Sevgilinize/eşinize hangi durumlarda karışıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Önceki konumu biliyorsunuz. Durum hala aynı. Kendime çeki düzen vermek adına merak ettiğim şeyler var.

Hangi durumlarda sevgilinize hayır/olmaz/ben istemiyorum/yapmanı istemiyorum gibi cümleler kullanıyorsunuz? Kısacası bir sevgili yada eşin hangi durumlarda karşısındakine karışma hakkı var?

Tatile gitmek istiyor ama siz istemiyorsunuz diyelim. Bunu dile getirmez misiniz? Ya da arkadaş ortamını sevmiyorsunuz, gitmesini orada kalmasını istemiyorsunuz. Ama o öyle düşünmüyor. Yada herhangi bir olay var tasvip etmiyorsunuz.

Gitme/yapma/etme gibi cümleler kurulunca da tartışma çıkıyor yine gitmiş veya yapmış oluyor. Olay “kısıtlama” durumuna gelmeden nasıl hallediyorsunuz? Eş ve sevgili çok farklı tabi ki, durumlar sorumluluklar açısından, ama yine de tecrübelerinizi düşüncelerinizi merak ediyorum.
Esimin arkadaslarina asla karismam ayni sekilde benim arkadaslarima da esim karismaz. Esim birlikte gecirecegimiz kisitli vakitten calip da arkadaslariyla gorusmek istiyorsa ancak o zaman agirlimi ortaya koyarim. Mesela bayram tatilinde evi boyayalim diye karar vermisken esim bana ben arkadaslarimla suraya gidicem derse sorun olur cunku bizim planlarimizi bozar.

Şartlara bağlı. Eşimle tatile gitmeyi severim ama adam izin alamıyor iş yoğunluğundan. Aldığı her ay 3-5 gün maksimum bir hafta. Onda da işi yanında. E ben 3 ay boşum. Her yere beyimle gitmeyi beklersem gidemem. Birine gitsem diğerine gidemem. Ya da arkadaşımı, kuzenlerimi vs görmek istediysem niye adamı da sürükleyeyim yanımda? Sıkılacak çünkü, rahat edemeyecek vs. Bütün arkadaşlarım evli değil ki eşli görüşelim.
Biz karı koca öğretmeniz. E tüm izinleri beraber değerlendiriyoruz. Tek istisnası ailesi köye gittiğinde ben gelmem, köy sevmediğimden oda. Yoksa tatilde biz beraber olmaktan cidden keyif alıyoruz sanırım aksini hiç düşünmüyoruz

Bana göre partnerim tatile gidebilir ya da garip bulduğum tiplerle de arkadaşlık edebilir. Karısını aldatan bir arkadaşı var mesela. "Aman temkinli dur karısını aldatan arkadaşına da satış koyar pek samimi olma" derim anca. Topluluk içinde öyle kisileri partnerimin yanından ayiklayamam ki. Kötü ortamlara girip kötü kişilerle eglenen bı tiple ben de eğlenemem zaten hic öyle sevgilim olmadı. Bunun gibi olaylarda karışmam ve bana karisilmasini da sevmem. Akıl vermek dedikleri şeyi yaparım genelde. Oneririm

İkimizi birden ilgilendiren, yatırım vs gibi hususlarda söz bende biter. İstemediğim bir şeye evet diyorsam da eşimin gül hatrı içindir.

Ama sadece eşimi ilgilendiren, arkadaş, gezme, tozma gibi konularda hiç karışmadım şimdiye kadar. Fakat benim eşim nereye gitse benle gitmek isteyen, gizlisi saklısı olmayan, gezmesi tozması da çoğunlukla benle olan biri. Aksi olsa belki ben de karışırdım bilemiyorum.

Arkadaşları ile tatile gitmek istese hiç sorun etmem ama şimdiye kadar hiç böyle bir talebşılmadı

Öncelikle verdiğiniz örnekler üzerinden gidersek neden tatile gitmesini istemiyor olabilirim diye düşünüyorum. Aklıma mantıklı bir sebep gelmiyor. Arkadaş ortamını sevmiyor olabilirim ama gitmesini istememek gibi bir hakkım yok. Koca adam kendi arkadaşlarını kendi seçebilir, ben ancak sevmediysem kendim görüşmem. Dolayısıyla düşünüyorum eşime veya sevgilime farketmez karışabileceğim bir konu bulamadım

Yaptigi sey beni dogrudan olumsuz etkilemezse, bir de ayni seyi ben de yapabileceksem karismam.
Mesela o tek basina tatile gidebiliyorsa ben de gidebilmeliyim gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X