Sigara zammından sonra ne yaptım?

Sentinus17

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2018
740
737
28
Şimdi iyi dinleyin beni. Fabrika çıkışlı sigaradan zifirinden nikotininden boğaz yanığından zammından illallah edenler için açtım bu konuyu. Her şeyi detaylıca anlatıcam. Sorunuz varsa her türlü yardımcı olurum. Ben normalde marlboro touch white içen biriydim. 0.1 mg nikotin. Geçen sene hamile olduğumu öğrenince anında bıraktım. Psikolojik bu işler biraz. 28. Haftamda rahim ağzı yetmezliği sebebiyle bebeğim vefat etti. O arada depresyondaydım. Sigaraya geri başlamıştım fakat midemi bulandırıyordu. Elektronik sigarayı keşfettim. Elektronik sigara konusu çok kapsamlı ve detaylı. En çok alınan iki marka var. Smok alien ve vaporesso. Ben hem nargile başlığı hem de sigara başlığı kullanmak istediğim için vaporesso swag 2 aldım. Nargile başlığı bayaa bildiğiniz nargile demek. Bol aroma bol duman. Sigara başlığı ise bol aroma az duman vs gibi. Nargile için alınan sıvı likit 3 6 9 mg oluyor. Sigara için olan 9mg dan başlıyor 18 mg vs gidiyor. Bu mg dediğimiz nikotin değeri. Ben nargilede 3 mg sigarada 9 mg olandan almıştım. Sorana detay da veririm. Velhasılkelam okul açıldı. Benim sigaranın pili bitti. Öğretmen arkadaşlar da sigara ikram etti. O günden sonra dengeyi kaçırdım. Yine pakete başladım. Artık zamlardan da gına geldiği için ara ara esprisi dönen sarma olayına girdim. Şimdi arkadaşlar tütünden bahsedeyim. İnce kıyılmış ve kalın kıyılmış var. İnce kıyılmış denilen elle sarma saranlar içinmiş. Makaron denilen tütünü konulmamış hazır sigara iskeleti için ise kalın kıyılmış varmış. Elle sarma olayında tütün, sarma kağıdı ve filtre alıyorsun. Diğerinde ise makaron, tütün ve tütün doldurma makinası alıyorsun. Ben elle sarma tarafını seçtim. Hafif içtiğimi söylemiştim. Sarmayı neden seçtim? Diğeri daha pratik değil mi? Ben sarma kağıdımı kendim seçmek istedim. Organik kağıt kullanıyorum. Ocb hemp diye geçiyor. Makarona göre ince ve kısa. Makarona göre avantajım şu: Onun yarısı kadar kağıt tadı almadan içiyorum ve o an doyuyorum. Az tütün kullanıyorum. Bu işe elle sararak başladım. Yorucu geldi. 25 30 liraya elle sarma makinası aldım. Trendyolda vs var. Sarma kağıdı ve filtresi de var. Roller şeklinde. İki rulonun ortasında kumaş var. İçine filtre ve tütünü koyuyorsunuz. Sıkıştırıp parmkla çevirerek tütünü sıkı hale getirip açmadan orta boşluğa sarma kağıdının ucunu tutturup yine çeviriyorsunuz. Siz çevirdikçe kağıdı içine alıyor ve ruloluyor. Sonra da gidip yakıyorsunuz. Sadece tütün kısmı sıkıntılı. Maliyete geleyim hemen. Filtreler 5.3 mmden başlıyor 8 mme kadar gidiyor. Ocb 5.7 ultra slim filtre ile başladım. İçinde 120 tane filtre var 10 tl. Ocb hemp sarma kağıdı var. 50 tanesi 20 tl. George karalias and sons tütün aldım 25 gr. 65 tl. İthal tütündür ve piyasada sahtesi çoktur. Pakette mutlaka siyah bandrol olmalı. 25 gr tütünden 58 dal sanırım sigara çıktı. Ben 2 günde 1 paket içerdim. 40 dal 60 tl. 9 günde 58 dal içtim. Maliyet farkı ortada. Makaron ve yerli tütün kullananlar daha karlı. Onu söyleyeyim. Ben keyfime düşkünüm yani. Bugün 2 filtre ile sarayım dedim. Sardım içtim. Harika. Biz yıllardır sigara diye çöp içmişiz ya. Tütün konusunda en kalitelisi drum, old holborn, golden virginia ve benimki. Paranız varsa diğerlerini de tadın. 😂 Olmayanlar içinse görümcemin kullandığı instark blue var tavsiye ediyor. Hatta bana da geç dedi ama bu keyfie bir süre daha devam etmek istiyorum. Bu arada sarmanın güzel yanı şu hem az tütünle hemen doyuyorum hem de üşenince elektronikle yetiniyorum. Yetiyor yani. Kişisel deneyimlerim bu arkadaşlar. Kendi çabamla bunları denedim. Sigara sağlığa zararlı. Mümkünse çat diye bırakın. Ama tiryakiyseniz en azından zifir ve kimyasalların zehrinden uzaklaşın sarmaya geçin bari.

Bende sigarayı bıraktığınız onu anlatıyorsunuz sandım 😆😆 tam ablama okuyordum sustum o da yarin sigara bırakmak için polikliniğe gidecek.. neyse kolay gelsin size

X