Sevgilimin bana bela okuması..

Tünaydın hanımlar size danışmak istediğim bi konu var.Yaklaşık 2.5 senelik bi ilişkim var ve ilişkimden genel olarak mutluydum ta ki bu olayı yaşayana kadar.Olaya gelecek olursak sevgilimin ailesi haklı oldukları bi konuda karşı tarafa dava açıp kazanıyorlar ve bunun üstüne yine aynı kişiye bir dava daha açıyorlar ama bu sefer adama iftira atıyorlar.Buradan gelecek parayla da avukata ödedikleri parayı çıkaracaklarmışmış.Ben bunu duyunca şok oldum tabii.Nedenini sorunca bize çok çektirdi onun yüzünden avukat parası ödedik durduk yere dedi.Ben ailesinin ve kendisinin bu düşünce yapısında olmasına o kadar şaşırdım ki böyle bi şeyi hiç beklemiyordum.Yaptıklarının yanlış olduğunu üsteleyince de şu an ki tek temennim sizin de başınıza böyle bi durumun gelmesi dedi ve o an ne diyeceğimi bilemeyerek konuşmayı kapattım.Bana bu şekilde bela okumasını asla kabullenemiyorum.Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız hanımlar.Olayı kendi içimde durduk yere büyütüyo olabilir miyim düşüncelerinizi merak ediyorum.
Sabah akşam lanetledikleri adamdan hiçbir farkları yok. Çirkef aile. İşi ciddiye götürmeyen kesin atın, bu tıyniyette insanlardan çekersiniz. İşine gelmeyince kocakarılar gibi ilenen koca libido düşmesi sebebi resmen ıy.

Bazı insanlar 2,5 senelik ilişkilerinde sizin kadar çabuk "bay bayyy" diyemiyor olabilirler.
Hayal kırıklığına uğramış, anlamaya çalışıyor işte kadın. O anda zaten geri adım atsınlar diye tartışmaya girmemiş, sevgilisinin bu konudaki tutumunu duruşunu ölçmeye çalışmış. Duydukları karşısında da üzülmüş, şaşkınlığa uğramış. Önceki yorumunuzda da "vıcık vıcık ilişkiler" demişsiniz. İnsanlar 2,5 senelik ilişkilerinde birbirlerine hayatlarında olup bitenlerden, ailelerinden bahsetmeyecek de daha ne konuşacak? Bunların konuşulması vıcık vıcıklık mı oluyor? Ne garip yorumlar okuyorum burada ya.
Madem 2.5 ilişkilerinde baybay diyemiyorlar şimdi niye demeyi düşünüyorlar peki? Noldu birden zaman kavramı mı değişti.? Aileler hakkında konuşulmasın yazdığımı hatırlamıyorum. Konuşulabilir hoşunuza gitmiyorsa kolayca ayrılın arada çoluk yok çocuk yok nikah yok. Kendinize bu kadar yük etmeyin dememin neresi absürt ? Sizinki de bayağı enteresan bir yorum olmuş.

Madem 2.5 ilişkilerinde baybay diyemiyorlar şimdi niye demeyi düşünüyorlar peki? Noldu birden zaman kavramı mı değişti.? Aileler hakkında konuşulmasın yazdığımı hatırlamıyorum. Konuşulabilir hoşunuza gitmiyorsa kolayca ayrılın arada çoluk yok çocuk yok nikah yok. Kendinize bu kadar yük etmeyin dememin neresi absürt ? Sizinki de bayağı enteresan bir yorum olmuş.

Hanımefendi iyi misiniz? Bay bay diyemiyorlar dememişim zaten okursanız, "sizin kadar çabuk diyemiyor olabilirler" demişim. Nihayetinde bay bay demesi gerekiyor bana kalırsa da ama bu kendisinin vereceği karar tabii.
Ben enteresan bir şey söylediğimi düşünmüyorum. "Vıcık vıcık ilişki" diyen sizsiniz. Onu da açıklasaydınız bari.

