Sizce Ben baska para vermemeyi istemekle kotu bir insan mi olmus oluyorum?

Birazda çocuk olmadığı için böyle davranıyor da olabilir..Adam ölse, siz ve anne babası mirasçısı olacak..sizden de sizin kendi kardeşlerinize geçecek..Hayattayken vereyim kardeşlerime falan diye mi düşünüyor acaba...
Ama cocuk için tup bebege baslayacagiz. Olmadi bitti degil Yani.

Kardeşlerin eşlerine söyleseniz nasıl olur?
Alan kiz kardesi zaten. Para su an istemiyor mesela, gecmiste istedi, o zaman Verdi az miktarlarda. Su an o istemedenn yolluyor:) Ben de diyorum ki yolla ama bu Kadar cok yollama, normal miktarlarda yolla zaman zaman. Karsi taraf da hic hayir demiyor. Yolladikca sanki daha cok demagoji yapiyor.

Madem eşin bu kadar bonkör, parası cebinde dursun istemiyor, e o zaman sen harca?? Kocan borç alıp yardım etmiyor ya, demek ki para ona fazla geliyor, harca. Sürekli bir şeyler iste fırsat verme kapıya yönelmesine. Sana “yok” diyip elaleme “hemen canım” diyorsa da böyle kocayla işin olmasın. Bir şeyden 1 alıyorsan artık 3 al. Haftada bir et yiyorsan iki gün ye. Sorunca da yok yetmiyor de. Sevmediğin giymediğin kıyafetlere çamaşır suyu dök üzülmüş gibi git yanına de ki ay kıyafetlerim çamaşır suyu olmuş banyoda. Yardımcı ol da yeni bir şeyler alalım haftasonu bana😂 adam milletin değerini harcadığı parayla özdeşleştirmiş işte görmüyor musun sana şeytan kötü kalpli bile diyebiliyor çünkü diğer tarafa para harcamış onların değeri yücelmiş. E sana da harcasın o zaman sen de değerlen
Iste ben onu yapamadim. Once onumuzu gorelim diye. Cok dogru yerden girdiniz. Ezelden beri destek olmaktan baska bir sey yapmadim. Senin neyin eksik diyor. Ha bir de eksik olsaydi. Bir de soyle bir huyu var. Evde otururken al ne istersen der. Alirken geriliyor Ben hissediyorum. Cok hassas biriyim zaten. Bi yerde yemek yiyoruz mesela. Buraya bu Kadar para verdik, kolayca verebiliyoruz, bu paradan biraz fazlasini gondersek ne olur diyor.

Merhabalar herkese,
Bana lutfen yardimci olsun. Esim birinci derece bir akrabasina akrabasina toplamda 40.000 tl para yolladi. Hala yollamak istiyor cunku zor durumdalar diye dusunuyor. Kizlar devir belli. Biz de daha anca kazaniyoruz. Ben tutumlu bir insanim, bu akrabasi cok rahat yasayan insanlar. Rahat yasamaktan zor durumdalar zaten. Ev ekonomisi diye bir sey bilmiyorlar. Ama iyi acindiriyorlar. Sigaraya daha para buluyorlar.
Diyecegim o ki evlilik cok zormus. Evelenecek olanlar 10 kere degil bin kere dusunun. Ailesine iyi bakin. Ailesini sevemezsiniz hayat izdirap olabilir.
Ben cook zorluk cektim. Tek odali evlerde senerce yasadim bu adamla. Ben herkesin kendi ayaklari uzerinde durmayi ogrenmesi gerekli diye soyledigimde, kotu kalpli seytan kalpli oluyorum
Gercekten gucum kalmadi. Evlilikte kafam uyusmasi cok onemli. Hayat enerjim bitti. Sizce Ben baska para vermemeyi istemekle kotu bir insan mi olmus oluyorum?
Eşinizin bu birinci dereceden akrabasına para göndermesi sürekli tekrar eden bir şey mi, yoksa bu defalığına mı mahsus. Eğer çok nadiren olan bir şey ise sorun yapmayın o kadar, hiç değilse sevaba girersiniz şu mübarek aylarda.

