Sizce bu normal mi ? Bilemedim ...

Tesekkurler kizlar o zaman yavru kedi bulmam lazim.Bende ise gidiyorum yalbizliga alismali suan tatildeyim insallah bulabilirim.

Bütün gün uyuyolar zaten
Biz işe giderken benimkini yatırıp üstünü örtüyorum biz eve geldiğimizde esneyip gerinerek uyanıyor :KK70:
Şu an evdeyim gündüzleri, ama yine aynı. Yani işe gidince yalnız kalır diye üzülme :KK66:

20 senedir hayvan besliyorum kimsenin midesi almadı !
Su anda bir kedim var bir tane de kopegim,rahmetli olanların mekani cennet olsun unutamadım unutamiyorum bazi geceler acılar icerisinde kivraniyorum
Bende evlendigimde köpeğimi aldım,kedim annemde o bakıyor.
Benim kopegim sayesinde hayvandan korkan ,kopek gördüğü an yolunu degistiren insanlar bile hayvan korkusunu yendi kopegimi kucaklarına alıp foto cekiyorlar :KK70:
Bana da birgun arkadaşımın annesi,torunuyla ilgilenirken
Ay ne tatli masallah falan diyordum o esnada
Dedi ki..
Siz köpek seviyorsunuz.

Ne kadar ucu açık bir laf öyle değil mi?,
Ne alakaysa hayvan baska cocuk sevgisi başka
Benimde cocugum olmuyor henuz sana konusulsn gibi densizce konusan olmadı olursa kotu ederim çünkü olmuyor oturdukları yerden ahkam kesmeye cok meraklı bir toplumuz ne yazikki

Bir daha deki ,cocugum olursa boyle olmaz evet 2sini birlikte oturturum birlikte yatırırım oynatırım evet daha cok sevecen daha mutlu daha coskulu olurum 2sini birden buyutcem de . Zaten kopegin de yavruymus.
Mosmor olsunlar bir guzel
Tup bebegi de kimseye soyleme
De ki soranlara benim tercihim cocuk ilerde yapcan sanane
Sonra otur suratlarinin ifadesini izle boyle konusanlarin
.
Bende kopegimle cocugum olursa insallah birlikte buyutcem gerci benim bebegim yaşlandı :KK43: :KK43:

Allah boyle ukala insanlari bildigi gibi yapsin Rabbim insallah sinavlari hayvanlar tarafından olmaz gercek hayvansever olss boyle kiyaslama yoluna gitmezlerdi o kisiler emin ol
.

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar,
Yazdığım şey buraya mu uygun başka bir konu mu bilmiyorum inşallah doğru yerdeyimdir. :/ aslında benim için hiç sorun olmayan, ama insanlar tarafından normal algılanmayan bir durum içindeyim .
Bi yazayım bakalım;

Kendimi bildim bileli, hayvanlı bir evde yaşadım . Evimizde bir dinazor beslemedik:) işin şakası tabii ki , ama hemen hemen her çocuğun sahip olduğu gibi civcivler,ördekler disinda; tavşanlar,kuşlar ,kediler ,köpekler hep hayatımdaydı. Evlenmeden önce bahçemizde 2 köpek, evimizde 2 kedimiz vardı , hâlâ var ..ama onlar annemle beraber .evlendim 6 ay sonra sonra esim cok sevdigimi bildigi icin yavru bir köpek ile çıkageldi, delirdim tabii ki .7 haftalıktı, 1,5 yaşında şimdi. Allah uzun ömür versin inşallah :) bu arada çocuğumuz olmuyor ,tüp bebek tedavisi görüyorum , ve çevremdeki hemen hemen herkes *çocuğun olmadığı için köpeğini çok seviyorsun ,çocuğun olsa böyle olmaz * gibi yorumlar yapıyor, ben gerçekten böyle olmadığını düşünüyorum, bir kere çocuk sevgisi başka hayvan sevgisi başka yanı bunu çocukla kıyaslamak biraz saçma değil mi ? Beni deli sanıyorlar herhalde çocuğum olmadı diye , hayvanları bebek görüyorum sanıyorlar . Ama gerçekten böyle değil:) aileden gelen birşey. Yanı annemin çocukları vardı, ama çocukları var diye hayvanlarını sevmemezlik yapmadı, yani zannetmiyorum köpeğine kedisine sevgisinin azaldığını biz doğduğumuz için ...

