Sigarayı Bırakma Günlüğüm

Gün ortası güncellemesi / 11 ocak

bu arada bugün hiç sigara içmedim. denemedim, gidip teşebbüs etmedim sigaraya elimi sürmedim ahshjs daha nasıl anlatıyım ki 🙈:işsiz:
normalde 2.hafta içersinde bir gün seçmenizi istiyor ilaç kutusu ama ben daha ilk haftadan bıraktım şuan sanırım. annemlere gidicem bi yemek yemeye. sonra döndüğümde eğer yatmadan bir teşebbüs daha etmezsem ben bu sabah sigarayı bıraktım olarak kabul ediyorum :halay: Alllllaaaaaah

11 ocak 2021 / pazartesi akşam güncellemesi

bugün de 7.günün ve sıfır sigarasız ilk günün sonuna geldik. akşam eve dönünce biraz canım çekti gibi ama dedim zaten yaksam yine içemeyip söndürcem. boşu boşuna dudağımı elimi kirletmiyim. sonra uzandım, biraz oyun oynadım full geçti. 🥰

Ve bugün 0,5 mg sabah akşam oranlarının da son günüydü. Yarından itibaren sabah 1 mg akşam 1 mg içicem. Sigaraya veda ettim olarak kabul etmek istiyorum şuan. Umarım bir gaflete düşüp başka sigaralardan(!) içmem. Ama şunu açıklamak istiyorum. İradem sebebiyle değil hakikaten canım istemediği için içmiyorum bu da ilaç sayesinde. El ağız alışkanlıgı nedeniyle akşam bir kez istedim dediğim gibi o kadar. sonra unuttum gitti. yarını iple çekiyorum sevgili günlük 🧡

Ayynen öyle, kilo işi sonra 🙈 şimdi 60 kilo oldum 1,67'yim... 61-62'yi bulurum bence. Aman 65 olmıyım da :oops: müthişiz bu arada. Nikotin bantları ile ilgili ne düşünüyorsun? Bırakınca tekrar başlatıyor muymuş? Bu ilacı bir ay daha kullanırsak bir daha başlamamayı garantiliyormuşuz. Ben çok daha erken bırakma yoluna gittiğim için bir ay daha kullanıp kullanmamakta emin değilim henüz
Canım nikotin bantları şöyle birinci seviye 25 mg nikotin veriyo. 8 hafta bunu kullanıyomuşsun bu el ağız alışkanlığını kesiyo. Sonra da 2 şer hafta ikinci üçüncü seviyeyle devam ediyomuşsun. Azaltarak nikotini de bıraktırıyo yani. Ben birinci seviyeye 8 hafta devam etmem en fazla iki hafta olur. Sonra da bir hafta iki bir hafta üç derken bir ayda bitiririm bu işi. Hem de bir ay bant kullandığımda zaten iki haftadır sigara içmemiş olurum. Planım böyle yani.
dün 6,5 tane içtim bu arada. Utanıyorum sana yazmaya. Sen çok iyi gidiyorsun ben biraz iradesizim galiba. Son iki taneyi içerken zevk bile almadım içime de çekmedim ama içtim yine de mecburmuşum gibi. Kızıyorum kendime. Ama bugün şimdiye kadar hiç içmedim. Canım da istemiyo. Zaten bandı taktığımdan beri canım istemiyo ama elimle ağzım istiyor bu nasıl bi illetmiş ya.

12 ocak 2021 / salı

Bgün de dün gibi sıfır sigarasız bir gün oldu. Sabah ilacımı bir saat önce içebildim. Geç uyandım. Geceleri uykumda bile yoruluyorum. Bu ilaç eli ayağı fena döküyor. Çok rüya gördüğünüz için dinlenemiyorsunuz. Sindirimde tembellik sorunu devam. Bugün 1 mg'nin ilk ilacını içtim. Ve ağzımda metal bir tad var şuan. Bu ilaç yapıyor bunu da. Bu arada içeriğine baktım nikotin bantları gibi nikotin içermiyormuş. Aynı nikotinin beyinde uyardıgı kısımları başka bir madde ile uyarıyormuş ilaç. O yüzden bu bitince nikotin bantlarına geçmeyeceğim. yaklaşık bir ay boyunca vücudum nikotinsizliğe alışmış olucak çünkü. Bugün biraz yaramazlık yapabilirim bilmiyorum ama sigara istemiyor canım kesinlikle. Ciğeri her türlü dumandan uzak tutmak lazım. Umarım başarabiliriz 🥰

