Siz de uykudan uyanıp yemek yiyor musunuz?

sibelkelesoglu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
37
9
43
Merhaba kızlar, ben sizinle bir derdimi paylaşmak istiyorum. Ben de yeni başlayan bir şey var, geceleri uykumdan uyanıp yemek yiyorum bu durum beni oldukça korkutuyor. Hemen hemen her gece 1 kere uyanıp yemek yiyorum, elime ne gelirse onu yiyorum ve en kötüsü kendimi kontrol edemiyorum. Çevremde birkaç kişi ile de paylaştım ama kimse yok bana yardım olabilecek herkes şaşırıyor. Burada benimle bu durumu yaşayan birileri varsa yaşadıklarınızı benimle paylaşarak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim hepinize. :)

Eskiden gece kac olursa olsun acikirsam yerdim yemek, ama yemek yemek icin uyandigim olmadi hic.

şu an aklımdan geçiyo ama ben üşengeç insanım; aç yattığımı bilirim hem üşengeçlikten hem sabah nasıl olsa kahvaltı yapıcam diye. gerçi o da üşengeçlik bahanem nahxush

Önceden bende de olurdu bi uyanırdım şekerim düşmüş gibi aç olarak kendimi mutfağa atardım. bi şey bulamazsam üşenmez makarna falan yapardım. o günlerden kalma hala makarnayı aldante severim :dondurma:

uykudan yemek için kalkmadım hiç ama ben geç yatarım ve ağzım hiç boş durmaz. acıkırım ve üşenmeden yemek bile yapar yerim. yemezsem hiçbişeye odaklanamam. akşam yemeğinden 2 saat sonra başlarım atıştırmaya, mutfağa gidip gelmeye, geceye kadar bitmez.
kimse acıkmaz ben acıkırım hemen. yemezsem ne uyuyabilirim ne de başka bi şeye odaklanabilirim. üstelik kilo problemim de var ama bendeki bu iştahla veremiyorum. önceden böyle değildim.

Bennn!!
Kızıma mama yapana kadar bi paket biskremi bitiriyordum
Bi kaç haftadır bıraktım ama
Eğer ki sevdiğim bişi varsa o gün
Çiğköfte ya da sevdiğim bi tatlı
Resmen uykuda hep aklımda oluyor
Azcık yiyip yatıyorum bi kaç saat sonra kalkıp yinr aynı şeyi yapıyorum
Ama kilonun dostu gece kalkıp yemek

Yani şimdiye kadar hiç yemedim diyebilirim çünkü fazla kilom var ve gece yemek yemenin ne kadar sağlıksız olduğunu biliyorum yatmadan evde yiyecek birşey bırakmasını hani ya akşam yemeğini ölçüde yapın yada çikolata vb. Almayın derim çünkü gerçekten çok zararlı

Merhaba kızlar, ben sizinle bir derdimi paylaşmak istiyorum. Ben de yeni başlayan bir şey var, geceleri uykumdan uyanıp yemek yiyorum bu durum beni oldukça korkutuyor. Hemen hemen her gece 1 kere uyanıp yemek yiyorum, elime ne gelirse onu yiyorum ve en kötüsü kendimi kontrol edemiyorum. Çevremde birkaç kişi ile de paylaştım ama kimse yok bana yardım olabilecek herkes şaşırıyor. Burada benimle bu durumu yaşayan birileri varsa yaşadıklarınızı benimle paylaşarak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Zaman zamqn belli donemlerde depresyon moral bozuklugu bir isin icibden cikamadigim donemler vs gibi

Sizde bunlardan herhangi biri mevcut ku

Sabaha kadar tuvalet bekliyorum ve acıkıyorum karnımdaki minik canavar durmadan bişiyler istiyo ama yinede yemiyorum geçen gece canım armut istedi kalkıp yemedim inatla sabahı bekledim alışkanlıga dönmesinden korkuyorum

şeker hastalığı, hipoglisemi, insülin direnci gibi sorunların olabilir, bence bunlara baktır ciddi konular...
muhtemelen şeker-karbonhidrat ağırlıklı besleniyorsundur

X