şifreyi sizin çalacağınızdna değil de bilmediği telefonda kredi kartıyla işlem yapma korkusu. benim erkek arkadaşım da özellikle banka uygulamaları konusunda aşırı paranoyak, bilmediği uygulamaları falan da indirmez ne olur ne olmaz diye. belki bir gün aynı durumda olsak benim telefonumu ödeme yapmak için kullanmak istemez, vb. vb. ama onun dışında hesabımız ortaktır, ödeme konusunda cimri değildir. içinizdeki sese güvenin bence.

edit: hatta askere giderken, ki o zaman daha 6 aylık sevgiliydik, tüm banka şifreleriyle beraber akıllı telefonunu bana bıraktı gitti.

Ben yazılanların bazılarına katılmıyorum, güven zamanla oluşan bir şeydir ilişkiye başlar başlamaz otomatik olarak yüklenmiyor ki. Siz kendinizi iyi bildiğiniz için tereddütüne alınmış olabilirsiniz ama sevgiliniz de haklı. Bence fazla anlam yüklemeyin. Hem size değil telefonunuza güvenmemiş de olabilir, babamlar internetten alışveriş yapacağı zaman bilgileri bana veriyorlar kendi telefonumdan yapıyorum mesela. Benim telefonum daha güvenli, onlar pek dikkat etmez virüs girmiş mi girmemiş mi diye

Ben memnun olduğumu söylemedim ki. Başka bir yorumda söyledim eski sevgilime istememesine ragmen para bile gonderdim askerdeyken, hesap konusunda da asla altta kalmadım. Bu adam abartılı tepkiler veriyor karşı çıktığımda.. Evet belli bir saatte evde olması gekiyordu, ilk baktıgımızda 5 kisilik yer vardı, uğraşırken 2 kisiye düştü. Stres oldugunu gorunce teklif ettim ben de benden yap diye. Cünkü biliyorum bi gun onceden beri hesabını yapıyodu su saatte cıkmam lazım su saatte surda olcam falan diye.. En son halletti ama bi saat sonrakine alabildi geç kaldığı için.
Hırsız demek istemedi belki ama insan bazen hisseder ya. O an garip bi sessizlik oldu cevap vermedi falan. Mesela eski iliskimde çocuk şey demişti sen ogretmen olcan kredi çekebiliyon ben cekemiyorum, evlenince çekersin ev alırız gibi bisi demişti. Bende hee oldu o kadar hayatta cekmem kredi sana guvenip valla demiştim açık açık ama gayet boş ve samimi bi muhabbetti kimse alınmadı o yüzden. Ama şimdikinde bi tuhaflık vardı, belki de ben de her seyi o ödendiğinden diken üstünde hissettiğim için ufak şeylerden alınıyorum hani yanlış bi algı oluşturdum mu acaba diye. Ama bunun sebebi de o. Neyse biraz uzun oldu kusura bakmayın, biraz kendimi açıklamak istedim..

Belki de öyle düsündü.. Ama düsünceli sessizliğinden tuhaf hissettim ben de cünkü hiç bahane falan da uydurmadı benim de ilişkilerim hep sizinki gibiydi önceden, ondan garip geldi belki de bilemiyorum

Belki de öyle düsündü.. Ama düsünceli sessizliğinden tuhaf hissettim ben de cünkü hiç bahane falan da uydurmadı benim de ilişkilerim hep sizinki gibiydi önceden, ondan garip geldi belki de bilemiyorum

Bazilari çok pimpirikli olabilir. Belki de bu konuda paranoya yapiyor olabilir. Yani belki oyle bisey yaşasam ben de kotu hissederdim ama onun tam olarak ne dusundugunu bilemiyoruz sonuçta. Bahane uydurmasindan iyidir

3 4 yıllık ilişki olsa kırılmanızı anlarım da 6 ay çok yeni haklı güvenmemekte..

Kart bilgisini neden isteyeyim adamın. O sıkıntılı halini görünce yardım teklif ettim çünkü acil bi işti, herkes ederdi bence. Benim de internetten alısveris işlerim telden olmadığında arkadaşlarımın telefonuyla hallettiğim, ya da onların benim telefondan hallettiği çok olmuştur. O yüzden garip geldi biraz..

Ben etmezdim. Herneyse dediğim gibi sizin için sıkıntıysa konuşun. Cevabına göre gidişata yön verirsiniz.

Bence kartıyla harcama yapacağından şüphelenmiyor. Refleks olarak yabancı bir alete kredi kartı bilgilerini girmek istemiyor ki normal birşey bu. Bende başkasının bilgisayarından online alışveriş yapmam çünkü bilgisayarlarının virüs temizliğine güvenmem. Tüm tuş hareketlerini kaydeden bazı programlar var mesela.

Size güvenmemiş. Zaten bilgiler kaydedilsin diye soruyor kaydetmez de işini görür olur biter. Ben olsaydım ''bu güvensizlik nedir, kart bilgilerini mi kullanacağım? istemiyorsan bilgileri kaydetmezsin de işini yaparsın.' der yüzlerdim bunu. Evet bu devirde kimseye güven olmaz doğru ama o kadarlık da mı güveni yok yani? Hadi o bilgiler kaydedildi, alışveriş yaparken telefona mesaj geliyor (kod gibi) e yine ona ve telefonuna ihtiyacınız olacak bu kadar da düşünemiyor mu? Ben olsam benim de tuhafıma gider

Hiç kızmayın .Bence çok haklı .Sonuçta evlı deılsınız.Bende çok takıntılıyım ole konularda .

Ay gerçekten kredi kartı için güvenmeyen adam nasıl aynı ortama, aynı eve aynı yatağa giriyor mesela? Belki kamera yerleştirip şantaj yapacaksın? Ben böyle durumlarda hiç kafamda soru işaretiyle duramam açık açık sorarım. Ben o insana nasıl güveneceğim çünkü. Pardon ama şeycim kişi kendinden bilir işi. Sen hayırdır bana güvenmiyorsan ne işin var yanımda derim

Burda cogu kisi normal güvenmemesi dediğinde aynı şeyi düşündüm bende. Telefonumdan bir sey satın aldı diye adamı dolandıran insan bunu o tuvaletteyken, uyuyorken vs yapabilir. Hmm bu kişi beni dolandırabilir diye düşündüğüm adamla aynı yataga girmeyi bırak flört etmem yani. Çok haklısınız dokunuyor insana hoş değil.. Konuyu acacagım sanırım

Evet dokundu biraz bu hareketi. Hani uzakta olsak kartının fotosunu istesem falan anlarım da, isi hallolsun diye iyi niyetle telefonu vermeyi teklif ettim sadece altında bisey aranması uzdu

Belki limit yoktur yada kartı nete kapatıp seni dememiştir teklif edecek mi acaba diye? Çünkü her ödemeyi yaptığını söylüyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…