Sizce bu normal mi ? Bilemedim ...

Köpek sevgisi ayrı bir şey, köpek arkadaş, yoldaş, dost bir can

Youtube'da Millie the husky yazın, sürekli ilgi bekleyen bir husky ve onu sevmek zorunda olan sahibi var:) Adamın bir de bebeği var ama Millie'nin yeri ayrı. Millie, adam, bebek 3lüsünün de videoları var.

Sizde bir gariplik yok köpek seviliyor, köpeklerin dostluğu çok başka

Ayyyy bunu biliyorum :) gerçekten zorla gel beni sev diyor !!

Hayvan sevgisi ile çocuk sevgisini ayoramayan o yaratıklatla bir daha görüşmeyin ki ruh sağlığınız bozulmasın :))

Benim hor hor kızım horul horul tv karşısında uyuyor babasıyla insan sanıyor kendisini :emir_bebek:iki laf ettirmez sarılsak aramıza gelir ikimize sarılmaya başlar :)Ne hayvanları ,ne de bebekleri uzaktan severim en büyük hayalim bir gün anne olursam annesinden uzakta kalmış bize sığınmış ,başında sabahladığımız,saat sesleriyle,tişört kokuları,sıcak su torbalarıyla annesinin varlığını hissettirmeye çalıştığımız o titrek tüylü kızımızla birlikte büyüsün Ve onada karşılıksız sevgiyi,sadakati öğretsin isterim.
Yüreğinde sevgi varsa bir insanın tüm canlıları ayırt etmeksizin sever

Köpek sevgisi ayrı bir şey, köpek arkadaş, yoldaş, dost bir can

Youtube'da Millie the husky yazın, sürekli ilgi bekleyen bir husky ve onu sevmek zorunda olan sahibi var:) Adamın bir de bebeği var ama Millie'nin yeri ayrı. Millie, adam, bebek 3lüsünün de videoları var.

Sizde bir gariplik yok köpek seviliyor, köpeklerin dostluğu çok başka

Oyyysss ikisinide yerim

Konuyla alakasiz ama kedinin bakimimi daha kolay yoksa kopeginki mi?Apartmanda yasiyorum bu arada bahceli bir ev yok.Gerci apartma okuz bakmis insanim da bu da ayri konu

Hehehehe:) öküz :-) bence kedi bakımı köpek bakımına göre daha kolay . Kedilerde tabii ki ilgi istiyorlar ama köpekler gerçekten çok başka, tamamen sahiplerine bağlı yaşıyorlar. Büyümeyen bir bebek gibi düşünün. Bir karikatür vardı. Köpek sahibini çok sevdiği için sahibinin tanrı olduğunu düşünüyordu, kedi ise kendinin tanrı olduğunu :-) yanı demem o ki kediler biraz daha başlarına buyruklar. Köpekleri geçirmesi vs . Hepsini düşünmek gerek . Kolaylık olarak bence kedi . Sevgi olarak ikisi da başka, ama iki hayvana sahip olmuş biri olarak köpekle ile paylaşım daha fazla olduğunu söyleyebilirim:-)

<3 :-*

Eklentiler

• FB47419B-526A-42AB-8F38-7599A79BA239.png
    FB47419B-526A-42AB-8F38-7599A79BA239.png
    288,9 KB · Görüntüleme: 55
Kedim var bir de bebeğim olacak
Daha doğrusu kedimin bir kardeşi olacak :KK66:
Sürekli evde onu alıştırma çabaları içindeyiz kıskanmasın diye :KK70:
Kediyi emzirmeyi falan düşünüyorum, sen düşün artık. Bebeğe beşik alırken kediye de kedi yatağı almayı planlıyorum falan.
Kedimi asla daha az seveceğimi düşünmüyorum. O hiç büyümeyen bi bebek gibi zaten.
Ayrıca kedim > akrabaların çoğu
Yani şimdi ne yalan söyleyeyim kedimi dayımdan teyzemden daha çok severim mesela. Daha kıymetli gözümde. En azından sevgimin karşılığını gördüm minnoşumdan.

