sevgilime yalan söyledim

Yalan söylediğiniz için asla affetmez, belki doğru söylemiş olsaydınız, bı karşılığı olurdu ama, ben kişisel olarak, yalanla ilerleyen bir ilişkiyi, bana reva gören bir insanla iç huzuru ile devam edemezdim .

Çünkü burda başka birine daha yazmıştım, her insanin tolere edebileceği konular var. Bunlar iç içe. Mesela bakire olarak evlendiği insan, ev ile ilgilenmese umursamaya bilir, yada küsse nazını çekebilir, belki yetişme tarzı olarak daha değerli görebilir atıyorum.

Ama bakire olmadığında, yaptığı herşeyi, lütuf gibi görebilir. Çok afedersiniz sizi kusurlu algılayabilir. Saygı duymaya bilir. Dediğim gibi, ikili ilişkilerde iç içe, durumlar, konular, tepkiler, fedakarlıklar.

Başka bir örnekle gidelim, çalışan kadının kocası, kendini ev işlerine yardımcı olmaya sorumlu hissederken, ev hanımı olan kadının kocası akşam geldiğinde bunu hissetmez gibi gibi.

Bu yazdıklarım, herkesi kapsayan kurallar diyemem ama genellikle böyle oluyor

Su an kaç zamandır sevgilisiniz?
Cinsel birliktelik olmuyor anladığım kadarı ile (bu arada bu durumu meşrulaştırıyorum yanlış anlaşılmasın) birbirinize böyle şeyler sorduysanız yakınlaşma aşamaları gelmiş olabilir.

Benim düşüncem herkese her şeyi söylemek zorunda değiliz. Kendinizi neden rahatsız hissettiniz sevmiyor musunuz adamı?

Yalan zor ve kötü eğer kendinizi huzursuz hissediyorsanız bir bahaneyle ayrılın ama bilin başka kişiler de sorabilir bundan sonra görüştüğünüz kişilerle bu cevabı düşünerek ilerleyin
7 8 aydır. evet henüz olmadı herhangi bir birliktelik. Ben açıkçası hiç sormadım cinsellik konusunu dahi açmadım hep kendisi sordu, konuştu.

onu seviyorum fakat hiç beklemediğim bir anda küt diye sorunca gecistirmek zorunda kaldım mevzuyu. çünkü yukarda da bahsettiğim gibi kendim de tam kabullenmiş değilim. ama kendisi o soruyu sorduktan sonra soğudum biraz, kafa yapısı hoşuma gitmedi. halbuki baya da çekiliyorduk birbirimize hem fiziken hem kafa yapısı olarak ama bu konu bir delik oluşturdu iliskimizde.

benim bu durumu kabullenmeden yeni bir ilişkiye başlamam da hataydı belki bilemiyorum şimdi. kendimi suçlu hissetmem, hor görmem hep bu sebepten.

7 8 aydır. evet henüz olmadı herhangi bir birliktelik. Ben açıkçası hiç sormadım cinsellik konusunu dahi açmadım hep kendisi sordu, konuştu.

onu seviyorum fakat hiç beklemediğim bir anda küt diye sorunca gecistirmek zorunda kaldım mevzuyu. çünkü yukarda da bahsettiğim gibi kendim de tam kabullenmiş değilim. ama kendisi o soruyu sorduktan sonra soğudum biraz, kafa yapısı hoşuma gitmedi. halbuki baya da çekiliyorduk birbirimize hem fiziken hem kafa yapısı olarak ama bu konu bir delik oluşturdu iliskimizde.

benim bu durumu kabullenmeden yeni bir ilişkiye başlamam da hataydı belki bilemiyorum şimdi. kendimi suçlu hissetmem, hor görmem hep bu sebepten.
Olan oldu biten bitti suçlu olsanız bir şey değişmeyecek
zaman geriye akmiyor
Sorun çıkaracak bir profilse bahane edip bırakın
Balık baştan kokar

Barzo-hıllo-hırto-zırto karışımı sanki ben de çoook beğendim :halay:
Ooo sizdekiler daha çeşitliymiş. Ama gerçekten dırzonun kendi içinde melodisi var, söyleyişi bile insana pozitif enerji veriyor.
Bu kelimeyi birine sarf etmek için heyecan duyacağım aklıma gelmezdi, derdimi seveyim.

Siz bu adama durumu anlattığınızda vereceği tepki şu olacak 'dünyam başıma yıkıldı sana güvenmiştim ' modu değişik tripler ve siz kendinizi dahada kötü hissedip yaşadığınız şeyi iyice kabullenemiceksiniz afallıcaksınız.
Bu adama uzatmadan açıkça seninle uyuştuğumuzu düşünmüyorum ben yolları ayırmak istiyorum diye söyleyin ne oldu diye sorgulayacaktır sen bana bakire misin diye soru sordun ve ben senin bunu ne zihniyetle sorduğunu çözemedim amacının yakınlaşmak olduğunu düşünüp evet dedim ama durum öyle değil diyip ayrılmak istediğinizi söyleyin başkada hiç bir açıklama yapmayın gözünün içinede bakmayın mahcup mahcup. Söylediğinizde o devam etmek istesede ben devam etmem artık diyosanızda özelinizi hiç anlatmadan başka bahaneyle ayrılın. Herkes kendi hayatından meshul yaşadığınız şeyden pişman değilsiniz ama insanlara açıklama yapma düşüncesi sizi geriyor bundan sonrada size biri böyle birşey sorarsa haddini aşma istersen ne yapacaksın ona göre mi yaklaşacaksın de tavrını koy.

merhabalar, öncelikle deprem felaketinde vefat eden insanlara rahmet , yakınlarına da sabır diliyorum. böyle zor bir zamanda gündemi boş yere meşgul etmek istemezdim fakat aylardır bunu düşünüyorum ve uyku uyuyamıyorum. o kadar berbat bir haldeyim ki iştahım kesildi 4 5 kilo belki daha fazla verdim yemek yemediğim için. kisacasi yürüyen ölü tabirinin karşılığı oldum diyebilirim. Ben de artik birileriyle paylaşıp fikir almalıyım dedim kendi kendime ve buraya yazdım. belki bana akil verirsiniz diye. şimdiden teşekkür ederim cevaplar için.

