Sigarayı bıraktım kilo alıyorum imdaaatt:(

bovidik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
38
0
yaklaşık 9 aydır sigarayı bıraktım ,bunu başardım kendimi çok iyi hissediyorum ama 9 ayda 5 kilo aldım :KK43:
önerisi fikri olanlar yazarsa memnun olurum...
56 kilodan 61 kiloya çıktım ve sanki kontrolsüz gidiyo, sanki dilimin üzerinden bi tabaka kalktı sigarayı bırakalı herşey çok daha lezzetli :):roflol:

Yaa canım aynı aşamalardan geçtim ve 8 kilo falan almıştım, iştahım çoktu daha çok alıcam diye başladım tekrar sigaraya, tiksine tiksine içtim ilk paketimi sonrası malum. Diyeceğim spor yap, doymasan da yemeği bırak, beyine nasıl olsa doyma sinyali gidecek. Avur cubur ve tatlı istiyor insanın canı biliyorum, böyle zamanlarda meyve falan atıştır ve spor yap. Bir süre sonra zaten bünye alışır, ama sakın tekrar başlama..

maalesef aynı sourn bende de var.
Kilo alacam diye korkudan bırakmayı bile düşünemiyorum.
Hatta azalttığımda bile kilo aldığımı farkediyorum.
Aslında bunun için dr. önerileri var.
Mesela su miktarını artırmak,
Egzersiz yapmak.
Sık sık yemek ve aç kalmamak
Ama tatlıdan nasıl uzak durulacağını bilmiyorum.
9 ayda 5 kilo sigarayı bırakan biri için çok değil bence.
Sen yine iyisin yani ben bir anda 21 kilo alan birini tanıyorum.

Fakat kendime söz verdim.
ideal kiloma ulaşınca, diyetime ve sporuma devam ederek sigarayı ben de bırakcam inş.

ben de 9 ay önce sigarayı bıraktım zayıflama gruplarında hedefime nerdeyse yaklaşmışken 5 ayda 9 kilo aldım ama inat ettim sigaraya başlamadım diyetisyen ve bazı aletler yardımı ile kilo vermeye çalışıyorum çok ama çok zor bir dönem 4 ayda nerdeyse 6-7 kg arası oldu ama en ufak bir diyeti bozduğumda fazlası ile alıyorum demişsiniz ya herşey ne kadar lezzetli diye iştah diye bişey kalmadı sürekli yeme durumu içindeyim aklım fikrim yemekte yememeye çalışıyorum ruh halim bozuldu ama inat ettim gidecek bu kilolar
arada şeytan diyo başla sigaraya ama yokkk 20 sene içtim bu illeti geri dönüşü yokk

Teşekkür ederim yorumlarınıza benzer sorunları yaşayanlarla bunu paylaşmak rahatlattı beni biraz..
Korkuyorum bu kilo oturup kalacak ve üzerine alıcam diye
Bugün akşam yemeği olarak sadece salata yedim bakalım sigarayı bırakırkenki iradem bunda işe yarayacak mı, canımı çok sıkıp beni bunalttığı kesin, göbeğime bakıp durmaktan bi hal oldum :))
Üstüne üstlük gören kilo almışsın demiyo mu..
Gene de bıraktım seni sigara istersen yüz kilo yap beni başlamıcam :))

Bırakanlar kesinlikle başlamayın, ben sigaraya tekrar başladım ama yemeye devam da ediyorum bu gerçek, bırakmadan önceki kiloma dönemedim 1 senedir. Sırf kilo vermek için tekrar başladığım için o kadar pişmanım ki. Bir tane bile içince gerisi geliyor. Doğru zamanı bulduğumda başlamamak üzere bırakıcam.

Bırakanlar kesinlikle başlamayın, ben sigaraya tekrar başladım ama yemeye devam da ediyorum bu gerçek, bırakmadan önceki kiloma dönemedim 1 senedir. Sırf kilo vermek için tekrar başladığım için o kadar pişmanım ki. Bir tane bile içince gerisi geliyor. Doğru zamanı bulduğumda başlamamak üzere bırakıcam.

Umarım o doğru zaman çok uzak değildir senin için, evet bir tane bile içsem geri başlarım öyle bir illet o..
sırf kilo için başlamam ama ciddi anlamda sorun yaşıyorum sigara meğer ne çok iştah kesiyomuş ve duygusal açlık yaratıyomuş yokluğu:1closedeyes:

slm yasım 21 10 yıldır sıgara içiyorum ve 6 ay oldu bırakalı bı turlu kılo alamıyorum aklıma sıgara geldıkce kek cekırdek soda nanelı sakız bunları kullanıyorum bana yardımcı olursanız sevınırım :teytey:

beyinde bitirdiyseniz başlanmıyo,
3 sene oldu vedalaşalı, değil canım çekmek, kokusundan nefret ediyorum. sanki o kadar uzun yıllar içen ben değilmişim gibi.
ne kadar pis kokmuşuz meğer.

Ben 3 ay bıraktım ve 5 kılo aldım sonrasında tekrar bıraktım 1 haftadır ıÇmıyorum tekrar dıyet yaparak bırakmaya karar verdım Şımdılık baŞarılı gıdıyorum en azında kılo almayımda vermesemde...

bende 12 gündür içmiyorum aşırı derece iştahım açıldı zaten bu aralar kilo almaya başlamıştım şimdi iyice alırım ..ne yapmak lazım ya..diyet listeleri d çok acayip evde olmayan şeyler yazıyor genelde..

merhaba sigarayı bıraktığına çok sevindim. bundan sonra eğer sağlıklı bir yaşam ve aldığın kilolarından kurtulmak istersen sana yardımcı olabilirim.eğer düşünürsen benimle irtibata geçmani tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba sigarayı bıraktığına çok sevindim. bundan sonra eğer sağlıklı bir yaşam ve aldığın kilolarından kurtulmak istersen sana yardımcı olabilirim.eğer düşünürsen benimle irtibata geçmani tavsiye ederim.

merhaba sigarayı bıraktığına çok sevindim. bundan sonra eğer sağlıklı bir yaşam ve aldığın kilolarından kurtulmak istersen sana yardımcı olabilirim.eğer düşünürsen benimle irtibata geçmeni tavsiye ederim.

merhaba sigarayı bıraktığına çok sevindim. bundan sonra eğer sağlıklı bir yaşam ve aldığın kilolarından kurtulmak istersen sana yardımcı olabilirim.eğer düşünürsen benimle irtibata geçmeni tavsiye ederim.

merhabalar eğer isterseniz size yardımcı olabilirim. lütfen beni arayın.

merhaba arkadaşlar eşim beslenme ve kişisel gelişim uzmanı yardım isteyen arkadaşlara burada yardımcı olmaktan inan çok memnun olacağım. yardım isteyen arkadaşlar kilo vermek isteyenler, kilo almak ve sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler türkiyenin neresi olursa olsun inanın yardımcı olacağım yapmanız gereken sadece bir telefon arayın görüşelim.48

X