Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı nadixa krem kullanan var mı ?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
mrb.arkadaşlar.bende 20 önce doktara gittim sivilce yüzünden.banada nadixa krem aknilox jel ve tetradox antibiyotik ilaç verdi.şuan çok ii cildim.3gün önce kontrole gittim nadixayı değiştirdi yerine azelderm verdi.sivilce izlerinin geçmesinde daha faydalıymış.kullananlar varsa yorumlarını bekliorum.herkese sivilcesiz günler:)

selamlar herkese
benim cildimde sivilce problemim yok çok şükür fakat son zamanlarda cildim pütür pütür olmaya başladı ve burnumun üzerindeki gözenekler belirgin şekilde büyüdü,rezalet bir hal aldı.
bugün dermatologa gittim,güneşden dolayı cildin pütürlü olmuş dedi güneş kremi önerdi,gözenekler için de nadixa verdi ama şmdi kafam karıştı eğer yüzümü sivilce basıcaksa hiç kullanmayayım daha iyi.
bunun gözenekleri sıkılaştırma gibi bi etkisi var mı yoksa sadece akne tedavisi içn mi acaba ??
teşekkürler şimdiden

merhabalar, ben 17 yaşında bir genç kızım. yüzümde sivilce,yağlanma ve siyah noktalar vede antalyada yaşadığım için biraz çillenme mevcut. arada bir sivilcelerimde kaşınıyor. T bölgem yağlı ve yanaklarım kuru yani karma cilt tipine sahibim. 1 hafta önce bu problemler için bir dermatoloğa gittim. alerjik olabileceğni söyledi ve alerji testi yaptı. alerji testinde en fazla 60 olması gereken bir değer bende 520 çıktı. bana şu ilaçları verdi :

Tetra antibiyotik 500 mg
Eritretin jel 30 gr tüp
Aerius film tablet 5 mg
Fucicort krem 30 gr

AYRICA

Bioderma Sebium foaming gel
Bioderma Sebium H2O
Bioderma Photoderm AKN mat spf 40

bunları 20 gün boyunca kullanmam gerektiğini daha sonrada alerji testi yapacağını söyledi. Yaşımın küçüklüğüne ve yüzümde çok fazla sivilce olmamasına rağmen bu kadar fazla ilaç normal midir ? Bu ilaçları nasıl kullanmalıyım ? daha önce kullanan arkadaşlar varmı ?Çok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook:sinifsinif::sinifsinif::sinifsinif::sinifsinif::sinifsinif:

ya 2 aydir gunduzleri azelderm geceleri nadixa kullaniorum boyle rezil bi cilt daha olmadi hayatimda..her tarafim sivilce ve izle doldu..ve tuplerde daha hala bitmedi..napicami sasirdim..moralim yerde

nadixa kremi bende kullanıyorum.ama tedaviyi tam olarak sonlandıramadm.çünkü sürdükçe okadar çok sivilce çıkıyor ki,hemen bırakıyorum tedaviyi.çünkü bende sivilce çıktıktan sonra iz bırakarak yok oluyor :KK43:

o yüzden bence , sivilceler çıkmadan yok edilmesini sağlayacak ilaç kullanmalıyız.ama tabi varsa öyle bişeyy akannehir

Arkadaşlar hepinize merhaba ben foruma yeni katıldım. Bir çok konuda takip ettiğim ve okuduğum yorumlarınız oldu sizden biri olmak istediğim içinde üye oldum. Umarım bilgilerimizi ve deneyimlerimizi paylaşarak yardımcı oluruz birbirimize.
Bende bu sivilce probleminden muzdaribim. Nadixa yıda kullandım yaklaşık 1 ay boyunca ama birçok arkadaşın dediği gibi sivilceleri çoğaltmaktan başka bir işe yaramadı. Ve bırakmaya karar verdim. Birde ben çok oynuyorum sivilcelerle :KK43: dolayısıyla hep iz kalıyor. En yakın zamanda bir cildiyeciye gitmem lazım. Çok moral bozucu birşey ya. Tavsiye edebileceğiniz iyi bir cildiyeci varmı? İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum. Şimdiden teşekkürler. Hoşcakalın...

nadixa'yı gece yatarken sivilce izinin üstüne sürdüğünüzde izi geçirio mu?? yanir birkaç gün sonunda..öyle duydum ben cevaplarsanız sevinirim ona gre ilacı alıcam :)

ya doktor bana naxida krem verdii fakatt krem cok yağLı bu krem yuzumuzde kalcakmı yoksa ne kdr bekleyip yıkıcaz lütfen yanıt verinn ??:44:

bende bugün gittim cildiyeye

bana Allerset hap verdi (ya bu hapı hergün mü alıcam onu unuttum :KK53:)
Nadixa krem(gece sürmek için)
Sivex losyon (sabahalrı sürmek için)
Birde nemlendirici

merhaba arkadaşlar benim sivilceden kalan leke izlerim var bnun çin doktora gittim ve bana nadixa krmi verdi yaklaşık 3 haftadan beri kullanıyorum etkisi yok gibi sizce hala kullanayım mı?

