Şiddet, taciz.. aklimdan çıkmayan geçmiş.

Kalbime külçe gibi oturdu geçmişiniz. Umarım psikolojik destek alma imkanınız vardır. Umarım eşinizle çocuğunuzla hep mutlu, huzurlu bir yuvaya sahip olursunuz. O pislik herif de eminim bir gün hak ettiği pislik içinde geberip gidecek. Ama ondan çok babanıza öfkelendim ben ya. İnsan kendi yetiştirdiği çocuğun değil de, elin adamının ağzından çıkan lafa nasıl önem verir yahu? Bir çocuğu bu denli hırpalamak için psikopat olmak lazım.

Kalbime külçe gibi oturdu geçmişiniz. Umarım psikolojik destek alma imkanınız vardır. Umarım eşinizle çocuğunuzla hep mutlu, huzurlu bir yuvaya sahip olursunuz. O pislik herif de eminim bir gün hak ettiği pislik içinde geberip gidecek. Ama ondan çok babanıza öfkelendim ben ya. İnsan kendi yetiştirdiği çocuğun değil de, elin adamının ağzından çıkan lafa nasıl önem verir yahu? Bir çocuğu bu denli hırpalamak için psikopat olmak lazım.
Tam da dediginiz gibi psikopat olmuştu.
Çok şükür kardeşlerime karşı iyi.
Destek alicam ve şikayetçi olmayı düşünüyoruz.
Iyi dilekleriniz için çok teşekkürler.❤
Inşallah yasadiklarimi hicbir insan yaşamaz.🙏

Bıktım artık.
Geçmişimdeki olayları hatırlayıp durmaktan, kabuslar görmekten bıktım.
Uzun olacak, kimse okumayabilir, ki zaten okunsun diye değil içimdekileri dökmek için yazıyorum.
Şimdiden kusuruma bakmayın.

Evin ilk kızıyım. Anne babam üzerime titrerdi küçükken. Babam çalışırken annemle oyunlar oynardık. Beni yanından ayırmaz sürekli konuşurdu, bir şeyler öğretmeye çalışırdı annem.
Babamı kapıda beklerdim, gelir gelmez atlardım boynuna. Omzunda gezdirirdi, markete götürürdü hergün. Çok güzel bi çocukluğum vardı, taa ki babamın dostum dediği adam (S..) evimizin yanına yerleşene kadar...

Kötü günler başlamıştı. S.... babama sürekli beni kötülüyor; kızın yalancı bi çocuk, bizim evin yanına tuvaletini yapıyor diye iftiralar atıyordu. Her seferinde yok baba desem de babam inanmıyor ve beni dövüyordu. Onun gözünde yalancı olmuştum artık.
"Senin kızın benim oğlana yalan söylemeyi öğretiyor" diyordu. Babam yine beni dövüyordu.
Daha küçücük yaşta, tarla işlerini yaptırmaya başladılar bana. Ödevlerimi hiç yapamazdım. Hatta bazı aksamlar, ders çalışıyorum diye dayak yiyordum. 😭 ağlayınca da ağlama diye dövüyordu.
Okuldan azıcık geç gitsem hortumlarla dayak yerdim.
8. Sınıfta okulun son günü, pantolon ve kısa kollu tişört giydim diye dövmüştü. Kemerler bacagimda mosmor iz yapıyordu, yüzüm her gün kıpkırmızı gidiyordum okula.

Lise sınavına girdim ama babam okutmayacakti. Müdür konuştu zor ikna etti, tek şartla. Sağlık meslekte okuyup bitirir bitirmez meslek sahibi olacaktım.
4 saat uzak bi yeri kazandım. Tabii gidince çok ağladım, yalnızdım. Ailemden göremediğin sevgiyi hep yanlış kişilerde aradım. Aldatildim, aşağılandım.
Özgüvenim yoktu, kimseyle konuşamıyordum.

Neyse lisenin son yılı bi çocukla görüşmeye başladım. Okul bitince babam öğrendi. Tabii yine hakaretler, yine dayaklar. 7 ay evden dışarı çıkmadım. Zeytin, tarla, yemek.. bütün işleri yapıyordum.

