ŞİMDİ BU NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR ?

Merhaba KK hatunları, şu sıralar beni oldukça huzursuz ve düşündüren bir derdim var. Bundan 2 ay önce internet aracılığıyla bana yakın konumda biriyle tanıştım, kendisi polis ve 30 yaşında. Yazdığı ilk günden beri konuşma tarzı vs. asla laubalileşmedi ciddi ve evlilik niyetiyle görüşmek istedi ısrarla benimle. Tabii her evlilik lafını geçirene inanmıyorum bundan bu çıkmasın, genel olarakta erkeklere güvensizlik herkeste olduğu kadar bende de var. Sadece kişiliği hakkında size de bir ipucu olsun diye belirtmek istedim. Konuşması evlilik üzerineydi anlayacağınız, ben ilk başlarda görüşmek istemedim fakat daha sonra beni ikna etti ve biz bir ay sonra buluştuk. Benim semtime gelerek (kendisi de uzak değil aslında araçla 15-20 dk.), çokta güzel bir buluşma geçirdik (ben aslında pek etkilenmedim fakat o benden çok etkilenmiş göründü.). Evlilik üzerine konuşmak istedi sürekli benim de konuşmalarım ona göre şekillendi haliyle. İşte diyelim ki biz birbirimizi tanımak istedik tanıdık uygun bulduk birbirimizi, ailene nereden tanıştığımızı söylemen zor olur mu senin için ? vs. gibi sorular sordu bana. Evlilikten beklentimi, eşim olacak insanda nasıl kriterler aradığımızı vs. yani hep ciddiydi sözde. Buluşma sonrası beni çok beğendiğini tanımak istediğini evleneceğim kızın kriterlerini sende görüyorum tabii tanıdıktan sonra buna karar verilir ama izlenimlerim bunlar dedi.Derken biz 3-4 kere buluştuk. Hatta birinde de kuzeni ve kız arkadaşıyla tanıştırdı gayet samimi ve güzel bir ortam oluşmuştu 3-4 saat boyunca beraber hoş sohbetimiz oldu. Neyse daha yeni birbirimizi tanımaya çalıştığımız halde aşırı ilgili 7/24 arayan biri olmadı hiç çokta tanımak için yırtınmıyor gibi bir tavrı vardı mesajda ilgili olsa da beni huzursuz eden şeyler vardı, arkadaşlarım çok çaba görmediklerini ve 1 yıllık sevgililer gibi takıldığımızı söylüyordu. 2 hafta önce pazar günü için bana kendisi beraber kahvaltı yapalım teklifinde bulunmuştu, o günde saat 3-12(öğlen 3'ten) mesaisi var sabah benim için erken kalkıp kahvaltı yapıp öyle işe geçecekti ama cumartesi günü beyfendi hasta oldu sesi falan değişti ve akşamında canım işte sana da söz verdim ama ben çok hastayım , ayrıca şehir dışından amcamda geldi halletmemiz gereken işler var dedi. Bende anlayışla karşıladım teklifi de ben etmediğim için bozulma durumum vs. de olmadı.Fakat pazartesi günü gayet iyi olduğu halde bana buluşmanın lafını açmadı ben o gün telafi eder diye düşünmüştüm yine de sorun etmedim karşımdakinden de aşırı özveri, çaba bekleyen bir taraf olmadım hiç öncelikleri vardır (aşırı yorgundur o gün dinlenme gibi mesela) belki diye düşündüm sorun etmedim hiç. Akşam saat 7 gibi (ben işten eve geçtiğimde ve eve geçersem eğer dışarı çıkamayacağımı biliyor kolay kolay ) mesaj atmış ben görmedim. Daha sonra 8 de aradı beni iyi misin ?diyerekten. Dedim uzanıyordum mesaj mı attın, o da evet dedi cevap vermeyince merak ettim işte bende kuzenleyim de kız arkadaşını da alcaz şimdi (arabası var o anlamda) senin oradan da geçcez seni de alayım görüşelim diye aradım dedi. Burda bozuldum işte, bu şimdi mi söylenir ben evdeyim diye, sabahtan beri de lafını