Sevgilimin Ailesine Düşkünlüğü

O konuya birşey söyleyemiyorum ben belki 150bin babasından alıcak onu bilemeyiz, bu konuda olmayabilir ama bence diğer konularda gayet haklı.
7 yıldır görüşülüyor konu sahibi çok çevresini önemsiyorsa o zaman bu kadar devam ettirmeyecekti ilişkiyi. Adamın babası anjiyo olmuş daha üstünden 1 ay geçmemiş zamanla yanlış.
Ona ben de kesinlikle katılıyorum
Konu sahibinin ailesinden bile şimdi olmaz önce iyileşsin söz konusu sağlık sonuçta tavrı beklerdim ben şahsen

evlenince değişmeyecek, çocuk olunca da değişmeyecek. hatta evlenince kendini suçlu hissedip ailesine daha da yakın olmaya çalışacak. onlara evlendim ama anne baba hiç kimse sizden önemli değil mesajı verebilmek için her fırsatta sizi ezecek.
kabul ediyorsanız bu şekilde gözünüzü kapatın.
hayır diyorsanız bitirin.

Ona ben de kesinlikle katılıyorum
Konu sahibinin ailesinden bile şimdi olmaz önce iyileşsin söz konusu sağlık sonuçta tavrı beklerdim ben şahsen
Ayneeen öyle.
Ailenin durun ne istemesi önce sağlığını toparlasın kendine iyi baksın demesi lazımdı. Hoş değil,şimdi devam etseler bile bu olaylar unutulmayacak. Çocuk en zor zamanlarında isteme konusunu açtıkları için soğuk duracak belki de.

Arkadaşlar çocuğa haksız diyenler nasıl haksız diyor ya mantığınız alıyor mu sizin? Adamın babası kalp krizi geçirmiş anjiyo olmuş daha üzerinden bir ay geçmemiş isteme de isteme. Tabiki konu sahibi haksız. 7 yıl beklediysen 1 2 ay daha bekleyebilirsin adam dursun bi kafasını toparlasın. Annesine babasına bakmak istemesi,şuan onları senden önde tutması çok normal. Evlenince asıl ailesi siz olmuyorsunuz ayrıca burada kimse kocayı kök ailesinin önüne geçirmez bende geçirmem.
Anne babası ya da bir yakını ciddi bir hastalık yaşamamış olanlar onlar bence. Eşekten düşenin halini eşekten düşen anlar. 15 günde insan kaybetme korkusunu bile atamıyor ki üstünden. Hastanenin yorgunluğu vs bir tarafa.

Arkadaşlar çocuğa haksız diyenler nasıl haksız diyor ya mantığınız alıyor mu sizin? Adamın babası kalp krizi geçirmiş anjiyo olmuş daha üzerinden bir ay geçmemiş isteme de isteme. Tabiki konu sahibi haksız. 7 yıl beklediysen 1 2 ay daha bekleyebilirsin adam dursun bi kafasını toparlasın. Annesine babasına bakmak istemesi,şuan onları senden önde tutması çok normal. Evlenince asıl ailesi siz olmuyorsunuz ayrıca burada kimse kocayı kök ailesinin önüne geçirmez bende geçirmem.
Peki diyelim ki ben haksızım bu şekilde mi tepki vermesi gerekirdi ? Hayatım aşkım canım herneyse şuan bunun zamanı mı babam rahatsız biraz toparlasın demek bu kadar zor bişey mi ? (Kii toparlayacağı bir durumda yok adam gayet iyi). Hemen hakaret etmesi ayrılıyorsan ayrıl yol orda demesi normal bir davranış mı ? Kendini haklıyken haksız duruma düşürdü.

Konu sahibi sadece bu konu özelinde "ailesine düşkün" demiyor ki ev meselesinden de bahsetmiş ve
Beni hep 2. plana atıyor varsa yoksa ailesi
Aileyi önde tutma hemen hemen her konuda yaşaniyor diye anladim ben konu sahibinin yazdiklarindan.

