Sevgilinize/eşinize hangi durumlarda karışıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kurtlarlakosankadinlar

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2021
24
29
26
Önceki konumu biliyorsunuz. Durum hala aynı. Kendime çeki düzen vermek adına merak ettiğim şeyler var.

Hangi durumlarda sevgilinize hayır/olmaz/ben istemiyorum/yapmanı istemiyorum gibi cümleler kullanıyorsunuz? Kısacası bir sevgili yada eşin hangi durumlarda karşısındakine karışma hakkı var?

Tatile gitmek istiyor ama siz istemiyorsunuz diyelim. Bunu dile getirmez misiniz? Ya da arkadaş ortamını sevmiyorsunuz, gitmesini orada kalmasını istemiyorsunuz. Ama o öyle düşünmüyor. Yada herhangi bir olay var tasvip etmiyorsunuz.

Gitme/yapma/etme gibi cümleler kurulunca da tartışma çıkıyor yine gitmiş veya yapmış oluyor. Olay “kısıtlama” durumuna gelmeden nasıl hallediyorsunuz? Eş ve sevgili çok farklı tabi ki, durumlar sorumluluklar açısından, ama yine de tecrübelerinizi düşüncelerinizi merak ediyorum.

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
34.831
106.021
Simdi benim esim 37 yasinda kocaman adam. Kendi arkadaslarini kendisi secebiliyor,kotu olduklarini hissetsem de yorum yapmam. Ayni yorum bana yapilsa kizarim cunku. Tatile gitmek istese ayak uydururum,benimle gitmesi sart da degil yalniz da gidebilir,arkadaslariyla da gidebilir. Evlendik diye boynuna tasma gecirmedim,ozgur bir adam, kendine ait ozel bir hayati da var. Ayni sekilde benim de oyle. Birbirinin her haltina karisan ciftler goruyorum etrafimizda,hepsi mutsuz. Ben mutlu yasamak istiyorum bu nedenle karismiyorum,kendime de karistirtmiyorum

Atas0707

Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
121
189
33
Önceki konumu biliyorsunuz. Durum hala aynı. Kendime çeki düzen vermek adına merak ettiğim şeyler var.

Hangi durumlarda sevgilinize hayır/olmaz/ben istemiyorum/yapmanı istemiyorum gibi cümleler kullanıyorsunuz? Kısacası bir sevgili yada eşin hangi durumlarda karşısındakine karışma hakkı var?

Tatile gitmek istiyor ama siz istemiyorsunuz diyelim. Bunu dile getirmez misiniz? Ya da arkadaş ortamını sevmiyorsunuz, gitmesini orada kalmasını istemiyorsunuz. Ama o öyle düşünmüyor. Yada herhangi bir olay var tasvip etmiyorsunuz.

Gitme/yapma/etme gibi cümleler kurulunca da tartışma çıkıyor yine gitmiş veya yapmış oluyor. Olay “kısıtlama” durumuna gelmeden nasıl hallediyorsunuz? Eş ve sevgili çok farklı tabi ki, durumlar sorumluluklar açısından, ama yine de tecrübelerinizi düşüncelerinizi merak ediyorum.
Gitme yapma demem ona empati kurmasını sağlarım hep böyle yaptım her seferinde de başarılı oldu

KudrAlobar

Ayak feministi
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
16.579
97.890

Karışmıyoruz... Koskoca adam neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilir, kendi kararlarını verebilir. Beni ilgilendiren/etkileyen bir durum olmadığı sürece karışmam.