matsiyahoje matsiyahoje sen de iyi gidiyorsun. Nikotin bantlarını da araştırdım. Ama bu ilaç gibi kısa vadede kesin çözüm olmadıklarını okudum. Sen bilirsin bence ilaç için içbütçen varsa ilaç alman daha iyi. Benim gibi hızlıca kesebilirsin böylece 🧡

12 ocak Salı gününden Güncelleme

bugün otobüs yolculugu yapıyorum şehir dışına. ilaç inanılmaz halsizlik ve uyku ve üstüne mide bulantısı yaptı, çok ağır bir antidepresan içmişim gibi beynim dönüyor :KK70: yoldayım bi de. kolonya verdiler neyse biraz onun kokusu iyi geldi. 1 mg'ye başlamak beni yordu ya, keşke hep 0,5 mg içebilseydim.. hapı 2'ye kırsam saabh akşam öyle içsem olur mu ki.. bana yetiyodu çünkü yarım mg hap :KK43:

Merhaba arkadaşlar 🥰🍃

ben 29 yaşındayım. 25 yaşından beri dönem dönem sigara kullandım. Bir yıl bıraktığımda oldu ancak bu bir yılın sonunda tekrar başladıktan sonra günde bir pakete çıkmış bulunmaktayım. Ve artık gerek cildime yaptıgım yatırımlar, gerek erken yaşlanma gibi bir duruma maruz kalmamak ve de iç organlarımın sağlığı için c*ampix ilacını aldım. Defalarca denememe rağmen bu sefer yalnızca irade ile bırakamadım ne yazık ki.. :KK43: Kesin çözümcü olduğum için nikotin bantları, haplar, sakızlar hepsini araştırdım. Reçete ile de alınabildiğini öğrendim. Ancak buna vaktim ve doktorların insiyatifine kalma niyetim olmadığı için (biraz masraflı bir ilaç) gidip eczaneden aldım 3 gün önce. Bu ilaçla bırakıp bırakamayacağımı bilmiyorum. Buraya günlüğümü ve her gün 'gün gün' ne hissettiğimi, nasıl bir süreç yaşadığımı paylaşıcam. Umarım bırakmayı başarabilirim ve umarım burada konumu okuyup bu başarıya ortak olmak isteyenlere vesile olabilirim. Birine dolaylı veya direkt yoldan yapılan her yardım yıldızınızı yükseltir, bir astrolog tavsiyesi vermiş olayım 💜
ben de sürekli bırakmayı deneyip hep başa dönüyorum :KK43:

mary jane mary jane nasılsın ne yaptın?
Ben dün depresyona girdim ağladım durdum. 7 saymıştım ama 10 sigara içmişim!!! Olamazzz dedim ve bugün kendimi tutmaya karar verdim. Canım istemiyor ama aklıma gelince yakıveriyorum çok saçma ya

13 ocak 2021 / çarşamba

bugün sabah içtiğim 1 mg midemi çok bulandırdı, inanılmaz bir bulantı. Eminim 1-2 güne bu da geçicek. Vücut 1 mg kısmına alışmaya çalışıyor sanırım. Akşamki değil de sabahki çok bulandırıyor. boşaltım zorlugu hala devam. İştah açılmıştı ama ben bol bol yürüyüş yapmaya başladım. Günde 10.000'e yakın adım atmaya çalışıyorum. Rüyalar çıldırtan cinsten :KK70: bir de antidepresan etkisi başladı ki ne içseniz yarıyor kafa yapıyor ahahah :p böyle garip bir gün daha geçirdim. Şehir dışında kaçmıştım 1 günlük. Şimdi döndüm. Akşam yemeğimi yeyip akşam ilacını da içicem. En önemli konuya geleyim; 10 ocaktan beri sigara içmiyorum. Canım hiç bir şekilde çekmiyor. Sigara paketimdeki son 4 dal öyle hatıra olarak kalıcak 🥰 müzeye kaldırıcam onu. Evimde tablo yapıp "son paketimden içmediğim yadigarlar" diye not düşücem. Tarih atıcam 🧡

