Siz olsaydınız ne yapardınız

Verdikten sonra mı ikinci çocuk yaparsam diye aklınıza geldi? Vermeden önce söyleyebilirdiniz çünkü ikinci çocuk için ya ben de kalsın ya da geri alırım diye. Şimdi de söyleyebilirsiniz bence, ki ona göre kullansınlar eşyalarınızı.

Bir de 150 tl lik spor aletini vermemelerinin sebebi kendilerinin spor yapması olamaz mı? hem işlerine yaramayıp hem size vermemişler diye düşünüyorsanız, kendi elinizdekileri vermeniz de garip.

E söyleseydiniz, onlar istedi diye siz vermek zorunda değilsiniz ki. Verirken söyleyin madem ben ikinci çocuğu düşünüyorum saklarsiniz sonra ben kullanırım diye kimseye vermesinler

ben bu tarz pahalı seylerı kımseye vermıyorum ıkıncı cocuk dusunuyor olsam asla vermezdım
sız artık vermıssınız ustelık sız teklıf etmıssınız vereyım mı dıye ,sonra ıstersenız belkı sıkıntı cıkarırlar
kendınızı onların yerıne koyun sıze vereyım mı dıye teklıf etseydı verseydı sonra gerı ısteseydı ?

Biz de ikinciyi dusunuyoruz diyip vermezdim.
Oglum 4 yasinda, esyalari hala duruyor, kaldi ki evli bile degilim

Bunları isteyen kişi 2. çocuğunuz olmasa bile başka birileri de faydalanır diye düşünüp temiz kullanıp işi bitince tekrar size vermeli çünkü bu tarz gereçler ihtiyaç evet ama uzun dönem kullanılmayacak şeyler, ciddi maliyetli ve çok yer kaplayan araçlar.

Siz verebilirim demişsiniz onlar durup dururken sizden istememişler ki hani hayır diyemediğiniz için verdiniz,desem. Anlamadım madem 2.çocuğa saklamak istiyordunuz niye vermeyi teklif ettiniz durumu da iyiyse yani ben verdiğim birşeyi geri istemektense hiç vermem daha iyi.ç

Keşke beşiği gondermeseydin tüh ya valla aynı ben iyilik yapıp saniyesinde pişman oluyorsun. Bence hiç birşeyi hak etmeyen insanlara eski dahi olsa bişey verme

Niye garip olsun. Ben, kizkardesim ve gelinimizde oyle yaptik. Hersey paylastik. Onlarada garip gelmez diye dusunuyorum.

Böyle şeyler verilir, sonra geri alınır. İsteyin tabiki geri birşey olmaz ama bana garip gelen siz teklif etmemişken onların istemiş olması. Çok saçma değil mi ya :)) benim yatak yani besigimi, ana kucağımı beş ayrı çocuk kullandı geri verdi. Ama hep ben teklif ettim. Şimdi ikiz olacak herşeyi ciftlemem lazım birileri teklif ediyor kabul ediyorum. Yani onlarin kendi kendine istemesi tuhaf.
Siz bir konuşmada verdiklerim inşallah hoşunuza gitmiştir, onlar daha çok çocuk buyutur, benim ikinciyi sizin ikincileri filan deyin. Onlar istemeye utanmamis da siz mi tekrar isterken utanacaksiniz

Kusura bakma ama enayisin sen kendine dedin diye öle dedim. Başta beşiği sen teklif etmişsin e salıncağı da istemeye açık kapı birakmissin böyle bişey benmde basma geldi bikere gorumceme kase kabanla gitmiştim ordayken biryere çıkmam gerekti ama hava öğün nasıl açtı güneş yakıyor bende bir hırka verirmsin gidip geleyim kase abset olacak bilseydim evden böyle cikmazdm fln dedim ay yok ben öyle herşeyimi herkese vermem dedi o yaz tatile gidecekti bende bişey istedi bende herkese vermiyorum dedim uyanık olun biraz aslnda aksine paylasarm herşeyimi ama bana kim nasıl yaklaşırsa öyle yaklasrm ona

İkinci çocuğunuz olursa, nasıl onlar isteyebiliyorsa siz de istersiniz yine. Bunda bir anormallik yok.

Oğlum doğacağı zaman nuna almıstım bende dunyanın parası gercekten, sonradan ıkızlerım dogdu bır tane daha almak durumunda kaldım, boyle seyler cok pahalı ve her zaman alınacak seyler degıl, durumunuzda belkı bırdaha almaya musade etmeyecek, bence ben gonderdım fakat ıkıncı cocuguma saklamak ıstıyorum kullandıktan sonra gerı alacagım deseydınız keske

Ben isterim cunku onlar da istedi ayip gibi gelmiyor illaki verirler bir sey olmazsa da ben kotu gelin mi olurum
Onlar size spor aletini vermeyince kötü olmuşlar mi? Olmamışlar ki siz iyilik yapmaya devam etmişsiniz. Isteyin tabii ki ne düşünürlerse düşünsünler. Spor aletini vermezken demişler mi Medusan kötü düşünür mü, ayıp olur mu diye? İsteyenin bir yüzü vermeyinin iki yüzü kara demişler. Gönül rahatlığıyla geri isteyin

Keşke akıl edemedim o an sonradan geldi aklıma :/ ben de hamileligimin sonuna kadar calisip almistim cok da zor bi donemdi maddi olarak cunku o sene hirsiz girmisti evimize bi de cok zarara ugramistik

İkinci çocuğunuz olursa, nasıl onlar isteyebiliyorsa siz de istersiniz yine. Bunda bir anormallik yok.

Suan yok ama dusunuyorum hatta gorumceme de soylemistim suan cocugum 2 yasinda verdigim esyalari kullanmiyoruz ama lazim olacak esyalar

Aslinda spor aletini de saka yollu istemistim ama gorumcemin esinin kalbi duracakti nerdeyse cunku gorumcen verecekti esi istemeyince bir sey demedi

Keşke beşiği gondermeseydin tüh ya valla aynı ben iyilik yapıp saniyesinde pişman oluyorsun. Bence hiç birşeyi hak etmeyen insanlara eski dahi olsa bişey verme
Valla ara sira tutuyor boyle sonra tum seyler aklima geliyor pisman oluyorum geri versinler de baska bir sey istemiyorum :/

Besigi ben teklif ettim salincagi istediler o da soyle oldu ben hediye olarak ana kucagi alicaktim muzikli oyuncakli biraz daha uygun gorumcem de alma bence senin elektrikliyi kullanim zaten 9 ay fln kullaniliyor gereksiz alma dedi salincagi da kardesime vermistim simdi 3. Cocugu buyutuyor insallah bana da geri doner

Benim şöyle bir prensibim var, derdine düşeceğim hiç birseyi birine vermem, ama birine birşey verdiysem de artık derdine düşmem. Herşey olacağına varır :) kimseyle kötü olmaya değmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…