sezeryan doğum yapanlar neden sezeryan ve sonunda yaşananlar paylaşırmısınız?

bende pazartesı gunu olacagım sezeryan stresten ne yapacagımı sasırdım arkadaslar dualarınızı esırgemeyın neolur benımle ve benden sonrada dogum yapacak anne adaylarına allah yardım etsın allahımın elı uzerlerınde dursun ınsallah

bende birinci doğumumu sezeryan yaptım genel anestezi ile ve şimdi ikinciye hmileyim 4.5 aylık ve birincide çok ağrılı olmuştu şimdi korkuyorum ikinci nasıl olacak diye herkes epidurali tavsiye ediyor ama endişeliyim çok panik atak oldum ya uyuşmaşsa ondanda amelyathane ortamına baygın olmadan nasıl durabilirim bilemiyorum :KK43: aslında anestezi doktorun ve hastane iyi olursa rahat geçtiğini söylüyr burdak çoğu arkadaşlar ama hangi hastaneye gidip hangi doktora güvenebileğimi bilemiyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz acaba?

bende epidural sezaryanla kızımı dünyaya getirdim. girmeden önce çok korkuyordum ama şimdi korkulacak hiçbirşey olmadığını biliyorum. hatta 2. çocuğu istemeye başladım ama kızım ufak biraz büyüsün diye bekliyorum. bana diyorlarki normal doğum yapsaydın bütün içindeki pislikler temizlenirdi, sezaryan yaptın içinde kaldı. bu düşünceyede katılmıyorum. göbeğin kalır dediler. göbeğimde kalmadı. yapıştırma dikiş izide silindi gitti nerdeyse. rahat ama işte 3 çocuktan fazla hakkın yok. bende 3 çocuk düşünmüyorum elbette ama dünyanın hali işte ne olcağımız belli olmaz.

evet 3 çocuktan başka hakkın yok bende zaten 3.cüyü düşünmüyorum ikinciyide doğurdukdan sonra bağlatıcam bende katılmıyorum pislik kalıyomuş içinde çok saçma ben doktora sormuştum böyle birşey yok dedi..bende epidural istiyorum ama etrafdaki olumlu ve olumsz önerilerde beni etkiliyor tabi insan bu konuyla ilgili iyi doğum hikayaleri duyunca rahatıyor teş.ederim cnm

Ben de 3 ay önce genel anestezi ile sezeryan oldum,normal istiyordum ama 39. haftaya girmiştik ve oğlum hala ters duruyordu başı yukarıdaydı yani.
Bu durumda doktorum artık dönmesinin küçük bir ihtimal olduğunu ve doğumun ters olarak başlamaması için sezeryanı önerdi bu yüzden oldum.
Sonrasına gelirsek,ameliyattan sonra 2 gece hastanede kaldım,serumdan ağrı kesiciyi sadece ameliyattan çıkınca 1 kez vermişler onun dışında istersen veririz dediler hiç gerek kalmadı adet ağrısı gibi dayanılır bi ağrı vardı.8 saat sonra ayağa kalkılıyor,doktrom ne kadar çok yürürsen o kadar çabuk iyi olursun dedi ben de saat başı 10 dk gezdim odada ve doğumhane katında.gerçekten de 4-5 gün sonra rahatça eğilip kalkmaya her işimi görmeye başladım.
Tabii yavaş ve temkinli hareketlerle biraz da korkudan hareket edemiyor insan ya dikişe bişey olur da bi daha ameliyat olursam diye.
Ben de katılmıyorum içinin temizlenmediğine ne yani içerde parça mı kalıyor?Temizleyip dikiyordur doktor heralde:))

4 yıl önce sezeryan oldum kendi isteğimle.karnımda cok fazla ağrı oldu.ağrı kesici cok aralıklı yapıldı.istedim ama daha fazla agrı kesici vermediler.1 hafta cok zorlandım ve ilk 2 gün cok ağrım oldu

