siz olsanız ne yapardınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geçici olarak kalacak yer arıyorsunuz anladığım kadarıyla.
Belki soran olmuştur cevap vermişsinizdir yazılan her şeyi okuyamadım
Eşinizin arkadaşıyla kaldığı evde neden kalmıyorsunuz? Ev tek oda mı?
Belki eşinizin arkadaşı geçici bir yer bulabilir, mutlaka bir yol bulursunuz karamsarlığa kapılmayın
Keşke önce eşinizin tayin olayını kesinleştirip öyle gitseydiniz . Tabi vardır bir bildiğiniz
o dediğiniz mümkün değil çünkü yer yok.Yani ondan talep gelmediği sürece böyle bişey soyleyemeyiz.ev onun zaten eşim kira ve gecikme ortak sadece

uzaktan eğitim varken idarenin ısrarla çağırmasına da şaşırdım ben açıkçası. Son gelen yazıda öğretmenlerin bulaş riskini arttırdığı gerekçesiyle, okula ayda 1 gelmesine karar verilmişti. Gidip başlama yapsanız birdaha 1 ay sonra gelmeniz gerekecek. Sonrada tatil olacak muhtemelen. Aslında düzeninizi bozmanıza bile gerek kalmaz ama çocuklar babasını özledi derseniz o konu maalesef çok zorluyor. Bizde şu anda o hasreti çekiyoruz maalesef. Allah yardımcınız olsun.
Evet sırf büyük kızım için gidip bu zahmeti çekeceğim.çom yıprandı 9 aydır.Orayida çok özledi inanın.surekki oraya gidelim diyor.Birçok sebep var oraya gitmem için sırf raporun bitmeside değil anlayacağınız.bende çok yıprandım.aylardir hem bebeğe hem kızıma geceli gündüzlü tek başıma yetismeye çalisiyorum

durumunuza üzüldüm insan gurbette olunca böyle şeyler daha bi yoruyor, kimsenin bize destek olmak mecburiyeti yok tabii ama insan yalnız gibi hissediyor anlıyorum sizi o noktada.
burada açılan gelmeli gitmeli konulara "pandemi var hanııım" diye yazan tayfadanım, çok dikkat ediyorum ve dikkat etmeyene ayar oluyorum. şu dönem misafir istemezdim v bunu da söylerdim. lakin sizin komşunun endişesi pandemi değil bence. zira pandemiden korkan "eltisigille köye gitmez", virüsün eltilerden geçmeme özelliği yok. bence misafir istememiş evde. yerinizde olsam bu kadar kırıldığım birine tepkimi koyardım, görüşmezdim.

sorunuz komşuya tavır konusunda ama başka bir tavsiye vermeden geçemeyeceğim, alıp almamak size kalmış. Ben olsam 1 ay için ne kendimi ne bebelerimi üzmezdim. ev kredisini bir ay ödememeyi bile göze alıp ücretsiz izin hakkımı kullanırdım.

o dediğiniz mümkün değil çünkü yer yok.Yani ondan talep gelmediği sürece böyle bişey soyleyemeyiz.ev onun zaten eşim kira ve gecikme ortak sadece
Sizi anlıyorum fakat bu kadar zor durumdayken kısa bir süre için (öğretmen evinde yer bulana kadar yada evinde kalacağınız arkadaşınız gelene kadar) rica etseniz .
Anlattığınız kadar zor durumda olsam kiranın tamamını ve mutfak masraflarının tamamını karşılamayı teklif eder kısa bir süre için eşinizin arkadaşından müsamaha göstermesini isterdim . İnanın dışarıdan bir göz olarak söylüyorum çok samimi gördüğünüz arkadaşınızda kalmanızdan daha mantıklı duruyor eşinizin yanında kalmanız
Ben olsam arkadaşımda iki küçük çocukla kalmaktan aşırı rahatsızlık duyardım açıkçası teklif bile etmezdim kalmayı
Birde ben karşı taraftaki kadına hak verdim açıkçası . Çok fazla samimide olsam , ne kadar kalacağı belli olmayan birini yatılı misafir etmek istemezdim.
Yapım gereği fazlasıyla planlı yaşıyorum annem bile gelse kaç gün kalacağını sorarım. Kendimi ona göre ayarlarım .
İnanıyorum son anda bir ev mutlaka çıkacak karşınıza. İyi düşünün iyiyi çağırın. Her şey gönlünüzce olsun

