Sizce Ben baska para vermemeyi istemekle kotu bir insan mi olmus oluyorum?

Eşinizin geliri çok iyi anladığım kadarıyla. Hem evin giderlerini karşılıyor hem de etrafa veriyorsa, maaşınıza da dokunmuyorsa bence haklı.

Nasil yani? Hayat standartlarimizi yukseltmek yerine o kazaniyor diye kardeslerine mi versin fazla kazandigi miktari?
Ben aileye düzenli yardıma karşıyım normalde. Ama anlattığınız durumda eşiniz çok çok iyi kazanıyor. Sizin tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa, maaşınız da size kalıyorsa o da kendi parasını harcama özgürlüğüne sahip olmalı bence. Ortak bütçe yapan bir aile değilsiniz diye anlıyorum. Adam sizden kısmıyorsa kalanıyla ailesine yardımcı olması da hakkıdır.

Eşinizin kazancı nedir ? Normal de sormam ama bu konuya tam hakimiyet için gerekli gibi . Birçok kişi sormuş ama cevap göremedim sanırım

Eşinizin kazancı nedir ? Normal de sormam ama bu konuya tam hakimiyet için gerekli gibi . Birçok kişi sormuş ama cevap göremedim sanırım
Esimin maasi iyi ama daha yeni iyi oldu. Bir evimiz var daha 2 yil odemesi var. Bir de araba. O da kredi. Yatirim yapilacaksa anca olacak. Bu Kadar buyuk meblaglar en azindan su an için fazla. Ha ilerde istediklerimizi aliriz. Daha cok yardim eder. O ayri konu. Su an verilen 40.000 sonrasi her yeni verilen para bana enayilik geliyor. Bu Kadar sorumluluk alinip evin huzuru bozulmazz

Esimin maasi iyi ama daha yeni iyi oldu. Bir evimiz var daha 2 yil odemesi var. Bir de araba. O da kredi. Yatirim yapilacaksa anca olacak. Bu Kadar buyuk meblaglar en azindan su an için fazla. Ha ilerde istediklerimizi aliriz. Daha cok yardim eder. O ayri konu. Su an verilen 40.000 sonrasi her yeni verilen para bana enayilik geliyor. Bu Kadar sorumluluk alinip evin huzuru bozulmazz
Verecek mı esın

Ben aileye düzenli yardıma karşıyım normalde. Ama anlattığınız durumda eşiniz çok çok iyi kazanıyor. Sizin tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa, maaşınız da size kalıyorsa o da kendi parasını harcama özgürlüğüne sahip olmalı bence. Ortak bütçe yapan bir aile değilsiniz diye anlıyorum. Adam sizden kısmıyorsa kalanıyla ailesine yardımcı olması da hakkıdır.
Ne demek harcama ozgurlugu ya. Ortak butce yapiyoruz. Benden habersiz yollasa zaten ortada kavga olmaz. Sadece benim kotu hissetmemi sagliyor. Ben de kavga uzamasin diye gonder diyorum. Manipulasyon yapip sucluymusum gibi davraniyor.

Ne demek harcama ozgurlugu ya. Ortak butce yapiyoruz. Benden habersiz yollasa zaten ortada kavga olmaz. Sadece benim kotu hissetmemi sagliyor. Ben de kavga uzamasin diye gonder diyorum. Manipulasyon yapip sucluymusum gibi davraniyor.
Adam sizin 8 katınızı kazanıp maaşınızı mı elinizden alıyor?

Yok hayir. Ortak butce var. Paralar ortak hesapta.
Siz bence hiç katkı sağlamayın. Kendi maaşınız size kalsın, eşiniz de bir kredi kartı versin size. Kendi maaşınızı biriktirin, karttan da harcama yaparsınız. Yatırımlık altın alıp kenara atabilirsiniz. Eşiniz de her şeye yetişiyorsa bırakın yapsın. Bu şekilde hem engel olamayacaksınız, hem siniriniz bozulacak.

Ben sizin yerinizde olsam parayı harcardım . Atıyorum bir ay altın kolye isterdim eşimden diğer ay altın bilezik. Çok acımasızca geliyor farkındayım ama eşini düşünmeyen kocayı düşünmek mantıksız.

