Şiddet görmek

Bayılıyorum polis çağırıp bık bık nedenlerle şikayetçi olmayanlara. Eşiniz de kayınbaba da çok korktu demi evde ağlıyorlar bir daha çağırırsa diye. Yahu baba oğul şiddet uygulamışlar. Onlar ölene kadar size gelir. Boşanmam da diyorsunuz. O zaman niye bir yere gidip aksiyon yaratıyorsunuz? Ayrıca kv burda diye börek yaparsanız tabi gitmezler. Bakımları iyi nasıl olsa.
Kaldı ki bir de polis tanidiklari cikmismis yok dayisi da polismis o da gelmismis. Geri adim atacagina sikayeti kabul etmemeye calisirlarsa daha ustune o polisleri de sikayet etmeliydi. Kocasi da karakolluk olunca isini kaybedecekse ayagini denk alsin. Ama her sey cocuk icin😒

Uzun olacak kızlar kusura bakmayın.. Anlatayım.. Eşimin ailesi tam bir sülük. 3 senedir evliyiz evlendiğimiz kış geldiler 5 ay kaldılar. Ses etmedim geçen kış geldiler yine 2 ay kadar kaldılar ses etmedim. Tabi bu uzun süreli kalmaların dışında arada gelip yazları hastane kontrolumuz var ayağına 1 hafta 10 gün kalıyorlar.. Para harcamamak için mi yoksa burda yam gelip yattıkları için mi Neden bilmiyorum... Burayı aşırı seviyorlar.. Şimdi yine burdalar bişey bahane edip geldiler gitmiyorlar.. Neyse kısaca tanıttığıma göre. Bugun kavgayı başlatamn saçma sebeplerden bahsedeyim. Oğlum poğaça yap anne dedi
Bende yapıyım hemde kaynanam gil burda börekte yapıyım diye düşündüm eşime un al dedim birkaç eksik onları söyledim. Gelirken almış. Balkona bırakıver dedim. Sonra sinirli sinirli yanıma geldi. Evde balkonda zaten kocaman un var sen ne diye bana masraf çıkartıyorsun diyerek. Kayın validem lazım olmuş almış meğer haberim yok Bende sakinim gayet nolacak un bozulmaz etmez nasıl, olsa kullanılır dedim. Ama arkamdan nasıl soylemıyor annesinin babasının yanında. Evindeki şeyden haberin yok. Kendi evinden Bi habersinn diye.. Neyse sinir beynime sıçradı ama tatsızlık çıkmasın dedim karşılık vermedim.. Neyse akşam yemeğe eşimin halasına davetliyiz. Hep birlikte oraya gidecez. Kaynanam hadi oğlana çorap giydir çıkacaz hadi hadi deyıp duruyor. Ben elimde çorap çocuğun peşinden koşuyorum resmen çorap giydirmek için arbede yaşadım. Eşimde ayak ayak üstüne atmış telefonla oynuyo ayağını sallayarak.. Dalga geçer gibi. çocuk bas bas bağırıyor ben yakalamaya çalışıyorum. Babası da o sıra çocuğu tutta giydirsin annesi dedi. Bende o anki sinirle yok, o ayak ayak üstüne atıp telefonla uğraşsın anca dedim o sırada zaten giydirdim. İçeri gittim hızlı hızlı peşimden gelip bu, lafı dedim diye bana bağırdı.. Saldırdı üstüme. 3 senelik evliliğimizde bir ilk.. Şok oldum. Neyse kendimi korumak için yüzünü falan tuttumm bizi ayırdı kayın babam. Bana bağrıyo napıypsum sen diye. Bende avazım çıktığı kadar bağırdım onu oğluna söyllucen diye. Çocuğun yüzünü napmışsın bak diyo bana. Dalga geçer gibi. Biz gelince hiç yüzün gülmüyor falan dedi. Tabi ben sinirliyim bağırıyorum kaayın babam kollarımı sıktı o an kendimi sıktığım için hissetmedim ama kolum morarmış.. Sen kimsin... ortalığı ayağa kaldırdım tabi. Eşim de patladı bende patladım... onlar gelıp aylarca bizde kaldıkları için bende açıkçası surat yapıyorum biraz da sinirlerim bozuk oluyor. Bıktım çünkü. Polisi aradım polis geldi işte yok yapma etme poliste tanıdıkları çıktı eniştesi de polis oda geldi şikayetçi olmadım. Birazda çocuğumun geleceği için. Ama bir daha saçımın teline dokun sizi rezil ederim dedim.. Eşimin tteysesi var şehir dışında.. Eşimin teyzesiyle arası yok küs.. Ama bnle arası çok iyi. O da duyunca buraya gel çık bişey söyleme dedi. Sizce yarın gitsem mi. Eşimin küs olduğunu bile bile, olay daha büyür mü? Evi de ona ve ailesine bırakmakta istemiyorum. Ama bırakıp gitsem acaba biraz düzelir mi diye düşünmeden de edemedim..
Evini yamyamlara bırakma sakın hepten kurulurlar snin düzenini bilmesinler gitme sabret tahmn eşnde rahatsız bu durumdan ama dillendiremiyor aynısını banada yaptılar kalma yok ama her akşam yemeğe gelme birgün arkalarndan tandyonm düştü rengim betim attı sabah işe gidicem gece 1 kapıdan çkıyolrdı ve her akşam sürdü yemek fasılların4 erkek var yetişkin 10 kişiyiz 10 kişye tek başma yemek yapyorm düşünün ve işten gelip.. o gün eşim anladı özür dilerm ben yaptm böyle çok sık oldu flan flan derken ayaklarını kestik.. kaynanam mutfktabyardn eder bana istemedm hiç sevmem evimi benden baskası bilmesin hakim olmasn evime düzenime hiç kmseyi karıştırmam sizde gtmeyn eşnz rahatsz bu durumdan sizdsn çkarmş öfkesni zmanla düzelir inş en kısa zmanda giderler