Hanımefendi iyi misiniz? Bay bay diyemiyorlar dememişim zaten okursanız, "sizin kadar çabuk diyemiyor olabilirler" demişim. Nihayetinde bay bay demesi gerekiyor bana kalırsa da ama bu kendisinin vereceği karar tabii.
Ben enteresan bir şey söylediğimi düşünmüyorum. "Vıcık vıcık ilişki" diyen sizsiniz. Onu da açıklasaydınız bari.
E takdir edersiniz ki herkes kendi fikrini söylüyor. Çabucak baybay diyip diyememesi kişinin kendi hür iradesine kalmış. İradesi güçlü biriyse diyebilir. Buna neden bu kadar takıldınız? Bu benim görüşüm o da sizin görüşünüz. Ve evet ailelerin sevgililik döneminde bu kadar dert edilmesi konu edilmesi vıcık vıcık geliyor bana. Yanlış bir şey gördüysen ayrıl bitsin gitsin. Diyorum ya benim görüşüm.

iftira atmak mı? insanı ipe götürür iftira.... allah korusun. avukat parasını çıkarmak için iftira atarak dava kazanmaya çalışmak. çok tehlikeli. insallah kendilerine doner de karşı taraf bunlardan tazminat alır. o zaman avukat parasını, tazminatı ve karşı tarafın avukat parasını öderler 🤣çok haklı bir tepki vermişsiniz. ben olsam bir sn durmam böyle bir aile ile bu ailenin oğlu ile bir gelecek düşünemem. çıkarları doğrultusunda çok tehlikeli olabiliyorlar belli ki.
Çıkarları için bu kadar ileri gideceklerini önceden bilsem ilişkimizi bu kadar uzatmazdım :KK43:

Ben ayrılacağını düşünmüyorum açıkçası. Ama iftiradan çekinmedikleri görmüş ol en azından. Sevgilinizin aile ilişkilerine bu kadar detaylı karışmayın, inatlaşmanın hele hiç alemi yok çünkü sizi ilgilendirmiyor.
Doğru beni ilgilendirmiyor.Zaten kendisine de benim düşünce yapıma ve dini değerlerime göre bu yaptığınız yanlış dedim ve olanlar oldu zaten..

Tünaydın hanımlar size danışmak istediğim bi konu var.Yaklaşık 2.5 senelik bi ilişkim var ve ilişkimden genel olarak mutluydum ta ki bu olayı yaşayana kadar.Olaya gelecek olursak sevgilimin ailesi haklı oldukları bi konuda karşı tarafa dava açıp kazanıyorlar ve bunun üstüne yine aynı kişiye bir dava daha açıyorlar ama bu sefer adama iftira atıyorlar.Buradan gelecek parayla da avukata ödedikleri parayı çıkaracaklarmışmış.Ben bunu duyunca şok oldum tabii.Nedenini sorunca bize çok çektirdi onun yüzünden avukat parası ödedik durduk yere dedi.Ben ailesinin ve kendisinin bu düşünce yapısında olmasına o kadar şaşırdım ki böyle bi şeyi hiç beklemiyordum.Yaptıklarının yanlış olduğunu üsteleyince de şu an ki tek temennim sizin de başınıza böyle bi durumun gelmesi dedi ve o an ne diyeceğimi bilemeyerek konuşmayı kapattım.Bana bu şekilde bela okumasını asla kabullenemiyorum.Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız hanımlar.Olayı kendi içimde durduk yere büyütüyo olabilir miyim düşüncelerinizi merak ediyorum.

Ayrılırım o an.

Ailecek bir başkasına iftira atan, bunda sakınca görmeyen ve marifet gibi anlatan bu adamla hâlâ görüşmeye devam etmeyeceksiniz herhalde. 🤔
Olay yaşanınca kendi kendime demiştim bu ilişki bitti artık diye.Yine burada sizin de fikirlerinizi almak için yazmıştım

"Birine iftira atacak ve bunu savunacak insanla işim olmaz beni bir daha arama" yazıp gönderirdim ve engellerdim cevabı içinde patlasın :)

Tek temennisiymiş bir de bak sen
Güldürdünüz beni yaa 😄 teşekkür ederim yorumunuz için

Yorum yaparak aile işlerine niye karisiyorsunuz ki? Aa haklisin yanlış yaptik mi diyecekler oturup ailesini elestirmesini mi dinleyecek?
Göz göre göre iyi yapmışsınız diyemezdim ya da susamazdım da sonuçta karşı tarafa atılmış bi iftira var ve ben müslümansan karşımdaki kişiyi bu konuda uyarmakla yükümlüyüm diye düşünüyorum ki bu kişi benim sevdiğim bir insandı.Uygulayıp uygulamamak artık ona kalmış..