mary jane mary jane nasılsın ne yaptın?
Ben dün depresyona girdim ağladım durdum. 7 saymıştım ama 10 sigara içmişim!!! Olamazzz dedim ve bugün kendimi tutmaya karar verdim. Canım istemiyor ama aklıma gelince yakıveriyorum çok saçma ya
İyi gidiyor iyiyim. Bence ilaca geçmelisin. Nikotin bandı da vücuda nikotin verdiği için hızlıca seni sigara ihtiyacından kurtarmayacaktır. Amaç bırakırken aslında sigara ve türevlerinden komple uzaklaşmak. Nikotine elveda demek 🥰

Belki bir nebze okuyana ışık olur diye eklemek istedim bende☺
13 sene ictim o zıkkımı.Günlük 1 paket bitirirken son 5 sene de 2 pakete cıkarmistim. Eşim bile abarttıgımı soylemeye baslamisti ki kendisi felaket tiryakidir.Babami kaybetmemle arttirmistim ben.Sonrasinda ablam rahatsizlandi.Tedavi sürecinde hep yanindaydim ve kendisi kemoterapi ve ışın tedavisi alacaktı.ilk gün ısın icin hastaneye gittiğimizde sırada ki hastaların konusmalarina şahit oldum kimi akciğer kanserini yenmis kontrole gelmisti kimi tedaviye devam ediyordu ve bir hastanin ameliyat izlerinin resmini gördüm.İnsan ciğersiz de yasıyormus kizim dedi.Neyse beklerken dısarı cıkıyorum ben biraz deyip kapının onune cıktım.Sigara yaktim iciyordum ki tam karsimda iki görevli onkoloji binasi onunde sigara icmeninn yasaklandigina dair bir afis asmaya basladi.Afisi görünce utanip o kisimdan koseye dogru yürüdüm ve bir iki kere cekip söndürdüm. Ablamın yanina gittigimde kendisi üzerime sinen kokudan öksürdü ve bu beni coook rahatsiz etti.Tedavisi yeni başlayacaktı ve onun yanında olacaksam ona yardimci olmaliydim sigaranin kokusundan da asiri rahatsiz oluyordu zaten. O gün söndürdügüm sigaram son oldu esime bile basta soylemedim ve kendisi 1 hafta sonra fark etti içmediğimi..Haftalık olarak alirdi sigaraları ve evdekilerin bitmediğini görünce sordu🙂 evet baslarda kolay olmadi ben ki uyandigimda bir fincan kahve ile 5 sigara icen insandim..
Sonra ne mi oldu? Bir sene sonunda ablamı kaybettim. Demisler ki bu acıyla baslar icmeye..kesin icer.Ama içmedim. Benim babam öldü babam ? Onda ictim deli gibi ictim hemde.sabaha kadar balkonda oturup ictim .Ne acım bitti ne aglamam kesildi ama yine de ictim.Ee bu icince benim acimi dindirmedi? Ablam öldü icince acimi mi alacakti ya da geri mi gelecekti benim canım?niye iceyim dedim.
Mutluyken yakalim bir dal üzüntülüyken yakalim efkardan bir dal diye diye türlü bahanelerle kendime verdiğim zarari ben boyle anladim
3 sene olacak..
Dilerim biran evvel kurtulun 🙏