Evinden sakin çıkma ne ailene nede teyzesine gitmek için...hem sizde hem onlarda hata var..sessiz sakin kal ortalık bir durulsun sakin ol
Pardon hata derken ?
Darp edilmiş konu sahibi hemde 2 erkek tarafından ?
Siz ne hatasından bahsediyorsunuz ben anlayamadım ????
Ayrıca verdiğiniz akıl da akıl olsa sakın ailene bile gitme sessiz kal ne demek ?
Sabah sabah saçlarımı dik dik yaptınız teşekkürler..

Nasıl evlilikler bunlar yaw, corap giydirecekken iş polis çağırmaya kadar gidiyor...kp kolunu sıkıyor falan...Benim bildiğim kp geline asla dokunmaz mesela ne alaka kendi oğlunu tutup çekseydi ayırmak istediyse...Bitmiş zaten sizin evlilik

Uzun olacak kızlar kusura bakmayın.. Anlatayım.. Eşimin ailesi tam bir sülük. 3 senedir evliyiz evlendiğimiz kış geldiler 5 ay kaldılar. Ses etmedim geçen kış geldiler yine 2 ay kadar kaldılar ses etmedim. Tabi bu uzun süreli kalmaların dışında arada gelip yazları hastane kontrolumuz var ayağına 1 hafta 10 gün kalıyorlar.. Para harcamamak için mi yoksa burda yam gelip yattıkları için mi Neden bilmiyorum... Burayı aşırı seviyorlar.. Şimdi yine burdalar bişey bahane edip geldiler gitmiyorlar.. Neyse kısaca tanıttığıma göre. Bugun kavgayı başlatamn saçma sebeplerden bahsedeyim. Oğlum poğaça yap anne dedi
Bende yapıyım hemde kaynanam gil burda börekte yapıyım diye düşündüm eşime un al dedim birkaç eksik onları söyledim. Gelirken almış. Balkona bırakıver dedim. Sonra sinirli sinirli yanıma geldi. Evde balkonda zaten kocaman un var sen ne diye bana masraf çıkartıyorsun diyerek. Kayın validem lazım olmuş almış meğer haberim yok Bende sakinim gayet nolacak un bozulmaz etmez nasıl, olsa kullanılır dedim. Ama arkamdan nasıl soylemıyor annesinin babasının yanında. Evindeki şeyden haberin yok. Kendi evinden Bi habersinn diye.. Neyse sinir beynime sıçradı ama tatsızlık çıkmasın dedim karşılık vermedim.. Neyse akşam yemeğe eşimin halasına davetliyiz. Hep birlikte oraya gidecez. Kaynanam hadi oğlana çorap giydir çıkacaz hadi hadi deyıp duruyor. Ben elimde çorap çocuğun peşinden koşuyorum resmen çorap giydirmek için arbede yaşadım. Eşimde ayak ayak üstüne atmış telefonla oynuyo ayağını sallayarak.. Dalga geçer gibi. çocuk bas bas bağırıyor ben yakalamaya çalışıyorum. Babası da o sıra çocuğu tutta giydirsin annesi dedi. Bende o anki sinirle yok, o ayak ayak üstüne atıp telefonla uğraşsın anca dedim o sırada zaten giydirdim. İçeri gittim hızlı hızlı peşimden gelip bu, lafı dedim diye bana bağırdı.. Saldırdı üstüme. 