Sevgilimin ailesi iliskimizi istemiyor

Teşekkür ederim ama iki yıllık emegime üzülüyorum bitirmek zor geliyo sonucta ikimiz cok ıyi anlaşıyoruz başkası yüzünden ayrılmak zoruma gider ıkimizde seviyorken ailesi yuzune ayrılmak gerçkten mantığım almiyo ne kadar anlayissiz bi aile

Simdiden seni istemiyorlarsa sonradan daha beter olur o yuzden ilerde uzulup keske dememek adina bence simdi ayril yoluna bak degerini kiymetini bilen biri olsun.sevgilinde zaten pek istekli degil cunku erkek anneyi susturabilir

Yani tecrubeyle sabit baştan nasılsa öyle gidiyor zamanla seversiniz birbirinizi hikayelerine kanmayın bence ilerde sıkıntı cekersiniz

Bekarken sizi istemeyen evlendiginizde kucak açmayacaktır. Eş adayınız ailesine tamamen sırtını dönemeyeceğine göre bu evlilik sizin için bir zulüm olacaktir. Ne kadar anneci oldugu da ancak evlenince belli olur. Bir de anneciyse yandınız. Bile bile lades demeyin. Bu hayata 1 kez geliyoruz. Saygi sevgi icinde yasamak varken niye aksini seçelim?

Sizi begenmeyip hakaret eden aileden once bunu size yetistiren sevgiliyi dusunup ölcüp tartin.

Normalde kapi kapanir kayinvalide disarda kalir. Ama belli ki es adayiniz annesinden etkilenip sizi üzmeye meyilli.

Simdiden seni istemiyorlarsa sonradan daha beter olur o yuzden ilerde uzulup keske dememek adina bence simdi ayril yoluna bak degerini kiymetini bilen biri olsun.sevgilinde zaten pek istekli degil cunku erkek anneyi susturabilir
Evet susturabilir bana gore de ama oda evliligin gönülsüz olmasını istemiyor ailelerin rızasını almak onemli diyor buyuzden galiba. Bide
Sizi begenmeyip hakaret eden aileden once bunu size yetistiren sevgiliyi dusunup ölcüp tartin.

Normalde kapi kapanir kayinvalide disarda kalir. Ama belli ki es adayiniz annesinden etkilenip sizi üzmeye meyilli.

Yetiştirmek degil de ben cok ısrar ettim söylemesi icin

okurken hikayede eksik birşeyler var gibi geldi....

1.ailesinin sizi istememe nedenleri neler (tek tek anlatırsanız şöyle şöyle olmuş diye daha faydalı olabilirim)

2.sevgilinizin ailesine söylediği ilk kişi misiniz? (eğer öyleyse annesi klasik kv moduna girmiş olabilir sizinle ilgisi yoktur; yok eğer değilse (daha öncede sevgilisi olduysa ve annesi biliyorsa) sizde gerçekten istememesi için bazı nedenler vardır)

3.sevgilinizin eli armut mu topluyor anlamadım. sizi savunmamış mı hiç? annesini susturması ve net olması gerekirdi.. üzgünüm ama bu yüzden ayrılmaya razı olması bile evlenirseniz olabilecek şeylerin fragmanını veriyor zaten

4.ailelerin tanışmasına nasıl ikna oldular ve bu olayları aileniz biliyor mu, tutumları neler

Annesinin ettiği hakareti size yetiştiriyor.

Anne ağzıyla hareket ediyor.

Bize ayak uyduracaksin urfaliyim uyum saglaman lazım diye dayatıyor.

Köyümden vazgeçmem boş zamanlarımızda hep burda oluruz alış diyor.

Memleketinin yakınlarında yaşayacağınızı söylüyor.

Sizin fikirleriniz onun için önemli değil.

Bu çocuktan hayır gelmez. Kafa yapısı belli. Sürekli size bir şeyleri dayatacak. İstisnalar olmakla birkikte Urfa kültür olarak biraz böyledir zaten erkek hep baskın olmak ister. Belki bunu söyledim diye bana kızanlar olacaktır ama kızsinlar.

Zannediyorum doğulu değilsiniz. Annesinin istememe sebebi bu olabilir. Ve uyum saglayacaksin dediği konular size çok ağır gelebilir. Eğer böyleyse yani kültür farkı da varsa lütfen uzak durun. Çünkü bunun aşılması için evleneceğiniz kişinin orta yolu bulması lazım. Ama o direkt sizin onlara adapte olmanızı istiyor. Seviyorum aşığım demeyin bırakın gitsin. O annesinin sözüyle ayrildiğinizda sizi ikna etmeye çalışmamış siz geri dönmüşsünüz. Siz niye uğraşasiniz ki böyle biri için?