Belki bir nebze okuyana ışık olur diye eklemek istedim bende☺
13 sene ictim o zıkkımı.Günlük 1 paket bitirirken son 5 sene de 2 pakete cıkarmistim. Eşim bile abarttıgımı soylemeye baslamisti ki kendisi felaket tiryakidir.Babami kaybetmemle arttirmistim ben.Sonrasinda ablam rahatsizlandi.Tedavi sürecinde hep yanindaydim ve kendisi kemoterapi ve ışın tedavisi alacaktı.ilk gün ısın icin hastaneye gittiğimizde sırada ki hastaların konusmalarina şahit oldum kimi akciğer kanserini yenmis kontrole gelmisti kimi tedaviye devam ediyordu ve bir hastanin ameliyat izlerinin resmini gördüm.İnsan ciğersiz de yasıyormus kizim dedi.Neyse beklerken dısarı cıkıyorum ben biraz deyip kapının onune cıktım.Sigara yaktim iciyordum ki tam karsimda iki görevli onkoloji binasi onunde sigara icmeninn yasaklandigina dair bir afis asmaya basladi.Afisi görünce utanip o kisimdan koseye dogru yürüdüm ve bir iki kere cekip söndürdüm. Ablamın yanina gittigimde kendisi üzerime sinen kokudan öksürdü ve bu beni coook rahatsiz etti.Tedavisi yeni başlayacaktı ve onun yanında olacaksam ona yardimci olmaliydim sigaranin kokusundan da asiri rahatsiz oluyordu zaten. O gün söndürdügüm sigaram son oldu esime bile basta soylemedim ve kendisi 1 hafta sonra fark etti içmediğimi..Haftalık olarak alirdi sigaraları ve evdekilerin bitmediğini görünce sordu🙂 evet baslarda kolay olmadi ben ki uyandigimda bir fincan kahve ile 5 sigara icen insandim..
Sonra ne mi oldu? Bir sene sonunda ablamı kaybettim. Demisler ki bu acıyla baslar icmeye..kesin icer.Ama içmedim. Benim babam öldü babam ? Onda ictim deli gibi ictim hemde.sabaha kadar balkonda oturup ictim .Ne acım bitti ne aglamam kesildi ama yine de ictim.Ee bu icince benim acimi dindirmedi? Ablam öldü icince acimi mi alacakti ya da geri mi gelecekti benim canım?niye iceyim dedim.
Mutluyken yakalim bir dal üzüntülüyken yakalim efkardan bir dal diye diye türlü bahanelerle kendime verdiğim zarari ben boyle anladim
3 sene olacak..
Dilerim biran evvel kurtulun 🙏
Gözlerim dola dola okudum :KK43: çok üzgünüm öncelikle kayıplarınız için. Allah cennette buluştursun ahiret günü. Sizin bu iradenizi de tebrik ederim sonrasında. Ben de içmiyorum 3 gündür bu eminim 3 yıl da olucak 30 yılda ve ben ileride torunlarıma bırakış tarihimi 10 ocak 2021 yıllarıydı diye anlatıcam 🥰🧡 darısı tüm "bu zıkkımdan" kurtulmak isteyenlerin başına 🙏🏼🙏🏼🤞🏻🤞🏻

Allah razı olsun🌸 iki cocugum var onlara sürekli sigaranin zararlarından bahsedip icmeye devam ediyor olmak sonrasinda madem kötü sen neden içiyorsun diye sormaları uzerine ailemde ki kayıplar ve bana hicbir şey katmadigini görmem mantigimda bitirmem etkendir..Cilt rengim acildi resmen😊 insallah bırakacaksın ben inanıyorum

ben hala sigara içmedim sevgili günlük 😍 ve işin garibi canım hiç istemiyor. bu ilacın çok fazla yan etkisini gördüm (sizlerle de paylaştım) ama cidden değiyor. kabızlık, mide bulantısı, bitmeyen bilinçaltı rüyalar, kapı çalmadığı halde kapı çalmış gibi duyup uyanmak, uyumak ama dinlenememek ve ağız kuruluğu sürekli su içme ihtiyacı gibi gibi. bakıldıgında aslında bana göre bunlar tatlı birer hatıra olarak kalıcak hayatımda. çok ciddi sorun teşkil etmediler. İlk hafta bitti ve ben 10.günün ilacını içicem bugün uyandıgımda kahvaltıdan sonra bakalım 🥰🧡 mutluyum şimdilikkkk

