Siz Ne Derseniz Onu Yapacağım

belki1gun

Guru
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
263
48
O kadar çok olay yaşandı ki uzatmayacağım.

Özet:

Erkek arkadaşımla sevgili olduğumuz ilk 1 ay boyunca aslında hayatında başka biri olduğunu öğrendim. Sonradan ayrılmış ama olan olmuş.
Öğrendikten sonra ayrıldım.
Bu manyak sapıklar gibi evimin önünde çadır kurdu. Saatlerce kapıdan gitmedi. Komşulara rezil oldum.
Kız kardeşini aradım. Abiniz bunu yapıyor dedim.
Kız kardeşi şirret çıktı. Sen abime bunu yapamazsın vs. dedi.
Ben de delirdim. Kardeşi ve annesi ile kavga ettik. (Ayrıntıya girmiyorum ama kız kardeşi bana çok hakaret ettiği halde ben hiç hakaret etmedim.)
Sonra bu manyak adam aylarca popomdan ayrılmadı. Kapıdan kovdum bacadan girdi. Ankara büyük şehirin bütün güllerini topladı. Park ve bahçeler müdürlüğü bence şu an onu arıyor.
Sonunda barıştık, ancak barışmadan önce ben ona "lanet olsun artık hayatımdan çık sütü bozuk herif!!!111" demiştim. Ettiğim tek hakaret buydu. Şans bu ya. Kadın bunu görmüş okumuş.

Şu an durum: Haliyle ailesi KE-SİN-LİK-LE beni istemiyor. Açıkçası ben de onları istemiyorum. Bunda hem kavgalarımız, hem bu hakaret hem de benim ateist olmam sebep. Onun ailesi muhafazakar. Bizim ailemiz ise değil. Babam da benim gibi ateisttir. Ve açıkçası ben ailemi asla ezdirmem.

E diyeceksiniz bu ilişki çoktaaaan ölmüş.
Zaten bu ilişkiyi devam ettiren tek şey çok fazla sevgi. Birbirimizi çok sevdik ama ilişkinin içine ettik.

Cevaplarınızı tahmin ediyorum, ama sizden duymak istiyorum. Beni kendime getirin.

Sevgi tek başına yetmiyor - hele ki ciddi düşünülen bir ilişkide aileler büyük etken
Hakaretlerin olduğu bir beraberlik = sıfır saygı demektir bana göre...
Bu ilişkinin sonunu sen de biliyorsun yol yakınken ayrıl - inanç işine girmiyorum bile bu kişinin özel alanıdır çünkü...

Özet:

Erkek arkadaşımla sevgili olduğumuz ilk 1 ay boyunca aslında hayatında başka biri olduğunu öğrendim. Sonradan ayrılmış ama olan olmuş.
Bu manyak sapıklar gibi evimin önünde çadır kurdu. Saatlerce kapıdan gitmedi. Komşulara rezil oldum.
Ben de delirdim. Kardeşi ve annesi ile kavga ettik. (Ayrıntıya girmiyorum ama kız kardeşi bana çok hakaret ettiği halde ben hiç hakaret etmedim.)
Sonra bu manyak adam aylarca popomdan ayrılmadı. Kapıdan kovdum bacadan girdi. Ankara büyük şehirin bütün güllerini topladı. Park ve bahçeler müdürlüğü bence şu an onu arıyor.
Sonunda barıştık, ancak barışmadan önce ben ona "lanet olsun artık hayatımdan çık sütü bozuk herif!!!111" demiştim. Ettiğim tek hakaret buydu. Şans bu ya. Kadın bunu görmüş okumuş.

Şu an durum: Haliyle ailesi KE-SİN-LİK-LE beni istemiyor. Açıkçası ben de onları istemiyorum. Bunda hem kavgalarımız, hem bu hakaret hem de benim ateist olmam sebep. Onun ailesi muhafazakar. Bizim ailemiz ise değil. Babam da benim gibi ateisttir. Ve açıkçası ben ailemi asla ezdirmem.

Zaten bu ilişkiyi devam ettiren tek şey çok fazla sevgi. Birbirimizi çok sevdik ama ilişkinin içine ettik.

Cevaplarınızı tahmin ediyorum, ama sizden duymak istiyorum. Beni kendime getirin.

GERÇEKTEN DE HERŞEY ÇOK KARMAŞIK. AMA BENCE BUNU SEVGİLİNLE KONUŞMALISIN. EĞER SENİ ÇOK SEVİYORSA AİLESİ İKNA EDER. :)

İliskinizin bu şekilde yürümesi çok.zor... Çok.sağlam sevgi ve güven ister ki sizden bu hissi de alamadim... Bilmiyorum simdi bu durumdaysaniz aileler girince isinn içine ne olacaksiniz tahmin etmek zor değil....

Şimdiden iki taraf gardini almis bekliyor.. Bence tek çözüm ilimli olmak orta yol bulmak aksi halde imkani yok...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Özet:

zor be anam çok zor :KK14:

aile kavramı önemli hele ki evlilikte kesinlikle yabana atılacak gibi birşey değil..sen istemeyebilirsin ailesini ama bak sen kendi aileni nasıl koruyorsan o da öyle yapacak emin ol..evlenince de istemiyorum aileni diyemezsin ki..bence erkek arkadaşınla bu konuyu iyice konuş, yarın öbür gün kafan ağrımasın:KK31:

kusura bakmayın ama ben burada sevgi görmüyorum
hırs görüyorum
bu ilişki sizinde dediğiniz gibi çoktan bitmiş

Kendinizi nasil bu durumlara sokmussunuz hayret ediyorum yani...
Herkesin inanci kendisine, fakat inanc farkliliklari varsa zaten bastan o is yurumez.
Bir noktada zaten TIKANACAKTI bu iliski bana gore...

