Sevgilimin bana bela okuması..

İftiranın konusu nedir merak ettim?
Sağlam bir tazminat almak istiyorlar belli ki. Nasıl bir hırs ise.

Hukuki bilgim yok ama direkt avukatlık masrafını talep etselermiş ya da ne bileyim maddi manevi tazminat vs. Daha onurlu bir davranış olurdu. İftiranın haklı gerekçesi mi olur. Çok çektik iftira atmakta haklıyız. Yok yaa
Davayı kazandılarsa zaten almışlardır, kaybeden taraftan masraflar alınıyor. Zaten cebimizden çıktı dedikleri şeyler yerine gelmiştir. Bunlar baktı bu dava işlerinde para var, neden yapmayalım dediler. Çapulcu sürüsü. Düşmanları belki bunu düşünerek yapmadı, bunlar onun da üstüne çıkmışlar.

Size birlikte başrolünü oynayacağınız evliliğin fragmanını göstermiş aslında bir nevi.
Olurda ilerde evlendiniz, anlaşamadınız ve boşanmaya karar verdiniz. Boşanma sırasında her türlü iftirayı avukat parası çıkarmak adı altında size de rahatça atabilecek biriyle birliktesiniz varın gerisini siz düşünün.
Düşünmek bile istemiyorum 😖

Davayı kazandılarsa zaten almışlardır, kaybeden taraftan masraflar alınıyor. Zaten cebimizden çıktı dedikleri şeyler yerine gelmiştir. Bunlar baktı bu dava işlerinde para var, neden yapmayalım dediler. Çapulcu sürüsü. Düşmanları belki bunu düşünerek yapmadı, bunlar onun da üstüne çıkmışlar.
Açıkçası ben anlattığı kadar biliyorum.Zaten anlamamda bu dava işlerinden.Kiracı evden çıkacakmış.Sonradan açtıkları davada kiracı bazı aylarda elden ödediği için bunlarda güya o aylarda bize kira ödemedi diye para kopartacak 🤦🏻‍♀️ düşündükçe sinirleniyorum

Açıkçası ben anlattığı kadar biliyorum.Zaten anlamamda bu dava işlerinden.Kiracı evden çıkacakmış.Sonradan açtıkları davada kiracı bazı aylarda elden ödediği için bunlarda güya o aylarda bize kira ödemedi diye para kopartacak 🤦🏻‍♀️ düşündükçe sinirleniyorum
İki gün sonra siniri geçer, ulaşır size. Deyin bi tane sevmediğim akrabam var onu diyeyim kiraya girsin sizin eve. Biz başedemiyoruz siz gelirsiniz hakkından. 🤣

E takdir edersiniz ki herkes kendi fikrini söylüyor. Çabucak baybay diyip diyememesi kişinin kendi hür iradesine kalmış. İradesi güçlü biriyse diyebilir. Buna neden bu kadar takıldınız? Bu benim görüşüm o da sizin görüşünüz. Ve evet ailelerin sevgililik döneminde bu kadar dert edilmesi konu edilmesi vıcık vıcık geliyor bana. Yanlış bir şey gördüysen ayrıl bitsin gitsin. Diyorum ya benim görüşüm.

Ailelerin tam da sevgililik döneminde dert edilmesi gerekiyor. Yoksa insanlar evlenip yuva kurduktan sonra "Ben nereye düştüm böyle?" diyebiliyorlar.

Teşekkür ederim yorumunuz için.Evet şok oldum ve dediğim gibi konuşamadım ve aramayı kapattım çünkü olanları kendi içimde oturtamadım o an.Hani hiççç beklemiyordum bu tarz bi davranışı ve aniden böyle bir şey yaşanınca ne yapacağımı bilemedim

Hadi aileyle de mesafenizi korursunuz diyelim ama sevgilinizin tutumu çok önemli bu noktada. Ailesinin yaptığını hak görüyorsa, üstüne size çıkışıyorsa bununla ilgili, adalet duygusundan, dürüstlükten yoksun bir insanla birliktesiniz demektir. Üzücü ama zararın neresinden dönülse kârdır.

Tünaydın hanımlar size danışmak istediğim bi konu var.Yaklaşık 2.5 senelik bi ilişkim var ve ilişkimden genel olarak mutluydum ta ki bu olayı yaşayana kadar.Olaya gelecek olursak sevgilimin ailesi haklı oldukları bi konuda karşı tarafa dava açıp kazanıyorlar ve bunun üstüne yine aynı kişiye bir dava daha açıyorlar ama bu sefer adama iftira atıyorlar.Buradan gelecek parayla da avukata ödedikleri parayı çıkaracaklarmışmış.Ben bunu duyunca şok oldum tabii.Nedenini sorunca bize çok çektirdi onun yüzünden avukat parası ödedik durduk yere dedi.Ben ailesinin ve kendisinin bu düşünce yapısında olmasına o kadar şaşırdım ki böyle bi şeyi hiç beklemiyordum.Yaptıklarının yanlış olduğunu üsteleyince de şu an ki tek temennim sizin de başınıza böyle bi durumun gelmesi dedi ve o an ne diyeceğimi bilemeyerek konuşmayı kapattım.Bana bu şekilde bela okumasını asla kabullenemiyorum.Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız hanımlar.Olayı kendi içimde durduk yere büyütüyo olabilir miyim düşüncelerinizi merak ediyorum.
Bence ayrıl sahada ıftara atarlar