*hayvanları sevmiyorum * diyen insandan gerçekten inanılmaz derecede soğuyorum ve bir daha görüşmek istemiyorum bakın sevmekten bahsediyorum korkmak değil , korku insanın elinde olan birşey değil , korkana da sonuna kadar saygim var . Ama sevmemek Bana cok urkutucu geliyor , sevmeyen insan zarar verme duygusuna da sahip oluyor ...hem sevgi bence *insanı seviyorum ama hayvani sevmiyorum ,çiçekleri seviyorum aman diken sevmiyorum * gibi birşey değil ,sevmek bi bütün birşey , sevmeyi sununla bununla ayirt edemezsin. O dogustan bence kakbimizde var , sevgisiz biri misin ? Sevgili mi ? Vicdanli mi ? Ay bilmiyorum anlatabildim mi :/

Ama aslında galiba *sorun* olan şey şu ki ; ben hayvanları bazı insanlardan daha çok seviyorum , yanı yakın çevremde olan kişiler içinde de , allah korusun hep düşünüyorum yangın filan çıksa önce köpeğimi çıkarırım, o insanlardan önce diyorum . Tabii ki kendi kendime . Bunu sesli olarak söyleyemem, yanı aslında gerçekten çok üzücü birşey bu ama elimde değil, allah biliyor içimi :/ bari çıkmasın yangın filan durduk yere günaha girmeyeyim tövbe ya :) böyle birşey yaşayan var mı ?
Bu sizce gercekten hastalik mi ? :/

Anammmmm farketmedim uzun yazmışım, çok pardon:p :-)
Hayvanlar insanlardan daha sevilesi sorun yok.
Benim bebik dogdu hala kedimi cok seviyorum. Arada bebisi uyandirinca kiziyorum ama olacak o kadar.
Etrafin sorunlu bence..

Ben bazen durduk yere kedime de köpeğime de ağlıyorum birine söylediğimde garipsiyor ya da esim de ne ağlıyorsun noldu diyor

Caresiz oluslari bide gözümün önünde buyumusler geldiklerinde miniciklerdi kediyi sokakta buldum karni cok açtı aldim. Alış o alış...

Aklima bunlsr gelince cok uzuluyorum onlar benden razi olmuşlardır insallah birgune birgun yalniz birakmadim 2sinide kocama sevgiliyken kopek sevmiyorsan kedi sevmiyorsan senle evlenmem dedim simdi evlendik köpeğimi benden daha cok seviyor ona oyle sozler soyluyor ki bana soyledigi sozlerin aynisi. Kiskaniyorum :KK70: :KK70:
Ve bakımını da üstlendi esim mama aşı vs Allah razi olsun. Her erkek yapmaz ha haksiz miyim?

Banane annenlerde kalsin diyebilirdi

Bana boyle siz kopek seviyorsunuz diyen ukalalik yapan kadini cok severim aslinda cokta iyi bir insandir ama kendi kizina baksin kendi kizinin cocugu var Allah bagislasin ama oda evliyken 2.ye hamile kaldı neymis esine soylemiste dinlememis ıçine boşalmış. Oturduğu yerde eczane yokmus dogum kontrol hapi yokmus. Gitti kurtaj oldu cocugu aldirdi

Ha banane ? Oyle degilmi kendi sinavi kendi sorunu kendi hayati. Pisman da oldu hep tovbe namazi kılıyormuş.