Ben de 16gün evvel genel anestezi ile doğum yaptım.
Ayılma sürecim çok sancılıydı.
Odaya getirildiğimde sedyeden yatağa geçiş de çok acı vericiydi.
Hemşire odama gelir gelmez bir eliyle dikişleri bastırıp diğer elinin neredeyse 4 parmağını vajinamdan soktu.Bu rahmin yerine oturması için şartmış demesine göre.Bu yüzden o hemşireden nefret ettim.Çok canım yandı.
Bu işlemi birgün boyunca 3 kez yaptı.
Her yapmasında da ölüp ölüp dirildim.
İlk gün hemşire ayağa kaldırdı.Biraz dolaşmam lazımmış.Başım döndü betim benzim attı.Hemşire bayılacaksın yat dedi ve yattım.
Tuvalete gittiğimde de tansiyonum düştü.
Tuvaletimi yaparken de dikişlerimde doğal olarak ağrı yaşadım.
Ama eve gelince hiç yatmadım hep ayaktaydım.
1hafta içinde de kendimi toparladım.
İlk günümde 2 kez serum takıldı.
Onun haricinde de her istememde ağrı kesici yapıldı.
Pazartesi sabah yatış yaptım.Çarşamba sabah çıktım.
Çarşamba sabah çıkışımdan 10 dakika önce evde ağrım olmasın diye de hemşire bir ağrı kesici vurdu kalçamdan.

bende 1 buçuk ay once sezeryan oldum 20 saat normal doğum sancısı çektınkten sonra zorunlu sezeryan oldu, şimdiki aklım olsa dırek sezeryan olurdum normal doğumu duşunmezdım bıle...sadece 2 gun oturup kalkarken baya zorlandım ama 3 gun sonunda gayet ıyıydım, 1 haftada normale dondum...

bende 1 buçuk ay once sezeryan oldum 20 saat normal doğum sancısı çektınkten sonra zorunlu sezeryan oldu, şimdiki aklım olsa dırek sezeryan olurdum normal doğumu duşunmezdım bıle...sadece 2 gun oturup kalkarken baya zorlandım ama 3 gun sonunda gayet ıyıydım, 1 haftada normale dondum...

evet cnm aynen sana katılıyorum bende sezeryanla doğum yaptım sadece 1-2 gün oturup kalkarken zorlandım 3 üncü günde gayet herşey normale dönüştü.Normal doğumda o kadar sancıyı çekmeye değmez bence

Ben de 16gün evvel genel anestezi ile doğum yaptım.
Ayılma sürecim çok sancılıydı.
Odaya getirildiğimde sedyeden yatağa geçiş de çok acı vericiydi.
Hemşire odama gelir gelmez bir eliyle dikişleri bastırıp diğer elinin neredeyse 4 parmağını vajinamdan soktu.Bu rahmin yerine oturması için şartmış demesine göre.Bu yüzden o hemşireden nefret ettim.Çok canım yandı.
Bu işlemi birgün boyunca 3 kez yaptı.
Her yapmasında da ölüp ölüp dirildim.
İlk gün hemşire ayağa kaldırdı.Biraz dolaşmam lazımmış.Başım döndü betim benzim attı.Hemşire bayılacaksın yat dedi ve yattım.
Tuvalete gittiğimde de tansiyonum düştü.
Tuvaletimi yaparken de dikişlerimde doğal olarak ağrı yaşadım.
Ama eve gelince hiç yatmadım hep ayaktaydım.
1hafta içinde de kendimi toparladım.
İlk günümde 2 kez serum takıldı.
Onun haricinde de her istememde ağrı kesici yapıldı.
Pazartesi sabah yatış yaptım.Çarşamba sabah çıktım.
Çarşamba sabah çıkışımdan 10 dakika önce evde ağrım olmasın diye de hemşire bir ağrı kesici vurdu kalçamdan.

rahımle ılgılı olay ılgınc geldı ben hıc öyle birşey yasamadım yasayanıda duymadım yurtdısındamısın ordakı uygulamamı acaba bende 3 sene önce sezeryan oldum epıdurallı kendı ıstegımle oldu normalden korktugum için agrılar tabıkı oluyor dikiş yerınde olmuyor desem yalan olur ama agrı kesıcılerle falan dayanılıyor cok zor degıl:26:

