Silikonun dezavantajları sizce neler?

Psikolojik diyen kim.estetik cerrahmi.ayrica kapsul agri yapmaz kontroktur yoksa.onun psikolojik dedigi agri nörapatik agri yani sinirlere zarar verdiler ameliyat esnasinda ve gecmiyor malesef 3 4 senede gecen var.hic gecmeyen var.psikolojikmiş adama gulerler be biz mutsuz olalim diyemi yaptirdik bunlariki psikolojik olsun.Yanma agrı psikolojik olamaz bunuda bana baska bir estetik cerrah soyledi.
Malesef doktorlar hemen Hemen hemen hepsi poskolojik dior ben bi doktor buldum almanyada amarikada yillarca okuyup orda calisip mikro cerrah olmus o doktora zoomdan gorusme yaptik doktorla 40 dakka konustuk ve bana deli gibi bakmayan supheyle konusmayan tek doktordu ve konusmanin en sonunda ona sordum implantlarin hasta yaptigina inaniyormusunuz die kafasini sallayarak malesef evet dedi bazi bagisikligi zayif olan kadinlari cok etkilio dedi bu sozu bir doktordan duymak okadar iyi geldiki anlatamam.cunku doktorlar kabul etmio bu hastaligi e normal bu isden cok para kazaniyolar

Insallah kapsullerinizin hepsini cikartir dr hatta doktoroa enblock yontemiyle cikarttmasini isdeyin bir butun halinde hc delik olmadan kapsulu cikarsin cunku kalsulde bir suru enfenksiyon maya biofilmler var parca halinde cikarip o butun mikroplar gogus duvarinizdan icinize girmesin
Teşekkür ederim ben ameliyatımı oldum . Tek parça haline almış doktorum . Kapsüllerin çoğunu almış alamadıkları yapışanları da yakmış . 3 gün oldu ameliyat olalı . Göğsümde sıkı bandaj var hala

Teşekkür ederim ben ameliyatımı oldum . Tek parça haline almış doktorum . Kapsüllerin çoğunu almış alamadıkları yapışanları da yakmış . 3 gün oldu ameliyat olalı . Göğsümde sıkı bandaj var hala
Cok gecmis olsun doktorunuz kimdi? Ve kac cc takilmisti, kapsulu ne zaman nasil farkettiniz acaba?

Cok gecmis olsun doktorunuz kimdi? Ve kac cc takilmisti, kapsulu ne zaman nasil farkettiniz acaba?
Doktorum amerikan hastanesinde selahattin özmen idi . 295 cc mentor vardı . Sol Göğüs kafesimde 2 yıldır geçmeyen ara ara yoklayan bir ağrı vardı .doktor elle muayene ettiğinde zaten söyledi sol göğsünde biraz kapsül olmuş diye. Ama ameliyatta iki göğsünden de kapsül aldım dedi . 8 yıldır kapsül olması çok normal dedi .

Doktorum amerikan hastanesinde selahattin özmen idi . 295 cc mentor vardı . Sol Göğüs kafesimde 2 yıldır geçmeyen ara ara yoklayan bir ağrı vardı .doktor elle muayene ettiğinde zaten söyledi sol göğsünde biraz kapsül olmuş diye. Ama ameliyatta iki göğsünden de kapsül aldım dedi . 8 yıldır kapsül olması çok normal dedi .
Ilk agriyi ne zaman farkettiniz acaba? Kusura bakmayin cok soru sordum ama

Ilk agriyi ne zaman farkettiniz acaba? Kusura bakmayin cok soru sordum ama
Ben ilk ağrıyı 2 yıl önce falan farkettim . Göğüs kafesi kemiğimde . Kas ağrısı diye kas gevşetici falan içiyordum geçmiyordu. Ağrı kesici falan da ama sürekli olmuyordu dönem dönem oluyordu . Gittiğim doktor implantlarına baktır dedi ondan olabilir dedi ama ben mr çektiremedim ultsaronla baktırdım bir şey çıkmadı . Belki implantlardan değildir bilemiyorum şu an ağrı yok mesela.

