Saç Uzatma Yöntemleri sinameki mi turplu su mu ? hangisi daha iyi ?

peki bu turplu suyu nasıl yapıcaz lütfenyazarmısın yapılışını birde sinameki deniliyor bunu kaynatıp suyunumu uygulayacağız saçlara acil cvp yazarmısın tatlı şey:):KK6:

turplu suyu bir turp u kabuğuyla rendeleyip 3 4 bardak suda yarım saat kaynatıyorsun canım soğuduktan önce yada sonra süzüyorsun soğuk turplu suya bir tane yumurta sarısı ekliyorsun. ben bunu küvete başımı eğip saçımın diplerinden uçlarına kadar yedirerek döküyorum sonra streçleyip eski bir tülbentlede başımı sıkıca bağlıyorum akmasın diye:KK1::KK1:

sinameki bir çay bardağı suya bir tutam sinamekiyi kaynatıp süzüyorsun soğuduktan sonra içine badem yağı ve bemiks ampul koyuyorsun saç diplerine fıslı bir şişe ile yada başını öne eğip bir pamuk ile diplerine yediriyorsun uçlarına dökme akacaktır zaten o kadar bakım uçlarına yeter çünkü tamamen uçlarınada döktüğünde kurutuyor ben sonrasında gene eski bir tülbentle sarıyorum kolay gelsin:KK1::KK1::KK1:

bu arada arkadaşlar ben sarımsaklı şampuan kokar diye başlarda kullanmamıştım ama emin olun kullandığımız kürlere çok büyük bir destekmiş onu farkettim kesinlikle tavsiye ediyorum yıkarken ve saç ıslakken çok pis kokuyor:KK5::KK5: ama kuruyunca hiç kokusu kalmıyor:KK1::KK1::KK54:

Son düzenleme:
hangisi faydalı oldu derseniz ben kaydettiğim gelişmeyi yazıyım siz karar verin sinamekiyi sadece üç ay tek başına sarımsaklı şampuan olmadan kullandım 5 cmlik bir uzama elde ettim şimdi ise hem sinameki hem turplu suyu kullanıyorum sarımsaklı şampuanıda ekledim harika oldu saçlarım anlatamam bu üçüne başlayalı iki yada üç hafta oldu ama ben bir aylık bir uzama görüyorum şuanda çok harika herkese tavsiye ederim

nasıl kullandğım hakkında ise
PAZARTESİ turplu su ÇARŞAMBA turplu su CUMA sinameki PAZAR turplu su olmak üzere kullanıyorum turplu suyu haftada üçlüyorum sinameki zaten haftada bir kez
her yıkamada sarımsaklı şampuanımı da kullanıyorum
aparatif olarak birkaç zencefil kökünü (saçınızın uzunluğuna göre mikterı siz ayarlıyorsunuz) bir bardak kadar genelde suda kaynatıyorsunuz saçını şampuanlayıp yıkamasını bitirdikten sonra sçınıza döküyorsunuz buda uzamaya yardımcı oluyormuş ama ben her yıkamada yapmadığım için ve iki kür birden kullandığım için tam birşey söyleyemiyorum ama güzel kokuyor durulamanıza gerek yok ama ben rahat edemem derseniz ki saçları biraz sertleştiriyor bir saat sonra yıkayabilirsiniz

KOLAY GELSİNN:KK1::KK1::KK1:

peki bu turplu suyu nasıl yapıcaz lütfenyazarmısın yapılışını birde sinameki deniliyor bunu kaynatıp suyunumu uygulayacağız saçlara acil cvp yazarmısın tatlı şey:):KK6:

armaya arkadaşımız çok güzel anlatmış canım.yalnız ben yumurta koymadım turplu suya.öyle de işe yaradı.turplu su ile ilgi topik var oradan da ayrıntılarına bakabilirsin.ben turpu kabuğuyla robottan geçirip 3 bardak suyla yarım saat kaynattım.suyunu süzüp sprey şişesiyle saç diplerine uyguladım.saçım kurudu öyle.biran önce kurusun diye streçlemedim...

tahmini olarak 1 karış kadar uzamıştı 4 ayda.kuaför hatasından sonra evde kesmiştim saçımı.baya kısalmıştı.madem o kadar turp var evde bol bol turp ye o zaman.rendeleyip salatasını yapabilirsin canım.içten besleyerek de saçın uzamasını sağlıyor turp....

öyle yapıyorum zaten canım yoksa ziyan olucak zaten haftada bir kes yapıyorum turplu su diğer zamanlar akşam yemeklerinde salata olarak yiyiyorum ayy inşallah faydası olur ya sinamekiyle ikisini yapıyorum bide yağ karışımım var ama bu aralar başımı çok sık yıkadığım için acayip başım ağrıyor sinünitten dolayı :KK43: ama pes etmicem :KK51:

öyle yapıyorum zaten canım yoksa ziyan olucak zaten haftada bir kes yapıyorum turplu su diğer zamanlar akşam yemeklerinde salata olarak yiyiyorum ayy inşallah faydası olur ya sinamekiyle ikisini yapıyorum bide yağ karışımım var ama bu aralar başımı çok sık yıkadığım için acayip başım ağrıyor sinünitten dolayı :KK43: ama pes etmicem :KK51:

canım haftada üç kere yapmanı tavsiye edrim haftada bir çok yetersiz hiç olmadı bari iki kez yap yani tabi gene sen bilirsin ama ben kullanan biri olarak uyarmak istedim