Adamin babasi hasta olmasa bile " ne zaman isteme olacak? Cevre bana baski yapiyor, ne zaman isteyeceksiniz" vs bu sorulari rahatsiz edici buluyorum, benim hayatimda olamayacak şeyler ama bu adam konu sahibiyle 7 senedir birlikte değil mi? Konu sahibinin nasil biri olduğunu ve çevresini vs biliyordur, bilmesi lazim bence. Konu sahibi gibi biriyle birlikteyse çokta anormal karşilamamasi lazim. 🙄 Ayriliyorsan ayril yol orda tepkisi şu durumda bana normal gelmiyor haliyle.

Peki diyelim ki ben haksızım bu şekilde mi tepki vermesi gerekirdi ? Hayatım aşkım canım herneyse şuan bunun zamanı mı babam rahatsız biraz toparlasın demek bu kadar zor bişey mi ? (Kii toparlayacağı bir durumda yok adam gayet iyi). Hemen hakaret etmesi ayrılıyorsan ayrıl yol orda demesi normal bir davranış mı ? Kendini haklıyken haksız duruma düşürdü.
Siz hataya düşüp hasta babası olan adama isteme sorabiliyorsunuz da erkek arkadaşınız niye hatasız olmak zorunda?

Siz düşüncesizlik edip adam olayın şokunu atamadan isteme sorarsanız o neden sizi düşünsün? Babasının rahatsız olduğunu bilen sizsiniz sormadan önce ‘ya biraz toparlansın öyle sorayım’ diye düşünmediyseniz o sizi incitmemek için düşünsün?

Yukarda bir arkadaş yazmış, Adam sizi sevmiyor 7 yıldır birlikteyiz kızı ortada bırakmayayım. Zaten daha iyisini de bulamadım evleneyim diyor.

Siz de adamı sevmiyorsunuz. 7 yıldır birlikteyiz herkes duydu gördü bu saatten sonra başka biri beni istemez en iyisi bununla evleneyim diyorsunuz.

Seven insan davranışı değil ikinizinki de.

Siz düşüncesizlik edip adam olayın şokunu atamadan isteme sorarsanız o neden sizi düşünsün? Babasının rahatsız olduğunu bilen sizsiniz sormadan önce ‘ya biraz toparlansın öyle sorayım’ diye düşünmediyseniz o sizi incitmemek için düşünsün?
Hanfendi siz beni anlamıyor musunuz ? Ben size adam zaten şuan gayet iyi diyorum kontrole gitti doktoru da bir sorun olmadığını söyledi. Biraz toparlansın öyle sorayım diye düşünmemişsiniz diyorsunuz hala şaka gibi. Toparladığı için sordum bende zaten. Lütfen siz bir daha birşey yazmayın benim konuma.

Konu sahibi sadece bu konu özelinde "ailesine düşkün" demiyor ki ev meselesinden de bahsetmiş ve
Aileyi önde tutma hemen hemen her konuda yaşaniyor diye anladim ben konu sahibinin yazdiklarindan.

Adamin babasi hasta olmasa bile " ne zaman isteme olacak? Cevre bana baski yapiyor, ne zaman isteyeceksiniz" vs bu sorulari rahatsiz edici buluyorum, benim hayatimda olamayacak şeyler ama bu adam konu sahibiyle 7 senedir birlikte değil mi? Konu sahibinin nasil biri olduğunu ve çevresini vs biliyordur, bilmesi lazim bence. Konu sahibi gibi biriyle birlikteyse çokta anormal karşilamamasi lazim. 🙄 Ayriliyorsan ayril yol orda tepkisi şu durumda bana normal gelmiyor haliyle.
Eğer çevresi baskı yapıyorsa 7 yıl boyunca görüşmeyecekti o zaman.
Ailesine düşkün olmasını kötü birşey olarak görmüyorum, sonuçta adam ailesine bakıp ilgileniyormuş. Eğer bu konu sahibinin hoşuna gitmiyorsa 7 yıl boyunca neden devam ettirmiş? Senin sevgilin senin rahatsız olduğun bir durumu düzeltmiyorsa bilerek devam eder misin? Ben etmem. Bende aileciyim, hayatımdaki insanda bunu bilir annem tek başına ve annemi atamam. Evlendiğimde de elimden geldikçe bakacağım yakım oturacağım,beğenmezsen ayrılabilirsin diyorum. Ama önce sorun etmeyip sonra problem çıkarırsa ya hayırdır bölüyoruz derim yani. Kilit nokta bu; konu sahibi madem rahatsız o zaman neden devam ettirmiş? Çevre baskısı son 1 ayda çıkmamıştır neden 7 yıldır birlikte o zaman?

