Sitede garaj park yeri neye göre belirlenir? Haklı kim?

snsnmdvl

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
559
530
28
Merhabalar abim 2 aylığına yanıma geldi ve aracını garaja park ermek istediğimizde güvenlik A blok da bir köşe gösterdi. Biz E blok da oturuyoruz uzak ve giriş çıkışı da zor iki kolon var yan park, Garaj tamamen dolmuyor. Abim E bloğa yakın bir yere neden veremediği için kavga ettiğinde herkesin yeri belli dedi adam abimde neye göre belli herkes aynı aidatı veriyor. Her gelenin sırayla koyması yada kendi bloğuna koyması lazım çıkış kolay diye gelen geçen blok umursamadan düz parka girer falan dedi. Akşam bakarız tekrar dedi adam. Abim de stres yaptı. Bende sitelerde park nasıl olmasını bilmedigim için tamam akşam bakarlar olmazsa yönetimi ararız dedim. O da ses çıkarmazsan, böyle kabul eder zaten diyip kolaylarına geleni yaparlar dedi. Kim haklı yani şimdi?

A blokta arabası olmayan bi dairenin yerini göstermiş olabilir. Hiç kabul de etmeyebilirdi misafir aracı. Uyum sağlayın sitenizin park yeri sonuçta ne kadar uzak olabilir ki başka mahallede mi? :işsiz:

O en başta alınan bir yazılı kuralsa itirazınız kabul edilmez. Sitede kurulduğunda oy birliğiyle yönetim kurulu tarafından alınmıştır.

Merhabalar abim 2 aylığına yanıma geldi ve aracını garaja park ermek istediğimizde güvenlik A blok da bir köşe gösterdi. Biz E blok da oturuyoruz uzak ve giriş çıkışı da zor iki kolon var yan park, Garaj tamamen dolmuyor. Abim E bloğa yakın bir yere neden veremediği için kavga ettiğinde herkesin yeri belli dedi adam abimde neye göre belli herkes aynı aidatı veriyor. Her gelenin sırayla koyması yada kendi bloğuna koyması lazım çıkış kolay diye gelen geçen blok umursamadan düz parka girer falan dedi. Akşam bakarız tekrar dedi adam. Abim de stres yaptı. Bende sitelerde park nasıl olmasını bilmedigim için tamam akşam bakarlar olmazsa yönetimi ararız dedim. O da ses çıkarmazsan, böyle kabul eder zaten diyip kolaylarına geleni yaparlar dedi. Kim haklı yani şimdi?
evet sitelerde genelde herkesin yeri belli
Oluyor,mesela bizim sitede kura ile her sene yerimiz belirleniyor,herkese 1 adet yer düşüyor,gelen misafirlerimiz,ya da 2. Arabası olanlar sitenin daha uzak yerine park ediyor,yeni sizin yönetimin dediği gibi herkesin kendi yeri var ve mesela komşum park etmedi ben ya da misafirimmonun yerine park edemeyiz

A blokta arabası olmayan bi dairenin yerini göstermiş olabilir. Hiç kabul de etmeyebilirdi misafir aracı. Uyum sağlayın sitenizin park yeri sonuçta ne kadar uzak olabilir ki başka mahallede mi? :işsiz:
Evet ama bizde araba yok zaten, 2 ay da az bir süre değil. Bide erkekleri biliyorsunuz konu arabaysa biraz cekilmez oluyorlar. Abimi de kırmak istemiyorum.

Evet ama bizde araba yok zaten, 2 ay da az bir süre değil. Bide erkekleri biliyorsunuz konu arabaysa biraz cekilmez oluyorlar. Abimi de kırmak istemiyorum.
Sizde araba yoksa olabilirmiş o zaman ama bi bildikleri varmış demek ki diyelim. Abinizi siz niye kırasınız saçma geliyosa bile adamlar bi kural koymuşlar mecbur uyulacak nizam sağlansın diye.

