Sinirlerim Çok Bozuk

Geçen bir binaya girdim apartman yapısına “kediler giremez, yönetim” yazmışlar. Biri de altına “kediler: tamam” yazmış, çok güldüm. O geldi aklıma.

Binanız düzenli bir bina olsa zaten içerde kedi olmaz. Kapısı kapalı tutulsa nereden girecek o kedi? Kapıların önünde ayakkabılar, ayakkabılıklar, bebek arabaları vs. karman çorman pis bir ortam canlandı gözümde. Ve hayır, misafir ayakkabısı da dışarda bırakılmaz. Ayakkabı kokan bişeydir çünkü, ahır gibi kokar apartmanın içi.

Kimse sorun çıkarmıyor olsa dahi sizin arabayı öyle bir ortamda bırakmamanız gerekir. İçine bebek koyuyorsunuz sonuçta, hijyenik ortamda saklanması gereken bir araç. Toz toprak olur, biri geçerken tükürür geçer, çocuklar pis olur elleriyle eller, içine oturmaya çalışır…
Ayy bütün takıntılı olduğum şeyleri yazmışsın kudra 😂iyi ki şu an bebeğim yok iyice psikopata bağlardım.

Ayy bütün takıntılı olduğum şeyleri yazmışsın kudra 😂iyi ki şu an bebeğim yok iyice psikopata bağlardım.
Takıntılı insan takıntılı insanı anlar 😂 ben de manyak olacağım için bebe yapmıyorum. Konu sahibi gibi olmak lazım belki de. Fare moklu arabaya çocuk koyabilmeli insan 😂😂😂

Merhaba hanimlar sinirlerim o kadar bozuk ki apartmanda en üst katta oturuyorum ve apartmanda asansor yok bebek arabasıni mecburen aşagiya koymak zorundayım alt komşumuzun 4 tane kedisi var kediyi evinde beslese kimse birsey demez ama kediler cogalinca evde besleyemem o kadar kediyi diyip bahceye birakti ama kediler alışti apartmana giriyor sürekli etrafa kaka yapiyorlar ayakkabilarimizi kapi önune koyamiyoruz apartmandaki esyalrimizi mahvetti komşular rahatsiz oldugumuzu söyledigimizde de apartmanin kapisini acik birakmayiverin diyorlar ne kadar dikkat etsekte giriyor kediler 2yil once buyuk oglumun baston bebek arabasina kaka yapmis kedi komsuya fotografini cekip attim gösterdim kabul etmedi benim kedilerim yapmaz demisti bende apartmandan gelip biri hacetini giderdi gitti o zaman demistim baska kedi gelip yapmistir demisti yüzyuze bakan komsuyuz diye cevap vermemistim artik bi tane daha cocugum oldu nereye koyucam bilemedim bebek arabasini kedilerden travel sistem bebek arabasi oldugu icin ust yatagini cikarip evden getirip goturuyordum asagi kisminida katlayip apartmanin kucuk siginagina koyuyodum ama 2cocukla gercekten inip acip takmak gercekten zor kucaginda bebek varken o yuzden kalın muşamba naylon aldim bebek arabasini apartmanin koridoruna koyup ustunu musambayla örtuyodum bugun başka bir komsu aradi sen onu oyle koymussun ama kediler arabanin icinde gördum cocugu bindirme oyle dedi asagi hemen indim bi baktim arabada yumak yumak kedi tüyleri var kediler belkide dışkisinida yapmis olabilir. Nasil temizlicem sinir oldum tuylerini temizlesem sokakta dolasan çope filan giren kediler bi hastalik bi bakteri varsa nasil temizleyecegim bilmiyorum komsuya soylesem koymasaydin arabani diyecek sinirlerim cok bozuldu
Kediler kuma yapmıyor mu hacetini, ben ortalığa yapan kedi görmedim. Bebek arabası büyük sorun, arabanız varsa bagajında saklayın ben çoğunluk bagajda bırakıyorum

travel sistem arabayı satıp çok portatif olanlar var ondan mı alsanız acaba? baston bebek arabaları çok pratik mesela. bebeği aldıktan sonra katlar koyarsınız bir köşeye kedi vs binemez. ben olsam bu çözümü bulurdum çünkü travel sistemlere ister istemez çıkıyor kediler. bastonlara ise katlarsaniz asla oturma durumu olmaz

Merhaba hanimlar sinirlerim o kadar bozuk ki apartmanda en üst katta oturuyorum ve apartmanda asansor yok bebek arabasıni mecburen aşagiya koymak zorundayım alt komşumuzun 4 tane kedisi var kediyi evinde beslese kimse birsey demez ama kediler cogalinca evde besleyemem o kadar kediyi diyip bahceye birakti ama kediler alışti apartmana giriyor sürekli etrafa kaka yapiyorlar ayakkabilarimizi kapi önune koyamiyoruz apartmandaki esyalrimizi mahvetti komşular rahatsiz oldugumuzu söyledigimizde de apartmanin kapisini acik birakmayiverin diyorlar ne kadar dikkat etsekte giriyor kediler 2yil once buyuk oglumun baston bebek arabasina kaka yapmis kedi komsuya fotografini cekip attim gösterdim kabul etmedi benim kedilerim yapmaz demisti bende apartmandan gelip biri hacetini giderdi gitti o zaman demistim baska kedi gelip yapmistir demisti yüzyuze bakan komsuyuz diye cevap vermemistim artik bi tane daha cocugum oldu nereye koyucam bilemedim bebek arabasini kedilerden travel sistem bebek arabasi oldugu icin ust yatagini cikarip evden getirip goturuyordum asagi kisminida katlayip apartmanin kucuk siginagina koyuyodum ama 2cocukla gercekten inip acip takmak gercekten zor kucaginda bebek varken o yuzden kalın muşamba naylon aldim bebek arabasini apartmanin koridoruna koyup ustunu musambayla örtuyodum bugun başka bir komsu aradi sen onu oyle koymussun ama kediler arabanin icinde gördum cocugu bindirme oyle dedi asagi hemen indim bi baktim arabada yumak yumak kedi tüyleri var kediler belkide dışkisinida yapmis olabilir. Nasil temizlicem sinir oldum tuylerini temizlesem sokakta dolasan çope filan giren kediler bi hastalik bi bakteri varsa nasil temizleyecegim bilmiyorum komsuya soylesem koymasaydin arabani diyecek sinirlerim cok bozuldu
Ortak kullanım alanına bebek arabası koyamazsınız zaten. İki çocuk, üst kat bilmem ne bunlar sizi bağlar.
Komşunuzun yaptığı da ayıp evladını sokağa atmakla eş değer.
Ama onu da geçtim (madem komşu değişmeyecek) farz edin ki bu kediler kendiliğinden alışıp gelmiş kediler o zaman ne yapardınız? Öyle düşünüp yol almaya çalışın.

