Şiddet görmek

Uzun olacak kızlar kusura bakmayın.. Anlatayım.. Eşimin ailesi tam bir sülük. 3 senedir evliyiz evlendiğimiz kış geldiler 5 ay kaldılar. Ses etmedim geçen kış geldiler yine 2 ay kadar kaldılar ses etmedim. Tabi bu uzun süreli kalmaların dışında arada gelip yazları hastane kontrolumuz var ayağına 1 hafta 10 gün kalıyorlar.. Para harcamamak için mi yoksa burda yam gelip yattıkları için mi Neden bilmiyorum... Burayı aşırı seviyorlar.. Şimdi yine burdalar bişey bahane edip geldiler gitmiyorlar.. Neyse kısaca tanıttığıma göre. Bugun kavgayı başlatamn saçma sebeplerden bahsedeyim. Oğlum poğaça yap anne dedi
Bende yapıyım hemde kaynanam gil burda börekte yapıyım diye düşündüm eşime un al dedim birkaç eksik onları söyledim. Gelirken almış. Balkona bırakıver dedim. Sonra sinirli sinirli yanıma geldi. Evde balkonda zaten kocaman un var sen ne diye bana masraf çıkartıyorsun diyerek. Kayın validem lazım olmuş almış meğer haberim yok Bende sakinim gayet nolacak un bozulmaz etmez nasıl, olsa kullanılır dedim. Ama arkamdan nasıl soylemıyor annesinin babasının yanında. Evindeki şeyden haberin yok. Kendi evinden Bi habersinn diye.. Neyse sinir beynime sıçradı ama tatsızlık çıkmasın dedim karşılık vermedim.. Neyse akşam yemeğe eşimin halasına davetliyiz. Hep birlikte oraya gidecez. Kaynanam hadi oğlana çorap giydir çıkacaz hadi hadi deyıp duruyor. Ben elimde çorap çocuğun peşinden koşuyorum resmen çorap giydirmek için arbede yaşadım. Eşimde ayak ayak üstüne atmış telefonla oynuyo ayağını sallayarak.. Dalga geçer gibi. çocuk bas bas bağırıyor ben yakalamaya çalışıyorum. Babası da o sıra çocuğu tutta giydirsin annesi dedi. Bende o anki sinirle yok, o ayak ayak üstüne atıp telefonla uğraşsın anca dedim o sırada zaten giydirdim. İçeri gittim hızlı hızlı peşimden gelip bu, lafı dedim diye bana bağırdı.. Saldırdı üstüme. 3 senelik evliliğimizde bir ilk.. Şok oldum. Neyse kendimi korumak için yüzünü falan tuttumm bizi ayırdı kayın babam. Bana bağrıyo napıypsum sen diye. Bende avazım çıktığı kadar bağırdım onu oğluna söyllucen diye. Çocuğun yüzünü napmışsın bak diyo bana. Dalga geçer gibi. Biz gelince hiç yüzün gülmüyor falan dedi. Tabi ben sinirliyim bağırıyorum kaayın babam kollarımı sıktı o an kendimi sıktığım için hissetmedim ama kolum morarmış.. Sen kimsin... ortalığı ayağa kaldırdım tabi. Eşim de patladı bende patladım... onlar gelıp aylarca bizde kaldıkları için bende açıkçası surat yapıyorum biraz da sinirlerim bozuk oluyor. Bıktım çünkü. Polisi aradım polis geldi işte yok yapma etme poliste tanıdıkları çıktı eniştesi de polis oda geldi şikayetçi olmadım. Birazda çocuğumun geleceği için. Ama bir daha saçımın teline dokun sizi rezil ederim dedim.. Eşimin tteysesi var şehir dışında.. Eşimin teyzesiyle arası yok küs.. Ama bnle arası çok iyi. O da duyunca buraya gel çık bişey söyleme dedi. Sizce yarın gitsem mi. Eşimin küs olduğunu bile bile, olay daha büyür mü? Evi de ona ve ailesine bırakmakta istemiyorum. Ama bırakıp gitsem acaba biraz düzelir mi diye düşünmeden de edemedim..
Teyzesine gitme bence haksız duruma düşersin ozaman eşinin yaptığı doğru değil zaten aileside çok yüzsüzmüş allah sabır versin