bence de zor durumda kaldığınız için eşinizin bekar arkadaşına masrafları karşılayarak arkadaşınız gelene kadar kalmayı teklif edebilirsiniz. bir kaç gün için ortada bırakmayacağına eminim, sonuçta yanında kalan arkadaşının eşi ve çocukları. bu zamanda nerede kalabilirsiniz ki. arkadaşınıza da kızamadım ama bende olsam görüşeceksem kızım için görüşür, devamında çok samimi olmazdım.

Dayamadin,konuyu nasıl okudunuz anlamadimki.O kendi hep olmazsa ben burdayım derdi Ona guvenseydim ev arkadaşı bulmazdim değil mi?
Hayat şartları.Zamaninda kurulu düzenim vardı orda çok kişiye yardımcı olduk .Şimdi benim ihtiyacım var.
Evet yok.2 bin nüfuslu bi yer.Polis öğretmen asker memur derken evler fahiş fiyatlarla kiraya veriliyor ve bitiyor.Gidis tayinleri olmadığı sürece kimse ev bulamıyor.
zaten sorum o değil.Yani bu yaptığını görmezden gelip görüşmeye devam mı edeyim diye sordum.cekip durmayın komşuya dayanmak ne demek
Güvendiğiniz kadar bir arkadaş değilmiş demek ki yanlış anlamayın beni hastalık var ortada sıkıntılı zamanlar maddi yönden herkes zararda belki sizi ağırlayacak durumu da olmayabilir bunu arkadaşınızla konuşun kırıldım sana gel gel diyen sendin birden gelmek istediğimde de beni yarı yolda bıraktın diyin dayamak derken bundan kastettim kimseye o kadar fazla güvenmeyin yer geliyor insanın annesi bıkabiliyor benim başıma da geldi aynı şey bana uzaktan gelen oldu üstelik tanımıyordum da benimde gittiğim oldu ama bu hastalık yoktu ben o açıdan bakıyorum

Zor durum
Ben komşunuzun yerinde olsam zaten eltisigille biryerlere gidecekmiş size verirdim anahtarımı gelin kalın
Anlattığınız kadar yakınsak
Ama bunada mecbur değil
Sizin yerinizde olsam çok kırılırdum evet insan en azından bir yalandan ne yapacaksın nerde kalacaksındiye sorar ama sormamış
Çok ayıp anlattığınız kadar yakın değil demekki
Ay ne desem bilemedim sık görüşmeyin sizde boşverin

Soyle bir durumda var sanirim gozde uzak olan gonulden de uzak oluyor.insanlar cabuk unutuyorlar herseyi cok samimi arkadaslarim vardi.Simdi dogru duzgun mesaj bile atmiyorlar.Aslinda bazen de iyi oluyor.Insanlara guvenilmemesi gerektigini bir kez daha anlamis oluyoruz.Ben olsam o arayana kadar kizimi gorusturmezdim.Hatasinin farkina varirsa arar.Aramazsa zaten hic bir zaman o kadar yakin olmamissiniz olay bundan ibaret.

