Sevgilinize/eşinize hangi durumlarda karışıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kurtlarlakosankadinlar

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2021
24
29
29
Önceki konumu biliyorsunuz. Durum hala aynı. Kendime çeki düzen vermek adına merak ettiğim şeyler var.

Hangi durumlarda sevgilinize hayır/olmaz/ben istemiyorum/yapmanı istemiyorum gibi cümleler kullanıyorsunuz? Kısacası bir sevgili yada eşin hangi durumlarda karşısındakine karışma hakkı var?

Tatile gitmek istiyor ama siz istemiyorsunuz diyelim. Bunu dile getirmez misiniz? Ya da arkadaş ortamını sevmiyorsunuz, gitmesini orada kalmasını istemiyorsunuz. Ama o öyle düşünmüyor. Yada herhangi bir olay var tasvip etmiyorsunuz.

Gitme/yapma/etme gibi cümleler kurulunca da tartışma çıkıyor yine gitmiş veya yapmış oluyor. Olay “kısıtlama” durumuna gelmeden nasıl hallediyorsunuz? Eş ve sevgili çok farklı tabi ki, durumlar sorumluluklar açısından, ama yine de tecrübelerinizi düşüncelerinizi merak ediyorum.

Simdi benim esim 37 yasinda kocaman adam. Kendi arkadaslarini kendisi secebiliyor,kotu olduklarini hissetsem de yorum yapmam. Ayni yorum bana yapilsa kizarim cunku. Tatile gitmek istese ayak uydururum,benimle gitmesi sart da degil yalniz da gidebilir,arkadaslariyla da gidebilir. Evlendik diye boynuna tasma gecirmedim,ozgur bir adam, kendine ait ozel bir hayati da var. Ayni sekilde benim de oyle. Birbirinin her haltina karisan ciftler goruyorum etrafimizda,hepsi mutsuz. Ben mutlu yasamak istiyorum bu nedenle karismiyorum,kendime de karistirtmiyorum

Önceki konumu biliyorsunuz. Durum hala aynı. Kendime çeki düzen vermek adına merak ettiğim şeyler var.

Hangi durumlarda sevgilinize hayır/olmaz/ben istemiyorum/yapmanı istemiyorum gibi cümleler kullanıyorsunuz? Kısacası bir sevgili yada eşin hangi durumlarda karşısındakine karışma hakkı var?

Tatile gitmek istiyor ama siz istemiyorsunuz diyelim. Bunu dile getirmez misiniz? Ya da arkadaş ortamını sevmiyorsunuz, gitmesini orada kalmasını istemiyorsunuz. Ama o öyle düşünmüyor. Yada herhangi bir olay var tasvip etmiyorsunuz.

Gitme/yapma/etme gibi cümleler kurulunca da tartışma çıkıyor yine gitmiş veya yapmış oluyor. Olay “kısıtlama” durumuna gelmeden nasıl hallediyorsunuz? Eş ve sevgili çok farklı tabi ki, durumlar sorumluluklar açısından, ama yine de tecrübelerinizi düşüncelerinizi merak ediyorum.
Gitme yapma demem ona empati kurmasını sağlarım hep böyle yaptım her seferinde de başarılı oldu

Karışmıyoruz... Koskoca adam neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilir, kendi kararlarını verebilir. Beni ilgilendiren/etkileyen bir durum olmadığı sürece karışmam.

Simdi benim esim 37 yasinda kocaman adam. Kendi arkadaslarini kendisi secebiliyor,kotu olduklarini hissetsem de yorum yapmam. Ayni yorum bana yapilsa kizarim cunku. Tatile gitmek istese ayak uydururum,benimle gitmesi sart da degil yalniz da gidebilir,arkadaslariyla da gidebilir. Evlendik diye boynuna tasma gecirmedim,ozgur bir adam, kendine ait ozel bir hayati da var. Ayni sekilde benim de oyle. Birbirinin her haltina karisan ciftler goruyorum etrafimizda,hepsi mutsuz. Ben mutlu yasamak istiyorum bu nedenle karismiyorum,kendime de karistirtmiyorum
Aslında çiftler birbirlerine özgürlük, özel alan tanımanın ne kadar huzurlu olduğunu anlasalar çok daha mutlu olacaklar. Ama hep bi kaos hep bi güç savaşı.

Biri bana gitme yapma dese inadına yaparım giderim. empati yapıyorum mesala arkadaşlarıyla gezmek istiyor bizede zaman ayır günü bitirme diyorum oda onu ayarlar orta yolu bulur.

Aslında çiftler birbirlerine özgürlük, özel alan tanımanın ne kadar huzurlu olduğunu anlasalar çok daha mutlu olacaklar. Ama hep bi kaos hep bi güç savaşı.
Esinin sosyal medya kullanmasini yasaklayan tipler var ya. Hadi gel mutlu ol simdi oyle kadinla/erkekle

Bende karışmam zaten bu arada ki dialog ile alakalı. Ben eşimden ayrı plan yapmam sevmiyorum, o da sevmez benden ayrı plan yapmayı o nedenle sorun olmadı karışma gibi. Zaten bi kere bişey için izin istiyorum demişti, sen çocuk musun ne izni haber ver yeter demiştim. Güven sorunu varsa ayrı ama o kısma da şöyle bakıyorum yapan insan her türlü yapar; yapıyorsa da sonuçlarını kabul eder yani kendi bilir kimse kimsenin kölesi değil.