Sizde araba yoksa olabilirmiş o zaman ama bi bildikleri varmış demek ki diyelim. Abinizi siz niye kırasınız saçma geliyosa bile adamlar bi kural koymuşlar mecbur uyulacak nizam sağlansın diye.
Ya kırmak derken abim de bisey yaşadımı bır bır konuşur, bizim blokta yasamayan 2 kisinin arabası duruyor. Onu da öğrenince yok rüşvet vermişler demekki, yok adam kayırma bla bla bende yeni geldi diye öyledir aynen diyorum. O tarz

Ya kırmak derken abim de bisey yaşadımı bır bır konuşur, bizim blokta yasamayan 2 kisinin arabası duruyor. Onu da öğrenince yok rüşvet vermişler demekki, yok adam kayırma bla bla bende yeni geldi diye öyledir aynen diyorum. O tarz
E tamam o zamam konuşsun dursun Alla alla millet o sussun yeter ki diye gönlünü yapmak zorunda değil ki neresi gösterildiyse oraya koyacak arabasını bu kadar ne bu tantana yani kaç paralık araba

Kural kuraldır, abinizde susmasını bilsin o zaman. Güvenlikle kavga etmeler falan bu ne zorbalık böyle. Evet sitelerde herkesin yeri bellidir. Başkasının yerine çekemezsiniz. Acil bir saate çıkarım diye başkasının yerine çekivermiştim de güvenlik kapıma gelip uyarmıştı.

Kural kuraldır, abinizde susmasını bilsin o zaman. Güvenlikle kavga etmeler falan bu ne zorbalık böyle. Evet sitelerde herkesin yeri bellidir. Başkasının yerine çekemezsiniz. Acil bir saate çıkarım diye başkasının yerine çekivermiştim de güvenlik kapıma gelip uyarmıştı.
Şuan bi duruldu sakin, yol yorgunluğu da olunca böyle tuhaf seyler yaşandı işte bende söyledim bak böyleymiş diye. Ben ehliyeti yeni aldığım için bana arada sürersin diye düşünmüstüm de parktan çıkıp giremezsin diye sinirlendim neyse hallederiz dedi konu kapandı. Yarın da güvenlikten özür diler açıklarım. Çok kavga gibi değil de atışma gibiydi.

Benim oturduğum bir residence böyle idi. Herkesin park yeri belliydi. Güvenlik gerekçesi ile. Arabanın plakası yazdırıyordun. Dairenin büyüklüğüne göre de park yeri veriyorlardı. Benimki stüdyo daire idi. Benim 1 tane park yeri hakkım vardı. 3+1 dairesi olanın 2 hakkı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Benim Misafirim gelirse misafir bölümüne park ediyordu.
Bence güzel bir uygulamaydı. Herşey nizamiydi.

Eklentiler

• FD1EB563-8AF9-4431-A288-16DCCC7C74E5.jpeg
    FD1EB563-8AF9-4431-A288-16DCCC7C74E5.jpeg
    38,2 KB · Görüntüleme: 29
Herkesin park yeri belli ise kurala uyacaksiniz ki bazı sitelerde misafir araçlarını almıyorlar bile.

Daireye ait belirli park yeri yok ise tahsis edilen yere uymak durumundasınız.
Hele misafir araçların gelip uzun süre bir yeri kullanması mümkün değildir.
Misafir aracını hiç siteye almayan ya da sınırlı alanda tutanlar var.

siz kendinize bir araba alsaydınız sizin yerinizi A bloga mı vereceklerdi? farzedin ki araba sizin saçma buldum. ama sizin blogta kalıpta Abloga park eden varsa eğer ki dememki böyle karmakarışık bir sistem yapmışlar diyebilirim. ama bi tek size orayı gösteriyorlarsa olmaz

Herkesin park yeri belli ise kurala uyacaksiniz ki bazı sitelerde misafir araçlarını almıyorlar bile.
Misafir olsa da benim aracım olmadigi için bana bi alan tahsis edilmiş olması lazım değilmiydi? Park yerleri neye göre belirleniyor diye sorduğumda da bilmiyorum diyorlar. Çıkarmakta zorlanırsanız biz çıkarırız dediler öyle konu kapandı gibi

X