Kızla doğu görevinde yediğimiz içtiğimizin ayrı gitmediği bir komşum vardı.Aile gibiydik.Onun kızı ile benim kızım çok çok yakındı.Sonra ben batıya taşındım bir bebeğim oldu ama işler umduğumuz gibi gitmedi.
Eşimin tayini korona sebebi ile olmadı.Bir çocuk bir bebekle tekrar doğuya geçeceğim.Düzen alt üst.
Gideceğim yerde asla boş ev yok.Otel yok,eşimde bi arkadaşının yanında kalıyordu biz taşınınca.Anlayacağiniz ortada kaldık.
Birkaç ev var oda temmuzda boşanacak.
benim işim başlayacağı için mecburen bayramdan sonra gideceğin.
bebeğim henüz 4 aylık olacak.
Şimdi şartlar böyleyken bende haliyle en yakın bildiğim komşumu aradım durumu anlattım,24 saat arabayla yol yapacağız.Eşim arkadaşına geçecek.Ben 9 aydır evdeyim korona tehlikem yok(zaten oda hep evde ve çok dikkat ederiz ikimizde) Birkaç gün sende kalsam olurmu demiştim.Sonrada bekar bi iş arkadaşım var yanliz kalıyor.Masraflara ortak olmak kaydıyla 1 ay ev arkadaşı olmayı kabul etti.zamaninda o bulunduğunuz yere atandığın da aylarca eşimle ev arayıp bulmuştuk ona.sogolsun oda en zor anında yardımcı olacağını söyledi.Ama oda Haziran'da gelecek bulunduğumuz ilçeye.
tek kendim olsam inanın barakada bile yaşarım.Ama gittiğin yer kasaba.Boş ev yok lojmanlar dolu.Çok küçük bi yer yani tayin olmadan insanlar haliyle evden çıkmıyor.Ordan ev bulmak nimet.
Neyse konuya dönelim.
o komşum her seferinde derdiki evin çok tabiki gel kal.Kafana takma ben burdayım derdi.Zatem eşim kalmayacaktı hani o rahatsız olmasın diye.

Ama şimdi bana hayır dedi.Eltim gülle plan yaptık onların köyüne gideceğiz dedi.
Gidebilir evet ama yardımcısı olmadı.Ne yapacaksın peki nerde kalacaksın bile diye sorması.
Resmen kış boyu ona güvendim.O orda diye kafam rahattı.Ben bu kadar uzun yolu yapıp çocuklarla gidip birkaç gün nerde kalıp evinde kalacağım arkadaşı bekleyeceğim.Caresizlik neymiş yaşıyorum resmen.Bebegim emiyor hala.
Kızım ile daha 3.5 yaşında.
Nasıl olacak diye eşimle kara kara düşünüyoruz günlerdir.
Komşuma haliyle çok kırıldım.
İnanılmaz bi şok yaşattı bana.
Ama gelin görün ki kızım onun kızını sayikliyor.çok ozledi.oraya gidince onu göreceği için çok heyecanlı.
Siz olsanız buna rağmen oraya gidince gorusurmuydunuz kızınızın hatrina yada ararmiydiniz?
Öyle güzel günlerimiz oldu ki zamanında.
Aile gibi bilirdik birbirimizi.Resmen önce ben varım diyip sonra ne yaparsan yap dedi
Orada ev olmadığını biliyor,otel pansiyon olmadığını biliyor.
Çok kırgınım.Ama kızım için göz yummak istiyorum.
En azından ozlemini gidersin diye.Ama eşimde sakın kızımız için arama resmen senin ortada kalmama razı oldu.Dost biliyorduk ahiretliğim diyorduk..
ona zamanında neler yaptım bu bilseniz.İçim acıdı hainlik neymiş yaşıyorum kaç gündür zoruma gidiyor.Ke di teklif etmişti oysa.

oraya gidince ne yapacağımızı hala bilmiyoruz.Ogretmen evi fulll dolu.
Mecburen ben bebeklerle birinden rica edip elin evinden kalmaya mecburum toparlanan kadar.eşimde bekar arkadaşının. evinde kalmaya devam edecek.haziran sonu temmuz başında evimizi bulut otururuz kısmetse..Bizlere dua edin olurmu.Stresten sütüm etkilendi iki gündür
Canim Allah yardimcin olsun. Bende gorusme esinin dedigi dogru yani. En yakinin soylemis.

