Doğuma Hazırlık Şimdiden isim sorunu

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Naberr

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2014
5.008
5.205
Evet isim düşünüyor musunuz soruları gelmeye başladı düşünüyoruz ama karar vermedik öz Türkçe bir isim koymayı düşünüyoruz diyorum. Gelen tepkiyse şöyle vov vov vovvv olmazzz arap kökenli olmalıymış çünkü diğer hayatında öyle seslenilecekmiş. Bende diyorum ki biz arap mıyız? Neden Arapça bir isim koyayım? Gidip İngilizce Fransızca Almanca bir isim koymak ne kadar yanlışsa Arapça koymakta öyle.
Düşündüğümüz isimler de öyle sacma isimler değil tanınmış tarihte ismi gecen Türk kadin ve erkeklerin isimleri. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Çocuğun ilerde ismiyle alay edilmeyeceği bir isim konulması yeterli. Bazen öyle isimler duyuyorum ki anne babası çocuğuna yapacağı en büyük kötülüğü yapmış diyorum..
Onlara bende karsiyim sırf marjinal görünmek için cocuklari yakıyorlar

Teşekkürler ama söylediğiniz bütün isimler Arapça :)

Canım o işin şakası cidden en önemlisi sağlık, keza ben de eski isimleri beğeniyorum, şimdilerde saçma saçma isimler çıkardılar. Kuran'da olmayanları bıle kuran'da var dıyorlar.

Düzgün isimler atıyorum Zeynep, Jülide, İnci gibi isimler güzel.

Manası güzel her isim konulur, Arapça olması şart değil. İnsanların ne dediği de önemli değil.

Ama öz Türkçe kız ismi fazla yok, olanlarda güzel değil sanki, erkek çocukları için daha çok ve güzel alternatifler var.
Aslında Türkçe sandığımız çoğu isim Arapça Arapça sandığımız bazi isimler de Türkçe ama evet kiz ismi fazla yok

2 çocuğum var,ilk çocuğuma hamileyken,eşimle kız olursa x erkek olursa y tarzında konuşmuştuk,kızın ismi benim ismime benziyor,oğlanın ismi de eşimin ismine.
Kızım oldu o ilk düşündüğümüz ismi koyduk,oğlum olunca da erkek için düşündüğümüzü.
Kimseye de sormadık,söyledik oldu bitti.
Bir ara eşim babamın ismini mi koysak dedi,hayır dedim,zaten eşimin yiğeninin ilk ismi babasının ilk ismi,benimde babam hayatta değil ikisinin ismi de olmasın,insan çocuğuna babasının ismiyle seslenmemeli diye düşünüyorum, bu sebeple bu ihtimali de ortadan kaldırdık. İlk düşündüğümüz isimlerin yanına uyan ikinci bir isimle kapadık isim konusunu.
Kimseye sormayin bence bu konuları.
Siz karar verin.

cok dert edilecek bir durum değil isteyen istedigi ismi koyar.

Benim oğlumun ismi Kur'an da sure ismi. Esimle ikimizi kararı tamamen.

isteyen ingilizce, fransızca, rusça bir isim koyabilir ben bunu elestirmem.

isteyen öztürkçe koyar bu da sorun degil.

Sadece anlamı uydurulmus isimlere dikkat etmek lazım. aslında konulan isimin anne ve babanın bildigın anlamla hic alakası olmayabilir.

insanların soylediklerini bu kadar dert edinmeyin derim.

X