Annesi de biliuor bunu.
Kendisinin kızının doğumgününü kutlamadi kocasi hediye almayi birak dogumgununu kutlamaya tenezzul etmedi küstü kocasıyla

Adam ne para verir ne gezdirir ne bisey ama anne ! Ama cocugu var napayim oyle adami ben mesela
Bosancaktim da cocuk olunca vazgectim diyor

Hayir senin evliligin mutluysa kopeginde mutluysa ki mutludur esin de hayvanlari seviyormus kopek alip gelmis eve

Seni sevmese sana kopek alirmi ? Almaz

Iste insanlar bu tip seyleri de kiskaniyor cekemiyor ciddiyim sen mutlusun ya evinde huzurun yerinde aileb hayvansever sen hayvansever kocan da oyle

Onlar oturup kendi kendilerine konussunlar ne takiyorsun

Yazdığım şey buraya mu uygun başka bir konu mu bilmiyorum inşallah doğru yerdeyimdir. :/ aslında benim için hiç sorun olmayan, ama insanlar tarafından normal algılanmayan bir durum içindeyim .
Bi yazayım bakalım;

Kendimi bildim bileli, hayvanlı bir evde yaşadım . Evimizde bir dinazor beslemedik:) işin şakası tabii ki , ama hemen hemen her çocuğun sahip olduğu gibi civcivler,ördekler disinda; tavşanlar,kuşlar ,kediler ,köpekler hep hayatımdaydı. Evlenmeden önce bahçemizde 2 köpek, evimizde 2 kedimiz vardı , hâlâ var ..ama onlar annemle beraber .evlendim 6 ay sonra sonra esim cok sevdigimi bildigi icin yavru bir köpek ile çıkageldi, delirdim tabii ki .7 haftalıktı, 1,5 yaşında şimdi. Allah uzun ömür versin inşallah :) bu arada çocuğumuz olmuyor ,tüp bebek tedavisi görüyorum , ve çevremdeki hemen hemen herkes *çocuğun olmadığı için köpeğini çok seviyorsun ,çocuğun olsa böyle olmaz * gibi yorumlar yapıyor, ben gerçekten böyle olmadığını düşünüyorum, bir kere çocuk sevgisi başka hayvan sevgisi başka yanı bunu çocukla kıyaslamak biraz saçma değil mi ? Beni deli sanıyorlar herhalde çocuğum olmadı diye , hayvanları bebek görüyorum sanıyorlar . Ama gerçekten böyle değil:) aileden gelen birşey. Yanı annemin çocukları vardı, ama çocukları var diye hayvanlarını sevmemezlik yapmadı, yani zannetmiyorum köpeğine kedisine sevgisinin azaldığını biz doğduğumuz için ...

*hayvanları sevmiyorum * diyen insandan gerçekten inanılmaz derecede soğuyorum ve bir daha görüşmek istemiyorum bakın sevmekten bahsediyorum korkmak değil , korku insanın elinde olan birşey değil , korkana da sonuna kadar saygim var . Ama sevmemek Bana cok urkutucu geliyor , sevmeyen insan zarar verme duygusuna da sahip oluyor ...hem sevgi bence *insanı seviyorum ama hayvani sevmiyorum ,çiçekleri seviyorum aman diken sevmiyorum * gibi birşey değil ,sevmek bi bütün birşey , sevmeyi sununla bununla ayirt edemezsin. O dogustan bence kakbimizde var , sevgisiz biri misin ? Sevgili mi ? Vicdanli mi ? Ay bilmiyorum anlatabildim mi :/

Ama aslında galiba *sorun* olan şey şu ki ; ben hayvanları bazı insanlardan daha çok seviyorum , yanı yakın çevremde olan kişiler içinde de , allah korusun hep düşünüyorum yangın filan çıksa önce köpeğimi çıkarırım, o insanlardan önce diyorum . Tabii ki kendi kendime . Bunu sesli olarak söyleyemem, yanı aslında gerçekten çok üzücü birşey bu ama elimde değil, allah biliyor içimi :/ bari çıkmasın yangın filan durduk yere günaha girmeyeyim tövbe ya :) böyle birşey yaşayan var mı ?