3 senelik evliliğimizde bir ilk.. Şok oldum. Neyse kendimi korumak için yüzünü falan tuttumm bizi ayırdı kayın babam. Bana bağrıyo napıypsum sen diye. Bende avazım çıktığı kadar bağırdım onu oğluna söyllucen diye. Çocuğun yüzünü napmışsın bak diyo bana. Dalga geçer gibi. Biz gelince hiç yüzün gülmüyor falan dedi. Tabi ben sinirliyim bağırıyorum kaayın babam kollarımı sıktı o an kendimi sıktığım için hissetmedim ama kolum morarmış.. Sen kimsin... ortalığı ayağa kaldırdım tabi. Eşim de patladı bende patladım... onlar gelıp aylarca bizde kaldıkları için bende açıkçası surat yapıyorum biraz da sinirlerim bozuk oluyor. Bıktım çünkü. Polisi aradım polis geldi işte yok yapma etme poliste tanıdıkları çıktı eniştesi de polis oda geldi şikayetçi olmadım. Birazda çocuğumun geleceği için. Ama bir daha saçımın teline dokun sizi rezil ederim dedim.. Eşimin tteysesi var şehir dışında.. Eşimin teyzesiyle arası yok küs.. Ama bnle arası çok iyi. O da duyunca buraya gel çık bişey söyleme dedi. Sizce yarın gitsem mi. Eşimin küs olduğunu bile bile, olay daha büyür mü? Evi de ona ve ailesine bırakmakta istemiyorum. Ama bırakıp gitsem acaba biraz düzelir mi diye düşünmeden de edemedim..
Bu nasil bir aile. Kk.ya üye oldukdan sonra anladimki evliliklerin yaridan çogu kagit ustunde bir evlilik. Kendini çocuğunu kurtarmaya bak. Ne bu ya? Insan düşmanina boyle davranmaz. Ama çocuğunun annesine nasil davraniyor. Polis çagirmanizi çok takdir ettim. Hadlerini bilsinler. Ama bu durumda neden ailenize soylemjyorsunuz? Arkanizda durmalari gerek. Bizim kizimizin telini incitirseniz dunyayi yikarim diyen bir aile olmali. Sizi arkasiz gorurlerse sirtinizdan vuran çok olur

Pardon hata derken ?
Ayrıca verdiğiniz akıl da akıl olsa sakın ailene bile gitme sessiz kal ne demek ?
Errrrkek var karşında tabi susacaksın😂😂😂 ama o erkek çok rrr li.

Pardon hata derken ?

Sakin ol sana birşey diyen olmadı güldürdün sabah sabah beni... herkesın dusuncesı farklıdır herkes senınle aynı dusunmek zorunda degıl Bazı şeyleri gözden kaçırmışssın sanırım..

• Neyse sinir beynime sıçradı .onlar gelıp aylarca bizde kaldıkları için bende açıkçası surat yapıyorum biraz da sinirlerim bozuk oluyor.