Merhaba herkese içimi dökebilmek ve tecrübelerinizden faydalanabilmek için aranıza bugün katıldım. Derdimi açabileceğim yardım isteyebileceğim kimsem yok. Ben 25 yaşındayım 7 yıllık bir ilişkim var evlilik yolundayız aileler tanıştı ancak henüz isteme olmadı çünkü erkek arkadaşımın babası kalp krizi geçirdi anjiyo oldu 10 gün hastanede yattıktan sonra 15 gün önce taburcu oldu şuan durumu gayet iyi. Bende artık babası nasılsa iyi diye sevgilime istemeye ne zaman geleceksiniz diye sordum kıyamet koptu. Demediği laf kalmadı babam hasta sen hala isteme derdinde misin falan dedi ben sadece merakımdan sordum ne düşünüyosunuz aklınızda bi tarih var mı diye benide ailem sıkıştırıyor 7 yıldır gezip tozuyosunuz artık adı konulsun diyolar. Çevrem çok baskı yapıyor 7 yıl ilişki mi olur bu çocuk seni oyalıyo evlenmeye niyeti yok diyolar. Baya bi tartıştık en sonunda hiç bişey benim babamın sağlığından önemli değil ayrılıyosan ayrıl yol orda dedi. O lafından sonra sadece tamam yazmakla yetindim 1 haftadır da konuşmuyoruz. Dediği laf çok ağrıma gitti. Sevgilim ailesine aşırı düşkün biri 6 kardeşler ancak anne ve babasının herşeyiyle sadece o ilgileniyor diğer çocukların umrunda bile değil. Beni hep 2. plana atıyor varsa yoksa ailesi. Anne ve babasını çok seviyorum onlarda aynı şekilde beni çok seviyolar onlarla hiç bir problemimiz yok ama sevgilimin her fırsatta beni değersiz görüp ailesini göklere çıkarması çok zoruma gidiyor sonuçta evlendikten sonra asıl ailesi ben olucam onun. Ev alıcaz bi kaç eve baktık ben biraz geniş bi ev olsun dediğimde o kadar para veremem bütçem bu demişti babasının rahatsızlığından sonra daha büyük bi ev yada dubleks bak evlendikten sonra babamlarda gelir arada bizde kalır yanlız kalmasınlar dedi. E hani ben istediğimde o kadar para veremem demiştin ne değişti. Ben isteyince olmaz bütçem yok anne baba devreye girince 100-150 bin lira daha koydu bütçenin üzerine. Şuan ne yapacağımı bilemez durumdayım 7 yıl boyunca hiç ayrılmadık ayrılık düşünmedik ancak şuan mantığım ayrılmamın daha doğru olacağını evlenince anne baba sevdası yüzünden sorun yaşayacağımızı söylüyor ama kalbim 7 yılını verdiğin adamdan nasıl ayrılacaksın diyor onu çok seviyorum onunda beni sevdiğinden eminim ama bilmiyorum.. sizce ne yapmalıyım biraz uzun oldu hakkınızı helal edin..
Asil ailesi ben olucam onun ne demek yahu..Anne babası kardeşleri nüfustan düşecek mi.Ne var bu adamlarda evlenince kimse paylaşamıyor.Simdi benim oğlum var küçük gözümün bebeği zannederim bir 25 yıl kadar daha evlenmez .Aşağı yukarı otuz yaşına kadar iyi kötü onca emeğim ,ilgim ,hastalığı kötü günü olacak sonra" dış kapının mandalı" onun gerçek ailesi benim diyecek.Sekerim siz olmekle bayilmayi karıştırıyorsunuz galiba