Ben de hayvan sevmeyen insanları sevemiyorum. Bizim evde muhabbet kuşumuz var. Bahçede yavrularla beraber 6 kedi ve bir de köpeğimiz var. Ben de çocukluğumdan beri hayvanlarla birlikte büyüdüm. Ben evli değilim. Ama annem bekarken de hayvanları şimdi olduğu gibi çok seviyormuş. Annemin bize duyduğu sevgi başka, hayvanlara duyduğu sevgi başka niye kıyaslama olsun ki

5 kedim, 1 kopegim, 2 de insan bebegim var. Hamilelik ve dogumdan sonra insanlarin cenesinden ne cektim anlatamam. Bebek dogunca hayvanlari verirsin artik falan dediler, dedim ki ne vermesi, onlara kardes geliyor, senlik var :KK73: hepsinin onceligi ihtiyac durumuna gore degisiyor. Bana ihtiyaclari varken insan bebeklerim tabi ki ama kedim hastaysa bebeleri evde birakip onjnla birlikte veterinerde kalirim. Boyle bir duygu durumu iste :KK36:

Nasıl diyeyim böyle delice değilim ama dediğim gibi mesela bazı insanlar ay yazık diyip geciyor gidiyor ben onu yapamıyorum,ya bi yemek ya ne biliyim hasta duruyorsa doktora götürüyorum . Onu yapmazsam beni vicdanım resmen rahat bırakmıyor. Yanı belki de delicedir bu ama benim için öyle takıntılı delilik değil. Bilemedim valla
Dunyaya sizin gibi insanlar da lazim
Sizler olmasaniz hayvanlarin hali ne olurdu dusunmek istemiyorum
Anormal falan diilsiniz , iyi ki varsiniz

Ben hayvanları delice seven bir insanım, ki çoğu insan yavrusundan daha tatlı geliyorlar gözüme. Bunu insanlara da söylüyorum, isteyen istediğini düşünsun. Eskiden köpek , kuş sahiplenmistim. İkisi için de canımı verirdim o kadar, ama çoğu insanı sallamam bile. Akrabalarım falan umrumda olmaz, ailem hariç.

Genel olarak tüm hayvanlara karşı boyleyim, sokak hayvanlarına karşı da . Gidip sarilasim geliyor hepsine. Başlarına bir şey geldiğini görsem canım pahasına korurum sanırım. Hayvanlar çok masum, insandan sadece sevgi bekleyen varlıklar. Asıl ben sevmeyen insanları anlamıyorum, anlamayacagim da. Genel olarak insanlardan daha çok seviyorum hayvanları. İnsanlara tahammül edemezken, bir hayvan gördüğüm anda ister istemez kalbimde sıcaklık oluşuyor. Yahu öyle masum , zararsız canlılar sevilmez mi? Sen ona zarar vermediğin müddetçe sana dokunmuyorlar bile. Bir yemek versen , verdiğin yemeğin karşılığını on misli sevgi göstererek veriyorlar. Benim muhabbet kuşum hasta olduğunda , avucumun içinde uyuyordu. Saatlerce avucumu hareket ettirmeden onu uyutuyordum orda, gitmek istemiyor diye. Kolum uyuşsa bile hareket etmeden duruyordum öyle o rahatça uyusun diye. Bunu hiç bir insan için yapmam gibi geliyor, bir tek ailem için yaparım.

Hayvanları sevmeyen , sevemeyen insanları hiç anlamıyorum, ben de öyle insanları sevmiyorum, hatta nefret ediyorum.

20 senedir hayvan besliyorum kimsenin midesi almadı !
Su anda bir kedim var bir tane de kopegim,rahmetli olanların mekani cennet olsun unutamadım unutamiyorum bazi geceler acılar icerisinde kivraniyorum
Bende evlendigimde köpeğimi aldım,kedim annemde o bakıyor.
Benim kopegim sayesinde hayvandan korkan ,kopek gördüğü an yolunu degistiren insanlar bile hayvan korkusunu yendi kopegimi kucaklarına alıp foto cekiyorlar :KK70:
Bana da birgun arkadaşımın annesi,torunuyla ilgilenirken
Ay ne tatli masallah falan diyordum o esnada
Dedi ki..
Siz köpek seviyorsunuz.

