Sevgilimin ailesi iliskimizi istemiyor

Bak dediğim gibi onlardan kopamaz senin basit dediğin şey onun ailesinden kopması demek ki sen kopsun istemiyorsun ailesi öyle tavırlara girecekti en sonunda bunu istıyor olacaksın. Sen onlar için fazlasın canım hiç kendine stres yaratma. Sen isteme onu

Istemiyorum zaten su saatten sonra tanışmadan sonra ailemde istemiyor bu saatten sonra olcagini bırakmadı yani surekli şart koşup duruyordu bizim kültür soyleboyle ayak uydurcaksin hizmet ediceksin ven seni alıyorum erkek tarafıyim. Eşya aliyo sanki hic düşünceye saygıları yok ancak dayatma var

Benimkide bana bayılmıyor ama zamanında annesini çok güzel susturdugunu bilirim. benim sevgilimde urfali bizde de kultur farki bir miktar var fakat ben hem kendimden hemde sevgilimden eminim. Zamaninda ona guvenebilecegimi iyi bir sekilde gosterdi. Onemli olan gercekten bu. benimde pek umrumda değil ne düşündükleri. Çok Iyi bir yerden değinmişsiniz. Bende aynı durumdayim:))

Alışmak zorundayım cunku bu ilişki yi tek taraflı yürütmeye gucumde istegimde kalmadi artik
Canım illaki üzülürsün ben o kısma girmiyorum hic. Fakat ne kadar dogru karar verdiğini anlayacaksın çok bi zaman almaz. Sen de mantığınla hareket et. Duygularını mantığının önüne geçirirsen canın yanar. Sen çok naif bir kızsın onlara göre anlaşılan. Farklı kafa yapıları mevcut. Iyi ki böyle olmuş ve iyi ki annemi dinlemişim diyeceğin gün yakındır. Olaya hep bu psikolojiyle bak olur mu?

Evet uzerinden bi kac ay geçtive suan sukrediyorum ayrildigimiz icin o da hayatindan memnunmus zaten

İstememe nedeni ne

Bende Urfalıyım bazi aşiretlerde takıntı aşiret kızı olsun bize uysun kapalı misafir pervermi değil mi biri evine geldiğinde başını önüne egdirecek hareketleri olurmu olmaz mı falan bilmem böyle şöyle bunlardan biraz tedirgin oluyorlardir bazılarında da şu düşünce var yabancı memleket bize uymaz ve yahut o kadar okuttuk aileden birini alalım o rahat etsin maaşını yesin gibi gibi birçok düşünce....

Beni de oyle cok oyle cok istemislerdi ki o denli cok sevmislerdi ama yasanti farklari kültür farklari yüzünden ben araya duvarlar ördüm ve büyük sorunlar yaşıyorum. Ailesi sizi tanimadan isteyip istememesi nasil birseydirnki anlamak mümkün değil.

Selam canım
Şu anda resmen benım durumuma düşmesin insanlar dıye kaydoldum tekrardan buraya. Benım eşim amasyalı ben bursalıyım. Evleneceğim zamanlar bu siteden bu konuya cok bakmıştım. Sonra aman nolcak ayda yılda bir gorcem memlekettelerr dedım. Babam nişanımda sülalesini görunce benı kenara cektı kızım sen bunlarla yapamazsın emin misın ıstıyor musun dedı. Evet dedım 1 hafta süre verdi dusun dıye. Nişanımda bu konusma üstüne köseye cekılıp agladım. 8. Yıl evlılığım, bır kızım var ama pişmanmisin, evet.. Kültür farkı cok önemliymiş. Benım annem acık modern memur bır bayan, onun annesi köyde yasayan bır kadın. Bugun dinlemedim ah ah bu kafam ah şarkısını dinleyip duruyorum. Kötu seyler bunlar su an senın için ama gercekler bu. Bız 6 yıl cıktık severek evlendik ama yok yanlıs karar.. Hakkınızda hayırlısı olsun. Benım bıle su an kafam cok karısık bosansam mı falan filan.. Allah herkesin gonlune gore versin. Aşk insanın gözunu kör edıyormuş

Cok uzuldum sizin adiniza da okadar zor vi durum ki birazda olsaa anlayabiliyorum sizi bendr suan kalbim ve mantigim arasinda biyerlerde sıkışmış durumdayim. Ailesini bahane ederek beni yari yolda birakti gitti ama lanet olsun hala cok ozluyorum onu hala bi baskasini sevemeyecekmis gibi düşünüyorum. Ama biliyorum ki su saatten sonra hic biseyin geri donusu yok

Canım benim...... Kimin annesi kimi istemiş zaten.... Hangi kayınvalide hangi geline bayılmış.... Çok nadir bunlar.... İçi seni dışı milleti yakar önemli olan sevdiğin adam gibi adam mı dengeyi kurabilecek mi buna bak.....

Kültür farklılığı çok olunca anlaşması da zor olur. İki ailenin de saygılı olması gerekiyor ki mutlu olunsun. Fakat görüyorum ki karşı taraf şart koşup durmuş. Size hiç saygı göstermeyecekler. Bizde böyledir, gelin şöyle yapar, böyle yapar vs gibi sözleri daha çok duyarsınız. Bütün tatillerinizi onlarla geçirirsiniz. Sizin ailenize pek söz hakkı tanımazlar ama onların her şeyinizde söz hakkı olur. Balık baştan kokmuş, benden söylemesi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…