Olayı sindirmemeniz ve polis çağırmanız iyi olmuş. Bu tarz konularda içten içe kabul etmese de sessiz kalan o kadar çok kadın var ki.
Kolumu morartacak kadar sıkan kp ile bir daha görüşmezdim sanırım. Boşanmayacaksam bir daha yaşanmaması için gözdağı vermek adına giderdim sanırım. Ama eşimin tarafından birine değil direkt kendi aileme. Eşinizin bu tarz durumlarda gemileri yakabileceğinizi bilmesi ders olur ona.
Annenizin hasta olabilir ama bence yine de bilsinler. Annene olayı anlatır boşanmayacağını, eşine gözdağı vermek bir süre kafanı dinlemek, aileninde arkanda olduğunu hissettirmek için geldiğini söylersin. Bu eşine de ailesine de ciddi gözdağı olur.

Artık şu çocuk bahanesinin arkasına saklanmayı bırakın. İllallah geldi gerçekten, her sorunlu evlilikte mutlaka ilk senede hamile kalınmış oluyor buradaki konularda. Belli ki derdiniz ayrılmak değil. Hala evi onlara bırakmış olmamak, eşi pişman etmek hayalleri kurduğuna kurduğunuza göre... Madem bu evliliğe devam edeceksiniz çocuğunuzun geleceği için susun oturun kavga etmeyin, laf söylemeyin, terslemeyin. Böylelikle çocuğunuz annesinin şiddet gördüğü bir evde büyümez. Şu da aklınızda bulundun ben hayatımda hiç bir kere ile sınırlı kalan bir şiddet duymadım. İlla bir yere gidecekseniz eşinizin ailesinden biri olmasın kendi ailenize gidin tabi boşanmayı düşünüyorsanız. Gideyim dönerim diye gideceksiniz sanırım siz

teyzeye kesinlikle gitmeyin
eşiniz madem askeriyede çalışıyor
sirkelemek için yapmışsınız
terapist diyecektim zaten düşünüyorsunuz
ara soğumadan teklifinizi iletin

Yok canım eşimin mesleği geregi boyle bır olaya karıştığı an işinden olur. Polisi görünce hepsi de çok korktu kaynbabam özellikle yalvardı şikayetçi olma diye yok olucam dedim. Eşim bile süt dökmüş kediye döndü artık ne eli ne dili Kalkmaz. Bu sefer affetmem. Kaynanam gil sürekli bizde olduğundan bende tavır yaptığım için. Eşimin aileside bunu sürekli eşimin başına kaktığından her geldiklerinde yay gibi geriliyorduk. Buda patlaması oldu. Boşanmayacağım çünkü Bi oğlum var 2
yaşında kestirip atamam daha küçük.. Bi yönden iyi oldu tamam eşimle çok büyük Bi sarsıntı bizim için ama adama dünyanın lafını dedim artık gelmez diye umuyorum zaten tek tartışma Sebebimiz onlar başka bişey için tartışmıyoruz
Bu kadar olayın üstüne hala mı sizde bu insanlar?
Surat yapıyorsun diyen kayınpederiniz,madem farkında kalksın evine gitsin bir zahmet anlamış yani istemediğimizi neden oturuyor hala?
Teyzeye değil ama ailenizin yanına gidin çocuğunuzu da alıp,ne halleri varsa görsünler

Bakın her evde oluyor bizde eşimle cam çerçeve indiriyoruz öfkeden Evi terk etmeyin haklıyken seni haksız duruma bile çıkarıyorlar terk ettiğinde. Anladığım kadarıyla içine atıyorsun herşeyi lütfen içine atma bağır tartış demiyorum sana fakat eşinle herşeyi konuşabilirsin sakin bir şekilde.. Eşinin de sıkıntıları olabilir bunalmış olabilir bazen alttan almak gerekiyor boşan yada evden git yazmak ne kadar kolay ya

Ben anladım olaydaki tavrinizi yaptığınızı da mantıklı buldum, eğer gerçekten bi kez daha tekrarlandığında bosanacaksaniz güzel, eşinize saldiginiz g.t korkusu da güzel. Ama anlayamadığım şey şu, eşine karşı polis çağıracak aylarca evine çöken kpsine bas bas bağırıp yalvartacak cesarette bi kadın, eşine nasıl "anani babanı ister kov ister nezaketle gonder, ben bıktım artık böyle yasamiycam" deyip her eş ailesi geldiğinde kendi ailesinin yanına gidemiyor ya da kavga anında direkt yüzlerine siz zırt pirt evimize cokmeseniz huzurumuz olucak diyemiyor?? Yerinizde olsam sırası gelmişken bunları patır patır söylerdim, şu saatten sonra hala yuzsuzce gelmeye kalkarlarsa bence eşinizi uyarın, her eş ailesi evinize yerleştiğinde çocuğunuzu da alıp ziyarete gidiyorum diye ailenizin yanına gidin. Hizmetçileri evde olmayınca eskisi gibi gelip kalmaya can atmazlar, eşiniz de bi yerden sonra bunalir