Babamın dostu olan S.... yine sürekli babama biseyler söyleyip beni dövdürüyordu. Ikiyuzlu, bana iyiymiş gibi davranıyordu.

Bir gün babamlar bi yere gitti, evde yek kaldım. Dışarıya evin arkasına çıktım çamaşır seriyordum. S..... geldi. Babam sevgilimi öğrenmiş falan diye ağzımdan laf almaya çalıştı. Ben geri geri durdukça ustume geliyordu. Birden senin göğüslerin büyümüş, oynattin mi dedi. Ne yapacagimi bilemedim. Elim ayağım titredi. Daha da yaklasip goguslerimi sıktı 😭 kosarak eve kacip kapiyi kilitledim. Pencereden bakip durdu. Babamların gelmesi yakındı. Ondan mi bilmiyorum gitti.

Ben babamlar gelene kadar ağladım ama kimse bisey anlatamadım. Biliyordum, babam yine inanmayacaktı 😭😭

En yakın dostuma anlattım. O da tanıyordu. Dikkat et bak yaşama aynısını, ben bittim, çöktüm dedim. Inanmadi biliyo musunuz? Nerde kanıtın dedi. Napsaydim, o haldeyken dur ben bi videoya alayım mı deseydim!!!

Sonra S... denilen p*ç ameliyat oldu. Babam beni de götürmek istedi. Gitmicem dedim, yine dayak yedim. Anneme yalvardım götürme diye. Neyse giymedim ama babam hatırladıkca yine dovuyordu.

Utanmaz p*slik eve gelip duruyordu. En sonunda dayanamadım anlattım her şeyi anneme. Tabii şok geçirdi. Ağlaya ağlaya dayima anlattı. Babam bisey demek istemedi, çünkü öldürürdü. Başka şekilde anlatmış annem, hala ne anlattığını bilmiyorum. Babamda bağını kopardı. Utanmaz neden olduğunu anlamamış gibi konuşmaya geldi eve. Babam" tam öldürecektim, çocuklar ordaydı yapamadim" dedi.
Hâlâ evleri yanyana. Ve bu olayi anlattigimiz herkes bize sirt cevirdi. Komsular akrabalar hiçbiri ınanmadi.

Babam hala dövüyordu beni . Baba yapma diye kız kardeşim araya giriyordu hep. (Şu an o kardeşim panik atak, herşeyden korkan bi cocuk) ona da vuruyordu.

En sonunda eski staj yaptığım yerden iş teklifi geldi, yalvardım gireyim diye. Kabul etti, çalışmaya başladım.
3 ay sonra eşimle karşılaştım. Ilk görüşte aşık olduk. Gizli gizli konuşmaya başladık.
Ailesi istemeye geldi babam vermedi. Iskenceler yine devam ediyordu. Rimel sürdüm diye kaç defa vurdu. Insan büyüdükçe daha çok zoruna gidiyor.
En sonunda dayanamayıp kactim. Evlendik. Şimdi bi kızım var 3 aylık.
Her gece rüyamda geçmişte yaşadığım şeyleri görüyorum. Aglayarak kalkiyorum. Esime anlatiyorum. Sagolsun hep destekcim.

Duş alırken bile sürekli kafamda her şey. Niye o zaman şikayet etmedim, niye öldürmedim deyip duruyorum.
Eşim karşıma çıkmasa öldürecektim onu. Az daha evde kalsam geberticektim.

Kusura bakmayın kızlar. Okuyabildiyseniz, çok teşekkür ederim
Duygularım o kadar yoğun ki, ne yazdığımı bile bilmiyorum. Tir tir titriyorum şu an😞😞😞😞
Ne biçim bir toplumuz biz, evladına değil de elin adamına inanan. Ne kadar aşağılık insan o baban da komşunun lafı ile sana hayatı zindan etmiş. O kadar üzüldüm ki konunuzu okurken, içim sızladı. Şu an babanızla görüşüyor musunuz peki? Hiç pişmanlık var mı yüzünde

Ne biçim bir toplumuz biz, evladına değil de elin adamına inanan. Ne kadar aşağılık insan o baban da komşunun lafı ile sana hayatı zindan etmiş. O kadar üzüldüm ki konunuzu okurken, içim sızladı. Şu an babanızla görüşüyor musunuz peki? Hiç pişmanlık var mı yüzünde
Görüşüyorum.
Diğer kardeşlerime aynısını yapmıyor.
Arada eşime, az dövmüşüm bunu demi, diyor gülerek.
Hâlâ hakli olduğunu düşünüyor.
Konuyu açmıyorum zaten, yoksa çok sinirlendiriyor. Elim ayağım titriyor.