Sizde TDK çalışıyorsunuz sanırın.Bi kucağımda bebekle ancak bu kadar yazabiliyorum.Abartın.Bayılırsınız öğretmenleri vurmaya Görsel Sanatlar öğretmeniyim merakınız gidecekse

Bu sizin 2. üyeliğiniz mi? Ya da bütün görsel sanatlar öğretmenleri mi aynı yazım yanlışlarını yapıyor?

Konuya gelirsek, kırılacak bir şey yok bence. İnsanlar annesini babasını göremiyor, çocuğuna doya doya sarılamıyor şu dönemde. Kim el için böyle bir risk alır ki? 24 saatlik yoldan gideceksiniz bir de. İlla ki duracaksınız bir yerlerde ki şu an hasta olmamanız da bir şekilde virüs taşımadığınız anlamına gelmiyor.

"Ücretsiz izne ayrılmak istemedim, biraz zahmet çekeyim dedim" diyorsunuz ama insanlar o zahmeti sizinle beraber çekmek zorunda değiller işte. Böyle bir karar alırken kimseye sormadınız sonuçta.
Arkadaşınız en baştan "dert etme, burada ben varım" demekle hata etmiş. Kabul edemeyeceğini baştan söylemeliydi ama sizin şu pandemi döneminde böyle bir işe kalkışacağınıza ihtimal vermediği için boş bulunup nezaket göstermek istemiştir bence.
Yine de başka türlü yardımcı olabilirdi, en azından halinizi sorabilirdi tabii. O konuda ayıp etmiş. Ben olsam bu konuda kırıldığımı söylerdim ama arkadaşlığımı bitirmezdim.

Bir de dendi ya samimi arkadaş ise elti ile giderken anahtarı bıraksaydı diye

Ama komşumun eşini unuttuk

Hani bu sitede adamlar işe giderken ya da gelirken yanlarına Kadın iş arkadaşlarını dahi alamıyordu

Komşu gidecek eltiye ama eşi evde kalacak, o zaman sen gel iki çocukla bizde kal nasıl diyecek

Lakin konu sahibi arkadaşım eşinizin bekar arkadaşına bu neden zinhar teklif edilemiyor o söylerse denmiş

Yani haziran a kadar olan 2 hafta

Eşiniz orada nerede yatıyorsa iki hafta idare edileceksiniz, bekar evinde komşu evinden daha çok boş yer vardır

Evdeki arkadaş haziran da çok önemli bir sınava hazırlanmıyor ise ona bir zararınız olmaz

Bir de dendi ya samimi arkadaş ise elti ile giderken anahtarı bıraksaydı diye

Ama komşumun eşini unuttuk

Hani bu sitede adamlar işe giderken ya da gelirken yanlarına Kadın iş arkadaşlarını dahi alamıyordu

Komşu gidecek eltiye ama eşi evde kalacak, o zaman sen gel iki çocukla bizde kal nasıl diyecek

Lakin konu sahibi arkadaşım eşinizin bekar arkadaşına bu neden zinhar teklif edilemiyor o söylerse denmiş

Yani haziran a kadar olan 2 hafta

Eşiniz orada nerede yatıyorsa iki hafta idare edileceksiniz, bekar evinde komşu evinden daha çok boş yer vardır

Evdeki arkadaş haziran da çok önemli bir sınava hazırlanmıyor ise ona bir zararınız olmaz
Herzaman heryerde mantikli cevaplarin oluyo damdan, yay burcumusun :)

Herzaman heryerde mantikli cevaplarin oluyo damdan, yay burcumusun :)

Değilim

Aşağıda eleştiri konusunu okudum

Ben de dedin o akıl veren beğenilmeyen yorum yapanlardanımdır herhalde

Zira örneğin bu konuda komşuya kızsak da bir şey değişmez konu sahibi esasen kızları görüştüreyim mi demiş ama can alıcı olan kalacak yer sorunu

Bu nedenle beynimiz ona çalışıyor aslında verilecek cevap ben görüştürürüm ya da görüştürmem olmalı

Mesela ben görüştürürüm ama çocuklar geçen aylar sonrasında o eski senkronu yakalayamaz