Uzun olacak kızlar kusura bakmayın.. Anlatayım.. Eşimin ailesi tam bir sülük. 3 senedir evliyiz evlendiğimiz kış geldiler 5 ay kaldılar. Ses etmedim geçen kış geldiler yine 2 ay kadar kaldılar ses etmedim. Tabi bu uzun süreli kalmaların dışında arada gelip yazları hastane kontrolumuz var ayağına 1 hafta 10 gün kalıyorlar.. Para harcamamak için mi yoksa burda yam gelip yattıkları için mi Neden bilmiyorum... Burayı aşırı seviyorlar.. Şimdi yine burdalar bişey bahane edip geldiler gitmiyorlar.. Neyse kısaca tanıttığıma göre. Bugun kavgayı başlatamn saçma sebeplerden bahsedeyim. Oğlum poğaça yap anne dedi
Bende yapıyım hemde kaynanam gil burda börekte yapıyım diye düşündüm eşime un al dedim birkaç eksik onları söyledim. Gelirken almış. Balkona bırakıver dedim. Sonra sinirli sinirli yanıma geldi. Evde balkonda zaten kocaman un var sen ne diye bana masraf çıkartıyorsun diyerek. Kayın validem lazım olmuş almış meğer haberim yok Bende sakinim gayet nolacak un bozulmaz etmez nasıl, olsa kullanılır dedim. Ama arkamdan nasıl soylemıyor annesinin babasının yanında. Evindeki şeyden haberin yok. Kendi evinden Bi habersinn diye.. Neyse sinir beynime sıçradı ama tatsızlık çıkmasın dedim karşılık vermedim.. Neyse akşam yemeğe eşimin halasına davetliyiz. Hep birlikte oraya gidecez. Kaynanam hadi oğlana çorap giydir çıkacaz hadi hadi deyıp duruyor. Ben elimde çorap çocuğun peşinden koşuyorum resmen çorap giydirmek için arbede yaşadım. Eşimde ayak ayak üstüne atmış telefonla oynuyo ayağını sallayarak.. Dalga geçer gibi. çocuk bas bas bağırıyor ben yakalamaya çalışıyorum. Babası da o sıra çocuğu tutta giydirsin annesi dedi. Bende o anki sinirle yok, o ayak ayak üstüne atıp telefonla uğraşsın anca dedim o sırada zaten giydirdim. İçeri gittim hızlı hızlı peşimden gelip bu, lafı dedim diye bana bağırdı.. Saldırdı üstüme. 3 senelik evliliğimizde bir ilk.. Şok oldum. Neyse kendimi korumak için yüzünü falan tuttumm bizi ayırdı kayın babam. Bana bağrıyo napıypsum sen diye. Bende avazım çıktığı kadar bağırdım onu oğluna söyllucen diye. Çocuğun yüzünü napmışsın bak diyo bana. Dalga geçer gibi. Biz gelince hiç yüzün gülmüyor falan dedi. Tabi ben sinirliyim bağırıyorum kaayın babam kollarımı sıktı o an kendimi sıktığım için hissetmedim ama kolum morarmış.. Sen kimsin... ortalığı ayağa kaldırdım tabi. Eşim de patladı bende patladım... onlar gelıp aylarca bizde kaldıkları için bende açıkçası surat yapıyorum biraz da sinirlerim bozuk oluyor. Bıktım çünkü. Polisi aradım polis geldi işte yok yapma etme poliste tanıdıkları çıktı eniştesi de polis oda geldi şikayetçi olmadım. Birazda çocuğumun geleceği için. Ama bir daha saçımın teline dokun sizi rezil ederim dedim.. Eşimin tteysesi var şehir dışında.. Eşimin teyzesiyle arası yok küs.. Ama bnle arası çok iyi. O da duyunca buraya gel çık bişey söyleme dedi. Sizce yarın gitsem mi. Eşimin küs olduğunu bile bile, olay daha büyür mü? Evi de ona ve ailesine bırakmakta istemiyorum. Ama bırakıp gitsem acaba biraz düzelir mi diye düşünmeden de edemedim..
Teyzede ne işin var

Eşin şiddete başlamış ne olursa olsun devam edecek. Oğlum için gidemem diyorsun. Lütfen bari 2.yi düşünme. Çünkü geleceği az buçuk buradaki hanımlardan tahmin edebiliyoruz. Bir an önce kendine gelir getirecek bir iş düşünmeyede başla.