bende genel anesteziyle sezeryan olanlardanım.ilk ayıldığımda sersem gbydim ve ayılır ayılmaz kesi yerimde baya derin kasılmalar ve ağrı hissettim.ağrı kesici yaptılarmı onu bile bilmiyorum.sonra beni odalarda yer olmadığından normal doğum yapanların odasına getirdiler.ordaki bi kişide normal doğumda çok dikiş atıldığıiçin ağrılar çekiyordu.yani nerdeyse aynı durumdaydık.oda rahat oturup kalkamıyordu.sonra kendime gelince hemen tuvalete gttim normal hayatıma 4. gün başladım.3 gün genelde yattım.ama sonuç olarak çok şükür iyi geçti.ama hiç ağrım olmadı diyen yalan söyler.neticede bıçaklanıyorsun bi nevi:)):KK37::84:

ben de bi nevi zorunlu olarak epidural sezeryanla doğum yaptım.hem oğlum doğum kanalından çıktığı için,hem de 2 kez uygulanan suni sancı kar etmediği için :)
sezeryanla ilgili ne çok efsane var ya.göbeğin kalırmış da,bel ağrın olurmuş da,dikişlerin ağrırmış da vs..bünye meselesi mi bilmiorum ama ben hiç bir haftadan fazla ağrı,sıkıntı çeken duymadım.
normal doğum olsun istermiydim?evet isterdim.o deneyimi yaşamak için.bi gece sancım başlıcak,apar topar hastaneye gidicez fln güzel olurdu :) sezeryan için pişman mıyım?hayır tabi ki.önemli olan bebeğimizi sağlıklı bi şekilde dünyaya getirmek ha normal ha sezeryan..

Epiduralle olmasını çok istemiştim fakat anestezi ve kadın doğum doktorum panik olmam nedeniyle uyutalım dediler.Çok korkarak titreyerek başlasamda çok şükür düşündüğüm gibi olmadı.10:45 de kızımı aldılar 11:05 de ben odamda ve uyandırılmıştım.Çok hızlı bir uyanma olunca haliyle ağrı kesici diye inlediğimi biliyorum nitekim hemşire iki yerden anında ağrı kesici yaptı.En fazla yarım saat sonra ağrı tamamen geçti.Zaten o yarım saattede yarı baygın gibi olduğumdan kızımı emzirmek için beni çekiştirdiklerinde tekrar sarsıldım.11:20 de ise elimde telefon herkese doğum yaptığımı haber veriyordum.Her ne kadar rahat olduğunu düşündürsede neticede ameliyat ve yine olsa yine korkarım sanırım.

Valla benim çok ağrım,sızım oldu..Ne güzel çoğu kişinin rahat geçmiş..Ben o kadar şanslı değildim..Yardımsız zor kalkıyordum..Canım çok yandı açıkçası sezaryan sonrası..Ayağa kalkıp yürümek işkenceydi...:KK43:

ben de spinal oldum. Çınar'ım şimdi 3 aylık.

Kesinlikle korkma. Ve hiç bir şekilde etrafta söylenenlere inanma ve dinleme. Herkesin vücudu farklı tepkiler veriyor çünkü. Belki ilk defa yaşayacaksın bunu, onun tedirginliği var ama kendini olayın akışına bırak, her anın tadını doyasıya çıkar çünkü bi zaman sonra hiç birini hatırlamıyosun :))

Spinal olmak çok daha rahat hiç bir şekilde dokunmayı bile hissetmiyosun. Çok rahattım ben. Çınar'ımı ilk ben gördüm ben kucağımda çıktım ameliyathaneden. Çok güzeldi.

Dikiş olayı eskisi gibi değil artık. Çok farklı teknikler kullanıyolar. Aldırma felan hiçbir şey olmuyor.ç Ben ertesi gün hastaneden çıktım ve evde duşumu aldım hiç bir problem olmuyor.

Ağrı sızı olayına gelince, kişiden kişiye eşiğe göre değişiyor tabiki ama öyle deli gibi ağrı çekmedim hiç. Hareket ettikçe ağrın azalıyor, ve böyle yanma gibi hissediyosun. O da sürekli değil. Ben 3. gün kalktım kek yaptım düşün :))

Asıl söylemek istediğim benim normalde AFT larla başım derttedir. Ameliyat ağrısı, AFT ağrısının yanında hiçbişeymiş onu öğrendim :=))

Sağsalim kavuş bebeğine..