çok üzüldüm.cve çok kızdım babanıza.

bundan sonra hep çoook mutlu olun eşinizle çocuğunuzla inşallah..

psikojik desteği de ihmal etmeyin

Ckolatakahve Ckolatakahve Sanki benm hayatımn bi kısmını anlattın. Bi ortak yanımızda iyi eşlere denk gelmemiz benm psikolojimi eşim iyileştirdi zaman ver kendine seni mutsuz eden insanlarla mesafe koy arana zamanla psikolojin düzelir. Kendine hobi edin mutlaka ve çekirdek ailenle mutlu olmaya bak canm

Ckolatakahve Ckolatakahve Sanki benm hayatımn bi kısmını anlattın. Bi ortak yanımızda iyi eşlere denk gelmemiz benm psikolojimi eşim iyileştirdi zaman ver kendine seni mutsuz eden insanlarla mesafe koy arana zamanla psikolojin düzelir. Kendine hobi edin mutlaka ve çekirdek ailenle mutlu olmaya bak canm
Ciddi misiniz? ❤
Kaç seneye atlattınız.
Eşimden Allah razı olsun, unutturmuştu her şeyi.
Kızım olunca böyle oldum ben kuzum. Ona da olacak korkusu, koruyamayacağım telaşı yiyip bitiriyor 😔

Onu orada öldürseydiniz ne olacaktı, o mezarda siz de hapiste olacaktınız o pislik yüzünden. Bence olabilecek en iyi şeyleri yapmışsınız meslek sahibi olmak, sevdiğinizle evlenmek gibi. Psikologla görüşün derim. Babanıza da burada ne hakaret etsek az kalır

Onu orada öldürseydiniz ne olacaktı, o mezarda siz de hapiste olacaktınız o pislik yüzünden. Bence olabilecek en iyi şeyleri yapmışsınız meslek sahibi olmak, sevdiğinizle evlenmek gibi. Psikologla görüşün derim. Babanıza da burada ne hakaret etsek az kalır
Evet cok haklisiniz.
Iyiki böyle olmuş, çok güzel bir ailem var.
Iyi bi psikolog bulup gidicem.
Çok teşekkür ederim ❤

Evet cok haklisiniz.
Iyiki böyle olmuş, çok güzel bir ailem var.
Iyi bi psikolog bulup gidicem.
Çok teşekkür ederim ❤
Yani "onu orada niye öldürmedim" diye düşünmeyin veya şöyle olsa böyle olsa nasıl olurdu diye bakmayın. Siz gerçekten olabilecek en iyi şeyleri yapmışsınız. Kızınıza sımsıkı sarılın. Rabbim güç kuvvet versin size❤️

Yani "onu orada niye öldürmedim" diye düşünmeyin veya şöyle olsa böyle olsa nasıl olurdu diye bakmayın. Siz gerçekten olabilecek en iyi şeyleri yapmışsınız. Kızınıza sımsıkı sarılın. Rabbim güç kuvvet versin size❤
Amin çok teşekkür ederim ❤ Allah'ım sizden razı olsun ❤

Ay kuzum benim ben hepsini okudum ve cocukluguna mi uzuleyim yedigin dayaklarin acisina mi kahrolayim yoksa o karaktersiz pislige mi kizayim bikemedim.duygularim karman corman oldu ilki Allah sukurler olsun cok daha kotu birsey olmamis taciz konusunda diyorum evet cok pislik birsey ama uunutman da kolay olmaz o yuzden psikologa gitmen gerekiyo onlar sana dogru olani anlatacaklardir saglikli bir evlilik saglikli bir yasam icin O bebegin icin kesinlikle yardim almalisin bu kotu bisey degil ...
Ve surekli esine o olayi anlatman bence dogru olmaz bir sure sonra belki bilmiyrm bi sorun falan cikarabilir onun haricinde Allah sana bagislasim kucuk bebisini unutup ileriye bak yazik etme gelecegine