Şikayetçi olmasanız da darp raporu alsaydıniz keşke. Aynı şeyleri yaşayıp şikayetçi olmadım ve boşanma mahkememde atmadığı iftira kalmadı. Şiddeti ispat da edemiyorum. O da yüzsüz ve aklı dengemin yerinde olmaması ile suçluyor beni. Vicdanlı olmayın derim. Tehlike geçince tırnaklarını çıkaracaklar.

İşinden de olmuyorlar öyle kolay kolay merak etme. Birbirini iyi koruyorlar bu mevzularda. Siz kendinizi düşünün. Acınacak duruma düşmeyin

Eşinizin ailesinin o kadar uzun süre kalması sizi haklı olarak sinir etmiş , aslında çorap olayı değil kavgayı başlatan Kp kayınvalide yüzünden eşinle aranda oluşan gerginlik , yani bunu düşünemiyor olmaları çok tuhaf maksimum 1 hafta -10 gün kalıp gitmeleri gerek , polis çağırarak iyi etmişsiniz keşke darp raporu da alsaydınız , kayınpederiniz ne hakla kolunuzu o kadar sıkıyor hayret ettim , şu an boşanma düşüncesi yoksa bence evden çıkmayın , ama onların kesinlikle gitmesi gerek evdeki huzur için

Eşiniz bir daha size şiddet uygulamayabilir.
Ama neden? Meslekten atılmamak için.
Sırf bu tedirginlikten dolayı sizi dövmeyecek olması sizi mutlu etmeye yeter mi?

Eş ailesi kışları sizle birlikte yaşıyor bence. Bunu dillendirmiyorlar ama öyle bir düzen kurmuşlar. Siz de sessiz kalarak evliliğinizi yıpratıyorsunuz.

Madem boşanmayacaksınız bir yere gitmeyin.
Ama keşke bu olay anında onları evdem göndermeyi şart koşsaydınız.
Eşinizi bu konuda net şekilde uyarın.Böyle misafirlik olmaz.
Umarım eşinizi affedebilirsiniz. Umarım affetmeniz için çaba harcar ve belki de iyiki gitmemişim dersiniz.
Madem boşanmıyorsunuz, şartlar koyarak evliliği sürdürmek daha mantıklı.

o kadar polisi çağırıp ortalığı birbirine katıp boşanmak istememenize şaşırdım açıkçası
çocuğunuz 2 yaşında evet ama tekrar böyle bir şey yaşanacak olursa emin olun babasından ayrılmanızdan daha çok travma yaşar,Allah yaşatmasın. hala sizdeler mi bu olaylardan sonra? ve neler yaşandı sonrasında. konuşuyor musunuz mesela?

Gitmek sıkıntı değil illaki istesem giderim. Ama tartışma sırasında evden git dedi bana bende bura benim evim siz defolup gidin dedim o yüzden inada bindi biraz
Kadını evden kovalayan kocalardan nefret ediyorum. Lan şerefsiz sen defol git sana karılık çocuğuna analık yapan kadına git diyene kadar.

Size tavırları da berbat, ailesi desen tam pislik.

Dönecekler mi hemen evlerine? Böyle tipler yüzsüz olur genelde

o kadar polisi çağırıp ortalığı birbirine katıp boşanmak istememenize şaşırdım açıkçası
çocuğunuz 2 yaşında evet ama tekrar böyle bir şey yaşanacak olursa emin olun babasından ayrılmanızdan daha çok travma yaşar,Allah yaşatmasın. hala sizdeler mi bu olaylardan sonra? ve neler yaşandı sonrasında. konuşuyor musunuz mesela?
Hayır konuşmuyoruz ailesiyle birlikte gittiler bende çocuğumla tekim evde. Yapabileceği hiçbir şey yok bu kadar olaydan sonra ya adam olacak yada olacak

X