Elâleme, elli âleme para dağıtmakla mı iyi bir insan olunuyor? Devir ortada, ihtiyatlı, mantıklı ve tutumlu olmalıyız, ilk olarak kendimizi ve ailemizi düşünmeliyiz; kan bağım olan birinci derece kişiler dışında da para alışverişine sıcak bakmıyorum. İnsanın önceliği daima kendi kurduğu çekirdek ailesi olmalı.

Eşinizin bu birinci dereceden akrabasına para göndermesi sürekli tekrar eden bir şey mi, yoksa bu defalığına mı mahsus. Eğer çok nadiren olan bir şey ise sorun yapmayın o kadar, hiç değilse sevaba girersiniz şu mübarek aylarda.
Zaten sevabini da goturdu bu kavgalarla.
Acikcasi Ben hayiri baska insanlara da yapmak istiyorum. Gercekten calisamayan veya dikkatli bir hayati olmasina ragmen parayi yetistiremeyen. Ama bu insanlarin mutfak masraflarini gorseniz sok olursunuz.cocuklar her gun matkette abur cubur ile beslenen cocuklar. Yani nasil anlatsam, dusunmeden yasayip sonra demagoji yapan tipler. Benim asil sinir oldugum sey cok bu duruma alistiracak her gecen gun. Verdi gecti bu parayi umrumda degil. Helal olsun. karsi taraf cok akilli.

Çocuk yapmanın rahata kavuşmak olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Ama parasını çocuğa harcar diye düşünüyorsan doğru bir yol olabilir.
Hayir kendimi ifade edemedim. Bosanmak istemem demek istedim. Alin yillarca ben zorlugu cektim, siz parasini yiyin Demis olacagim cunku sulalesindeki Tum cocuklarin bakimini ustlenir. Baska da ayrica bir sorun yok evde.

Zaten sevabini da goturdu bu kavgalarla.
Acikcasi Ben hayiri baska insanlara da yapmak istiyorum. Gercekten calisamayan veya dikkatli bir hayati olmasina ragmen parayi yetistiremeyen. Ama bu insanlarin mutfak masraflarini gorseniz sok olursunuz.cocuklar her gun matkette abur cubur ile beslenen cocuklar. Yani nasil anlatsam, dusunmeden yasayip sonra demagoji yapan tipler. Benim asil sinir oldugum sey cok bu duruma alistiracak her gecen gun. Verdi gecti bu parayi umrumda degil. Helal olsun. karsi taraf cok akilli.
Dediğim gibi hep tekrar etmeyen bir şey ise o kadar takılmayın. Yoksa kocanızın dediği gibi siz kötü olursunuz.

Ama cocuk için tup bebege baslayacagiz. Olmadi bitti degil Yani.
Size böyle davranan, eş hayat arkadaşı yerine koymayan adamdan çocuk mu yapacaksınız? Size saygı duymuyor fikrinizin önemi yok, bizim değil benim param diyen adamla ömür boyu bağınız mı olsun istiyorsunuz? Çalıştığınız halde kendinize aldıklarınıza laf ediyor, sen insan mısın diyor, şeytansın aklın fikrin para, paraya tapıyorsun... diyor ve siz bu adamdan tüp bebek yapmak istiyorsunuz.
Kusura bakmayın ama kendiniz eder kendiniz bulursunuz. Kardeşlerini sizin önünüzde tutuyor, onların isteklerini ihtiyaçlarını karşılamayı görev edinmiş. Boşanmak kolay mı yazmışsınız, asıl böyle adamla evli kalmak kolay değil. Basit bir nedenden boşanılmaz diyorsunuz, basitse niye bu kadar dert ediyorsunuz? Siz her ay kardeşlerinize bol keseden para dağıtabilir misiniz, eşinize danışmadan aile bütçenizden kim ne istiyorsa verebilir misiniz?

