Sevgilimin bana bela okuması..

iftira atmak mı? insanı ipe götürür iftira.... allah korusun. avukat parasını çıkarmak için iftira atarak dava kazanmaya çalışmak. çok tehlikeli. insallah kendilerine doner de karşı taraf bunlardan tazminat alır. o zaman avukat parasını, tazminatı ve karşı tarafın avukat parasını öderler 🤣çok haklı bir tepki vermişsiniz. ben olsam bir sn durmam böyle bir aile ile bu ailenin oğlu ile bir gelecek düşünemem. çıkarları doğrultusunda çok tehlikeli olabiliyorlar belli ki.

Tünaydın hanımlar size danışmak istediğim bi konu var.Yaklaşık 2.5 senelik bi ilişkim var ve ilişkimden genel olarak mutluydum ta ki bu olayı yaşayana kadar.Olaya gelecek olursak sevgilimin ailesi haklı oldukları bi konuda karşı tarafa dava açıp kazanıyorlar ve bunun üstüne yine aynı kişiye bir dava daha açıyorlar ama bu sefer adama iftira atıyorlar.Buradan gelecek parayla da avukata ödedikleri parayı çıkaracaklarmışmış.Ben bunu duyunca şok oldum tabii.Nedenini sorunca bize çok çektirdi onun yüzünden avukat parası ödedik durduk yere dedi.Ben ailesinin ve kendisinin bu düşünce yapısında olmasına o kadar şaşırdım ki böyle bi şeyi hiç beklemiyordum.Yaptıklarının yanlış olduğunu üsteleyince de şu an ki tek temennim sizin de başınıza böyle bi durumun gelmesi dedi ve o an ne diyeceğimi bilemeyerek konuşmayı kapattım.Bana bu şekilde bela okumasını asla kabullenemiyorum.Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız hanımlar.Olayı kendi içimde durduk yere büyütüyo olabilir miyim düşüncelerinizi merak ediyorum.

Bugün onlara iftira atan yarın da size atar. Çirkef aile ile baş edebilecek misiniz?
böyle bir sorunda sevgiliniz direk ailesinin yanında olacaktır. bu kadar kolay beddua eden biri ile evlenmeyi tekrar düşünün bence

Ben de bu şekilde düşünüyorum ama normalde hiç beklemezdim çünkü anlattığı kadarıyla bu davranışı sergileyecek insan değillerdi :/
Kendisi ve ailesi hakkında gerçekleri söyleyecek değildi tabi.
Ayrıldıkları zaman çirkefleşen insanlar bunlar. Üstelik bi de sana bile bela okumuş hemen engelleyip arkana bile bakmaman lazım.

Tünaydın hanımlar size danışmak istediğim bi konu var.Yaklaşık 2.5 senelik bi ilişkim var ve ilişkimden genel olarak mutluydum ta ki bu olayı yaşayana kadar.Olaya gelecek olursak sevgilimin ailesi haklı oldukları bi konuda karşı tarafa dava açıp kazanıyorlar ve bunun üstüne yine aynı kişiye bir dava daha açıyorlar ama bu sefer adama iftira atıyorlar.Buradan gelecek parayla da avukata ödedikleri parayı çıkaracaklarmışmış.Ben bunu duyunca şok oldum tabii.Nedenini sorunca bize çok çektirdi onun yüzünden avukat parası ödedik durduk yere dedi.Ben ailesinin ve kendisinin bu düşünce yapısında olmasına o kadar şaşırdım ki böyle bi şeyi hiç beklemiyordum.Yaptıklarının yanlış olduğunu üsteleyince de şu an ki tek temennim sizin de başınıza böyle bi durumun gelmesi dedi ve o an ne diyeceğimi bilemeyerek konuşmayı kapattım.Bana bu şekilde bela okumasını asla kabullenemiyorum.Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız hanımlar.Olayı kendi içimde durduk yere büyütüyo olabilir miyim düşüncelerinizi merak ediyorum.
Ailecek bir başkasına iftira atan, bunda sakınca görmeyen ve marifet gibi anlatan bu adamla hâlâ görüşmeye devam etmeyeceksiniz herhalde. 🤔

"Birine iftira atacak ve bunu savunacak insanla işim olmaz beni bir daha arama" yazıp gönderirdim ve engellerdim cevabı içinde patlasın :)

Tek temennisiymiş bir de bak sen

Ayrılırken dikkatli ol. Sana da iftira atabilir. Çirkefleşebilir. Bence direkt engellemektense yavaş yavaş yolları ayırın.

Ailenin ve dolayısıyla sevgilinizin bakış açısı o kadar korkunç ki. Bunu yapan her şeyi yapar.

Sevgilinizin cümlesine istinaden de. ….. duası kabul olsaydı, gökten kemik yağardı.

Dönem sonunda karmalar felaket hız kazandı. Keşke bilseler.

ooo korkutucu
iftira atmaktan iftiraya uğramaktan korkarım çok
hiç gözünü kırpmadan yalan yanlış iftira atabiliyorlar hee karşı tarafa
korkulur bu insanlardan

Ben olsam aile içlerine bu kadar karışmazdım.
Yolumu da ayırırdım. Yarın bir gün eş arası sıkıntıda bana daha beterini yapmayacakları ne malum.

Bela okumamış oncelikle ,kötü temennide bulunmuş. Ben bundan dolayı değil lakin iftira potansiyeli olan çirkef bir aile olmalarından ötürü ayrılmanız öneririm. Bir insanla uğraşmak başka iftira atmak bambaşka bir çirkinlik . Ne dinde ne kanunda yeri yok .

Ya işte bu kadar görev edinmelerine kızıyorum baktın ki ailesi kendisi düzgün bir ayak değil, aranızda sizi bağlayan ekstra bir bağ yok. Ayrıl gitsin. Bay bayyyy.. Niye tartışmaya giriyorsun. Sen tartışmaya girdin diye geri adım mı atacaklar sanki?

Bazı insanlar 2,5 senelik ilişkilerinde sizin kadar çabuk "bay bayyy" diyemiyor olabilirler.
Hayal kırıklığına uğramış, anlamaya çalışıyor işte kadın. O anda zaten geri adım atsınlar diye tartışmaya girmemiş, sevgilisinin bu konudaki tutumunu duruşunu ölçmeye çalışmış. Duydukları karşısında da üzülmüş, şaşkınlığa uğramış. Önceki yorumunuzda da "vıcık vıcık ilişkiler" demişsiniz. İnsanlar 2,5 senelik ilişkilerinde birbirlerine hayatlarında olup bitenlerden, ailelerinden bahsetmeyecek de daha ne konuşacak? Bunların konuşulması vıcık vıcıklık mı oluyor? Ne garip yorumlar okuyorum burada ya.

kişi ailesinin yansımasıdır. ilerde size de iftira atabilirler bişey olduğunda. zaten kendi de bu durumu normal karşılıyor ki size de beddua ediyor. hiç uğraşma ayrıl gitsin. inş o iftira attıkları kişinin suçsuz olduğu ispat edilirde bunlara döner o zaman daha çok tazminat öderler ramazan ramazan hiç utanmıyorlar da.

X