Şimdi ben ne yapayım yardım edin

oda ne demekmiş beynini patlatırım onun...yavrucum kocaaa çooooooooooooookkkkk
şeyi olan kocayım diye ortalıkta dolanıyor..
sakınnnnnnnnnnnnnn
önce eğitimin tabi öss yi kazanıp gidersen seni kaybedecek..
eğitim eğitim..eline ekmeğini al..aklı başında olsa zaten böyle bişey dermi Allah aşkına
aşk meşk diye bişey yok sonra yersiniz birbirinizide buralarda yazarsın..
onun için öss ye bile girmedim sırf onun dediği olsun istedim ama okumama izin vermiyor evlendik ne yapacaksın ben sana bakamıyormuyum diyor ama içimde kaldı diye ağlarsın..birde o zaman teselli etmeyelim seni bacım...

sevgilinin ne acelesi var yaaa..bir askerliğini yapsın,işi olsun,eline ekmeğini alsın değilmi
ayrıca evlenipte eğitime devam etmek kolaymı sanıyorsun..bir yandan eşinle ilgilenecen ,bir yandan ev işi, yemek ,ütü,çamaşır,bulaşık ,yemek..........nasıl yapacaksın..benim tanıdığım evlendi ,öss ye hazırlandı ,okudu ,okurken hamile kaldı ve annesi hep yanındaydı...okurken ,öss ye hazırlanırken hep yemeğini o yaptı ,evini o temizledi..demekki hep evliliği hem okulu beraber yürütmek zor

evlendikten sonra okursun masalına sakın inanma.çünkü aynı şeyi ablama eniştem yaptı evlendikte sonra okulun lafını ettirmedi.önce okul sonra koca.koca bekler eğer gerçekten seviyorsa ama istikbal beklemez.

Ben öss ye hazırlanırken sevgilim okul okumuyordu. Ama bana hadi hemen evlenelim falan da demedi. hep sen modern bir Türk kadını olacaksın, mesleğin olacak dedi. Hatta onun olduğu şehri bile yazmadım tercihlerde. Çünkü çok yüksek bi puan almıştım ve ben senin önünde engel olmam asla, tercih yap okul ya da ben dersem senin hayatından çalarım, seni mutsuz görmek beni mahveder dedi ve içimden geleni yaptırdı bana. Hala da bekliyor 24 yaşında şu anda. benim 2 senem var okulun bitmesi için. o da bu sırada askere gidicek. biliyorum bekle desem ömür boyu bekler çünkü sevdiği zaman insan, kavuşmak için her şeyi göze alır.
Yani demeye çalıştığım, sevgilin seçim yapmanı isterse okulunu seç. Pişman olma sonra yaşayamadığın şeyler için...
Hem 7 ay kısa bi süre, okul esnasında da birbirinizi tanırsınız. Hatta nişanlanırsınız, nişanlılığın tadını çıkarırsınız :)

sınava kazanana kadar gireceksin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
istediği kadar yırtsın kendini kız okumayınca kocaya mı gitmeli birtanem boşverrrrrr.
okuyunca daha iyileride gelmiyor ama en azında üni mezunuyum dersin kendinide geliştirdinmi kocanın eline bakmazsın yarın öbür gün boşanmaya kalktığında ki artık evlenilip boşanılıyor biliyorsun...hadi hadi herkes yoluna diyebil...bunuda demen için işinin olması gerek..üni mezunu olarak işten bahsediyorum..kendine güvenini sağla önce...evlilik ne biliyormusun..
hangi kariyerde olursan ol..nasıl bir aileden gelirsen gel...kültürün ne olursa olsun
kocanın yatakta...f....si , kocanın ve ailesinin hizmetçi olmaktan başka bir işe yaramıyor kadın ...
kadının görevleri bunlar..
ha birde unuttum ekleyeyim...bu yukardaki görevlerini tam yapsanda dayak yiyebilir ve aldatılabilirsin bütün bunlara tepkinde -susmak- olacak aldatıldığında konuşursan birde konuştun bağırdın diye dayak yersin..kadının görevlerinden diğeride ...susmak yani

önce okulunu oku sonra evlen. evlilik her zaman olur ama eğitim maalesef olmaz. yani olurda çolukla çocukla bir evin sorumluluğu ile ne kadar olur bilinmez...

bence yaşın evlilik için çokkkkkkkkk erken
birde hayatın zorluklarını bilse idin yine de şimdi evlenirmiydin diyorum.....

askerliğini yaptı işide var evlilik ile okulu bir arada yürütebileceğime inanıyorum ev işleri konusunda sorunum yok yardımcı olabilicek birini ayarlarız o sorun deil yani bakalım sınava bi gireyimde o zaman daha net bişeyler söleyebilirim

hayatım sen evlenmeyi kafaya koymuşun ki neden bize soruyorsun ki.madem okulla evlilik ben yaparım diyorsun biz nefesimizi tüketmeyelim.sana mutluluklar.

malesef bu hatayı ben yaptım hatta tamda suanda yapıyorum içimde bi ukte kalmadı değil..en son demesi gereken kişi ben oldugum halde ben bile oku diyorum :kedi:

saolun ama önce eğitim karar değiştirdim

bak hayatım daha henüz üniversite okumadığına göre yaşça bizlerden en azından çoğumuzdan küçüksün.insanların kendinden çevresinden hayat tecrübesi var.bizi abla gibi gör.kız evladısın kötü olmanı kimse istemez.canım bugün sevdiğin güvendiğin sevgilinin ilerde inşallah olmaz ama düşünmek zorundasın örnekleri çok.seni hayal kırıklığına uğratmayacağı mutsuz olmayacağını ya hayat mücadelende bir gün ayaklarının üzerinde durmanın zorunluluk olmayacağını kim garanti edebilir.

X