Soyle anlatayım evet ıkimizde birbirimizin ilkiyiz buyuzden ona bukadar bağlıyım oda bana bağlı zaten hissediyorum yada oyle sanıyorum artik emin degilim cunku. Ama bu gibi üzücü olaylarda oda benim kadar üzülüp ağlıyor enazindan. Annesinin istememekte sunduğu bahane ise onlar urfanın bi köyünden ve tarlaları falan var köyhayati iste buna uyum sağlayamam o kültüre alışamayacağımi düşünmesiymis bu yani. Bide şunu soyliycem gecen hafta artik ne olcaksa olsun bubbelirsizlik beni yoruyo felan dedim neyse bikac gun once ailesiyle tanışmaya geldiler sonunda ama bu nasil tanışma ben anladim hala da ne yapmaya çalıştıklarını anlamadim tanışma sizcede bu şekilde mi olur başındangeçenler soylesinlütfen tanışmaya diye geldiler hic bi akraba falan getirmediler anne baba iki kardeşle geldiler iki saat oturdular ve bizim ilişkimiz hakkında tek bi kelime konuşulmadı sadece babası babamla hal hayir güncel seyler konuştu annesi ise utandığı icin farkli bi odada oturmak istedi neyse bizde farkli ni odaya geçtik erkeklerden ayrı ama annesi tek bi kelime konuşmadı bizle ilgili gidene kadar sustu sacma sapan bikac bisey konuştu onunla bizimle alakası yoktu bide zaten turkceyide tam konusamiyobelki etkisi vardır bununda kızı yardımcı oluyodu konusurken neyse tanışma bu şekilde geçti ama giderken babası tekrar görüşürz ınsallah falan dedi 3 4 kez ve gittiler ertesi gün sevgilimi aradim ve ailesinin olumsuz olduğunu kültür farkı olduğunu söylemişler sebeb buymuş ama kültürden adetten hic bisey konuşulmadı ki konuşmadılar yani konuşulsa anlaşılmasa hak vericem ama ne ilişkinin nede adetlerin lafını açtılar sonrada adet farkını bahane ettiler gerçekten anlamıyorum bu aileyi. Sonra sevgilimdeailem olumsuz dedi diyince sinirlendim ve bitti falan dedim sesini çıkarmadı dünden beri konuşmuyoruz bakalim ne yapacak bundan once istemeselerde vazgeçmem diyprdu

Evet susturabilir bana gore de ama oda evliligin gönülsüz olmasını istemiyor ailelerin rızasını almak onemli diyor buyuzden galiba. Bide

Yetiştirmek degil de ben cok ısrar ettim söylemesi icin
Ben aşırı duygusal biriyim bu ilişki biterse uzun bi süre kimseyi hayatıma alabileceğimi seveceğimi düşünmüyorum. Bide
Soyle anlatayım evet ıkimizde birbirimizin ilkiyiz buyuzden ona bukadar bağlıyım oda bana bağlı zaten hissediyorum yada oyle sanıyorum artik emin degilim cunku. Ama bu gibi üzücü olaylarda oda benim kadar üzülüp ağlıyor enazindan. Annesinin istememekte sunduğu bahane ise onlar urfanın bi köyünden ve tarlaları falan var köyhayati iste buna uyum sağlayamam o kültüre alışamayacağımi düşünmesiymis bu yani. Bide şunu soyliycem gecen hafta artik ne olcaksa olsun bubbelirsizlik beni yoruyo felan dedim neyse bikac gun once ailesiyle tanışmaya geldiler sonunda ama bu nasil tanışma ben anladim hala da ne yapmaya çalıştıklarını anlamadim tanışma sizcede bu şekilde mi olur başındangeçenler soylesinlütfen tanışmaya diye geldiler hic bi akraba falan getirmediler anne baba iki kardeşle geldiler iki saat oturdular ve bizim ilişkimiz hakkında tek bi kelime konuşulmadı sadece babası babamla hal hayir güncel seyler konuştu annesi ise utandığı icin farkli bi odada oturmak istedi neyse bizde farkli ni odaya geçtik erkeklerden ayrı ama annesi tek bi kelime konuşmadı bizle ilgili gidene kadar sustu sacma sapan bikac bisey konuştu onunla bizimle alakası yoktu bide zaten turkceyide tam konusamiyobelki etkisi vardır bununda kızı yardımcı oluyodu konusurken neyse tanışma bu şekilde geçti ama giderken babası tekrar görüşürz ınsallah falan dedi 3 4 kez ve gittiler ertesi gün sevgilimi aradim ve ailesinin olumsuz olduğunu kültür farkı olduğunu söylemişler sebeb buymuş ama kültürden adetten hic bisey konuşulmadı ki konuşmadılar yani konuşulsa anlaşılmasa hak vericem ama ne ilişkinin nede adetlerin lafını açtılar sonrada adet farkını bahane ettiler gerçekten anlamıyorum bu aileyi. Sonra sevgilimdeailem olumsuz dedi diyince sinirlendim ve bitti falan dedim sesini çıkarmadı dünden beri konuşmuyoruz bakalim ne yapacak bundan once istemeselerde vazgeçmem diyprdu