KudrAlobar

Ayak feministi
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
16.579
97.890
Simdi benim esim 37 yasinda kocaman adam. Kendi arkadaslarini kendisi secebiliyor,kotu olduklarini hissetsem de yorum yapmam. Ayni yorum bana yapilsa kizarim cunku. Tatile gitmek istese ayak uydururum,benimle gitmesi sart da degil yalniz da gidebilir,arkadaslariyla da gidebilir. Evlendik diye boynuna tasma gecirmedim,ozgur bir adam, kendine ait ozel bir hayati da var. Ayni sekilde benim de oyle. Birbirinin her haltina karisan ciftler goruyorum etrafimizda,hepsi mutsuz. Ben mutlu yasamak istiyorum bu nedenle karismiyorum,kendime de karistirtmiyorum
Aslında çiftler birbirlerine özgürlük, özel alan tanımanın ne kadar huzurlu olduğunu anlasalar çok daha mutlu olacaklar. Ama hep bi kaos hep bi güç savaşı.

Kahve __Kokusu

Ben Akıllanmam Siz Delirin Gelin Yanıma 😜😜
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
3.177
8.142

Biri bana gitme yapma dese inadına yaparım giderim. empati yapıyorum mesala arkadaşlarıyla gezmek istiyor bizede zaman ayır günü bitirme diyorum oda onu ayarlar orta yolu bulur.

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
34.831
106.021
Aslında çiftler birbirlerine özgürlük, özel alan tanımanın ne kadar huzurlu olduğunu anlasalar çok daha mutlu olacaklar. Ama hep bi kaos hep bi güç savaşı.
Esinin sosyal medya kullanmasini yasaklayan tipler var ya. Hadi gel mutlu ol simdi oyle kadinla/erkekle

plasticwoman

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2009
6.931
11.582
Bende karışmam zaten bu arada ki dialog ile alakalı. Ben eşimden ayrı plan yapmam sevmiyorum, o da sevmez benden ayrı plan yapmayı o nedenle sorun olmadı karışma gibi. Zaten bi kere bişey için izin istiyorum demişti, sen çocuk musun ne izni haber ver yeter demiştim. Güven sorunu varsa ayrı ama o kısma da şöyle bakıyorum yapan insan her türlü yapar; yapıyorsa da sonuçlarını kabul eder yani kendi bilir kimse kimsenin kölesi değil.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 18 gün geçti.

sophocles

Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2020
312
790
Çok kıskanç bir yapım olmadığından pek karışmam ne yapacağına. Arkadaşlarıyla istediği gibi takılabilir, tatile de gidebilir. Ben de aynı şekilde onu karıştırtmam. İkimiz de birbirimizin rahatsız olacağı durumlara izin vermeyiz zaten, o yüzden sorun olmuyor. Sevgiline/eşine güvenmeyen karışma ihtiyacı duyar bence ama ben güvenmediğim biriyle de ilişkiye devam etmeyeceğim için bu konuda pek sorun yaşamadım şimdiye dek.

KudrAlobar

Ayak feministi
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
16.579
97.890
Esinin sosyal medya kullanmasini yasaklayan tipler var ya. Hadi gel mutlu ol simdi oyle kadinla/erkekle
Yasaklama olayına ayrı hastayım zaten. Yasak çocuğa konulur, o da onun iyiliği için. Karşıdaki insanın çocuk zekasına/gelişimine sahip olduğunu düşünüyorsan neden yanında taşıyorsun eş diye. Yok yetişkin olduğunu kabul ediyorsan neden yasak koyuyorsun? Baştan sona mantıksızlık.

_Olivia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
3.222
17.933
Hangi durumlarda sevgilinize hayır/olmaz/ben istemiyorum/yapmanı istemiyorum gibi cümleler kullanıyorsunuz?
Bu cümleleri kullanmıyorum.
Çünkü ben onun ebeveyni değilim, benden izin almasına gerek yok.
Rahatsız olduğum bir durumda ya da bir kişiyle görüşmesinde "hoş bulmuyorum, doğru bulmuyorum" gibi cümlelerle gerekçemi söyleyerek düşüncemi ifade ediyorum.
Aynı şekilde bana da bu şekilde gelinmesini isterim.
Sevgili olsak hatta evli bile olsak her insanın kendine ait özeli, alanı olmalı. Karşısındakine sahibiymiş tavrıyla yaklaşmamalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.