Ben 1 yıldır kullanıyorum, bi ara bıraktım tekrar başlamak zorunda kaldım. sizde sakın bırakmayın 3 hafta çok kısa bir süre ben 3 ay gözetim altında dr kontroliyle kullandım:KK1:

arkadaşlar benim de suratımda sivilce yoktu hiç, 2 ay once bir anda cıkmaya basladı ve vakit geçirmeden doktora gittim, 1 buçuk aydır gunduzleri nadixa geceleri clyndoxyl sürüyorum, tedavinin basındada doktor antibiyotik vermişti onları da duzenli kullanıp bitirdim. faydasına gelince, artık tedavinin basındaki gibi sivilce oluşumları yok, izleri var. onları geçirmeye çalışıyorum, ilk basta cıkan sivilcelerden bir yada ikisini sıkmıştım daha sonra hiç ellemedim. tedavi süresi 2 ay yazıyo, umarım sonunda bu izler de geçmiş olur. bir de su var, doktor bana bu kremleri sürmeden once yuzumu yıkamam için bir kaç tane jel ismi verdi onlardan birini kullan dedi. ben onun yerine vichy'nin etkili bi yüz temizleme jelini kullandım kremleri sürmeden önce. sizce doktorun söylediği yüz temizleme jelini almamış olmam çok farkeder mi? vichy sonucta kalite :) bir de aynı kremleri falan kullanan arkadaşlar, sizce tedavi sonunda bu sivilce izleri de geçer mi? dediğim gibi cıkar cıkmaz derhal tedaviye basladım ve bir iki tane hariç sivilcelerimi sıkmadım. umarım herkes istediği sonuçları alır, cok konustum herkese iyi günler :KK66:

önceleri iyi gibiydi sonraları daha da yağlandı cildim kötü oldu şimdi jel kullanıyorum

Ben nadaxia'yı sadece sabahları kullanıyordum gece kremim farklıydı şimdi adını unuttum,ya geçirir gibi oluyo krem bitince yine aynı,ne yani el kremi gibi bu kremi ömür boyu sürücezmi,belki benim cilt tipimdendir ne kremi kullandıysam fayda etmedi.

ya gecircegine daha da beter oldu gibi bunlar. ama sivilce şeklinde degil benm, sivilce cıkmıyo pek ama hani olur ya alerji olursun da hafif şiş kabartılar oluşur, işte onlar gibi minik minik çıkıyo,içinde iltihaplı sivilce oluşumu yok. sivilce izleri var birde. hepsinin yok olması zaman alıcak sanırım, Allah beterinden korusun, çok can sıkıyo ya. benm tedavide 2-3 haftam kaldı, o süreçte gececegini sanmıyorum tamamen, dermatolağa mı gitsem ne dersiniz? ya da istanbul'da olup da çok iyi dermatolog tanıyorum diyen var mı? :44:

benim bugüne kadar hiç böyle problemim olmadı 2 aydır çene bölgemde sivilceler kendini gösterdi malesef strestenmiş nadixa kullnıyorum 4 gündür bakalım iyi olur inşallah sonucu yazarım kızlar:KK43:

Son düzenleme:
bende clindoxyl ve nadixa kullanıyorum doktorum hem sabah hem akşam kullanmamı söyledi yüzüm açıldı resmen 3. günüm kullanımda lekelerimde gidio yawaş yawaş yanında monodoks kullanıyorum

arkadaşlar benim de suratımda sivilce yoktu hiç, 2 ay once bir anda cıkmaya basladı ve vakit geçirmeden doktora gittim, 1 buçuk aydır gunduzleri nadixa geceleri clyndoxyl sürüyorum, tedavinin basındada doktor antibiyotik vermişti onları da duzenli kullanıp bitirdim. faydasına gelince, artık tedavinin basındaki gibi sivilce oluşumları yok, izleri var. onları geçirmeye çalışıyorum, ilk basta cıkan sivilcelerden bir yada ikisini sıkmıştım daha sonra hiç ellemedim. tedavi süresi 2 ay yazıyo, umarım sonunda bu izler de geçmiş olur. bir de su var, doktor bana bu kremleri sürmeden once yuzumu yıkamam için bir kaç tane jel ismi verdi onlardan birini kullan dedi. ben onun yerine vichy'nin etkili bi yüz temizleme jelini kullandım kremleri sürmeden önce. sizce doktorun söylediği yüz temizleme jelini almamış olmam çok farkeder mi? vichy sonucta kalite :) bir de aynı kremleri falan kullanan arkadaşlar, sizce tedavi sonunda bu sivilce izleri de geçer mi? dediğim gibi cıkar cıkmaz derhal tedaviye basladım ve bir iki tane hariç sivilcelerimi sıkmadım. umarım herkes istediği sonuçları alır, cok konustum herkese iyi günler :KK66:

cnm bu arada sadece o ilaçların tedavisi 2 ay normali yani sivilce izleri tamamiyle 6-7 ayda gidio doktorum bana sivilcelerimde problemim var dediğim anda 2 ayda hemen sonuç bekleme ii gitsede heran kötü olabilir o yüzden 6 aylık bi sürede tedavi olucamı 6 ay boyunda sık sık kontrle gidip ilaçlarımı düzenli kullanıcamı söyledi senn söylediğin 2 ayı ben ilaçın iç kısmındaki talimatlarda okudum tatlım ama 2 ay diil buna emin ol bi sürü arkadaşım gitti 6-7 ay da tamamıyle kurtuldular kii bnde fazla sivilce bile yok tek derdim izleri kendini bence alıştır buna

X