Hanfendi siz beni anlamıyor musunuz ? Ben size adam zaten şuan gayet iyi diyorum kontrole gitti doktoru da bir sorun olmadığını söyledi. Biraz toparlansın öyle sorayım diye düşünmemişsiniz diyorsunuz hala şaka gibi. Toparladığı için sordum bende zaten. Lütfen siz bir daha birşey yazmayın benim konuma.
Hanımefendi siz kimsiniz bana yazmayın diyorsunuz pardon? Saygı çerçevesinde yazıyorum konunuza lütfen aynı çizgiden çıkmayalım. Bence siz beni anlamıyorsunuz.Şuan iyi olabilir ama olay olalı daha 1 ay bile olmamış bir sakin olun, konusu açılacak zaman değil. Adam iyi olsa bile ailede bir tedirginlik vardır üzüntü vardır. Soracak zaman kesinlikle değil,hatalısınız bu konuda. Çevreniz son 1 ayda konuşmaya başlamamışlardır hep konuşmuşlardır madem çevreyi önemsiyorsunuz neden ayrılmadınız? Çevreye yahu bu adamın babası anjiyo oldu nasıl evlenelim diyemiyor musunuz? Evlenmeye hazır değilsiniz.

Asil ailesi ben olucam onun ne demek yahu..Anne babası kardeşleri nüfustan düşecek mi.Ne var bu adamlarda evlenince kimse paylaşamıyor.Simdi benim oğlum var küçük gözümün bebeği zannederim bir 25 yıl kadar daha evlenmez .Aşağı yukarı otuz yaşına kadar iyi kötü onca emeğim ,ilgim ,hastalığı kötü günü olacak sonra" dış kapının mandalı" onun gerçek ailesi benim diyecek.Sekerim siz olmekle bayilmayi karıştırıyorsunuz galiba
Ahahahhaa ağzımdan aldınız ya.

Kaç derim. Bu erkekler zaten evlendikten sonra anne babaya çok düşkün olmaya başlıyorlar. Seninki şimdiden büyük ev bakmaya başlamış beraber yaşamak için.

Evlendikten sonra açacağın muhtemel başlıklar “kayınvalidemle bize yerleşti gitmiyor”, “eşim, ailesine bakmamı istiyor” olabilir.

Ayrıca beni anlamayan sizsiniz ben toparlansın derken sevgiliniz ve ailesinden bahsetmiştim. Biraz kafalarını toplasınlar zaman geçsin üzerlerindeki tedirginliği atsınlar demek istedim. Bir zahmet okuduğunuzu anlayın.

Hanımefendi siz kimsiniz bana yazmayın diyorsunuz pardon? Saygı çerçevesinde yazıyorum konunuza lütfen aynı çizgiden çıkmayalım. Bence siz beni anlamıyorsunuz.Şuan iyi olabilir ama olay olalı daha 1 ay bile olmamış bir sakin olun, konusu açılacak zaman değil. Adam iyi olsa bile ailede bir tedirginlik vardır üzüntü vardır. Soracak zaman kesinlikle değil,hatalısınız bu konuda. Çevreniz son 1 ayda konuşmaya başlamamışlardır hep konuşmuşlardır madem çevreyi önemsiyorsunuz neden ayrılmadınız? Çevreye yahu bu adamın babası anjiyo oldu nasıl evlenelim diyemiyor musunuz? Evlenmeye hazır değilsiniz.
Konu sahibi benim ya ona dayanarak yazmayın diyo olabilir miyim ? Kusura bakmayın da hiç saygı çerçevesinde yazmıyorsunuz üslubunuz çok çirkin ve rahatsız edici. Biz 2019 yılına kadar ikimizde okuyorduk o tarihe kadar evlilik düşüncemiz yoktu 2020 yazında evlenmeyi planlıyoduk pandemi çıktı. Bu sene eylül ayında aileler tanıştı o tarihe kadar sevgilimi sadece annem biliyordu tanışma evresine geldikten sonra babam ve akrabalarım ne zamandır birlikte olduğumuzu öğrendi. O yüzden evet çevre baskısı 1-2 aydır başladı 7 yıldır yok yani. Benim tek hatam çocuğu iyi tanıyor musun ne zamandır berabersiniz diye soranlara 7 yıl olduğunu söylemek oldu. Yeterince açıklayıcı olmuştur umarım. Lütfen gidin ahaha diye gülerek dalga geçmelerinizi başka birinin konusu altında yapın burda gözyaşları içinde yazılan bir konunun altında bu şekilde kin kusmanız gülerek alay etmeniz hoş değil.

X