Bugün başkasına aleni bir şekilde iftira atan yarın size neler yapmaz der susarım

Böyle rahat rahat iftira atabiliyorlarsa eğer, ayrılınca size de atar iftira. Koşarak uzaklaşın.

Olası bir boşanma durumunda yalancı şahit bulan, yetmeyip namusunuza bile iftira atacak türde insanlar. Ben severim, kaos göbek adım derseniz devam edin ilişkinize.
Zaten benim de ilk aklıma bu geldi ve kendisine de bunu söyledim.Tabiki cevabı onunla bu bir mi şimdi demek oldu 🤦🏻‍♀️

Bela okumamış oncelikle ,kötü temennide bulunmuş. Ben bundan dolayı değil lakin iftira potansiyeli olan çirkef bir aile olmalarından ötürü ayrılmanız öneririm. Bir insanla uğraşmak başka iftira atmak bambaşka bir çirkinlik . Ne dinde ne kanunda yeri yok .
Sevdiği bir insana bunu diyen kişi bana göre bela okumuştan bile beter :KK43:

Yok zaten böyle bir aileye gelin olarak gidersem benim aptallığım olur
İftiranın konusu nedir merak ettim?
Sağlam bir tazminat almak istiyorlar belli ki. Nasıl bir hırs ise.

Hukuki bilgim yok ama direkt avukatlık masrafını talep etselermiş ya da ne bileyim maddi manevi tazminat vs. Daha onurlu bir davranış olurdu. İftiranın haklı gerekçesi mi olur. Çok çektik iftira atmakta haklıyız. Yok yaa

Bazı insanlar 2,5 senelik ilişkilerinde sizin kadar çabuk "bay bayyy" diyemiyor olabilirler.
Hayal kırıklığına uğramış, anlamaya çalışıyor işte kadın. O anda zaten geri adım atsınlar diye tartışmaya girmemiş, sevgilisinin bu konudaki tutumunu duruşunu ölçmeye çalışmış. Duydukları karşısında da üzülmüş, şaşkınlığa uğramış. Önceki yorumunuzda da "vıcık vıcık ilişkiler" demişsiniz. İnsanlar 2,5 senelik ilişkilerinde birbirlerine hayatlarında olup bitenlerden, ailelerinden bahsetmeyecek de daha ne konuşacak? Bunların konuşulması vıcık vıcıklık mı oluyor? Ne garip yorumlar okuyorum burada ya.
Teşekkür ederim yorumunuz için.Evet şok oldum ve dediğim gibi konuşamadım ve aramayı kapattım çünkü olanları kendi içimde oturtamadım o an.Hani hiççç beklemiyordum bu tarz bi davranışı ve aniden böyle bir şey yaşanınca ne yapacağımı bilemedim

İftiranın konusu nedir merak ettim?
Sağlam bir tazminat almak istiyorlar belli ki. Nasıl bir hırs ise.

Hukuki bilgim yok ama direkt avukatlık masrafını talep etselermiş ya da ne bileyim maddi manevi tazminat vs. Daha onurlu bir davranış olurdu. İftiranın haklı gerekçesi mi olur. Çok çektik iftira atmakta haklıyız. Yok yaa
Bir kaç danıştığım arkadaşım da sizin gibi söyledi ki bence de daha onurlu bi davranış olurdu ama karşı taraf param yok diye yakınan biriydi büyük ihtimalle ödeyeceklerini düşünmediklerinden nasıl zorla alabilirize geldi olay.Karşı taraf sevgilimin kiracısıydı ve evden çıkartmak istiyorlardı

Size birlikte başrolünü oynayacağınız evliliğin fragmanını göstermiş aslında bir nevi.
Olurda ilerde evlendiniz, anlaşamadınız ve boşanmaya karar verdiniz. Boşanma sırasında her türlü iftirayı avukat parası çıkarmak adı altında size de rahatça atabilecek biriyle birliktesiniz varın gerisini siz düşünün.

X