He ileride düzelir aldırdığım altın takıları gerekirse bozar yazlık olur ev olur alacaksak onun peşinatı olur ama düzelmez de işler kötüye giderse kenarda kendime ait bir birikimim olur.

Yada 2.seçenek büyük borca sokacaksın. İkinci yatırımlık ev aldıracaksın. İkinizde borç ödemekten başka yere para harcayamaz olursunuz

Eee sonuç? Onu yapamaz bunu yapamaz diyorsunuz ama yapıyor ve yapacak. Aile huzurunuz bozulmasın istiyorsanız kabul etmekten başka şansınız yok görünüyor. Enayilik diyorsunuz ama eşiniz öyle görmüyor seve seve dağıtıyor. Ama bu sizin için önemli bir işaret olmalı. Yeri geldi mi kapıyı göstereceği kişi buradan bakınca siz görünüyorsunuz. Boşanmak istemiyorsanız kardeşin mi ben mi diye sakın restleşmeyin.

Yalnız kardeşinden ve yeğeninden sanki herhangi biri gibi bahsediyorsunuz. Eşimin kızkardeşi, eşimin yeğeni yerine o birey bu birey diyorsunuz. Sevmiyorsanız tabi canım cicim olmayın ama eşinizin yanında da böyle bahsediyorsanız ters tepiyordur belki. Ben senden sekiz kat daha çok kazanıyorum, para benim ev benim araba benim yapıyor mu size?

Benim edindiğim izlenim şu ki, onlar biraz sizi istismar ediyorlar bence. Tutumlu olmayı bilmiyorlar sadece sizden para istemeyi biliyorlar. Bu durumda siz kötü bir insan olmuyorsunuz bence.

Iste ben onu yapamadim. Once onumuzu gorelim diye. Cok dogru yerden girdiniz. Ezelden beri destek olmaktan baska bir sey yapmadim. Senin neyin eksik diyor. Ha bir de eksik olsaydi. Bir de soyle bir huyu var. Evde otururken al ne istersen der. Alirken geriliyor Ben hissediyorum. Cok hassas biriyim zaten. Bi yerde yemek yiyoruz mesela. Buraya bu Kadar para verdik, kolayca verebiliyoruz, bu paradan biraz fazlasini gondersek ne olur diyor.
Ay senin kocan gerçekten parayı ben yemiyim elalem yesin diye zorluyormuş. Bence kocanın pohpohlanmaya ihtiyacı var, bu yüzden insanlara iyilik yapıp iltifatlar güzel sözler duymak istiyor. Bunu sen vermeyi deneyebilirsin. Atıyorum dışarıda yediğiniz yemeği çok beğenmediysen bile ay harika bir şey ya nasıl beğendim buraya biz bir daha gelelim sen gurme olsana ne güzel mekanlar seçiyosun böyle bayıldım falan de😂 pazar günleri kahvaltıcı seçimlerini sen araştırıp buluyorsun ona göre falan hani böyle şeyler söyle. O sana para harcadığında müthiş seviniyormuşsun gibi davran iltifat et. Yeni kıyafet aldığında hemen giyin musmutlu çık karşısına nasıl olmuşum falan diyip naz yap kur yap kahkaha at😂 erkekler sever böyle şeyleri dinle beni. Böyle sevinçli, iltifat eden bir eş olursan adam kapıda yardım ettiklerinden daha çok sende tatmin olacaktır daha çok vermek isteyecektir sana

Ne munasebt canim. Herkes kendi sartlarina gire yasasin, para kolaymi kazaniliyor.
Ayrica iyle insanlar asla duzelmez ve gayette hicbirseyden geri kalmiyorlar.
siz yardim edersiniz bir kac yila hop yine borc bataginda olurlar cevremden biliyorum
O yuzden batan kendi ciksin biraz yarinini dusunsun

Eşiniz sizin maaşınıza dokunmuyor ek olarak evi geçindiriyorsa çok fazla hır gür etmenin manası yok hani borca sokun krediye sokun desem kredi var diyorsunuz zaten
Anlıyorum istismar edilmesini hazmedemiyorsunuz muhtemelen ama yapacak bir şey yok kendi akıllanana kadar görmezden geleceksiniz

X