Size böyle davranan, eş hayat arkadaşı yerine koymayan adamdan çocuk mu yapacaksınız? Size saygı duymuyor fikrinizin önemi yok, bizim değil benim param diyen adamla ömür boyu bağınız mı olsun istiyorsunuz? Çalıştığınız halde kendinize aldıklarınıza laf ediyor, sen insan mısın diyor, şeytansın aklın fikrin para, paraya tapıyorsun... diyor ve siz bu adamdan tüp bebek yapmak istiyorsunuz.
Kusura bakmayın ama kendiniz eder kendiniz bulursunuz. Kardeşlerini sizin önünüzde tutuyor, onların isteklerini ihtiyaçlarını karşılamayı görev edinmiş. Boşanmak kolay mı yazmışsınız, asıl böyle adamla evli kalmak kolay değil. Basit bir nedenden boşanılmaz diyorsunuz, basitse niye bu kadar dert ediyorsunuz? Siz her ay kardeşlerinize bol keseden para dağıtabilir misiniz, eşinize danışmadan aile bütçenizden kim ne istiyorsa verebilir misiniz?
Dogru. Ama harekete gecmek asiri zor. Onun için kariyerimi birakip sifirdan kariyer ediniyorum. Allak bullagim. Eskiden boyle degildi. Her seyin onunde beni tutardi. Hala oyle gormek istiyorum demek ki. Kadinlar gibi trip atiyor bir de. Hey Allahim. Ben cok saygisizmisim, onu sevdigim için ailesini sevmem gerekmis. Asiri manipulasyoncu. Aslinda farkindayim, birlikte karar aliyormus gibi yapip kendi bildigini yapa biri. Gecen yillarima yazik oldu. Gunun sonunda ben seytan oldum.

Iste ben onu yapamadim. Once onumuzu gorelim diye. Cok dogru yerden girdiniz. Ezelden beri destek olmaktan baska bir sey yapmadim. Senin neyin eksik diyor. Ha bir de eksik olsaydi. Bir de soyle bir huyu var. Evde otururken al ne istersen der. Alirken geriliyor Ben hissediyorum. Cok hassas biriyim zaten. Bi yerde yemek yiyoruz mesela. Buraya bu Kadar para verdik, kolayca verebiliyoruz, bu paradan biraz fazlasini gondersek ne olur diyor.

Anlayamadım, dışarda bir yemek yediniz diye tüm paranızı mı saçacakmışsınız...gerzek ötesi bir adam🙄
Ben olsam kavfa etmem verirse versin ama götürüp verdiği para kadar da git altın al, kenara koy. Bilezik al mesela az işçilikli takıcam de. Bu salak herifle bu iş nereye gider bilinmez bir güvencen olsun.

Cocugumuz yok. Herkes acmis gozunu yemek istiyor. Bu kadarina laf etmedim. Daha da yollayacak.
Çocukta yok,direkt boşanın derim.Çocuk olursa,onun rızkını çok kolay heba edecek bir adam bu.Yaptığı ciddi anlamda bir sorumsuzluk örneği,evlilikte öncelik çekirdek ailedir.Heee gerçekten ihtiyacı olur,sağlık için,acil durumlar için ona bir şey diyemem ama diğer türlü kabul edilemez bir durum bu.Siz de kendinizi suçlamaktan vazgeçin artık,bunu istememekle sonuna kadar haklısınız.

Aynen sizin gibi dusunuyorum. Gelmisiz 40 yasina ne kadar calisacagimiz belli degil. Ustelik bana benim basimiza bir is getirecegimi soyluyor. Neymis nankorluk sukursuzluk yapiyormusum. Para yokmuymus. Allah akil fikir versin. Ben acikcasi baska insanlara da ulasmak isterim. Niye tek insana yardim edeyim. Yasli degil.
Gazzey'e yollasın o zaman söyleyin
Saçmalığa bak rahat yaşamaktan zor duruma düştüler diyorsunuz kim istemez rahat yaşamayı siz de rahat yaşayın o halde
Siz savurgan olsaydiniz görürdüm ben onu
İşte tutumlu kadın her erkeğe yaramıyor onca para vermiş bari hayra geçseydi sigara içen ona para bulan her şeye bulsun der geçerim ben kimse kusura bakmasın

Konuyu öyle bir anlatmışsın ki hiç bir detay yok
1- para verdiği kişi kim?
2-eşinin geliri ne?
3-bu parayı ne kadar sürede verdi?
4-verme sebebi ne?

X