ben de spinal anestezi oldum,ama doğum sırasında acı çekmesem de herşeyi hissettim..çok hassas olduğumu söylediler..bu yüzden ekstradan maske ile hafif bir uyku durumuna soktular beni..O yüzden yarı baygın gibiydim doğum sırasında....

sebep çoktu ..
hamile kalmadan dha doğrusu kalamadan öncelerden beri hep sez. olurum heralde derdim , normal doğumdan çok tırsardım da :18:
ne zaman ki kuşumun ilk hareketlerini hissettim , tamam oldum ben dedim , kesinlikle normal doğum yapmalıyım :KK52: lakin O'nun benimle ilgili planları farklıymış , mecburen sezoşa kaldım .. gelelim çoklu sebeplere :KK9:
( bu arada epidural anestezi oldum sez.da , bu bebişimde genel istiyorum ama )
1 - tüp bebekle hamile kaldım , öyle olunca normal doğumla dünyaya gelme ve yaşanılası felaket senaryolarının önüne geçmek için sez. ile doğum oluyor
2 - preeklampsi oldum , bir gebenm yaşayabileceği en kötü şey , hangi haftada olursanız olun bebeğin gelişimi haftasyla uyumlu değil ve ters orantı ile açılıyorsa aradaki fark , haftasına bakılmaksızın annenin hayatını tehlikeye atmamak için bebek sez. ile dünyaya getirilir .. ve şükür ki ben sıkı takip ile 3 hafta dayanarak 37+6da oğluşumu dünyaya getirdim
3 - plesantam çatlamış s sızıntısı var ama inadına su ve bebğin hareketi fazla , sürekli kasılma ile doğumu tetikliyor olması + bonus olarak trombofili olup plesantamda yer yer çürümeler olmuş ve bebek gerekli besinleri alamıyor olması da sez. çabuklaştıran diğer sebeplerdi
4 - ( bu biraz lüks kaçıyor üsteki sebeplerin yanında :KK1: ) ben İzmirde tüpbebeği yapan canımız dr.umuz İst.da idi , mecburen planlı bir doğum olmalıydı

ve 4 aylık hamileyim :nazar: , ilk doğumum sez. olduğu için bu da mecburen öyle olacak ..

hepimize sağlıklı ve zamanında doğumlar dilerim :KK16:

Son düzenleme:
Valla benim çok ağrım,sızım oldu..Ne güzel çoğu kişinin rahat geçmiş..Ben o kadar şanslı değildim..Yardımsız zor kalkıyordum..Canım çok yandı açıkçası sezaryan sonrası..Ayağa kalkıp yürümek işkenceydi...:KK43:

çokmu geç uyuşuyordunuzki acaba? bazı bünyeler ağrı kesici gibi şeylere tepki vermiyor yada çok güçlü ağrı kesiciye cvp veriyorlar sizinde öyleyse eğer zor olmuştur.

ben de bi nevi zorunlu olarak epidural sezeryanla doğum yaptım.hem oğlum doğum kanalından çıktığı için,hem de 2 kez uygulanan suni sancı kar etmediği için :)
sezeryanla ilgili ne çok efsane var ya.göbeğin kalırmış da,bel ağrın olurmuş da,dikişlerin ağrırmış da vs..bünye meselesi mi bilmiorum ama ben hiç bir haftadan fazla ağrı,sıkıntı çeken duymadım.
normal doğum olsun istermiydim?evet isterdim.o deneyimi yaşamak için.bi gece sancım başlıcak,apar topar hastaneye gidicez fln güzel olurdu :) sezeryan için pişman mıyım?hayır tabi ki.önemli olan bebeğimizi sağlıklı bi şekilde dünyaya getirmek ha normal ha sezeryan..

katılıyorum şükürler olsun sağlıcakla kurtulduk. Rabbim herkesin yardımcısı olsun.

