Lekeler, Çiller Sivilce ve izleri için çözüm önerileri.Basit önlemler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

marlla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2009
3
0
36
Öncelikler sivilceler özellikle genç yaştaki hepimizin muzdarip olduğu bir konu.
Şimdi sizlerle deneme yanılma yöntemleri ile kendimde uyguladığım ve başarı elde ettiğim yöntemleri aktaracam.Bazı ufak tedbirler ve çok daha ucuz yollar ile kozmetik ürünlere para kaptırmadan nasıl tedavi olabiliriz bi bakalım isteseniz.
-Öncelikle tedavi sabır işidir her 2 günde bir krem yada uygulama değiştirilerek sonuç elde edilmez.Sonuçte cildin belli bir tedaviye cevap verme ve alışma süresi vardır.(İlaç tavsiyelerim yazının ilerleyen kısımlarında.)
-Kesinlikle sağdan soldan duyduğumuz yada efsane haline gelen maske yada uygulamaları yapmıyoruz.
-Kesinlikle yüz beyazlatıcı ürün kullanmayın bunlar genelde civa içeren ürünlerdir.Pahalıya gidipte arap kızı filan almayın.
-Kozmetik dükkanlarında pahalı satılan temizleme jelleri, kremlerden vb. şeylerden biraz uzak durcaz.
-Su tüketimini tamamen 2.5 litre seviyesine çıkartıyoruz.
-En kısa zamanda kendi yüzümüze masaj yapabilecek bişeyler öğrenceğiz.
Şimdi gelelim benim hangi ilaçları kullandığıma.
1-isotrexin (20 tl civarı) 2-acnelyse (2.9 tl) 3-Bephantene krem (4 lira) 4-imex sabun (16 tl olması lazım) bildiğim kadarı ile sabun dışında diğerleri karneye yazılıyor.
1--Tedavimizin ilk aşamasında yüzümüzü her sabah ve yatarken imex sabun ile yıkıyoruz.Eğer yüzde hafif gerginlik yada kuruma olursa sürebildiğimiz kadar az miktarda bephantene sürüyoruz ama akşam yıkadığımızda sürmüyoruz çünki diğer kremleri kullanacağız.
2--Tedavimizin ilk haftasında çıkmakta olan sivilcelerin üzerine ve çok oluşum gösteren bölgelere zar şeklinde isotrexin sürüyoruz.Siyah noktalar ve sivilce tekrarlanmaları belli bir süre içerisinde yok edecektir.ilk günler isotrexin yüzümüzden soyulsada daha sonra yüzümüz adepte olacaktır.sabahları isotrexini imex ile yıkayıp çıkarıyoruz.
3--Belli bir zaman tahminen 2 hafta düzenli kullanımda yeni sivilce tekrarı aza inecektir.
4--Artık devreye acnelyse'yi sokuyoruz.Bu krem ölü derini atımı gözeneklerin temizlenmesi için.Bu krem ilk başlarda çıkan sivilce sayısını artıracaktır ancak merak edecek bişey yoktur.Çıkan sivilceleri sıkmayın zaten kullandığınız isotrexin kurutur acnelyse ise 2 gün içinde kuruyu düşmesini sağlar.
5--Artık 2 hafta geçti ve 2 gün geceleri acnelyse sürüp 1 gün sivilce çıkan yerlere isotrexin sürüyoruz.Bu arada imex kullanımı devam ediyor.Sabah imexten sonra kuruyup kavlayan yüzümüze bephantene sürüyoruz çok abartmayın bephanteneyi tam kararında sürün.
6--Bu şekilde kendimizi gözlemleyerek bazı geceler isotrexin bazı geceler acnelyse sürüyoruz.
7--Cildiğimiz gözle görülür şekilde pullanmaya başladı artık sivilce çıkımı geride kalmak üzeredir tedavinin 4 haftası tamamlanmış oluyor bölelikle.Zaten bu aşamada bi farklı anlayacaksınız.
8-Cildin kendini yenilemesi için vitaminler çok önemlidir kendinize güzel bir vitamin ilacı alın ve günlük düzenli kullanın.
9-Artık 6. hafta ve cildinizde izler yok olmaya başlıyacaktır.Acnelyse ilacını az sürün fazlası yakar hatda 1. derece yanık yapar.Miktarı az tutun ve güneşe korumasız çıkmayın.
Tedavileri yarım bırakmayın hiç bir yöntem 1 haftada sonuç vermez bu izler yılların birikimi geçmesi de aylar alabilir arkadaşlar.Ben bu dediğim yöntemi hala kullanıyorum ve 7 haftadayım şu an sivilcem çıkmıyor yüzüm soyularak izleri atıyor.
10-Banyo yaptığımızda yüzümüze kan dolaşımını hızlandıracak bazı küçük masaj ve hareketler yapıyoruz.Alın bölgesinde başlayıp çenede biten.(Bunuda Mehmet ÖZ'den duymuştum).
Günde sadece kendinize 15 dakika ayırarak bu dediklerimi yapabilirsiniz.Sadece sabırlı olun 1 ay içerisinde gerçekten farkı göreceksiniz.
ÖNEMLİ Aşırı iltihaplı iri sivilcelere sahip arkadaşlar kesinlikle doktara başvurarak tedavilerine bi antibiyotukle devam etmeleri gerekmektedir.Ama isotrexin kullancağınızı belirtin bu jel zaten içerisinde bir antibiyotik içermektedir.
Yüzünüzde Kükürtlü sabun ve benzamycin kullanmanızı tavsiye etmem.Sakın benzamycin sürüp geceleri uyumayın yatak çarşaf renk değiştirebilir:1shok: Bide saklama koşulları hasssa çabuk bozulan bir ilaç dikkat edin kullanacak olanlar.Asitli meyve sebzeleride yüzünüze sürmeyin belki sivilceleri geçirir ama kesinlikle iz bırakır.
Bu yöntemi uygulayarak baya yol kat ettim.Belki size uygun bir yöntem olmayabilir acak kendinize uygun bulduğunuz yöntemi mutlaka sabırla uygulayın yoksa geçmiyo arkadaşlar izler.Kolay gelsin herkese.

