Şiddetli geçimsizlik

Bana blöf yapmak için bosanalim diyor. Ama benim başlatmami bekliyor ki çocuklara karşı kendini temize çıkarmaya bahanesi olsun anneniz istedi boşanmayı diyebilmek için
hocam şimdi Türk filmi fragmanına gerek yok 11 yaşında çocuk küçükmü doğruyu yanlışı görür ee anneniz istedi boşanmayı sizde diyeceksinizki ilerde size bana baskı kuruyordu anlaşamıyorduk ne yani annen başka adamla kaçtımı diyecek

Ev araba alınmış. Kredi veya ev araba isminize mi ?. Değilse topla eşyalarını çık çocuklarınla. Aç boşanmanı, şerhini koydur. Amaaan kahır çekmeye mi geldin?? Psikolojik şiddet diye arama motorunda tarat. Seni inandırmış bu evliliğe bitmeyeceğine. Bitircekseniz bitirin. Çocuklar bilmiyor mu ?anlamıyor mu? Görmüyor mu? . Kız çocuğunuz var ise susmayı görmezden gelmeyi, erkek çocuğunuz var ise; ne yaparsa yapsın haklı olduğunu göstermeyin artık. Sen bile inanmamışsın bu adamla evliliğin süreceğine ki benim bile okuyasım gelmedi bu yüzden. Ayrıl da gel. :rolleyes::rolleyes::rolleyes::ukala:

Seni okuttuk maaşını kocana yediriyorsun diyen ailene mi laf söylesem, maaş kartını istedin diye panik ataklara girip anasının eteğinin altında sana sallayan kocana mı laf söylesem, çocukların yanında psikolojik, fiziksel şiddet örneklerine mi değinsem yoksa kocan dahil tüm çevrende maaş için sağılacak pozisyonunda görünen, boşanmayı blöf için kullanan ama icraata geçmeyen sana mı birşeyler desem bilemedim.
Eğitimcisiniz, en azından psikolojiye dair dersler alıyorsunuz. Neden yani neden diye sorasım var.

Yine buradaki tavsiyeleri dinlemeyeceği halde öylesine konu açan ve yazılanlara cevap vermeyip ortalıktan kaybolan bir konu sahibi daha… Siz bize sinir krizi geçirtmeyi seviyorsunuz sanırım okudukça ben uyuz oldum adama siz hala ezdirin kendinizi. Off bir de 3 çocuk. Herkes çocuk yapmasın ya.

Yine buradaki tavsiyeleri dinlemeyeceği halde öylesine konu açan ve yazılanlara cevap vermeyip ortalıktan kaybolan bir konu sahibi daha… Siz bize sinir krizi geçirtmeyi seviyorsunuz sanırım okudukça ben uyuz oldum adama siz hala ezdirin kendinizi. Off bir de 3 çocuk. Herkes çocuk yapmasın ya.
Ben de bunu yapayım artık, konu açıp kaçayım güzel taktik

Foruma bile baktığımızda yorumların geneli toplum olarak neden bu halde olduğumuzu gösteriyor aslında..
Çözüm önerisi bekleyen bir konu sahibi ve onu eleştirmeyi, yermeyi, yargılamayı meziyet sanan, gram tavsiye vermekten aciz bir çoğunluk..
Tavsiye verenler, yanlışları izah edenler müstesna..
Toplumsal olarak yapımız bu ne yazık ki. Sorunu başkasında görme, kendi hatalarımızın üstünü karşımızdakinin yanlışlarıyla örtmeye çalışma, empati yapmama, eleştirmekten zevk alma vs. vs..
Birinci olarak ailenizin tavrı çok yanlış sizi kendileri için mi okutmuşlar ki bu gün aile huzurunuzu kaçırmak pahasına bu şekilde baskı yapıyorlar?
Evliliğinize gelince boşanma ile tehdit etmek evliliğin daha çok zıvanadan çıkmasına sebep oluyor sizde de böyle olmuş.
Boşanma korkusu ile bastırılan ve görmezden gelinmeye çalışılan kötü huylar biraz zaman sonra baskılanmanın acısı ile daha beter halde geri dönüyorlar.

Lütfen çocuklarınızın önünde sükunetinizi korumaya çalışın.
Ayrıca eşiniz gerçekten boşanmak istemiyorsa biz aile terapistine gitmeye ikna edin.
Şartınız bu olsun ya tedavi ya ayrılık..
Kendiniz ve çocuklarınız için yapabileceğiniz en büyük iyilik ayrılacak olsanız dahi ikinizin de terapi görmesi olur.

Ayrıca eşinizin sürekli alışveriş yapma, eşya biriktirme gibi huyları psikolojik bir sorunu olduğunu gösteriyor ihmal etmeyin lütfen.

X