sivaslılar

kayseriden sivasa gelin geldim ama hic bayan arkadasim yokk eve tıkıldım kaldimm
Ben de Konya'dan Sivas'ın köyüne geldim. Yaşıtım hiç arkadaşım yok. İmamın karısı var sadece konuştuğum. Öyle böyle alışıyor insan. Yani alışmak zorunda oluyor. Merkezdesin galiba, kurslara git. Ya da komşuluk ilişkilerine sarıl.

Ben de Konya'dan Sivas'ın köyüne geldim. Yaşıtım hiç arkadaşım yok. İmamın karısı var sadece konuştuğum. Öyle böyle alışıyor insan. Yani alışmak zorunda oluyor. Merkezdesin galiba, kurslara git. Ya da komşuluk ilişkilerine sarıl.
enteresan olmuş, komşu edinin bence... kk'dan arkadaş bulmanız zor...
komsuda yasima gore yok malesef bide kayinvalidemle kaliyorum kayinbabam evde surekli kafayi yicem

bebegim oldugu icin vaktim pek olmuyor kitap okumaya elisinide bilmiyorum daha once yapmadim
kitap okumaya vaktin yoksa gezmeye arkadaş ortamına nasıl vakit bulacaksın?
ben de 3 sene sivas.ta yaşadım ama çalışıyordum boş zamanlarda da gezdim kitap okudum tiyatroya gittim.
sivasta devlet tiyatrosu var al kocanı git dicem ama ona da gitmezsin.
olay yaşanacak şehirde yaşamak değil imkansızlıkların olduğu yerlerde imkan yaratabilmeyi başarmak.
biz sana ne desek o bu bahane yapmayacaksın.

komsuda yasima gore yok malesef bide kayinvalidemle kaliyorum kayinbabam evde surekli kafayi yicem

Kafayı yiyecek bir durum yok. Kayak yapılacak yerler varmış. Gidebiliyorsanız gidin yapın. Çok güzel piknik alanları var. Biz köyden piknik yapmak için Sivas'a gidiyoruz, Paşabahçe Mesire Alanına. Hava çok soğuk. Bebeği bırakabiliyorsanız bir iki saat bırakın, eşinizle gidin. Arkadaşın da dediği gibi tiyatrolar, sinemalar. Elinizin altında bir sürü imkan var. Farklı bir şey arıyorsanız Yıldızeli'nin Kadıköy Köyünde ünlenmiş küçük bir balık çiftliği var. Piknik alanı hem de. Taze taze balık yiyin, ailecek. İsterseniz onlar pişirip getiriyor isterseniz de mangalınızı alırsınız orada kendiniz pişirirsiniz. Düşününce bir sürü şey bulabilirsiniz. En kötü ihtimal, bebek kaç yaşında bilmiyorum ama sıkıca giydirip mağaza gezin ya da akşam sakinliğinde eşinizi bebeğiniz alın yürüyüşe çıkın.

Arkadaşım senin sorunun Sivas felan değil.
1- Senin sorunun ailenden uzak olmak.
2- Eşinin ailesi ile aynı evde yaşamak.
3- Çalışmamak ve haliyle sosyal ortamının olmaması.
4- Bebeğinde var bunalmışındır.

Kendi evine çıkamaz mısın ?

Önünü ardını düşünmeden
Şıp diye başka ile hemde iç içe yaşamayı kabul edip giidyorsunuz
Sonra kk dan arkadaş mı arıyorsunuz
Biri çıkıp ben Sivas'tayım dese ne olacak
Kayınpeder - kayınvalide ile aynı evde yaşama sorunun dinecek mi
Kitap okumaya olmayan vaktin arkadaşa nasıl olacak
Sen bence şıp diye evlenmenin bedelini ödüyorsun, keşke kabul etmeseydin
Çocuk ta olmuş, çocuğunla da gezebilirsin kk dan birinden ziyade

Bende izmirden ankaraya gelin geldiğimde senin gibi hissetmiştim ama sonradan kaynana bırakmadı onla kaldım sonra ortalığı faln öğrendim bi kaç arkadaş yaptım zamanla bacım zamanla

X