Burada takılacak şey beddua değil, bu ülkede beddua çok abartılıyor. Birçok insan da harekete geçmek yerine pasif pasif beddua okuyor. Öbür yaşamlarında zengin olacağını sanan Hint fakirleri gibiyiz.
Sizin takılmanız gereken konu ise iftira atmayı çok normal gören çirkef bir aile olmaları. Yarın anlaşamayıp boşanmaya kalksanız neler yaparlar, neler...

Ben olsam yaptiklarinin yanlis olduğunu üsteleyip durmazdim. İlişkimi keserdim, ailece iftira atmaktan cekinmeyen insanlar (nedeninin ne oldugunun önemi yok) yarin öbürgün size de kilifina uydurup kendilerinde hakli gordukleri şu veya bu nedenden iftira atabilirler. Boyle insanlardan uzak dururum ben.

Tünaydın hanımlar size danışmak istediğim bi konu var.Yaklaşık 2.5 senelik bi ilişkim var ve ilişkimden genel olarak mutluydum ta ki bu olayı yaşayana kadar.Olaya gelecek olursak sevgilimin ailesi haklı oldukları bi konuda karşı tarafa dava açıp kazanıyorlar ve bunun üstüne yine aynı kişiye bir dava daha açıyorlar ama bu sefer adama iftira atıyorlar.Buradan gelecek parayla da avukata ödedikleri parayı çıkaracaklarmışmış.Ben bunu duyunca şok oldum tabii.Nedenini sorunca bize çok çektirdi onun yüzünden avukat parası ödedik durduk yere dedi.Ben ailesinin ve kendisinin bu düşünce yapısında olmasına o kadar şaşırdım ki böyle bi şeyi hiç beklemiyordum.Yaptıklarının yanlış olduğunu üsteleyince de şu an ki tek temennim sizin de başınıza böyle bi durumun gelmesi dedi ve o an ne diyeceğimi bilemeyerek konuşmayı kapattım.Bana bu şekilde bela okumasını asla kabullenemiyorum.Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız hanımlar.Olayı kendi içimde durduk yere büyütüyo olabilir miyim düşüncelerinizi merak ediyorum.
Köpeğin duası kabul olsa gökten kemik yağardı 🤣

Burada takılacak şey beddua değil, bu ülkede beddua çok abartılıyor. Birçok insan da harekete geçmek yerine pasif pasif beddua okuyor. Öbür yaşamlarında zengin olacağını sanan Hint fakirleri gibiyiz.
Sizin takılmanız gereken konu ise iftira atmayı çok normal gören çirkef bir aile olmaları. Yarın anlaşamayıp boşanmaya kalksanız neler yaparlar, neler...
Zaten iftira konusuna takılmasaydım bu beddua olayı da gerçekleşmemiş olacaktı.İster istemez sevdiğin kişinin sana bu şekilde beddua etmesi daha bi üzüyor :/

Ben olsam yaptiklarinin yanlis olduğunu üsteleyip durmazdim. İlişkimi keserdim, ailece iftira atmaktan cekinmeyen insanlar (nedeninin ne oldugunun önemi yok) yarin öbürgün size de kilifina uydurup kendilerinde hakli gordukleri şu veya bu nedenden iftira atabilirler. Boyle insanlardan uzak dururum ben.
Zaten uzak duracağım.Kararım az çok belliydi sizler sayesinde daha da emin oldum.

Bi insana hiç çekinmeden iftira atıyorlar. Size beddua etmesinden önce buna takılın. Tehlikeli insanlar ailecek. Yerinizde olsam ayrılırdım.

Kaç kaç kaç. Kaç kurtar kendini bu aile size musallat olur

Bu laflarından sonra hala sevgilim mi diyorsun? Sana fragmanını vermiişşş sen sevgilim de..
Bence ayril derim baska kisilere bak böyle hödük odun heriflerle olmayin onlari cile cekilcek gibi degil.

Bu laflarından sonra hala sevgilim mi diyorsun? Sana fragmanını vermiişşş sen sevgilim de..
Bence ayril derim baska kisilere bak böyle hödük odun heriflerle olmayin onlari cile cekilcek gibi degil.
İnan böyle olduğunu bilsem en baştan bitirirdim.Boşa demiyorlar kavun değil ki koklayıp alasın ☹️ Anlatılanları duyunca şoka girdim zaten çünkü hiçç beklemiyordum böyle olacağını

X