Kaldi ki, annesi ve kardesi ile neden bu kadar yuzgoz oldunuz...
Onlarda densiz insanlarmis ki, isleri hakarete kadar goturmusler.
Bu noktadan sonra yapilacak birsey yok...

Ayrica sevgilim dediginiz de zaten dengesiz bir insanmis bana gore...
Bunca seye ragmen gostermis oldugu davranislar saglikli gelmedi bana.
Hakkinizda hayirlisi olsun...

Sevgi tek başına yetmiyor - hele ki ciddi düşünülen bir ilişkide aileler büyük etken
Hakaretlerin olduğu bir beraberlik = sıfır saygı demektir bana göre...
Bu ilişkinin sonunu sen de biliyorsun yol yakınken ayrıl - inanç işine girmiyorum bile bu kişinin özel alanıdır çünkü...

bir arkadaş da "sen nasıl aileni koruyorsan o da koruyacaktır." demiş. ki haklı.

bende sorun aşk acısı değil. bundan önceki ilişkim de 5 buçuk 6 yıl sürmüştü. biri hayatımda olduğunda "bu sefer olsun." kafasından çıkamıyorum. ama hepiniz haklısınız.

erkek arkadaşımla son bir konuşma yapmam gerekecek.

asıl üzüldüğüm şeyse şu. insanlar bir ilişkileri oluyor. pat diye evleniyorlar. ikinci defa aşık oldum. o da mahvoldu. herkes aynı kaderi yaşamıyor işte.

Ateist olmaniz bastan engel.:KK43:

siz birbirinizi seviyorsanız ve seni ailesine ezdirmeyecek bir tipse, sırf ailesi istemiyor diye ilişkini bitirme derim tabii ki. :21:

1. Erkek güvenilir değil.
2. Aileyle yüzyüze bakılmayacak noktaya gelinmiş.
3. Inanç farklılığı var, muhtemelen yaşam tarzı da farklı.

Olumsuzlukların yanında olumlu olarak sevgi var diyorsunuz.
Yeterli diyorsanız devam edin, sevgi yetmez diyorsanız yol ayrımı şart.

şurdaki konuları biraz okusanız eşler arasındaki problemin ailelerden kaynaklandığına kendiniz şahit olursunuz.
Her ne kadar sevgiliniz sizi desteklese de gün gelir atam der onun yanında olur. Ailelerin istemediği evliliklerde neden bilmiyorum hiç yolunda gitmiyor.
Aynı dinden olup sırf mezhebi farklı diye bi sürü çift aileler yüzünden ayrlırken din ve ateistlik bambaşka kefelerde...
Ben kültürel sosyal hatta ekonomik ve dini açıdan bile çiftlerin uyumlu olması taraftarıyım.

Sevgi ile yürümüyor bu işler maalesef....

Keske sadece sevgi yetse evlilikte ciddiyette ...aile cok buyyuk sorun bence cok iyi anlasilsn aile bile evlilikte sorun cikariyor. Din , dil, irk acikcasi hersey uymasi lazim anlayis herzaman olmuyor en ufak tartismada ortaya atiliyor hersey. Hakkinizda hayirlisi mantik ve duygu cercevesinde karar ver

Ben anlayamadım açıkçası önceki konularında evli olduğunu hamile kalamadığını vs vs bahsetmişsin amacın nedir? :KK47:

Ben anlayamadım açıkçası önceki konularında evli olduğunu hamile kalamadığını vs vs bahsetmişsin amacın nedir? :KK47:

bu on yargilara bayiliyorum cidden. ulkede 1den fazla evlilige yasak mi geldi? bir daha evlenmem yasalara aykiriysa soyleyin bileyim.

Saygının bittiği yerde sevgi olmaz... Bence alışkanlık sizinkisi yaptığı büyük jestler sizi bırakmaması vs.. Sonradan büyük darbeler alıp ayrılacağınıza şimdiden ayrılmanız en hayırlısı olmuş.. Ablası da zaten karakterini belli etmiş size :KK34:

Her ailenin yapısı farklı, inancınıza saygı göremeyeceğiniz bir ortam olduğu belli, bu çok başınızı ağrıtır, keza aile ile saygı sınırı çok aşılmış. Bu şartlarda sağlıklı bir evlilik olmaz bence, yol yakınken geri dönün. Karşılıklı saygının olmadığı yerde evlilik olmaz ve bizim ülkemizde sadece erkekle değil ailesiyle de evleniliyor, çok sorun yaşarsınız. Anladığım kadarıyla daha önce evlenmişsiniz tecrubeniz var, siz de bilirsiniz bu şartlarda imkanı yok gibi. Erkekler evlilik öncesi ailelerini pek takmıyor gibi görünüyorlar ama evlenince aileyi bırak uzaktan akrabalar bile kıymete biniyor, canınıza yazık, uğraşmayın

Okadar yuz goz olmussunuzki birbirinizle , iliskinin bir anlami kalmamis saygida kalmamis..
En kotusude Aileler isin icine girmis , ve hersey karma karisik olmus ..
Sevgi tek basina yetmiyor malesef , ne dersek diyelim ne yaparsak yapalim , Aileninde buyuk payi vvar, aile suandan bukadar karsiysa ilerde hic olmaz..

Anladigim kadariyla sende bitirmeye hazirsin. Ozaman uzatmanin bir anlami yok...

Özet:

ilerde zaten evlenseymişsiniz boşanacakmışsınız o yüzden geleceği görüp ayrılmak en iyisi.

X