Bu sefer de küçücük çocuğu da mı doldurmuş diye düşünülebilir vs

Ben konuya bütüncül bakınca hala o 10 bin için iki çocukla 24 saat yol gidip orada burada kalmam gibi geliyor

Evet kız babayı özledi evet konu sahibi çok yoruldu ama zaten yine babanın yanında kalma şeklinde plan yok ki

Konu sahibi komşuda ya da arkadaşta kalacak baba diğer arkadaşta yine çocukla yahut bebekle ilgilenemeyecek

Evi taşımayacağım ikinci el eşya alacağım vs diyor

Buna ayıracak bütçesi olanın da iki ay izne ayıracak bütçesi olmaması da ilginç

Bunları söylediğimizde klavye delikanlısı oluyor muyuz bilmiyorum ama ben aklıma ilk geleni yazıyorum

Değilim

Aşağıda eleştiri konusunu okudum

Ben de dedin o akıl veren beğenilmeyen yorum yapanlardanımdır herhalde

Zira örneğin bu konuda komşuya kızsak da bir şey değişmez konu sahibi esasen kızları görüştüreyim mi demiş ama can alıcı olan kalacak yer sorunu

Bu nedenle beynimiz ona çalışıyor aslında verilecek cevap ben görüştürürüm ya da görüştürmem olmalı

Mesela ben görüştürürüm ama çocuklar geçen aylar sonrasında o eski senkronu yakalayamaz

Bu sefer de küçücük çocuğu da mı doldurmuş diye düşünülebilir vs

Ben konuya bütüncül bakınca hala o 10 bin için iki çocukla 24 saat yol gidip orada burada kalmam gibi geliyor

Evet kız babayı özledi evet konu sahibi çok yoruldu ama zaten yine babanın yanında kalma şeklinde plan yok ki

Konu sahibi komşuda ya da arkadaşta kalacak baba diğer arkadaşta yine çocukla yahut bebekle ilgilenemeyecek

Evi taşımayacağım ikinci el eşya alacağım vs diyor

Buna ayıracak bütçesi olanın da iki ay izne ayıracak bütçesi olmaması da ilginç

Bunları söylediğimizde klavye delikanlısı oluyor muyuz bilmiyorum ama ben aklıma ilk geleni yazıyorum
Sadece ikinci el eşya konusuna cevap vereceğim.Mecburuz oraya gidip idarelik ev kurmaya.Çünkü 1 yıl içinde tekrar geleceğiz batıya.Olaboldigince en ucuzu olacak.Ben ücretsiz izne çıksam hangi parayla alacağız ikinci el eşyayı hiç düşündünüz mü?
Tayinlerden doğunun durumundan bişeyden haberiniz yok.Ordaki yaşama şeklinden düzenden.Benim kadar kafa yormaya çalışmışsınız eleştirecegim diye..Ama orda memurlar gidince eşyalarını elden çıkarmak için çok uyguna veriyorlar.Gecen yaz arkadaşım tüm evini bin500 e verdi.
Halisindan perdesine herşey var.
bende zaten çoğu eşya var.Halidir perdedir vs.
Alacağım buzdolabı, çamaşır makinası,mini fırın ve iki çekyat bu kadar yani.ücretsiz izin beni dahada mutsuz edeceği için tercihim dışı.
bizde zaten kimseye yük olmadan atlatmaya çalışıyoruz.
Moral verici yorumunuz için eksik olmayin

Şahsi aracımla gelecektim.Eşi onun bu yaptığını duysa inanın ona kızar.oyoe hurmetkar biri
birde nasıl desem virüs zamanlarindada görüştük hep aile gibiydik ya.
bilemiyorum.bi yanım boşver bu yaptığını diyor diğer yanim çok kirgin
Virüsten dolayı kabul etmemiştir diye düşünmüştüm bunu okuyana kadar. Kadın sizin en yakın dostunuzmuş anladığım kadarıyla. Sizi evine almaması için geçerli bir sebebi olmalı (virüs yeteri kadar geçerli ama anladığım kadarıyla almama nedeni virüs değil). Tabii ki evine almak zorunda değil ama bu kadar yakınken insan bekliyor acikcasi. En azından bir ne yapacaksın diye sormalı. Kızım isterse ağlasın, susmasın asla kadını aramazdım bir daha ve eskisi gibi olmazdım. Evine almadığı için değil de hiç sormadigi için yapardım bunu.