geçirsin buluşmanın diye beklediğim için biraz bozuldum açıkçası ona ve de kuzeni için dışarı çıkıp geçerken seni de bir alayım göreyim cümlesi ben olmasam da olur hissiyatı oluşturdu bende aslında bu kadar kuruntu yapmamın sebebi de o, dediğim gibi aşırı ilgili olmadığı için her hareketine bir anlam yoruyordum bu yüzden. Kusura bakma ani oldu ama falan diye özür diledi. Telefonu kapattık hemen yarım saat sonra falan 3 ü beraber fotoğraf çekilip bana attı işte keşke sende burada olsaydın diyerekten. Neyse ben iyice düşününce müsait olduğunda beni aramasını söyledim. Aradı geceye doğru konuşalım diye. Ben de içimdeki herşeyi söyledim sakın sana yapıştığımı vs. diye de bir düşüncen olmasın diye ekledim netlik istediğimi söyledim. Biz birbirimizi tanıyorduk sözde ama onun öyle bir çabasının olmadığını bugün ki tavrıyla birlikte canımı sıktığını açıkladım. O da bana yeterli cevaplar verdi benim açımdan ve özür diledi defalarca. Neyse salı gününü bana ayırdı ve biz akşam buluştuk (son buluşmamız oldu, kendisi o hafta gündüzdeydi) çok güzel geçti en güzel buluşmamızdı beni arabayla alıp eve bıraktı güldük şakalar yaptık hiç bir sorun yoktu. Şöyle de bir detay var ama elimi tuttu bende elimi çekmedim tutmasına izin verdim o gün, bunun nedeni de biraz dün ki konuşmada bana soğuk olduğumu resmi olduğumu söylemesiydi benden çekindiğini ima etti herşeyi detayına kadar konuştuk o gün. O yüzden o an tanımak istediğim birine karşı kendimi uzak tutmak anlamsız geldi (her anlamda değil tabi sadece elimi tutmasını sorun etmedim), o an ama.Neyse beni akşam eve bıraktı eve geçince de yazdı konuştuk hatta o anki hali gördüğüm en neşeli haliydi. Biz 2 3 gün daha bu şekilde konuştuk bu süreçte de mesai saatleri 8-8 ve avrupa yakasında çalıştığı için buluşmanın sözü geçmedi aramızda sadece yazıyordu.En son perşembe günü ilk defa iyi geceler mesajı atmamış bana ve ben de saat 9 da uyuyakalmışım. Sabahta normal saatine dönecekti 8-3. Bunu bildiğim için günaydın mesajı bekledim ama yazmadı en sonunda ben yazdım 8.30'da. Bu da 9 da cevap verdi günaydın canım diyerek. Daha sonra napıyorsun ne ediyorsun derken benim mesajımı cevapsız bıraktı ve o günden beri ne aradı ne soruyor. En son mesajımı da cevapsız bıraktığı için ben de gurur yaptım yazmıyorum :halay:Yalnız şöyle bir iğrenç ayrıntı var bizim tanıştığım yer sosyal bir ağın mesajlaşma uygulaması, o gün akşamında benim aklıma konuştuğumuzdan beri ilk defa online mi diye bakmak geliyor ve bakıyorum. Online'dı kendisi denemek için arkadaşımın hesabından girip mesaj atıyorum ve 30 saniye geçmeden cevap yazıyor muhabbet kurmaya çalışıyor kendisi. Devamı gelmedı durum bu kızlar, çok uzun yazdım farkındayım kısa yazıp olay yanlış anlasılsın istemedim o yüzden gözlerinize kuvvet :rapci:Son buluşmada elimi tutarak ve davranışlarıyla bir resmiyet kazandığımızı düşünmüştüm(sevgili) o yüzden bu yaptığına anlam veremiyorum kafamda kuruyorum kuruyorum. Belki konu size çok ergence gelebilir okudum da sanki 18 yaşında biri yazmış gibi (23'üm) o yüzden kusura bakmayın. Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdi ben ne yapayım a kızlar ? Bu arada aslan burcu soranlarınız olursa diye diyorum ben de balıkım :kızgın:

