Şiddetli geçimsizlik

Sunnyandrainy

Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2020
6
1
37
Merhabalar herkese. Konuya nerden girip anlatacağım inanın bilmiyorum. 36 yaşında 11 ,9 ve 5 yaşlarında üç tane çocuğum var. Sorun evliliğim. 12 yıldır evliyim ve yaşadığım tüm sorunları hep görmezden gelmişim hep halının altına süpermusum.Ben öğretmenim, eşimde biz evlendikten 4 yıl sonra öğretmen olarak atandı. Evliliğimizin başından beri 3 gün mutluysak 10 gün mutsuzuz.Ben öyle saf mısim ki yaşadığımız her sorunda , üzgün hissetmem sanki sorunun sebebi benmişim gibi beni bir şekilde manipülasyonlarla ikna etmiştir ve bu sürekli böyle olunca ben artık dedim ki demek ki sorun ben de. Hep kendimi duzeltmeliyim diye düşündüm. Ve kendisinin isteğine göre davranınca çok mutlu görünüyorduk.hatta kendi ailem onun ailesi dahil sürekli bizim iliskimize müdahale etmeye çalışırlardı. Kendi ailesiyle aile apartmanında yaşıyorduk başlarda. Ama onlarla yaşadığım tüm sorunlarda hep ben suçlu cikariliyordum. En son bir şekilde o apartmandan ayrıldık. Sözde ayrı eve çıkınca mutlu olacaktık dediğim gibi 3 gün iyi 10 gün kötü hayat bir şekilde koşturmaca okul ev cocuklar hızla devam ediyordu. Belki o kadar hızlıydı ki artık oturup sakın kafayla birbirimizi duyamaz olmuştuk. Eşim sürekli sıkıntılarını anlatır, ben de rolüm gereği destek olurdum huzurumuz bozulmasın bir yerde yanlış yaptığını söylediğimde bile destek vermedigimde suçlu ilan edilirdim. Kendi aileme gelince daha önce bu konuyu burada yazmıştım ailem evlendiğinden beri biz seni okuttuk maaşını gidip kocana yediryosun diye sürekli başıma kalkıp duruyordu. Eşim de bundan şikayetçi idi zaten ona hak veriyordum her zaman ilk önceliğim kendi ailem olmuştur.En son anneme dedim ki bu dur artık ölene kadar bunu başıma kalkip duramazsin dedim annem geri çekildi ve bir daha bu konuyu açmaz oldu.ama annemi kırdığım için yine vicdan azabı çekiyordum eşim de bi demiyordu al senin maaşın nasıl mutlu olmak istersen öyle harca. Ailene istersen harçlık ver demedi. Neyse bu konu yüzünden eşime de dedim ki ben maaşımı istediğim gibi harcarim kartımı bana ver dilediğim kadar veririm. Bu defa ben böyle davranınca eşim boşanmak istedi falan ben dedim bosanmiyorum ,panik atak gecirmeye basladi. 5 6 ay kadar tedavi gördü.Neyse.iyi oldu sonra. Tabiki Annemlerle yaşadığım tüm bu olayları kv, kv kayın, elti falan öğrendi.( Zaten hepsi fesat , haset insanlar.) Hiç hoslanmadim onların bunları duymasindan neyse olan oldu. Öyle olunca eşim ve ailem arasında kaldım ama dengeyi sağlayabildim. Sonrası yaşadığım hissettiğim acıları artık görmezden gelemez oldum , ben neden böyle hissediyorum neden birşeyler hep dediğim gibi çıktığı halde mutlu olamıyoruz dedim ve okudum bir sürü kişisel gelişim kitapları, psikoloji kitapları, çocuk eğitimi okudum öğrendim ve aslında oyunun kurallarını hiç bilmediğimi farkettim. Artık sıra bendeydi oyun kurallarına göre oynanmaliydi.Esim çok pimpirikli, çocukların(benimkileri de tabi) her davranışını mercekler, herşeye ayıp günah, sinirlense yada ağlasa çocuklara kızar, anlamaya çalışmaz ama anlayış bekler, bazen döver, aralarında bir sürtüşme olsa çözüm düşünmez , şikayet eder, hep bir felaket tellalligi aman kızım kız İmam Hatip okuluna gitsin sonra sevgilisi olur, yok oğlumu döverek terbiye etmeliyim yoksa büyüyünce eve gelmez gibi gibi bir sürü gereksiz endişe panik. İnanain kelimeler artık anlatmaya