• Eşimin küs olduğunu bile bile, olay daha büyür mü? Evi de ona ve ailesine bırakmakta istemiyorum. Ama bırakıp gitsem acaba biraz düzelir mi diye düşünmeden de edemedim..
Konu sahibinin ayrılma bosanma gibi düşüncesi yok . Ben şuna karşıyım her ay her kavgada bir araba polis gelsin ele gune karsı sonra aranız duzelınce sen el ele gezmeye çık mutluluk pozu ver ...yada her kavgada evi terket o getırsın diğer kavgada sen gerı gıt o yıne getırsın.. O KAPIYI NE ZAMAN VURUP GİDECEKSİN BİLİYORMUSUN BİR DAHA ASLA GERİ DÖNÜP BAKMAYACAĞIN ASLA GERİ DÖNEMEYECEĞİN ZAMAN ...o cesareti ben konu sahibinde göremedim ...

Şimdi polis çağırmakta amaç göz korkutmaktı sanırım, şikayetçi olmak değil. Daha yapmayacak çok kortku. Hmmm peki.
Üstüne birde dalga geçer gibi eşimin teyzesine gideyimmi diye soruyorsunuz.
Eş sülalesinde duymayan kalmamış maşallah. Asıl yapmanız gereken kendi ailenize haber vermek olmalıydı. Çünkü bu ilk miş belki ama son olmayacak, birdahaki sefere belki polisi arayacak fırsatınız bile olmayacak. Çocuğunuza çok faydanız oluyor böyle evlilkleri devam ettirerek gerçekten.

Sakin ol sana birşey diyen olmadı güldürdün sabah sabah beni... herkesın dusuncesı farklıdır herkes senınle aynı dusunmek zorunda degıl Bazı şeyleri gözden kaçırmışssın sanırım..

• Neyse sinir beynime sıçradı .onlar gelıp aylarca bizde kaldıkları için bende açıkçası surat yapıyorum biraz da sinirlerim bozuk oluyor.

• Eşimin küs olduğunu bile bile, olay daha büyür mü? Evi de ona ve ailesine bırakmakta istemiyorum. Ama bırakıp gitsem acaba biraz düzelir mi diye düşünmeden de edemedim..
Konu sahibinin ayrılma bosanma gibi düşüncesi yok . Ben şuna karşıyım her ay her kavgada bir araba polis gelsin ele gune karsı sonra aranız duzelınce sen el ele gezmeye çık mutluluk pozu ver ...yada her kavgada evi terket o getırsın diğer kavgada sen gerı gıt o yıne getırsın.. O KAPIYI NE ZAMAN VURUP GİDECEKSİN BİLİYORMUSUN BİR DAHA ASLA GERİ DÖNÜP BAKMAYACAĞIN ASLA GERİ DÖNEMEYECEĞİN ZAMAN ...o cesareti ben konu sahibinde göremedim ...
Benimle aynı düşünemeyeceğin çok belli..
Düşünce özgürlüğüne saygım sonsuzdur ama verdiğin akıl gerçekten akıl değil..
Senin mantaliten tam olarak “kocama küfür ettim oda beni dövdü haklı yiğidim” modu..

Normal bir kavga olsa belki konu sahibi dediklerin de hatalı olabilir fakat darp edilmiş bir kadın ne yapmış olursa olsun haklıdır yani hiç bişey darp ile kıyaslanamaz ilk önce bunda bir anlaşalım..

Konu sahibinde o ışığı göremiyorsun diye sus bare evinde otur dayak ye mi demek gerekiyor..

Gerçekten bir kadın olarak bu düşünceniz çok ilginç sizin gibi düşünenlere üzülmüyor değilim..

Senin mantaliten tam olarak “kocama küfür ettim oda beni dövdü haklı yiğidim” modu..

Normal bir kavga olsa belki konu sahibi dediklerin de hatalı olabilir fakat darp edilmiş bir kadın ne yapmış olursa olsun haklıdır yani hiç bişey darp ile kıyaslanamaz ilk önce bunda bir anlaşalım..

Konu sahibinde o ışığı göremiyorsun diye sus bare evinde otur dayak ye mi demek gerekiyor..

Gerçekten bir kadın olarak bu düşünceniz çok ilginç sizin gibi düşünenlere üzülmüyor değilim..