DİPNOT:İşyerindeyim valla ne zorluklarla yazdığımı bir bilseniz gülerdiniz halime ... O yüzden yazımda kopukluklar falan görürseniz yadırgamayın..
İnternette tanışıp kısacık sürede evlilik moduna girmenize deyinmeyeceğim bile.
Ama çocuk olması gerektiği gibi davranmış.N eyapmasını bekliyordun canım cicim sevgilim....Herkesin kendine göre tavrı tarzı sınırları var.Bazısı tutuktur,bazısı ürkütmek istemez bazısı da ağırdan alır.Aradın aramadın çağırdın çağırmadın günaydın dedin demedin...Bu gidişle bırakır zaten.Çok kaptırmışsın kendini.

Senle evlilik düşündüğünü söylüyor. Seni her açıdan beğendiğini söylüyor. Kriterlerine uyduğunu söylüyor. Buluşmak görüşmek istiyor. Ama sonra birdenbire iletişimi kesip o uygulamada kız aramaya devam ediyor. Bi kere senin hakkında böyle düşünmeye başladığı an o uygulamayı kaldırmanız gerekirdi ikinizin de.

Belki de adamın evlilik falan düşündüğü yok. Belki de senden istediğini alamayınca başkalarına yöneldi. Ya da bi bakacak senden iyisini bulamazsa tekrar yazacak. Bilemedim ya birden ilgiyi kesmesi, seni arayıp sormaması ama başka kızlara yazması... Yok ya sal ipini sen bunun. Bi cacık olmaz bundan.
Demiii . Ben o uygulamayı biz konuşmaya başladığımız andan itibaren kapattım ve bir kere dahi girmedim taki cuma gününe onu kontrol etmek için girene kadar. Kim bilir o 2 ayda kimlerle konuşmuştur oradan. O zamana kadar falan da kontrol etmemem güvendiğimden değil ha artık ne kadar o taraklarda bezi yokmuş gibi hissettirdiyse bana aklıma dahi gelmedi oradan onu kontrol etmek hatta ben o programın varlığını unuttum o sıra. Kazık kadar olmuş ama adam olamamış bence daha usülünce konuşmayı kesmesini beceremiyor, şu yaptığıyla o kadar tezat davranışlar sergiledi ki bana böyle yapmadan en son 3 gün önce beni çok beğendiğini vs. Dile getirdi yine gereksiz kıskançlıklar vs. Hayır yani 30 yaşına kadar da hevesini mi alamamış böyle saçmalıklardan niye bu kafa. Tiksindirdi artık..

İnternette tanışıp kısacık sürede evlilik moduna girmenize deyinmeyeceğim bile.
Ama çocuk olması gerektiği gibi davranmış.N eyapmasını bekliyordun canım cicim sevgilim....Herkesin kendine göre tavrı tarzı sınırları var.Bazısı tutuktur,bazısı ürkütmek istemez bazısı da ağırdan alır.Aradın aramadın çağırdın çağırmadın günaydın dedin demedin...Bu gidişle bırakır zaten.Çok kaptırmışsın kendini.
Dediğim gibi ona göre şekillendim ben evlilik lafını dilinden düşürmeyen kendisiydi sürekli evlilik evlilik diye konuştuğu için artık niyetimiz oydu. Günaydın dedin demedin vs. Olayına gelirsek evet saçma gerçekten kabul ediyorum bende öyle hesaplar yapmak istemezdim . Kaptırdım mı sanmıyorum sadece dengemi sinirimi bozdu bu olay o yüzden kafamda cok kuruyorum. Orası öyle herkes herkesle uyumlu olmayabilir tanıdıkça görürsün olmazsa yol verirsin adabına göre böyle cevapsız bırakıp aramayarak sormayarak değil , 4 gün öncesinde açık olalım gerçekten tanımak istemiyorsan söyle önümüze bakalım kırılmam alınmam ikimizde olgun insanlarız sen beni ben de seni zorla kabullenmek durumunda değiliz baştan bilirsek bunu ona göre hareket ederiz dediğimde de yokya ben seni çok beğeniyorum ve kesinlikle tanımak istiyorum derse bu insan olması gerektiği gibi davranmamıştır bence, yorum için teşekkürler yine de :-)

arama sorma takmada kurtulduğuna sevin erkenden.hemen şu an engelle gitsin inan değmez.keyfini kaçırma arayıpta ne değer veriyorsun yolu belliymiş zaten.
Değil mi ya kendime de kızdım bugün saçma sapan bir insan için kafamı meşgul ediyorum diye cidden kimse için değmez erkenden kendini belli etti diye de sevindim aslında..