yetmiyor. Artık yonlendirmekten öğretmekten yoruldum. Koskoca adam çocuk gibi davranıyor.ayrica evimiz müstakil damda güvercin besler onlarla vakit geçirir ve aşırı eşya düşkünü gerekli gereksiz herşeyi alır eski yeni farketmez artık eşyalarımı sigdiramaz oldum eve. Yani psikolojik şiddet yaşıyorum yıllardır. Kendimde ne zaman bunu farkettim çocuklarına karşı tahammülsüzlestigim zamanlar, öfke krizlerin arttığı zaman. Çok geç oldu evet ama düzeltmek istedim, eşime bunları yeri geldi bağırarak, kızarak ,yazarak anlattım. Ben bunları hep yaşadım hissettim herşeyi açık açık söyledim kendisine. Ne oldu? Anliyormus gibi yaptı hak verecek gibi oluyor geri çekiliyor. En son bir bakışımdan rahatsız oldu bana bağırdı bana boyle bakmazsın dedi. Dedim yeter ve ben diken üstünde yaşamaktan bıktım bakışlarından da rahatsız olacaksan bitirelim evliliği dedim . Bu defa dünyası başına yıkıldı. Gitti gorumceme anlattı yaşadıklarımızı ben kendisinden şikayetçiyim güya ben haksizmisim gibi eşim, kv, görümcem laflariyla üstüme gelmeye başladılar. Kv en son dedi ki git kızım boşan maaşını da anangile yedir. Ben iyice zivanadan ciktim.Ben de dedim ki bu sizi ilgilendirmez ancak eşim olacak kişi isterse bu durum çözülür dedim çıktılar gittiler. Sonra eşim 2. Gün geldi özür diledi, seni anliycam dedi falan ben de inandi. 2 aydır kav ile gorusmuyorum. Çok mutluyduk çünkü ana güvenmek istedim değişir diye düşündüm. Bu arada psikolojik destek almaya ikna edemedim ben almak istediğimi söyleyince tamam ben seni anliycam dedi . Neyse en son 2 aydır görüşmediğim kv ile barışalım dedik ama kv catkapi gelip gitmeye başladı, hiç bir şey olmamış gibi. Ben de her gördüğümde o lafı aklıma geliyor içimden haz etmiyorum kendisini. Eşime de dedim ki annenin o lafı beni çok kırmıştı, eşim ne diyo olsun sen affedeceksin, kindar olma dedi(peki catkapi gidip gelmeler, özel hayatımızda neler olup bitiyor diye merak etmeler ne olacak)sonra eşim yine trip atıp kusmeye çocuklara bağırıp çağırmaya başladı.Gecen sabah bizim oğlanın yemek yemesini beğenmedi diye sofradan kovdu, ben de kaltım ekmeği atıp, bu defa bana yine bozuldu senin yüzünden bu çocuklar böyle simariyo diyo, sen beni kotuliyosun çocuklarıma karşı diyo.( Asla babalarını kötülemek, sadece yanlış olan davranışları konusunda uyarım eşimi de çocuklarımı da)Ben öyle sofradan kalkınca bana 5 6 defa Allah belanı versin diye bağırdı yüksek sesle. Ben de dedim ki Allah belanı vermiş zaten. Bide bu lafına kusuyo ben senin belan olmuşum değil mi? diyo. Sonra dediki tamam mahkemeye gidiyoruz dedi. Dedim tamam haydi anlaşmalı boşanacaz. Bu defa daha da çıldırdı. Bana vurmaya kalktı çocukların önünde. Ben bunları haketmedim dedim. 3 gündür kendisinden hareket bekliyorum mahkemeye gitmedi. Ama artık çok yoruldum mücadele edemiyorum. Demek son 2 ay beni kandiriyormus megersem annesi varkenki kavgamız da bana hiç hak vermemiş ağzıyla söyledi bunu. Ben nasıl yapicam artık bilmiyorum. Çok uzun oldu evet ama en kısa bu şekilde anlatabildim.Eksik anlattığım yer çok var. Hakkınızı helal edin bana bir akıl verin. Bir yanda çocuklarım bir yanda mücadele etmeyen, değer vermeyen bir eş. Evlilik iki kişilik ben çok yoruldum . Artık kendimi ona anlatma isteğim bile kalmadı. E devlet üzerinden randevu aldım görüşüm en azından ayrılsam bile her yolu denedim diycem.gorunurde somut bir delil yok gibi ama biz birbirimize uygun degilmisiz çok geç anladım.