25 yaşındayım. şu anki sevgilimden önce 3 senelik uzun bir ilişkim oldu ve cinsellik de yaşadık. çok plansız olduğu için bende bir süre travma olmuştu bu durum. çünkü ben de her kiz çocuğu gibi o tabularla büyümüştüm. o fikirleri aşamadan hazırlıksız bir şekilde ilişki yaşayınca kötü hissetmiştim kendimi. sonra zaman ilerledikçe kafamda normalleşti ve bu dusunceyi aştım ya da aşmak zorunda kaldım, başka çarem mi vardı?

gel zaman git zaman eski sevgilimden ayrıldım. kötü bir ayrılık değildi, kendisi bana her zaman çok iyi davranmış değerli hissettirmişti zaten.
sonra yeni biriyle tanıştım. iyi anlasiyorduk, her şey güzel gidiyordu derken ilişkimizin 2. ayında bakire olup olmadığımı ima ederek sordu. ben de pek bir şey demedim gecistirdim daha sonra açıkça sorunca yarim ağızla evet falan dedim. çok büyük bir hataydı ama o an öyle panik oldum ki sorunca düşünmeden konuştum. zaten kendim de kabullenemiyordum aslinda içten içe bakire olmayışımı. eğer kabullenmiş olsam ona net bir şekilde hayır değilim diyebilirdim diye düşünüyorum. yukarda bu fikri aştım falan yazdım ama aslında hala aşmış değilim, düşünmeyi ertelemistim sadece.

Ben kendisinin böyle şeyleri önemseyen biri olduğunu bilsem başta hiç kabul etmezdim teklifini zaten. hiç öyle biri gibi durmuyordu. hatta kendisi konuşurken diyordu benden önce ne olduysa oldu , seni seviyorum , daha fazla üzülme lütfen falan diyordu. sonra bir anda böyle oldu. kafam çok karışık. ne yapacağım ben akıl verin lütfen.

ayrica onunla yaptığım hiçbir etkinlikten zevk alamıyorum, hayal kuruyor şunu yaparız evlenince böyle olur falan diye benim boğazım düğüm düğüm oluyor gözlerim doluyor. zehir oldu her şey. aklıma sürekli söylediğim yalan ve bu durum geliyor. ne yapacağım bilmiyorum.
Bu hayatta bir dakika sonra ne olacağımız belli olmazken, neden istediğin gibi içinden geldiği gibi yaşamıyorsun ? Belli ki sevmiyorsun bu kişiyi. Ciddi düşünmüyorsun . Zevk bile almıyorsun vakit geçirdiğin zaman diliminden. Ve şunu belirtmem lazım arka arkaya bunu irdelemesi hiç hoş değil. Ne olduysa olmuştur , ne yaşandıysa yaşandı. Cinsiyetleştirilmemeli. Emin ol oda yapmıştır bir şeyler. Süt bile bembeyaz değilken, irdelemesi hiç hoş değil.

kendisi bakir olduğunu söyledi aslinda ben sormadım bile hic kendisine. direkt konusunu açtı. ilk defa seninle olacak gerçekten sevdiğim biriyle yaşayacağım çok mutluyum bu durumdan falan dedi tabii ama kendisinin de uzun ilişkisi olmuş bilmiyorum doğru mu söylediği. olsa da benim umurumda olmazdi zaten.

içten içe bu fikrin yanlış olduğunu biliyorum ama ya bundan sonra karşıma çıkan her erkek böyle davranırsa? sorusu var aklımda.

zaten böyle bir soruyu sorunca önemsediğini direkt anladım. önemsemeyen insan öylesine bile açıp sormaz bu konuyu. öylesine konuşulacak bir konu değil çünkü.

ayrılmam gerekiyor gibi duruyor haklısınız. onu gerçekten sevmiştim zor olacak ayrılık...
Ihtimalden gördüğüm kadariyla kimse bahsetmedi diye ekliyorum. Yoksa hangisidir bilmiyorum. Ama sormasinin bir nedeni kendisi icin onemli oldugundan degil, sizinle evlenmeden cinsellik yasama ihtimalini anlamaya çalismasindan olabilir.

Sahsi fikrim: Mesela dini inanclarindan dolayi evlilige kadar bekleyen bir erkek ise, yani kendi de bakire ise bence hakikat söylenmeli cünkü o insan kendi gibi bekleyen birini ister. Ama yok sadece " ilk ben olmam lazim" deyip her halti yiyen bir tipse bek de önemli degil. Ama yalan üzerine kurulan bir evlilik zor olur

Ben en çok bu anlattıklarından şunu merak ettim.Sen bu kişiyi gerçekten seviyormusun?Bunu söylediğinde ayrılma ihtimaline ne derece üzülürsün?
Birde bir arkaşımın hikayesine benziyor o zamanlar onun yaşadığı şeylerin başlangıcını anlatmışsın resmen.O söylemedi çok sevdiği için göze alamadı kaybetmeyi bi şekilde çözdü sorunu ve şuan evli mutlu.

X