Merhaba lar tecrubelerinize dayanarak birşey sormak istiyorum siz bu konuda bilgisilisniz belli ki. Sadece diklestirme ameliyatinin da anlattiginiz gibi dezavantajlari var mıdır?
Estafurullah bilgili olsaydim bu meselelere hc girmezdim yasadikca gordum arastirdim sadece.diklestirme bir sorun yok cunku yabanci bi madde girmio vucudunuza ama doktorlar allem edio kellam edio silikona ikna edio seni yok sirf diklestirme implantsiz olmaz yok guzel olmaz deyip aklina giriveriyorlar ben implantlari cikarttirdigim zaman dr dedi diklestirme yapmaliyiz yoksa sarkar implantlar cikinca dedi dr dedim sarkacak kadar gogsum yok bence sarkmaz dedim tecrubeme dayanarak sarkar dedi tamam yapin ozaman dedim bi uyandin amaliyattan diklestirme yapmamis iyi gozukuyormus cok sukur yapmadi yani tecrube yaniltti😀

Kapsuller implantlar takildiktan cok kisa sure sonra olusur vucudun yabanci nesleye karsi korumasidir yani implantti olan her kadinda kapsul vardir ama bahen bu kapsul cok kalin olur ve silikonu sikar isde ozaman kapsulkontrakta denilir cikarilir temizlenir malesef implant taktirip cok bilgisiz kadinlar goruyorum bende oyleydim gerci kapsul olusumu implantlar yerlestirilikten hemen sonra baslar hatta sadece kapsulun etrafinda olmaz bu kapsul kaburga kemiklerine dahi ilerler kapsulun icinde zamanla bir suru bakteri mantar ürer hatta impalntiniz yirtilsa bile kapsul onu korur vucuda silikon girmesin die patlamis implantlar cikartililirkan enblock yontemiyle cikmasi lazim bir butun halinde hatta kaburgalar bile kazikmasi lazim ve kapsul disarda kesilip implant cikmasi lazim eger implantlar amaliyat halinde vucutta kapsulluri kesip direk implanti cikarirlarsa yirtilmis olan silikon parcalari vucudumuza girer ve silikon vucutta erimez dusunun implantarin oldugu yerde butun organlarimizi kapl akciger hersey orda

Estafurullah bilgili olsaydim bu meselelere hc girmezdim yasadikca gordum arastirdim sadece.diklestirme bir sorun yok cunku yabanci bi madde girmio vucudunuza ama doktorlar allem edio kellam edio silikona ikna edio seni yok sirf diklestirme implantsiz olmaz yok guzel olmaz deyip aklina giriveriyorlar ben implantlari cikarttirdigim zaman dr dedi diklestirme yapmaliyiz yoksa sarkar implantlar cikinca dedi dr dedim sarkacak kadar gogsum yok bence sarkmaz dedim tecrubeme dayanarak sarkar dedi tamam yapin ozaman dedim bi uyandin amaliyattan diklestirme yapmamis iyi gozukuyormus cok sukur yapmadi yani tecrube yaniltti😀
Kesinlikle size katılıyorum geçen gün bir büyütme artı diklestirme ameliyati izledim kadının göğüsleri gayet diri ve iri gözüküyordu yani benim gözümde benimkilere kiyasla çok iyi duruyorlardı. Doktor silikon taktı ve sonra diklestirdi. Bende bunu görünce dedim ki bu gogse silikon taktilarsa benimkileri gorunce kesin ve kesin silikon gerek derler diye aklımdan gecti

Merhaba lar tecrubelerinize dayanarak birşey sormak istiyorum siz bu konuda bilgisilisniz belli ki. Sadece diklestirme ameliyatinin da anlattiginiz gibi dezavantajlari var mıdır?
implantsiz meme diklestirmede yabanci cisim olmadigi icin bagisiklik sisteminiz ya da omurga sagliginiz icin ayni sorunlar olmuyor ama onun kendine gore riskleri var. sinir tahribati ya da sinirlerinizin asiri hasasslasmasi gibi riskleri bulunuyor. diger yandan ben en son meme implantlarimi cikartmak konusunu doktorla konusurken diklestirme konusunu da konusmustum. lift sirasinda sut kanallarindan kapilabilecek enfeksiyon vs bunu tetikleyebildigi icin bana ailemde meme kanseri olup olmadigini sordu. diger yandan bunun asagidaki riskleri de bulunuyor:

implantsiz meme diklestirmede yabanci cisim olmadigi icin bagisiklik sisteminiz ya da omurga sagliginiz icin ayni sorunlar olmuyor ama onun kendine gore riskleri var. sinir tahribati ya da sinirlerinizin asiri hasasslasmasi gibi riskleri bulunuyor. diger yandan ben en son meme implantlarimi cikartmak konusunu doktorla konusurken diklestirme konusunu da konusmustum. lift sirasinda sut kanallarindan kapilabilecek enfeksiyon vs bunu tetikleyebildigi icin bana ailemde meme kanseri olup olmadigini sordu. diger yandan bunun asagidaki riskleri de bulunuyor:
Öyle mi????
Bunları bilmiyordum. Benim daha önce göğsümde kitle vardı daha bekarken ameliyat oldum pataloji temiz dedi.
Yani bu konuda çok temiz bir geçmişim yok gibi gibi

Ben de çıkarttırmadan önce doktor dikleştirme be toparlama yaplım dedi . Ben asla istemiyorum dedim .İmplant çıkarttırıp dikleştirme toparlama yaptırmayan tek hastaymışım 😃😃😃 Çünkü memeyi boydan boya kesecek, meme başını kesecek vs bana çok komplike geldi ve çok riskli . İyiki de yaptırmadım . Bir kaç aya bebek düşünüyorum belki de emzirmemi etkileyecekti .

Ben de çıkarttırmadan önce doktor dikleştirme be toparlama yaplım dedi . Ben asla istemiyorum dedim .İmplant çıkarttırıp dikleştirme toparlama yaptırmayan tek hastaymışım 😃😃😃 Çünkü memeyi boydan boya kesecek, meme başını kesecek vs bana çok komplike geldi ve çok riskli . İyiki de yaptırmadım . Bir kaç aya bebek düşünüyorum belki de emzirmemi etkileyecekti .
İyileşme sürecini birwz anlatırmısımız ? Meme protezi taktırmak mı kolay çıkarttırmak mı ? Eski haline döndümü deriniz mesela ? 8 sene kullanmıştınız yanlış okumadıysam değil mi
Cevaplarsanız çok sevinirim

İyileşme sürecini birwz anlatırmısımız ? Meme protezi taktırmak mı kolay çıkarttırmak mı ? Eski haline döndümü deriniz mesela ? 8 sene kullanmıştınız yanlış okumadıysam değil mi
Cevaplarsanız çok sevinirim
Merhaba 3 hafta daha çok yeni değil mi ? İyileşme süreci hızlı oluyor aslında çoğu kişi keşke daha önce yaptırsaymışım diyor. Benim 2 ayı geçti tek yapamadığım şey yüzüstü yatmak çok aşırı ağrılı bir süreç de geçirmedim daha doğrusu çok istekle yaptırdığım için hiç umursamadım ağrıyı. En azından iki ayınız dolsa belki şikayetleriniz azalır vazgeçersiniz çıkarmaktan. İlk haftalarda gerginlik çok oluyordu bende de ama sonradan varlığını unuttum inanın.

Merhaba 3 hafta daha çok yeni değil mi ? İyileşme süreci hızlı oluyor aslında çoğu kişi keşke daha önce yaptırsaymışım diyor. Benim 2 ayı geçti tek yapamadığım şey yüzüstü yatmak çok aşırı ağrılı bir süreç de geçirmedim daha doğrusu çok istekle yaptırdığım için hiç umursamadım ağrıyı. En azından iki ayınız dolsa belki şikayetleriniz azalır vazgeçersiniz çıkarmaktan. İlk haftalarda gerginlik çok oluyordu bende de ama sonradan varlığını unuttum inanın.
Kesi yerim çok acıyor, yukarı uzanırken yada hafif bir eşya bile kaldırsam hemen hissediyorum. Garip bir his. Spor eğitmeniyim onyüzden sanırım hareket kapasitem kısıtlandı diye büyük stres içerisindeyim. Ben sezeryan ameliyatında 4 günde herşeyi kendim yapar durumdaydım ki daha büyük bir operasyon bakıldığında..
çıkartan arkadaşlardan sonraki iyileşme sürecini paylaşmasını merakla bekliyorum. Daha mı zor? Kesi daha mı zor iyileşiyor yani bu garip his kayboluyormu🙁 kendimi sakinleştirmek için elimden geleni yapıyorum ama malesef hegün çıkarma ile ilgili bişeyler okumaya araştırmaya adadım kendimi

X