İyi gidiyor iyiyim. Bence ilaca geçmelisin. Nikotin bandı da vücuda nikotin verdiği için hızlıca seni sigara ihtiyacından kurtarmayacaktır. Amaç bırakırken aslında sigara ve türevlerinden komple uzaklaşmak. Nikotine elveda demek 🥰
Peki bu ilaç kaç para acaba? Belki de haklısın

ben hala sigara içmedim sevgili günlük 😍 ve işin garibi canım hiç istemiyor. bu ilacın çok fazla yan etkisini gördüm (sizlerle de paylaştım) ama cidden değiyor. kabızlık, mide bulantısı, bitmeyen bilinçaltı rüyalar, kapı çalmadığı halde kapı çalmış gibi duyup uyanmak, uyumak ama dinlenememek ve ağız kuruluğu sürekli su içme ihtiyacı gibi gibi. bakıldıgında aslında bana göre bunlar tatlı birer hatıra olarak kalıcak hayatımda. çok ciddi sorun teşkil etmediler. İlk hafta bitti ve ben 10.günün ilacını içicem bugün uyandıgımda kahvaltıdan sonra bakalım 🥰🧡 mutluyum şimdilikkkk
Harikasın tebrik ediyorum seni. Sen kafada bitirmişsin gerçekten bıraktın işte. Aslında ne kadar güçlüymüş insan isteyince nasıl yapıyormuş

14 ocak 2021 perşembe / 10.gün

bugün sabah ilacı içemedim veterinere götürdüm kedilerimi. dışarıda yapmak zorunda kaldık kahvaltıyı atıştırma usulü. o yüzden içemedim. ikindi saatleri yediğim yemekten sonra 1 mg ilaç içtim ve daha fazla geç kalmamak için şuan emin değilim içip içmemek konusunda. Çok da acıktım aslında. Yemek yeyip içebilirim belki. Sigara içmiyorum. Sigarayı bıraktıgıma inandım ve o tiksinme kokusundan bile zevk almama olayı doğruymuş. Ama ilacı düzensiz aldıgım için bugün biraz bi zihnim oynadı benle. "Acaba cidden bıraktın mı daha önce de kaç kere bırakmıştın" gibi şeyler düşündüm. Kendi kendimi korkutuyorum :KK70:

ama güzel gidiyor arkadaşlar. yarın daha düzenli kullanıp daha düzenli yazıcam buraya. bugün düzenli alamadığım için buraya da çok yazamadım 🥰🧡

14 ocak 2021 perşembe akşam güncellemesi

arkadaşlar midem fena bulanıyor. Yemek yiyip üstüne günün 2.ilacını da içtim ama sanırım gün içinde 10-12 saatlik bir ara vermediğim için iki ilaç arasında, beni fena vurdu. Hem de baya fena bulanıyor. Kusarsam cok üzülürüm. haricinde gün içinde başka sorun olmadı. şuan yatıyorum bulantımın geçmesini bekliyorum, şu sigaradan da ilaçtan da kurtulmayı iple çekiyorum 🤞🏻🙏🏼🙁

mide bulantım geçmiyor bu gece. keşke 2.hapı içmeseydim sanırım bana günde 2 doz fazla gelicek. Ben teke düşürmeyi planlıyorum bu dozları. Sabah akşam cok fazla geliyor bana. Gündüz bulanmadı ama akşamki cok bulantı yaptı. :KK43:

15 ocak 2021 / cuma 11.gün

henüz hala ilacı içmedim. bir şeyler atıştırdım ama asıl kahvaltıyı bir saat sonra yapıcam. sabah ilacını da öğlen içmiş olucam böylece. akşam geç saatlerde de akşam ilacını içerim. bu son denemem olucak ilacı 2'li içme konusunda. dün gece o bulantı neydi öyle :KK17: mahfoldum hemen uykuya verdim kendimi, uykuya geçince de ayrı sorun ahshsh cemal can ölüyordu rüyamda.. görmediğim bir rüya kalmadı bu evrende 🙄

X