turplu suyu bir turp u kabuğuyla rendeleyip 3 4 bardak suda yarım saat kaynatıyorsun canım soğuduktan önce yada sonra süzüyorsun soğuk turplu suya bir tane yumurta sarısı ekliyorsun. ben bunu küvete başımı eğip saçımın diplerinden uçlarına kadar yedirerek döküyorum sonra streçleyip eski bir tülbentlede başımı sıkıca bağlıyorum akmasın diye:KK1::KK1:

sinameki bir çay bardağı suya bir tutam sinamekiyi kaynatıp süzüyorsun soğuduktan sonra içine badem yağı ve bemiks ampul koyuyorsun saç diplerine fıslı bir şişe ile yada başını öne eğip bir pamuk ile diplerine yediriyorsun uçlarına dökme akacaktır zaten o kadar bakım uçlarına yeter çünkü tamamen uçlarınada döktüğünde kurutuyor ben sonrasında gene eski bir tülbentle sarıyorum kolay gelsin:KK1::KK1::KK1:

bu arada arkadaşlar ben sarımsaklı şampuan kokar diye başlarda kullanmamıştım ama emin olun kullandığımız kürlere çok büyük bir destekmiş onu farkettim kesinlikle tavsiye ediyorum yıkarken ve saç ıslakken çok pis kokuyor:KK5::KK5: ama kuruyunca hiç kokusu kalmıyor:KK1::KK1::KK54:

aynen canım ne güzel anlatmışsın verdiğin bilgiler için teşekkür ederim bak ben sinamekiyi uçlarımada sürüyordum çünkü badem yağının kırıkları onarıcı etkiye sahip olduğunu duymuştum ama kurutuyormuş sayende öğrenmiş oldum teşekkür ederim :KK34::KK34:

canım haftada üç kere yapmanı tavsiye edrim haftada bir çok yetersiz hiç olmadı bari iki kez yap yani tabi gene sen bilirsin ama ben kullanan biri olarak uyarmak istedim

tamam canım o zaman sinamekiyi 1 e düşüreyim haftada 2 kez yapıyordum turplu suyuda 3 kez yapıyım bir gün arayla çok teşekkürler ya valla şu saçlarım belime gelsin dileyin benden ne dilerseniz çok dua ederim valla kız :KK49::KK49:

kızlar ikisini nasıl yapabiliriz? mesela haftada üç kez olak iki kez turplu su bi kez sinameki falan fark ediyor mu böle deneyen vrmı bnde uzatmak istiyorum

kızlar ikisini nasıl yapabiliriz? mesela haftada üç kez olak iki kez turplu su bi kez sinameki falan fark ediyor mu böle deneyen vrmı bnde uzatmak istiyorum[/Q

canım valla ben şuandan itibaren sağolsun armaya arkadaşımızın tavsiyesi üzerine haftada 3 kez turplu su 1 kezde sinameki yapıcam birer gün arayla :KK34:

tamam canım o zaman sinamekiyi 1 e düşüreyim haftada 2 kez yapıyordum turplu suyuda 3 kez yapıyım bir gün arayla çok teşekkürler ya valla şu saçlarım belime gelsin dileyin benden ne dilerseniz çok dua ederim valla kız :KK49::KK49:

rica ederim canım ne demek kolay gelsin uzar inş :KK1::KK1: dualarını bekliyorum bak bu sene ygs sınavım da var ona da dua et:KK1::KK1::KK1:

kızlar ikisini nasıl yapabiliriz? mesela haftada üç kez olak iki kez turplu su bi kez sinameki falan fark ediyor mu böle deneyen vrmı bnde uzatmak istiyorum[/Q

canım valla ben şuandan itibaren sağolsun armaya arkadaşımızın tavsiyesi üzerine haftada 3 kez turplu su 1 kezde sinameki yapıcam birer gün arayla :KK34:

tatlım peki bu bemiks ampul falan varya kaldırıldı diye biliyorum:KK43: bulamadım onu

rica ederim canım ne demek kolay gelsin uzar inş :KK1::KK1: dualarını bekliyorum bak bu sene ygs sınavım da var ona da dua et:KK1::KK1::KK1:

inş canım yaa Rabbim gönlüne göre verir inş.. ayy o yoldan bende geçtim stresini bilirim en iyi yeri kazanır en güzel puanı alırsın inşallaahhh dualarım seninle..Allah yardımcın olsun :KK34:

arkadaşlar bu arada belirtmek isterim sinameki de 8 hafta uygulama 2 hafta ara var bende turplu suya başlayalı birkaç hafta olduğu için bundan sonra o iki haftalık arada turplu suya da ara vereceğim saçlarında dinlenip bi nefes alması gerekir ama değil mi :):KK1::KK1:

kızlar ya birşey sorucam ben geçen gün turplu su hazırlamıştım tarife uygun bi şekilde kardeşimde yapmak istedi biraz fazla yaptım o yüzden sonra yumurta ve turpun kokusunu duyunca vazgeçti sadece ben yaptım fakat 2 kavanoz falan arttı bende ağızlarını streçleyip dolaba attım yarın tekrar yapıcam acaba o karışımı tekrar ısıtıp yapsam olur mu ki :2:

kızlar ya birşey sorucam ben geçen gün turplu su hazırlamıştım tarife uygun bi şekilde kardeşimde yapmak istedi biraz fazla yaptım o yüzden sonra yumurta ve turpun kokusunu duyunca vazgeçti sadece ben yaptım fakat 2 kavanoz falan arttı bende ağızlarını streçleyip dolaba attım yarın tekrar yapıcam acaba o karışımı tekrar ısıtıp yapsam olur mu ki :2:

tekrar ısıtmana gerek yok canım üç günlük bi süresi var bir kavanozda saklayabilirsin ama yurmurta koyduysan at bence onu bozolmuştur çünkü :KK5::KK5::KK5:

X