Ya ben suan isotrexin kullanıyorum 4 gün oldu. okulların acılmasınada 2 haftaya yakın bi süre kaldı. acaba acnelyse kullansam okulda sorun olurmu?

acnelyse kullandığında yüzün pullancaktır yanlız bephantene ile bile bunu gizleyebilirsin.2 haftada tedaviye cavap alman ve neticelerin başlangıcı için iyi bir süre

Ya ben suan isotrexin kullanıyorum 4 gün oldu. okulların acılmasınada 2 haftaya yakın bi süre kaldı. acaba acnelyse kullansam okulda sorun olurmu?

cildin hassasmı bilmiyorum ama, yüzünü kıpkırmızı yapma ihtimali var, acnelyse kullanacaksan mutlaka gündüzleri güneş koruyucu kullan, güneşe maruz kalmamaya özen göster canım. aslında acnelyse kremi kısın kullanmak daha uygun olur, çünkü cildi soyuyor, yeni deri güneşe karşı çok hassas oluyor. isotrexinle beraber kullanımında yanık riski bile oluşturabilir, kullanacaksan eğer mutlaka bir dermatologla görüşmeni öneririm.

cildin hassasmı bilmiyorum ama, yüzünü kıpkırmızı yapma ihtimali var, acnelyse kullanacaksan mutlaka gündüzleri güneş koruyucu kullan, güneşe maruz kalmamaya özen göster canım. aslında acnelyse kremi kısın kullanmak daha uygun olur, çünkü cildi soyuyor, yeni deri güneşe karşı çok hassas oluyor. isotrexinle beraber kullanımında yanık riski bile oluşturabilir, kullanacaksan eğer mutlaka bir dermatologla görüşmeni öneririm.

saol cnm.dediklerini dikkate alıcam. arkadaslar bide ben isotrexin kullandıktan sonra cildimin heryeri pul pul oluyor nemlendirici sürmem lazım. önerebileceginiz yagsız su bazlı nemlendirici varmı?

saol cnm.dediklerini dikkate alıcam. arkadaslar bide ben isotrexin kullandıktan sonra cildimin heryeri pul pul oluyor nemlendirici sürmem lazım. önerebileceginiz yagsız su bazlı nemlendirici varmı?

neutrogenanın yağsız nemlendiricileri var, hem spf 15 olanıda var, çok güzel nemlendiriyor ama biraz parlak gösteriyor sanki...

benim yüzümde de var leke ya
sivilce de sayılmaz kırmızı ufak bi kabartı oluşuyo kabartısı gidiyo da şu kırmızılığı bi gitmiyoo
yararmı bana da bunlar ne dersinizzz

Bende acnelyse, bepanthene ve imex sabun kullanarak sivilce izlerimi epeyce geçirmiştim geçen sene.. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

ben bepanthen kullanıyorum canım ama kremini merhem değil. dr. murad ın bi nemlendirici var buara aklım onda ama nasıl oldugunu bilmiyorum iyi diye duydum

X