Ne kadar ucu açık bir laf öyle değil mi?,
Ne alakaysa hayvan baska cocuk sevgisi başka
Benimde cocugum olmuyor henuz sana konusulsn gibi densizce konusan olmadı olursa kotu ederim çünkü olmuyor oturdukları yerden ahkam kesmeye cok meraklı bir toplumuz ne yazikki

Bir daha deki ,cocugum olursa boyle olmaz evet 2sini birlikte oturturum birlikte yatırırım oynatırım evet daha cok sevecen daha mutlu daha coskulu olurum 2sini birden buyutcem de . Zaten kopegin de yavruymus.
Mosmor olsunlar bir guzel
Tup bebegi de kimseye soyleme
De ki soranlara benim tercihim cocuk ilerde yapcan sanane
Sonra otur suratlarinin ifadesini izle boyle konusanlarin
.
Bende kopegimle cocugum olursa insallah birlikte buyutcem gerci benim bebegim yaşlandı :KK43: :KK43:

Allah boyle ukala insanlari bildigi gibi yapsin Rabbim insallah sinavlari hayvanlar tarafından olmaz gercek hayvansever olss boyle kiyaslama yoluna gitmezlerdi o kisiler emin ol
.
Valla söylemiyorum tüp bebeği, anneme bile söylemedim o derece ... tutmazsa tekrar kahrolmak istemiyorum ...

Heheh dert yok , soru var ; :-)
Soru da şu ;
Bi insan bi hayvani ,başka bir insandan üstün tutabilir mi . Sonuçta insan ile hayvan kıyaslanamaz, ama insan yerine hayvan tercih edebiliyorsak acaba bir anormallik mi var bende :)
Gerçi ben normal görüyorum , ama tabii ki belki de başka fikirler vardır:)
Bence anne olmadığın için öyle düşünüyorsun sonuçta annelik üçgüdüleri herşeyin üstündeymiş , bu arada bende hayvanları , insanlardan çok severim. Hiç unutmam ;Güneydoğu da sıcak yerde oturuyoruz evimiz Bahçeli , yoldan gebe bir eşşek geçiyor soğuk su koydum kapının önüne , sabah aynı saatte ‘Arkadaşım eşşek ‘ :)) başıyla kapıyı çalıp su istemez mi :) yaklaşık bir hafta gelirdi , nasıl mutluluk veren şeyler anlatamam

Bence anne olmadığın için öyle düşünüyorsun sonuçta annelik üçgüdüleri herşeyin üstündeymiş , bu arada bende hayvanları , insanlardan çok severim. Hiç unutmam ;Güneydoğu da sıcak yerde oturuyoruz evimiz Bahçeli , yoldan gebe bir eşşek geçiyor soğuk su koydum kapının önüne , sabah aynı saatte ‘Arkadaşım eşşek ‘ :)) başıyla kapıyı çalıp su istemez mi :) yaklaşık bir hafta gelirdi , nasıl mutluluk veren şeyler anlatamam
Zaten çocuktan çok severim demiyorum , ama bazı insanlardan çok sevdiğim doğru:) allah inşallah çocuk nasip ederse görürüz bizde :)

Hayvanla çocuk sevgisi kıyaslanamaz çünlü bana göre aynı şeyler hatta biri hiçbir zaman büyümeyen bir bebek.
İnsan denen canlının aklı, fikri var daima kendini kurtarmaya odaklıdır.
Ama bebekler ve hayvanlar öyle değil, tehlikeyi sezemezler, akılları sınırlı ama sevgileri ve bağlılıkları evrendeki hiçbir şeyle ölçülemez.
Size bunu diyenler sadece insan olma vasfından ileriye gidemeyenler muhtemelen.
Şuan iki bebeğim var ama yolda gördüğüm bir köpek için de aynı şekilde ağlarım eğer müşkül durumda ise.
Allah tez zamanda size sağlıklı bir bebel nasip etsin ve farkları olmadığını kendi yüreğinizle görün.

Bi yazayım bakalım;

Hastalık değil. Ben kuş ve balık dışında hayvan beslemedim. Bende hayvanları birçok insandan çok severim. Yangında kimi kurtarırım onu bilmem. Bebek konusuna gelince herhalde evladınızı seversiniz ama onu sevmek niye hayvan sevnenize engel olsun. Bebeğini sevenler annelerini sevmiyor mu. Kalbimizde çok sevgiye yer var.

X