Siz olsaniz ne yapardiniz.

Yine de tepkinizi yersiz buluyorum.sonuçta çocuk benim derdi benim niye kaynanam kaynım ya da görümcem benim yüzümden planını bozsun ki
🤣🤣🤣🤣 degisik bir bakis acisi o plan bizim için yapılmıştı zaten , dayı ve yenge yeni dogan bebegimizi
Normal davranmalısınız.
Dayı ve eşi siz gideceksiniz diye hazırlık yapmışlardır. Eşinizin ailesinin gitmesi, eşinizin de uğramak istemesi çok normal.
10 kişinin bir bebeğin başında beklemesinin ne anlamı var?
Mantıklı olanı yapmışlar.
Sadece bana biri eslik edebilirdi diye dusundum kayinim evinde bu gune kadar kimse daha kalmadi ocakta anshtar teslim edildi. Bos evde en uzun sure kalan ben oldum. Hiç bilmedigin biii yer hiç bilmediğin bir ev, boş bi ev

kayinim evinde bu gune kadar kimse daha kalmadi ocakta anshtar teslim edildi. Bos evde en uzun sure kalan ben oldum. Hiç bilmedigin biii yer hiç bilmediğin bir ev, boş bi ev
Neyden çekinerek veya neyi düşünerek aklınıza bunlar geldi?
Noluyor yani bilmediğiniz evde en uzun kalan kişi olunca?
Dağ Başında iletişimsiz bırakılmamışsınız ki sonuçta
Tanıdığınız bildiğiniz ev olsa börek mi açacaktınız? 🙄🙄🙄🙄

Tabi ki hepsi birden kals8n diye düşünmedim siz gidin dedim ben sanki benim dememi bekliyorlarmış gibi hemen evi boşalttılar, birinden biri kalsa idi. O an için düşünemedim ama herkes gidince ben bu evde ne yapıyorum dedim kendi kendime, kayinim evinde daha hic kimse kalmadi ocakta anahtar teslimi olmustu yeni esyalarini aldilar evde en uzun sure kalan ben oldum simdi. Onlar oturmada iken bos evde bekledim

E siz demişsiniz işte gidin diye. Kendinizi açıklamak için yazdığınız cümle daha da haksızı çıkarttı sizi. Gidin demişsini gitmişler, sonrasında neden gittikleri sorgulamanız çok saçma. Ağzınız var değil mi birinden biri kalsın istiyorsanız söyleyecektiniz. Onlar da o an düşünememiş olabilirler. Siz düşünmeyince normal onlar düşünemediğinde neden sorun oluyor? Eve, eşyaya neden bu kadar anlam yükleyerek takıldınız orasını hele hiç anlamadım. Evde en uzun kalan siz olsanız ne olmasanız ne? İçi eşyasız evde bırakmamışlar neticede sizi normal, bildiğimiz ev işte. Tek tepki göstereceğiniz kişi eşiniz olabilir onun da işi varmış, bitirmiş dönmüş gelmiş yanınıza.

valla ben sinirinizin sebebini çözemedim. plan sizin için yapıldı diye çocuk ağlarken sizi sürükleseler daha iyi mi olacaktı? çocuk sizden başkasında susmaz zaten, sizi rahat bırakmışlar işte. yanında illa bir kişi kalmalıysa söylemeliydiniz, dayılara ayıp olur siz gidin ama tek duramam biriniz kalın diye. herkes incelikten anlayacak diye bir şey yok. bu kadar ince düşünülsün istiyorsak taleplerimizi açıkça söylemeliyiz bence. eşimin ailesi her konuda çok kaba ve düşüncesizler diye böyle bir yetenek kazandım belkide. ya bekleme yada ne beklediğini açıkça söyle.

🤣🤣🤣🤣 degisik bir bakis acisi o plan bizim için yapılmıştı zaten , dayı ve yenge yeni dogan bebegimizi gormek icin cagirdilar
3 aylık bebek ağlar da huzursuz da olur... aşırı bir durum olsa zaten hastaneye gotururdunuz demek ki olağan bir durum... Bebek dayının evinde de kaynin evinde de aynı davranır yani , hem planı da siz yapmışsınız niye gelicem dediginiz yere gitmeyip yine yabancı bir evde kaldığınızı ben anlamadım? Eminim onlar da anlamamiştir ne yapmaya çalıştığınızı...ayrıca bebeğinizin sağlığını huzurunu düşünüyorsanız öncelikle her türlü yolculuk , ziyaret ve yabancı temastan uzak durmalısınız zaten, malum covid