Çok kıskanç bir yapım olmadığından pek karışmam ne yapacağına. Arkadaşlarıyla istediği gibi takılabilir, tatile de gidebilir. Ben de aynı şekilde onu karıştırtmam. İkimiz de birbirimizin rahatsız olacağı durumlara izin vermeyiz zaten, o yüzden sorun olmuyor. Sevgiline/eşine güvenmeyen karışma ihtiyacı duyar bence ama ben güvenmediğim biriyle de ilişkiye devam etmeyeceğim için bu konuda pek sorun yaşamadım şimdiye dek.

Esinin sosyal medya kullanmasini yasaklayan tipler var ya. Hadi gel mutlu ol simdi oyle kadinla/erkekle
Yasaklama olayına ayrı hastayım zaten. Yasak çocuğa konulur, o da onun iyiliği için. Karşıdaki insanın çocuk zekasına/gelişimine sahip olduğunu düşünüyorsan neden yanında taşıyorsun eş diye. Yok yetişkin olduğunu kabul ediyorsan neden yasak koyuyorsun? Baştan sona mantıksızlık.

Hangi durumlarda sevgilinize hayır/olmaz/ben istemiyorum/yapmanı istemiyorum gibi cümleler kullanıyorsunuz?
Bu cümleleri kullanmıyorum.
Çünkü ben onun ebeveyni değilim, benden izin almasına gerek yok.
Rahatsız olduğum bir durumda ya da bir kişiyle görüşmesinde "hoş bulmuyorum, doğru bulmuyorum" gibi cümlelerle gerekçemi söyleyerek düşüncemi ifade ediyorum.
Aynı şekilde bana da bu şekilde gelinmesini isterim.
Sevgili olsak hatta evli bile olsak her insanın kendine ait özeli, alanı olmalı. Karşısındakine sahibiymiş tavrıyla yaklaşmamalı.

Önceki konunuza bakmadım ama genel olarak cevap vereyim sevgilime hiçbir durumda karışmam o sadece benim sevdiğim insan herkesin kendi aklı fikri var kimle nasıl takılacaksa nereye gidecekse gitsin yani sorularınıza göre o tatile gitmek istiyor ben istemiyorsam gitmem ama ona da gitme deme hakkını eşim olsa da kendimde bulmam bunalmış olabilir kafa dinlemek istiyor olabilir vs yani sevgililik evlilik yaşayacak insanların hayatında bireysel karar verecek aklı da vardır ha zaten o akıl yoksa yanımda tutmam , arkadaş ortamını benim sevmeme gerek yok onun arkadaş ortamı kısaca sorularınıza şöyle cevap verebilirim karşımdaki benim hayat arkadaşım çocuğum değil benim bir şeyleri tasvip edip etmememe ihtiyacı yok sorarsa fikrimi sorarım ama sormazsa ana babası gibi her şeye karışmam eş ve sevgili arasında da çok fark yok aslında ortak bir şey yapıyorsak fikir belirtirim ama kimseyi 3 yaşında çocuk gibi onu yapma oraya gitme diye yönetmem hayata bir kere geliyoruz ya mutlu olmaya bak

Beni etkileyen bi durum değilse karışmam. Bu karşımdaki insan içinde geçerlidir. Onu gerçekten etkileyen bi durumsa karışabilir. Benden ayrı plan da yapabilir. Çünkü bende kendi arkadaş çevremle vakit geçirebilirim. Elbette benimde kırmızı çizgim vardır. Ama bana gelipte izin istemez gideceği yapacağı şeyi bildirmesi yeterlidir. Bende o durumda rahatsız etmem veya sürekli tribe girmem

Bi onları bi de eşinin ortak hesaptan başka hesap kullanmasına izin vermeyen insanları garip buluyorum. Bana göre özgüvensizliktir bu. Kendine güvenmemektir. Eşinin sosyal medyadaki insanları gördüğünde onlardan etkileneceğini düşünmektir bana göre. Her insanın, evli dahi olsa kendine özel bir alanı, sosyal medyası olabilir. Evlendik diye benliklerimizi birleştirmiyoruz sonuçta.

Bu cümleleri kullanmıyorum.
Çünkü ben onun ebeveyni değilim, o benden izin almasına gerek yok.
Rahatsız olduğum bir durumda ya da bir kişiyle görüşmesinde "hoş bulmuyorum, doğru bulmuyorum" gibi cümlelerle gerekçemi söyleyerek düşüncemi ifade ediyorum.
Aynı şekilde bana da bu şekilde gelinmesini isterim.
Sevgili olsak hatta evli bile olsak her insanın kendine ait özeli, alanı olmalı. Karşısındakine sahibiymiş tavrıyla yaklaşmamalı.

Hoş bulmuyorum, doğru bulmuyorum diyerek düşüncemizi belirttiğimizde eşimiz ya da sevgilimiz öyle düşünmüyorsa peki? Ona doğru ve mantıklı geliyorsa. O zaman akışına bırakmak gerekiyor değil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X