Sinop lu ve ordulu olsnlar buraya lütfrn?

euthrox

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2021
228
325
38
Arkadaşlar 3 ay önce boşandım
Memurum
İl değişikliği yapmak istiyorum
Sinop yada ordu ili hak.yaşam şartları,pahalılık,
İnsan ilşkisi kiralık evler vs bilgi verebilirmisiniz?

Eşim Karadenizli. Karadenizde merkez gelişmiş oluyor, bir kaç tane de merkez gelişmiş ilçe yaşanabilecek gibi oluyor. Kalan ilçeler köy gibi. Ben açıkçası yaşayamazdım. Sosyal bir hayat merkez dışında yok. İnsanları da biraz memleketçi dışardan gelen ne kadar kaynaşır bilemedim. Yani büyük şehire alışan birini tatmin etmez

Orduluyum ama büyükşehirden gidecekseniz ordu merkez , Trabzon, samsun derim Sinop hakkında bilgim yok malesef

Arkadaşlar 3 ay önce boşandım
Memurum
İl değişikliği yapmak istiyorum
Sinop yada ordu ili hak.yaşam şartları,pahalılık,
İnsan ilşkisi kiralık evler vs bilgi verebilirmisiniz?
Sinop sahil kasabası gibi küçük. Çok doğal, çok güzel ama ada olduğu için ev az ve pahalı. Büyük şehirdeki hiçbir imkan yok. Sadece her an deniz kenarında yürüme lüksü var. Samsun çok daha mantıklı

Her iki şehirde de bulundum. Sinop turkiyenin en mutlu illeri sıralamasında birinci olan bir şehir, doğal güzellikleri desen harika. Aynı norvecte olduğu gibi Samsun'da da fyordlar var:) kocaman caddeleri, gezip görülecek keyifli mekanları var. Benim yaşasam mutlu olacağım bir şehir.
Ordu da öyle, gayet güzel bir şehir. Hatta bir kere bir iş başvurusuna orduya gitmiştim:) Başvurduğum yerin tam karşısında boylu boyunca bir kumsal vardı. Molalarimda deniz pikniği yapmanın hayalini kurardım:) ayrıca Ordu'da çok güzel bisiklet yolları var, kaliteli bir hayat yaşayabilirsiniz.
Ben oyumu Sinop'tan yana kullanıyorum ama ordu da harika . Üstelik Karadeniz'in bazı kesimleri gibi yobazlarin -kaba insanların çok olmadığı iki şehir.
Şimdiden hayirli olsun

Orduluyum bence sizin bir şehirden beklentinize bağlı
Öyle cıstık cıstık gece hayatı bekliyorsanız buraya gelmeyin

adının büyük şehir olduğuna bakmayın değil hani küçük bir şehir sahiline bayılıyorum özellikle fatsanın sahiline

ama altınordu da güzeldir sahil bakımından
Boztepe var işte teleferik falan

Sakin bir şehir bence küçük yaşanılabilir fiyat açısından pahalı bir şehir de değil

dediğim gibi nasıl bir hayat yaşamak istiyorsunuz?

çok şükür avm sinema falan var şükür yanii
Ama öyle çok büyük markalar gelmedi

çok avm de yok
Fidangör diye bir caddesi var işlek her şey orada bulunur

ünye ve fatsayı da gezmeye gidin

Son düzenleme:
Samsun’da ve Ordu’da bildiğim kadarıyla sinema, AVM, tiyatro var. Sinop’ta bunlar yok.

Eşim Sinoplu. Biz de Sinop'a tayin için bakıyoruz, küçük bir yer ama kafa dinlemek için ideal. Samsun ve Ordu'ya da gittim. Bence kimseniz yoksa Samsun'a gidin, sosyal olanakları fazla. Ordu da çok güzel. Tanıdık vs yoksa sinop'u, çok güzel olmasına rağmen son sıraya alın.

Bende de kesinlikle yaşanacak yer😍 beden çünkü Ordu'luyum 😁
Bir arkadaşım evlenip Ordu'ya taşındı. 15 yıldır orda çok memnun ve de mutlu

Aha bilmiyordum hiç..
Valla hem modern hem ist a göre tabi ucuz. Plajları çok güzel ha karadenizin havasına güven olmaz ayrı😅 deniz istemeyen dağlara yaylalara çıksın.

Hiç alakam yok bu şehirlerle.

İki defa karadeniz gezisi yaptım sadece.

Büyükşehir olsun denilirse Ordu, küçük olsun denilirse Sinop. Ordu da imkanlar fazla gibi. Sinopta da medeniyet sezdim ben. Trafik lambasına gerek olmayan bir şehir. Bir de Sinop daha güzel gibi fotoğraf olarak...

İşte ben Ordu'nun deniz olmayan yerindeyim 😁 denizi görmek için 1 saat yol gitmem lazom arabayla
Ben de ordunun deniz görmeyen yerindeyim 🤦‍♀️ ve deniz görebilmem için 1 saat yol gitmem gerekiyor. Sadece deniz de değil medeniyete ulaşmam için 1 saat yol gitmem gerekiyor 🙄

Esim Ordu'lu. Akrabalari orda yasiyor. Cok guzel ve gelismis bir sehir. Merkez gayet gelismis. Karadenizin cogu sehrine gore insanlari modern diyebiliriz. Diger sehirlerde bulunmadim ama Ordu yu tercih edebilirdim yasamak icin.

X