Ay kuzum benim ben hepsini okudum ve cocukluguna mi uzuleyim yedigin dayaklarin acisina mi kahrolayim yoksa o karaktersiz pislige mi kizayim bikemedim.duygularim karman corman oldu ilki Allah sukurler olsun cok daha kotu birsey olmamis taciz konusunda diyorum evet cok pislik birsey ama uunutman da kolay olmaz o yuzden psikologa gitmen gerekiyo onlar sana dogru olani anlatacaklardir saglikli bir evlilik saglikli bir yasam icin O bebegin icin kesinlikle yardim almalisin bu kotu bisey degil ...
Ve surekli esine o olayi anlatman bence dogru olmaz bir sure sonra belki bilmiyrm bi sorun falan cikarabilir onun haricinde Allah sana bagislasim kucuk bebisini unutup ileriye bak yazik etme gelecegine
Canım benim ❤ dediklerini çok iyi anlıyorum. Esime detaylı anlatmadım, ve bu konu toplasak 4 kere konuşulmuştur. Üstünkörü anlatıyorum, detaylara giremiyorum. Dün akşamda şikayetçi olma olayını konuştuk, o kadar çok titredim ki anlatamam. Saat 3-4 oldu uyuyamadım. O yüzden fazla konuşmayız kötü olayları. Allahım eşimden razı olsun, hep destek oldu.

Psikolog konusunu da araştırmaya başladım, hatta buraya da yazdim ama cevap veren olmadi. Iyi bi psikolog arayisindayim.

Çok teşekkür ederim ❤❤

Ciddi misiniz? ❤
Kaç seneye atlattınız.
Eşimden Allah razı olsun, unutturmuştu her şeyi.
Kızım olunca böyle oldum ben kuzum. Ona da olacak korkusu, koruyamayacağım telaşı yiyip bitiriyor 😔
Maalesef evet canm seni çok iyi anlıyorum. Eşimle tanıştım8 yıl oluyor 6 yıldırda evliyiz yavaş yavaş iyileştim birden olmuyor zaten her geçen yıl daha iyi hissediyorum. benmde bir kızım var ikinci kızım yolda insan korkuyor ama elimizden geldiğince koruyacağız yavrularımızı gözümüzü açık tutucaz. Kendi yaşadığımz kötü olayları çocuklarımz için tecrübeye çeviricez yapacak birşy yok kendini üzme yıpratma canm ömür geçiyor üzülmek ywrine ailenle hayatın tadını çıkarmaya bak bn öyle yapıyorm :KK66:

Maalesef evet canm seni çok iyi anlıyorum. Eşimle tanıştım8 yıl oluyor 6 yıldırda evliyiz yavaş yavaş iyileştim birden olmuyor zaten her geçen yıl daha iyi hissediyorum. benmde bir kızım var ikinci kızım yolda insan korkuyor ama elimizden geldiğince koruyacağız yavrularımızı gözümüzü açık tutucaz. Kendi yaşadığımz kötü olayları çocuklarımz için tecrübeye çeviricez yapacak birşy yok kendini üzme yıpratma canm ömür geçiyor üzülmek ywrine ailenle hayatın tadını çıkarmaya bak bn öyle yapıyorm :KK66:
Çok çok teşekkür ederim, Allah'ım sizden razı olsun.❤❤❤
Atlatıcam, kendime güveniyorum ❤

Çok geçmiş olsun. Okudum üzüldüm. Ailenize de ayrı kızdım şiddet göstermelerine ve size inanmamalarına.

Kocaman sarılasım geldi size, yardım alın lütfen bu travmaları atlatın ve güzel bir aile kurun sevgi dolu şiddetsiz...

İyi günleriniz olsun...

Çok geçmiş olsun. Okudum üzüldüm. Ailenize de ayrı kızdım şiddet göstermelerine ve size inanmamalarına.

Kocaman sarılasım geldi size, yardım alın lütfen bu travmaları atlatın ve güzel bir aile kurun sevgi dolu şiddetsiz...

İyi günleriniz olsun...
Çok teşekkür ederim cok sağolun ❤
En kisa zamanda iyi bi psikologa gidicem❤

X