neden her şey normal ilerlerken kendi kendinizi oturduğunuz yerde dolduruşa getirmişsiniz anlam veremedim:halay:en azından yanımda biri kalabilirdi diye düşündüm diyorsunuz, onlar giderken değil sonradan düşünmüşsünüz bunu. demek ki onların da sizin de aklınıza gelmemiş en başta. size bile isteye yapılan bir şeyde yok. her şey planlara uygun ve istediğimiz gibi gitmiyor bu hayatta. elinizde telefon var, herhangi bir durumda birine ulaşabilirsiniz zaten.ayrıca evde en uzun sizin kalmanız vs ne değiştiriyor ki? kimse için problem değilmiş en uzun sizin kalmanız, sizde problem yapmayın bence.

Ben iyi niyet elçisi olarak acaba sizi germemek için mi bıraktılar diye düşündüm. Benim bebeğim de daha ufak ve ağladığı zaman bende stres oluyorum. Belki öyle düşündüler.

Görmeyiversinler son gün bebeği kıymet bilmişler sanki. Takılmayın boşverin

🤣🤣🤣🤣 degisik bir bakis acisi o plan bizim için yapılmıştı zaten , dayı ve yenge yeni dogan bebegimizi

Sadece bana biri eslik edebilirdi diye dusundum kayinim evinde bu gune kadar kimse daha kalmadi ocakta anshtar teslim edildi. Bos evde en uzun sure kalan ben oldum. Hiç bilmedigin biii yer hiç bilmediğin bir ev, boş bi ev
Gitseydiniz siz de. Bebek ağladı diye herşeyden soyutlamayın bu kadar kendinizi. Madem dayısına bu yüzden gidecektiniz gitseydiniz. Ağlarsa susar bebek bu.
Hem bebekler kalabalıkta daha sakin davranır gürültüde uyur. Yeni anne olduğunuz için bilmeyebilirsiniz. Zamanla öğrenirsiniz.

Bu arada korona diye birşey var salgın hastalık. Zaten o kadar gezmeye hiç gerek yok kapı kapı gezmişsiniz resmen. Kaynananızın evinde dursaydınız isteyen kişiler tek tek gelip görseydi bebeğinizi. Bebek göstermek için gezmeyi ilk sizde duydum :işsiz:

Iyi akşamlar herkese, biz memleketten uzakta yaşayan bir aileyiz, 3 aylik bir bebeğim var. Yıllık izine çıkmıştık izin bitip tam donmeden 1 gece önce eşimin ailesi hep beraber olalım Gorumcem, kaynim, kayınvalide kayınpeder bebeği son gece görsünler istedim. A ksam icin dayilarina cay icmeye gidecektik hep beraber, aksam ustu 3 aylik bebegim huzursuzlandi
Sürekli ağlıyordu bebek biraz sakinleşince dayının hanımına ayıp olur diye hep beraber beni tek başına bırakıp gittiler. Daha yeni yeni yerleşim olan kimsenin kalmadigi kaynimin evinde veni birakip gittiler. Sehir merkezinden uzak toki konutlarindan Kayinima yeni ev kuruldu, dogalgazli merkezi sistemdem diye kayinvalide , kayinbeder kisin yeni evde kalacaklar, yazin kendi evlerinde kalacaklardi. Eşimde bir is için dışarı çıkmıştı. Sonra aradan zaman geçti benim bu evde tek başına ne isim var diye dusundum. Ben son geceyi hep birlikte geçirelim diye dusunurken Kızımın o kadar ağlamasını gördüler beni yanlız bırakıp gittiler. Sonradan Eşimi aradım benim burada ne isim var dedim dışarıdaki işini bitirince geldi yanıma beni teyzemlere bırak dedim benim kiz gene huzursuzlandı susturunca eşim bende yarim saat goruneyim onları alır gelirim dedi. Eşime de kızdım ben hep birlikte olalım dedim şu duruma bak dedim. Sizce görünceye, kaynima kayinvalideye nasil davranmaliyim
Siz böyle plan yaptınız diye herkesin size uymasini bekleyemezsiniz. Ortak karar verilmemiş sonuçta. Sizi görmüşler, öbür tarafa gitmişler. Takılmayın buna bu kadar. Hem huzursuz çocukla misafirlik olmuyor kabul edin. Size surat yapsalar daha mı iyi olacaktı?

X