Bence kendi haline bırak. Tepki göstersen beni çok önemsiyor kafasına girecek,tabiri caizse dötü kalkacak.
Boşver arama sorma,o zaten seni arayacak emin ol. Çok yoğundum,şuydu buydu sıralayacak,o zaman eteğindeki taşları dökersin.
Öyle mi dersin ? Öyle olsun çok isterim cidden içim cidden ancak öyle soğur ama 5 gün oldu aramıyor bana aramayacak gibi geliyor çünkü ortak bir paylaşım alanımız yok ortak arkadaş yok bir daha birbirimizi nerede görürüz bilmem aklına gelirsem eğer.n e saçma sapan insanları alıyorum hayatıma yav :halay:

Aslan burcu erkeği aman aman çocukluk arkimin uzatmali sevgilisi ayni böle kaybolup sonrada sensiz olamiyorum booohhhhhh diye ağlayarak ortaya cikip benim saf arkimi de kandiran bi tipti konuma gelecek olursak son ana kadar acaba sen mi abartiyosun adamin kotu niyeti yok gb geldi ki aramayi kesip sitede online gördüm muhabbet kurmaya calisiyodu yazini görünce benim ipler koptu aldatmaya cok elverişli bi yapi cok tehlikeli bi tip kaçarak uzaklasss
:-) uzaklaşmama gerek kalmadı kız aramıyor sormuyor, ama şu net bu aslan burçları beni korkuttu bir daha hayatıma sokmam herhalde :-) herkes aynı şeyi söylüyor ortadan kaybolma durumları çokmuş, aptal herif

:-) uzaklaşmama gerek kalmadı kız aramıyor sormuyor, ama şu net bu aslan burçları beni korkuttu bir daha hayatıma sokmam herhalde :-) herkes aynı şeyi söylüyor ortadan kaybolma durumları çokmuş, aptal herif
Kız hepiciği aynı burçlara çamur atmayalım

Valla bir an benim konuştuğum adam mi diye düşündüm .
Hiç aklına takma arkadaşım . Zaten belli bir şey de geçmemiş aranızda .
Sil numarasini gitsin . Yazar o elbet .

Daha ara ara konuşmalar ve nadir buluşmalar varken direkt mevzuya evlilikten girmesi bile itici bence
Hele cevap vermemesi falan.. Ben yerinde olsam çoktan soğumuştum

nezleyim, bulanık görüyorum, okurken gözlerim kanadı ama tabii ki hepsini okudum. ben tanıştığı gibi evlilikten bahseden erkeklere hiç ama hiç güvenmiyorum. çünkü bi insan tanımadığı birisiyle nasıl evlenmek ister yani neye göre? bunun 2 sebebi var bence. birincisi; yaşım geçiyor diye düşünüp bulduğu ilk kızı kapaklayacak. ikincisi; evlenelim diyip tuzak kurucak :işsiz:
bana kalırsa bu arkadaş ikinci kategoriye giriyor. konuya evlilikle girip ciddi olduğuna inandırıcak. ama niyeti başka....... bence senin de sıkı bi kız olduğunu anladı, o yüzden bıraktı. yoksa cidden ciddi olsa sonu gerçekten böyle olmazdı diye düşünüyorum.

Herseyi bu kadar didiklemek tecrube yoksunlugundan kaynaklaniyor. Eger bu kadar detaya iner ve alingan olursaniz elbette adam sizden uzak durur.

Erkekler kadinlar gibi mesajlasma meraklisi degillerdir, cevap vermedilerse bir bildikleri vardir, ustune dusmeye gerek yok.

Baktı sen akıllı,uslu konuşup belli ettin kendini yemedi vıınnnn..
Hep aynı amma evlilik vaadi amma başka şeylerle cinsellik yaşamak istiyorlar...olmayınca da başka kapıya...

Bir erkek arkadaşımda aynı şeyi söyledi her evlilik niyetiyle konuşana kanma sizi nereden kandıracaklarını iyi biliyorlar diye, ama inan elimi tutması dışında ne sapıkça bir hareketini gördüm ne de bir terbiyesizliğini ya da ben aşırı safım farketmedim o girişimlerini bilmiyorum..
Bu tipler böyledir,atlamazki üzerine,sabırlı ve nazik olmaya çalışırlar.

X