tanışma o şekilde olmaz bir kere....
annesi önyargılarını cevine doldurup tanışmaya geldiği için sizi tanıma fırsatı bile vermemiş anladığım kadarıyla...
ailelerin her zaman hayalinde ideal gelin, damat adayı olur bunu kabul edelim bir kere ama ne olursa olsun çocuklarının kararlarına saygı duyup çok büyük bir problem olmadığı sürece arkalarında durmayı bilmeyi gerekirdi...
benim ailem de bu konularda aşırı mükemmelliyetçi ve mızmız bir aile. bir şeyi, hele ki "eş adayı"nı beğendirmek çok zordur ama ne olursa olsun biz o kişinin arkasında durursak saygı göstermeyi de bilirler.. sevgilinizin annesi aşırı sorunlu bir tip ama burada büyük problem sevgilinizde. sizin arkanızda durması gerekirdi. net bir şekilde durmuş olsaydı annesi bu kadar önyargılı da olmazdı bence. suç sevgilinizde... daha şimdiden arkanızda durmayı bilmeyen biriyle yerinizde olsam ilişkimi keser (ki kesmişsiniz de zaten) önüme bakar, bu olayıda tecrübe olarak görmeye çalışırdım...

Evet annemde surekli böyle söylüyor seni savunamıyor yorulursun bu insanla önüne bak diyor. Bide okadar çok gelen giden var ki ama ben onu bekledigim icin hic birini görmeyi tanımayı dahi istemiyorum annemde bu duruma cok kızıyor cunku benim ailemde ist
emiyor ama onların bu tavırları yuzune istemiyorlar biz üni mezunuyuz sevgilimle sizi niye tarlada çalıştırmayı düşünüyorlar diye kızıp istemiyorlar ama onlar gibi anlayissiz deilerkesinlikle

yerinizde olsam annemi dinlerdim.. yazık etmeyin kendinize, çok pişman olursunuz ileride... sevgi,aşk önemli tabi ama bir yerden sonra bunlar bitiyor emin olun ve geriye saygı, mantık kalıyor. sizin için mantıklı olmayan, sizin arkanızda bile durmayı bilmeyen kılıbık bir erkek için değer mi Allah aşkına...
bunu ilşkisi olan genç bir hanım olarak söylüyorum. annenizi dinleyin.. kimseyi bir daha sevemem diye de düşünmeyin.

tanışmaya akrabalarla gidilmez ki, çekirdek aileler tanışır.
kültür farkını anlamak için de illa bizim adetimiz bu sizin adetiniz nedir diye program sunucusu gibi konuklara sorular sormak gerekmez.
insanlar muhabbet ederken aldıkları tepkilerden, birbirlerinin güncele dair tavırlarından anlarlar kültür farklılığını.
sanırım siz daha soru-cevap, düğünü kim yapar, eşyayı kim alır tarzı konuşmalar beklediniz.
bu şekilde tanışılmaz, hiç kimse ile.

babası babanızla konuşmuş, belli ki güncel konulardaki muhabbetten çok da aynı kafa yapısında insanlar olmadıklarını anlamış.

annesi zaten haremlik-selamlık düzeni istemiş. sizin o düzeni sağlamamış olmanızdan annesi de aynı düşüncede olmadığınızı anlamış. ki kadın türkçe konuşmakta sıkıntılı diyorsunuz, bu bile anlaşamamak için önemli bir mevzu.

siz zaten kültür olarak uyumlu olsaydınız, kendiniz kadınların ayrı oturacağı düzeni kurmuş, teklif etmiş olurdunuz mesela.

şöyle diyim, sevgilimle konuşurken bir gün görüntülü, baya bizim salonu, oturma odasını falan gösterdim. "aa aynı bizim ev ya annem de böyle döşedi, o da aynen şu tip koltuklara yayılıp dinlenmeyi seviyor" dedi. bu bile iki ailenin uyabileceğinin sinyalidir, ortak zevklere sahip olmak. siz daha kadın-erkek karışık oturmayı kabullenmeyen bir aileden bence fazla şey bekliyorsunuz.

bence zorlamayın. belli ki bambaşka düşünen, hayatı farklı algılayan insanlarsınız.
yaşadıklarınız bangır bangır olmaz diyor, ha diretir oldurursunuz belki. ama bu kadar uğraş ne için olacak, huzursuzluk mutsuzluk için !

Okadar h emeğimin çöp olması beni çok uzuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…