sebep çoktu ..
hamile kalmadan dha doğrusu kalamadan öncelerden beri hep sez. olurum heralde derdim , normal doğumdan çok tırsardım da :18:
ne zaman ki kuşumun ilk hareketlerini hissettim , tamam oldum ben dedim , kesinlikle normal doğum yapmalıyım :KK52: lakin O'nun benimle ilgili planları farklıymış , mecburen sezoşa kaldım .. gelelim çoklu sebeplere :KK9:
( bu arada epidural anestezi oldum sez.da , bu bebişimde genel istiyorum ama )
1 - tüp bebekle hamile kaldım , öyle olunca normal doğumla dünyaya gelme ve yaşanılası felaket senaryolarının önüne geçmek için sez. ile doğum oluyor
2 - preeklampsi oldum , bir gebenm yaşayabileceği en kötü şey , hangi haftada olursanız olun bebeğin gelişimi haftasyla uyumlu değil ve ters orantı ile açılıyorsa aradaki fark , haftasına bakılmaksızın annenin hayatını tehlikeye atmamak için bebek sez. ile dünyaya getirilir .. ve şükür ki ben sıkı takip ile 3 hafta dayanarak 37+6da oğluşumu dünyaya getirdim
3 - plesantam çatlamış s sızıntısı var ama inadına su ve bebğin hareketi fazla , sürekli kasılma ile doğumu tetikliyor olması + bonus olarak trombofili olup plesantamda yer yer çürümeler olmuş ve bebek gerekli besinleri alamıyor olması da sez. çabuklaştıran diğer sebeplerdi
4 - ( bu biraz lüks kaçıyor üsteki sebeplerin yanında :KK1: ) ben İzmirde tüpbebeği yapan canımız dr.umuz İst.da idi , mecburen planlı bir doğum olmalıydı

ve 4 aylık hamileyim :nazar: , ilk doğumum sez. olduğu için bu da mecburen öyle olacak ..

hepimize sağlıklı ve zamanında doğumlar dilerim :KK16:

canım ilk bebeğin kaç yaşında?

ben de psikolojik sebeplerden dolayı epidural sezeryan oldum.. tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım.. ve hep içimde onu kaybetme korkusu vardı.. herşey normal doğuma uygundu.. doktorum ısrarla normal dedi.. ben de istiyordum.. ama burda okuduğum bazı öyküler beni tedirgin ediyordu.. o yüzden son anda yine sezeryan dedim.. ama kesilikle epidural.. normal doğumdan bi farkı yoktu benim için.. geldiğin de onu ilk ben gördüm.. ben kokladım.. kızımla beraber gittik odamıza.. hemen emdi.. hiç sorunsuz.. saat 12 gibi odamıza geldik.. ayağa saat 5 gibi kalktım.. birazcık zordu.. ama ameliyattan çıkmıştım normaldi.. ayaktayken konuşmak kötüydü.. sesim çıkmıyordu.. ama 2.kalkışımda tek başına tuvalete gidebildim.. gaz problemi falan yaşarsın dediler.. hiç olmadı.. hatta o akşam afedersiniz tuvaletimi bile çok rahat yaptım.. iyi olduğunuza kendinizi inandırın.. siz öyle yattığınız sürece bebeğinize başkaları bakıcak ve siz sadece seyredeceksiniz.. bunu düşünün, hemen kalkıyorsunuz.. tamamen kıskançlık yani :KK52::KK52:

herkese öncelikle merhaba :KK71: :KK71: :KK71:
bebişini saglıcakla kucagına alan güzel anneler darısıda bize olsun inşşş :nazar: :emir_bebek: :KK31:
bende kısmet olursa spinal yöntemle dogum yapıcam yani dr bey basladıgında uyusma olduktan sonra nasıl gecirdiniz o anı bende çok merak ediyorum sonucta yalnız kalıcaz ortada bi perde olucakmış sanırım bende onun heyecanı ve tırmasıyla yasıyorum nolur bana anlatırmısınız hem moral olur hemde cesaret şimdiden ilginize çok tesekkürler :KK16:

çokmu geç uyuşuyordunuzki acaba? bazı bünyeler ağrı kesici gibi şeylere tepki vermiyor yada çok güçlü ağrı kesiciye cvp veriyorlar sizinde öyleyse eğer zor olmuştur.

Valla bu güne dek 5 kez ameliyat oldum.Genel anestezi ile tabi..Tüp bebek tedavileri ile birlikte aldığım anestezi sayısı 10 u geçmiştir...Hatta daha çarşamba günü lokal aneztezi ile kasıktan embolizasyon operasyonu geçirdim..bir nevi anjiyo...Hiç sorun yaşamadım....
Ama doğum yapalı 1 sene oldu ve hala belim ağrıyor..sanki bel fıtığı oldum...:KK43:(((

X