Kediler olmasa da ortak alani kafaniza göre kullanamiyorsunuz, ayakkabilar da kapi önüne birakilmaz mustakil köy evi degil orasi neticede.
Kediler de normalde saga sola tuvalet yapmaz belli ki disariya cikamiyor hayvanlar tuvalet ihtiyaclari icin, kadin bakamiyorsa hayvanlari istiflemesin apartmanin icine O nun da yaptigi dogru degil, sizin de degil.

Bizim sitede çimenler, kaldırımlar ve apartman önleri kedilerin kakasıyla mayın tarlasına dönmüş durumda.
Kaç kez bastım, görmeden arabaya bindim, eve girdim.

Oğlum basmış, kucağına almış eşim. Davete gidiyorduk. Oğlum altına kaka yaptı sandık. Baktık yok. Sonra anladık ki eşimin üstü, bebek koltuğu, arabanın koltukları oğlumum üstü, montlarımız hep kedi kakası

Daire kapısının önündeki ayakkabılar çoğunlukla karşıdakinin seviyesini anlamak için yeterlidir.
Size gelince kediden bağımsız nasıl bırakıyorsunuz arabayı giriş katta? Bir sürü tozu pisi girer kediye gelene kadar…
Zorsa zor çıkartıp indirin bir şekilde her araba katlanıyor zor yukarı çıkarmaya üşeniyorum demek bahane değil.
Ben çoğu zaman asansörün inmesini beklemiyorum bile önden bebeği çıkartıyorum hemen ardından bebek arabasını katlayıp daireme çıkartıyorum ve tüm bunlar 5 dkyı bulmuyor bile…
Sizin büyük çocukta varmış o süreçte çocuk oyalar hiç değilse bebeği bir zahmet siz de yürüyerek çıkartın

Büyük çocuğunuz kaç yaşında? Arabayı iki dakika aşağıda bırakın. Çocukları eve çıkardıktan sonra hemen inip arabayı alın. Bir iki dakika filan sürer herhalde bütün işlem.

Bizim komşunun da arabasını kapının önüne koyardı evler çok küçük kedi gece uyuyormuş içinde siyah siyah tüylerini gördü balkonda yıkadı bı güzel bı daha koymadı .evet zor ama mecbur çıkartmak gerekiyor hijyen için en başta.Birde çalınır diye korkmuyor musun hele şu an seçim ayağına giren çıkan çok, geçen gün daha ayakkabıları çalınmış komşunun yanı mal da kıymetli değil mi şu zamanda bırak bebek arabasını yeni aldığım ayakkabıyı bile aman calinir diye hic bir yerde kapı önünde bırakmam

Merak etmeyin kediler sizden temizler🥰 şu hayvanlara huzur vermediniz gitti. Yazıktır günahtır. Pusetinizi çıkartın yukarıya sığınıkta ne işi var merdivenlerde ne işi var? Ayy yine sinir oldum ya

Taşınmayı düşünmüyor musunuz peki? 2 çocukla hep in çık yapacaksınız.

Öncelikle ortak alana ayakkabı, eşya, bisiklet vb. eşyalar konmaz.
Yıllar önce ev kiralamak için gittiğim sitede dairelerin önünde ayakkabılar vardı, yönetimle konuştum kaldırtamıyoruz dedi kem küm etti direkt eledim o daireyi. Demek ki düzen yok, herkes at koşturuyor.
Sizde bebek arabasını aşağıda bırakın, çocukları eve bıraktıktan sonra bir koşu inip alın eve getirin böyle daha hijyenik olur. Ambulans gelir sedyeyle birinin cikarilmasi gerekir o sirada bide sizin bebek arabanızlamı uğraşacaklar. İnsan takilip düşebilir, hırsızda çalabilir.
Kediler için düzgün bir yuva bulup sahiplendirmesini söyleyin. Onları dışarı atmak ölümleri demek, düzgünce bakmıyorsa hiç almayacaktı.
Bodrum varsa kedi kumuda konulabilir en azından yavrular beton yere yapmak zorunda kalmazlar.
Burada sadece kedilere üzüldüm..

Özel eşyalarınızi apartman içine bırakmayarak başlayabilirsiniz doğrusunu yapmaya.

Ikinci olarakta bu kadar sevgisiz olmak yerine çözüm üretin mesela . Içeriye kediler için kum ayarlayın . Hayvanlar partilerinden soğuğu sıcağı hissederler . Demek ki ısınıyorlar orda kalbinizi biraz açmayı deneseniz ? Bizden başka canlılar da var onların da hem canı hem duyguları var

X