Ben oyle sus evınde dayak ye felan demedım
kocama küfür ettim oda beni dövdü haklı yiğidim...boyle ıfadeler demedım. Sakın ol sessız kal ortalık bır durulsun dedım sakınlesır saglıklı dusunur sonra alacagı kararı uygular sakınlık herzaman ıyıdır ....sende r ahat ol

Kadın darp edilmişte, polisi çağırdığı halde ne şikayetçi olmuş ne darp raporu almış nede eş ailesini evden atırmış. Kolumu morartan kp yaka paça atırırdım evden, çen çen bıktım sizden hep sizin yüzünüzden diye çemkirmek yerine kolumu morartı evimde zorla duruyor diye şikayetçi olurdum. Aman sevgili eşimde işinden olmasın, nasılsa daha yapmaz en iyisi ben teyzesine mi gitsem diye düşünmezdim. Kadın kendi kendine dayak yedim ama bu ilkti, çok korktu daha yapmaz diyor. Boşanmayı düşünmüyor. Kendi ailesini aramiyorda eş teyzesine gitmeyi düşünüyor. Ne demeli daha fazla? Burda hepimiz bu son olayları olmayacağını biliyoruz. Her seferinde teyzesinemi gitsin. Madem şiddet gördü, bidaki sefere polislerde meşgul etmesin.

Bu gelinlerin erkek tarafıyla ilgili her şeye sessiz kalıp sineye çekmesi beni resmen deli ediyor. Evliliğinizin ilk yılında beş ay sizde kalmaları ne demek? Deseydiniz ya ne bize gelip duruyorsunuz yeni evliyiz diye ya da eşinize deseydiniz. Hiç öyle ayıp olur filan diye düşünmeyin bu tarz düşüncesiz ve arsız insanlara karşı asla taviz vermemelisiniz. Erkek tarafı kadın tarafı fark etmez arada bir mesafe, resmiyet her zaman olmalı. Olayla ilgili de, ben kocam dahil hepsini o sinirle evden kovardim sakinlesip bu konu konusulunca bir daha bize gelip kalmayın rahatsız huzursuz oluyorum derdim. Oğullarına çok meraklilarsa yanlarına alıp büyütmeye devam etsinler. Böyle insanlara taviz verirseniz sizi ezmeye devam ederler. Dişinizi gösterin.

Böyle konularda şu “sustum” “sabrettim”leri okudukça deliriyorum. Neden susarsınız bilmem. Susup susup sonra en olmadık yerde patlıyorsunuz haklıyken haksız duruma düşüyorsunuz. Senin ailen belki 2-3 kez anca gelirken evine, eşinin ailesi 4-5 ay kalıyor yine de eşin napiiiim diyorsa kusura bakma onlar sülük değil eşin etkisiz eleman, eziğin teki. Şikayetçi olmayacaksanız da polisi meşgul etmeyin rica ederim. Şimdi morarmış kolunuzla kayınaileye kahvaltı hazırlıyorsunuzdur gerçi.

Şiddet gör, polis çağır ama şikayetçi olma. Bu ne yaman çelişki? Sizi döven kayınpederi o anda evden kovmadıysanız geçmiş olsun. Çünkü blöfünüzü yememişler.

Morarmış kolunuzla eşinizin babasına kahvaltı da hazırlasiniz şimdi.

Onları o an evden göndecektiniz. Evimde zorla kalıp üstüne bana şiddet uyguladı diyecektiniz. Hala daha Nisan'da gelirler diyorsunuz.

Boş yere bir daha olmaz gibi düşünmeyin. Sizi ciddiye alan olmamış.

Boşanmayacaksaniz teyzeye de gitmeyin. Bir anlamı yok çünkü.

Üstelik konu sahibi suratını astığı için asla suçlu değil. Senenin yarısından fazlasında ordalar. O iki yüzlü kv unu ben aldım bile dememiş. Haliyle konu sahibinin suratı yerleri yalasa bile haktır. Eşi zaten tam bir asalak. Tüm işi karısına yıkmış yayılıyor. Kendisi de anne babasından rahatsız ama ağzını açmıyor. Bu insanlara bir saniye bile Güler yüz gösterilmez. Allah ım nerden tutsak elde kalacak bu iş.

Şiddetin hiçbir türlüsünün kabul edilir bir yanı benim gözümde ama boşanmayı göze alamayacaksınız evinizde oturun gitmeyin bir yere zira olayı büyütmekten başka bir işe aramaz.

X