herşeye ayıp günah, sinirlense yada ağlasa çocuklara kızar, anlamaya çalışmaz ama anlayış bekler, bazen döver, aralarında bir sürtüşme olsa çözüm düşünmez , şikayet eder, hep bir felaket tellalligi aman kızım kız İmam Hatip okuluna gitsin sonra sevgilisi olur, yok oğlumu döverek terbiye etmeliyim yoksa büyüyünce eve gelmez gibi gibi
Bunu yapan bir öğretmen mi? Çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmen mi? Korkunç.

Birey olma konusunda eksikliklerim var evet ama bu maaş kartımın eşimde olmasından dolayı değil. Mali işlerle eşim ilgilenir bende özel harcamalarimi istediğim gibi yaparım. Yani aile olduğumuz için verdim.

Mahkemeye gitmedi diyorsunuz da siz neyi bekliyorsunuz? Hala bu karari adama birakiyorsunuz pes. Özür dilerim ama bir de ögretmenmis bu adam. Kendi cocugunu doven, " kizimiz imam hatip e gitsin sevgilisi olmaz orada" diyen bir adam başka cocuklari egitecek oyle mi?:kusmuk:Ustelik siz de calisan, maddi bagimsizligi olan bir kadinsiniz. Neden hala, yok kayinvalide yok elti vs diyorsunuz? Sizin en buyuk probleminiz, esiniz olacak adam. Lutfen lutfen vizyon sahibi olun yalvariyorum. Ustelik siz de ogretmensiniz...Su kafada bir adamin yaninda cocuk yetistirilmez, kendinize acimamissiniz hic belli de cocuklariniza bari aciyin.

O açmıyorsa sen boşanacaksın . Evlatlarını da alacaksın . Ayrıca o nasıl öğretmen !!! Kendi çocuğuna sabrı olmayan birinin başka sının çocuklarına sabrı olabilir mi !!!
Çocuklarım velayeti sizde kalır . Nafaka da alırsınız . Sonrasında kendi hayatınıza bakarsınız .
Bir bu kadar daha ömrün var mı yok mu bilmiyoruz . O yüzden bu kısacık hayatı zehir etmeye hiç gerek yok .
Affetme , yol ver gitsin.

Birey olma konusunda eksikliklerim var evet ama bu maaş kartımın eşimde olmasından dolayı değil. Mali işlerle eşim ilgilenir bende özel harcamalarimi istediğim gibi yaparım. Yani aile olduğumuz için verdim.
Ben seni anlıyorum . İnan . Bizde de maaşlar ortaya konur , gelir gider hesaplanır . Ödemeler yapılır . Eşim bizde de bu işleri takip eder . Ben de maaşım yatırılınca büyük bir kısmını eşime gönderiyorum . Aile olunca zaten senin paran benim param olmaz bana göre de öyle . Sen de öyle düşünmüşsün .
Ama artık silkelen kendine gel, kurtul bu adamdan .

Eşim demedi al senin maaşın nasıl mutlu oluyorsan harca yazmışsınız. Kendi paranızı harcarken eşinizin iznine neden ihtiyaç duyuyorsunuz ya? Benim maaş kartım eşimde değil, biz aile olmadık mı şimdi? Nereden baksak elimizde kalıyor konu. Sorun sadece maaş kartı değil.

Boşanma kelimesini eşinizin değişmesi için sürekli tekrarladiginizi düşünüyorum.Bosanmak isteyen boşanır.Surekli eşinize bu kelimeyi kullanmayın bence .Maasinizin hesabını ne ailenize ne eşinize vermek zorunda değilsiniz.Evlilikte ortak giderler ödenir geriye kalan ortada olur kimin ihtiyacı varsa kullanır benim bildiğim.Ailenizin ihtiyacı da varsa makul bir miktarda durumunuza göre verebilirsiniz buna eşinizide karıştırmayin.İpleri en baştan eline vermişsiniz şimdi zorunuza gidiyor.Kendi emeğinizin karşılığını niye kocaniza bırakıyorsunuz? Eşinizin ve ailesinin her hareketi artık size batıyor gibi.Sinirleriniz bozulmuş inşallah sonu hayırlı olur sizin için.

Eşim demedi al senin maaşın nasıl mutlu oluyorsan harca yazmışsınız. Kendi paranızı harcarken eşinizin iznine neden ihtiyaç duyuyorsunuz ya? Benim maaş kartım eşimde değil, biz aile olmadık mı şimdi? Nereden baksak elimizde kalıyor konu. Sorun sadece maaş kartı değil.
O konuyu hallettik sonra izin olayı falan olmuyor artık kartım ben de .Ev aldık araba aldık öyle borç ödüyoruz. Söylediklerinde haklısın 😔

Size bir sey diyeyim mi hocam... Boşanın hatta kocaman yazayım BOŞANIN...

Kendinizi rhat hafiflemiş kuş gbi hissetmezseniz bir sey bilmiyorum. 😊
Tecrübe ile sabit. Resmen 4.çocuk o hayatınızda. Eş olarak meziyeti yok, fikirsizinn teki.. Afedersiniz ama kalas gbi sorumsuz adamın teki...

Çocuklarınızı ve kendinizi seviyorsanız kurtulun ondan.. Promosyon olarakta ailesinden de kurtulmus olacaksınız 😁

O konuyu hallettik sonra izin olayı falan olmuyor artık kartım ben de .Ev aldık araba aldık öyle borç ödüyoruz. Söylediklerinde haklısın 😔
Adamın zihniyeti korkunç. Size uyguladığı psikolojik şiddet de öyle. Fiziksel şiddet de uygulamaya kalkmış. Gerçekten siz bu adamdan tiksinmiyor musunuz? Boşanmanız için ne olması gerekiyor? Herkes diline pelesenk etmiş de o cesareti gösterin de kendinizi kurtarın artık.

X