Sadece ikinci el eşya konusuna cevap vereceğim.Mecburuz oraya gidip idarelik ev kurmaya.Çünkü 1 yıl içinde tekrar geleceğiz batıya.Olaboldigince en ucuzu olacak.Ben ücretsiz izne çıksam hangi parayla alacağız ikinci el eşyayı hiç düşündünüz mü?
Tayinlerden doğunun durumundan bişeyden haberiniz yok.Ordaki yaşama şeklinden düzenden.Benim kadar kafa yormaya çalışmışsınız eleştirecegim diye..Ama orda memurlar gidince eşyalarını elden çıkarmak için çok uyguna veriyorlar.Gecen yaz arkadaşım tüm evini bin500 e verdi.
Halisindan perdesine herşey var.
bende zaten çoğu eşya var.Halidir perdedir vs.
Alacağım buzdolabı, çamaşır makinası,mini fırın ve iki çekyat bu kadar yani.ücretsiz izin beni dahada mutsuz edeceği için tercihim dışı.
bizde zaten kimseye yük olmadan atlatmaya çalışıyoruz.
Moral verici yorumunuz için eksik olmayin
Emin olun konumuza girip size yardımcı olmaya çalışan insanların hemen hemen hepsinin tayinlerden de Doğunun durumundan da haberleri vardır. Hepsinin niyeti size farklı bir yol gösterebilmek .

Bazen düşünüp mantıksız gördüğümüz olaylara başka yönüyle bakmamızı sağlayan biri çıkabiliyor karşımıza burada. Bence de bu dönem bitene kadar ücretsiz izin en mantıklı seçenek gibi duruyor

Hem memur atamaları falan Haziran Temmuz gibi ev bulma ihtimaliniz daha kolay olur gibi geldi bana

Birde bundan 10 yıl önce Silopi’de 2. El eşyalarla kurduğumuz evin tamamını geri dönerken 2000 liraya sattık.10 yıl öncesi için uygun bir fiyat değildi . Şuan 1500 gibi bir ücret bana çok şaşırtıcı geldi

Sizin orada olduğunuz 1 aylık süreç boyunca arkadaşınız hep eltisinde mi olacak? En azından evinin anahtarını teklif edebilirdi eğer bu kadar samimiyseniz. Çünkü belli ki gerçekten zor durumdasınız başka seçeneğiniz yok. Gidince çocuklar için bile olsa arayıp sormayın bence. O ararsa tavrına göre konuşursunuz.Eşinizle beraber eşinizin bekar arkadaşında neden kalmıyorsunuz?

Emin olun konumuza girip size yardımcı olmaya çalışan insanların hemen hemen hepsinin tayinlerden de Doğunun durumundan da haberleri vardır. Hepsinin niyeti size farklı bir yol gösterebilmek .

Bazen düşünüp mantıksız gördüğümüz olaylara başka yönüyle bakmamızı sağlayan biri çıkabiliyor karşımıza burada. Bence de bu dönem bitene kadar ücretsiz izin en mantıklı seçenek gibi duruyor

Hem memur atamaları falan Haziran Temmuz gibi ev bulma ihtimaliniz daha kolay olur gibi geldi bana

Birde bundan 10 yıl önce Silopi’de 2. El eşyalarla kurduğumuz evin tamamını geri dönerken 2000 liraya sattık.10 yıl öncesi için uygun bir fiyat değildi . Şuan 1500 gibi bir ücret bana çok şaşırtıcı geldi
öyle malesef fiyatlar bu durumda bende gelirken nakliye ücreti vermemek adına esylarimin bir kısmını çoook uyguna verdim.Yorumumda yorum yapana aitti genel olarak söylemedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X