Siz olsanızne yapardınız?

Nişanlınız ne güzel düşünüyor ben de sahile yakın oturmak istiyorum yakınız ama daha yakın oturmak istiyorum ama eşimi ikna etmek zor anneme çok yakınım tabii ki güzel birşey ama ben de aynı nişanlınız gibi düşünüyorum sahile yakın denize yakın sabah akşam yürüyüşe çıkabileceğimiz aktivitesi bol bir yere taşınmak istiyorum. Sonuçta artık arabalar var binip ailemize gelebiliyoruz çok şükür

evet dediğiniz gibi aynen. 29 yıldır burada bu şekilde yaşıyorum bir anda herkesten uzaklaşacak olmak daha önceden yaşamadığım bir duygu olduğu için sanırım çok farklı hissettiriyor

Seni korkutan evlilik ve sorumluluklari. Yanliz basina yapamamaktan korkuyorsun. Yani durum sadece salt ailecelik degil. Özgüvensizlikte söz konusu.

Ve evet kolay degil, ilk basta zorlanmaya hazir olacaksin. Herseyin hemen 4 4lük olmasini bekleme. Bazen yemegi atacaksin çöpe, kötü oldu diye, bazen çamasirda bir sorun olacak, bazen evi temizlemek istemeyeceksin, tabiri caiz mok götürecek,..

Ama herseyden ögreneceksin. Düsüp tekrar ayaga kalkacaksin ve buna kendine izin vermelisin. Annene yakin oturursan bunlari yapamazsin. Her düstügünde hemen annen kosar. Bu sekilde büyüyemezsin, kendini kesf edemezsin. Nisanlini dinle. Beraber gezilcek tozulcak bir yeriniz olsun.

Siz hala birey olamamışsınız maalesef , eşiniz size çok güzel bişey sunuyor ama siz ailelere yakınlıktan bahsediyorsunuz, ben evlenirken eşime özellikle iki aileye de yakın olmama şartını koydum, yakınlık ailenin herşeye müdahil olması ve özel hayatın tehlikeye girmesi demektir , bence bir daha mantıklı düşünün 29 yaşındasınız artık bir birey olduğunuzun farkına varın derim

Katiliyorum.

Yani onun söyledikleri de mantıklı geliyor zaten bir yandan. Kesinlikle kavga çıkarma sürekli söylenme gibi bir şey yapmıyorum bunlar daha çok içimden düşündüklerim.
Tüm gün evde çalışınca günün çoğunu geçirdiğimiz yer en önemli oluyor. Bende ki evden ayrılacak olmanın verdiği duygusallık sanırım
Elbet ayrılacaksınız sizi seven bir adam varsa 1 ay özlersiniz 2 ay özlersiniz arada da yoklar özlem ama insan ölüme bile alışıyor

Selam kızlar ,

Nişanlıyım ve evlenecek olup evden ayrılmanın hüznü sardı sanırım. 29 yaşındayım ailemden hiç ayrılmadım. Ev bakıyoruz şimdi nişanlımın yaşamak istediği semt aileme 1.5 saat uzaklıkta. Onu oraya bağlayan hiçbir şey yok. Burada ailesi akrabaları falan yok. İkimizde evden çalıştığımız için o merkezi , sahile yakın bir yerde daha kaliteli zaman geçireceğimizi düşünüyor. Tüm gün evde olduğumuzdan restoran, barlara yakın istediğimiz zaman sahilde yürümeye gidip sandalyeleri atıp takılabileceğimiz bir semtte daha mutlu olacağımız fikrinde.

Şuan yaşadığım yerde çok güzel olmasına karşın merkezi bir yer kesinlikle değil. Kesinlikle araba gerekiyor rahat bir ulaşım için. Şuan en yakınımızda ki market bile neredeyse 10 dakikadan fazla sürüyor yürüyerek öyle takılacak güzel cafe vs pek yok. Ama bana anneme yakın olmak şuan için daha cazip geliyor. Baskı yapıp illa burada yaşayalım demiyorum ama burada olsak gün içinde anneme kahveye giderim yürüyüşe çıkarız beraber vs diye düşünüyorum.

Siz olsanız ne yapardınız kızlar? Sizce bu duygusallığım ilk defa evden ayrılacak olmamadan mı kaynaklı?
Bence evden ayrılmanın duygusallığı bu bu fikrinizden uzaklasin yanlış anlamayın ama annesinden kopamayan erkeklere ne kadar kiziyorsak bu durumda aynı şey erkeğin aileme yakın oturalım demesiyle kadininda benim aileme yakın olsun demesi arasında fark göremiyorum

Uzakta olmak her zaman iyidir. Aileye yakın oturup bağını koparamayan kadın erkek tanıdığım kim varsa tamamı boşandı. Biz eşimle onun ailesi ile aynı şehirdeyiz ama yürüme mesafesinde değil evlerimiz. Biz de çok yakın olsak boşanırdık. Çünkü çat kapı gelmek, sürekli iç içe olmak benim asla istemediğim bir şey.

hala karar veremeyen bir ben :KK43: bir yanım tabikide merkezi yer canın sıkıldığında çıkar istediğini yaparsın diyor diğer yanımda ilerde çocuğum olunca bu tarafta kalırsam annemlerin yardımı olur diyor

her daim evden mi çalışacaksınız belki işten ayrılma durumunuz olacak başka iş bakacaksınız vs ileriyi de düşünüp karar almalısınız

her daim evden mi çalışacaksınız belki işten ayrılma durumunuz olacak başka iş bakacaksınız vs ileriyi de düşünüp karar almalısınız
ben yaklaşık 4 nişanlımda 11 senedir evden çalışıyor. Ne olacak belli olmaz tabi ama şuanki durumumuz bu

hala karar veremeyen bir ben :KK43: bir yanım tabikide merkezi yer canın sıkıldığında çıkar istediğini yaparsın diyor diğer yanımda ilerde çocuğum olunca bu tarafta kalırsam annemlerin yardımı olur diyor
Bence fazla düşünmeyin. İnsan daha başka ne isterki:)
K

Bence fazla düşünmeyin. İnsan daha başka ne isterki:)
K
biz bide seyahat etmeyi düşünüyoruz senede 6 ay falan o yüzdende buraya geldiğim zaman en azından ailemle zaman geçiririm diyorum saçma belki ama hayatımda zorlandığğım en zor karar

Bende aileme 1 saat uzaklıkta oturuyorum. Bence nişanlının fikri çok güzel zamanla sende seversin kendine bir şans ver. Çok daha uzakta oturanlar var onların yanında 1.5 saat nedir ki arabayla her yer yakın

Bende aileme 1 saat uzaklıkta oturuyorum. Bence nişanlının fikri çok güzel zamanla sende seversin kendine bir şans ver. Çok daha uzakta oturanlar var onların yanında 1.5 saat nedir ki arabayla her yer yakın
arabayla 45 dakika falan . Annemde etkiliyor sanırım beni. Burda olursan yardım ederiz bi şey olsa acil el atarız vs diye

X