Hehehehe:) öküz :-) bence kedi bakımı köpek bakımına göre daha kolay . Kedilerde tabii ki ilgi istiyorlar ama köpekler gerçekten çok başka, tamamen sahiplerine bağlı yaşıyorlar. Büyümeyen bir bebek gibi düşünün. Bir karikatür vardı. Köpek sahibini çok sevdiği için sahibinin tanrı olduğunu düşünüyordu, kedi ise kendinin tanrı olduğunu :-) yanı demem o ki kediler biraz daha başlarına buyruklar. Köpekleri geçirmesi vs . Hepsini düşünmek gerek . Kolaylık olarak bence kedi . Sevgi olarak ikisi da başka, ama iki hayvana sahip olmuş biri olarak köpekle ile paylaşım daha fazla olduğunu söyleyebilirim:-)
:bicak:Cok kafam karisti boyle yazinca gonlum kopege kayiyor ama apartmanda zor oluyormus komsular rahatsiz olabilirmis galiba.Kediyi sokaktan alinca kacmaya calisiyor mu pekio_O

Bence galiba , evinde beslemeyen ne biliyim aynı evi paylaşmayan anlayamaz bunu benim içinde gerçekten öyle. Evin bir adamı gibi ... bundan 5 sene önce köpeğimiz ölmüştü, yemin ederim ailece salya sümük yataklara düştük, işe gidemedik. Millet başsağlığına geldi . Hâlâ konuşurken burnumun direği sızlar .

:bicak:Cok kafam karisti boyle yazinca gonlum kopege kayiyor ama apartmanda zor oluyormus komsular rahatsiz olabilirmis galiba.Kediyi sokaktan alinca kacmaya calisiyor mu pekio_O

Hepsinin mizacı farklı
Benimki sokaktan ama balkona bile çıkmaz aşırı korkak bi kedi. Zaten bu korkusu yüzünden hayatta kalmış. Diğer iki kardeşi doğdukları ve saklandıkları yerden sürekli çıkıp koşarlarken araba ezdi :KK43:
Bizimki hiç çıkmıyordu zorla eşim yakaladı eve getirdik 15 gün halının altında saklandı 15 gün de koltuğun altında
Şimdi tepemizden inmiyor:KK70:

Evet bak buda bence cok dogru bir yaklasim . Benim eşimde hayvansız ,hiç alakası olmayan bir ailede büyümüş. Çok uzak olmasına rağmen, beni mutlu etmek için aldı ve o da şimdi çok seviyor . Ama bence sizdeki durum başkaydı sevgisizlik değil, tanimamazlik. Ufak bir fark olabilir arada ?
Mutlaka farklidir ama hayvansever arkadaslarimi delirttigimi hatirliorum bazi dusuncelerimle ve hareketlerimle. Bunlar hep bilmemekten, bilmemek de hissetmemekten. Yani bazi insanlar kendilerindeki tanimamazligi sevmemek sanabiliyor. Komsum saolsun zorla sevdirdi kopegini. Gecen minik bi kopek bacagimdan yaladi. O da kotu deilmis aslinda hosuma bile gitti galiba eskiden iyyy derdim. Bilmem anlatabildim mio_O

Hepsinin mizacı farklı
Benimki sokaktan ama balkona bile çıkmaz aşırı korkak bi kedi. Zaten bu korkusu yüzünden hayatta kalmış. Diğer iki kardeşi doğdukları ve saklandıkları yerden sürekli çıkıp koşarlarken araba ezdi :KK43:
Bizimki hiç çıkmıyordu zorla eşim yakaladı eve getirdik 15 gün halının altında saklandı 15 gün de koltuğun altında
Şimdi tepemizden inmiyor:KK70:
Tesekkurler hepinize kopek baska bahara kaldi galiba.Bende boyle utangac bi kedi bulurum insallah:anne:k

Bence o alıştırmaya bağlı , yanı havlamayan, apartmanda sorun çıkarmayan bir köpeği neden istemesinler ama gerçi bazı insanlar gerçekten hayvan düşmanı o yüzden bilemedim şimdi . Bizim köpeğimiz 7 haftalıktı , geldiğimde eşimde ben de çalıştığımız için o belli bir saat yalnız kalmaya alıştı, ama tabii ki ise gitmeden ve işten döndükten sonra atlı gibi koşturuyoruz dışarda, sonuçta enerjisini atması gerekiyor , bazen gerçekten zor olabiliyor ama sevgisi değişmez tabii ki ...
Sokaktan kedi alma olayına gelince de, özgürlüğüne alışmış bir kedi ya da köpeği eve kapatmak hem o hayvana mutsuzluk hem de size mutsuzluk çünkü tam adapte olamaz , ama bebekken sokaktan yavru bir kedi sahiplenirseniz , sizin hayatınızı öğrenir.

Gayet normal bir insansınız, olması gereken de bu bence.
Ben hayvanları insanlardan fazla severim bu da benim tercihim.
Memlekete gidince anneme babama sarilmadan önce kopegimize koşarım.
Malesef onlar bize muhtaç.
Evimede hayvan sevmeyen tiksinen korkan vs gelmesin.

Tesekkurler hepinize kopek baska bahara kaldi galiba.Bende boyle utangac bi kedi bulurum insallah:anne:k

İnşallah
Bir yavru olursa hem hayatta kalma şansı vermiş olursunuz ona
Hem de sizinle uzun yıllar geçirebilir

Köpek güzel ama bahçe yoksa zor. Kış yaz kar güneş yağmur demeden her gün düzenli gezdirilmeli
Kedi bakımı çok çok daha basit
Zaten kendine bakıyor

Mutlaka farklidir ama hayvansever arkadaslarimi delirttigimi hatirliorum bazi dusuncelerimle ve hareketlerimle. Bunlar hep bilmemekten, bilmemek de hissetmemekten. Yani bazi insanlar kendilerindeki tanimamazligi sevmemek sanabiliyor. Komsum saolsun zorla sevdirdi kopegini. Gecen minik bi kopek bacagimdan yaladi. O da kotu deilmis aslinda hosuma bile gitti galiba eskiden iyyy derdim. Bilmem anlatabildim mio_O

Ama şimdi mutlaka farkediyorsunuzdur, aslında çok güzel bir duygu olduğunu... sizi tebrik ediyorum! :-)

Bence o alıştırmaya bağlı , yanı havlamayan, apartmanda sorun çıkarmayan bir köpeği neden istemesinler ama gerçi bazı insanlar gerçekten hayvan düşmanı o yüzden bilemedim şimdi . Bizim köpeğimiz 7 haftalıktı , geldiğimde eşimde ben de çalıştığımız için o belli bir saat yalnız kalmaya alıştı, ama tabii ki ise gitmeden ve işten döndükten sonra atlı gibi koşturuyoruz dışarda, sonuçta enerjisini atması gerekiyor , bazen gerçekten zor olabiliyor ama sevgisi değişmez tabii ki ...
Sokaktan kedi alma olayına gelince de, özgürlüğüne alışmış bir kedi ya da köpeği eve kapatmak hem o hayvana mutsuzluk hem de size mutsuzluk çünkü tam adapte olamaz , ama bebekken sokaktan yavru bir kedi sahiplenirseniz , sizin hayatınızı öğrenir.

İnşallah
Bir yavru olursa hem hayatta kalma şansı vermiş olursunuz ona
Hem de sizinle uzun yıllar geçirebilir

Köpek güzel ama bahçe yoksa zor. Kış yaz kar güneş yağmur demeden her gün düzenli gezdirilmeli
Kedi bakımı çok çok daha basit
Zaten kendine bakıyor
Tesekkurler kizlar o zaman yavru kedi bulmam lazim.Bende ise gidiyorum yalbizliga alismali suan tatildeyim insallah bulabilirim.

X