Sizce evliligime devam etmelimiyim dusuncelerinizi merak ediyorum

sanssizben

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2023
24
9
36
Merhaba sevgili hanimlar.ben 5 yillik evliyim 35 yasindayim cocuk yok.esimle cok uzun yillar sevgililik donemi yasadik birlikte cok sey paylastik.kendisi oldukca muhafazakar namazinda orucunda bir insandir.sevgiliyken yasadigim sorunlar evlilgimdede tabiki devam etmekte.maddeler halinde siralayacak olursam.1.kiyafetime cok karisiyor yazin kisakollu giyemiyorum pantolonuma karisiyir yani soyle soyleyim sizlere tesetturlu gibi giyiniyorum asla kisa kollu pantolon giydirmiyor bu yillardir boyleydi ben bastan tavizi vermistim olgunlasamadigim zamanlardan..2.karakter olarak sert ofkeli ben eger bir konuya itiraz edersem bagirip cagiran biri asla kibarca konusup konuyu kapatamaz.3.yasadigim yerde hickimsem yok ailem baska sehirde onun ailesiylede anlasamiyoruz yani cok yanliz hissediyorum kendimi.4.bizim maddi problemlerimiz olmasina ragmen annesine ara ara maddi yardimlarda bulunuyor cesitli yollardan fakat normalde ben buna birsey demem ama annesi malesef bizim evliligimize hicbir katkisi olmadi bunuda gectim cok kotuledi beni esime.evliligimiz gecmiste cok sarsilmisti onun cikardigi problemlerden dolayi ve bizim nasil oldugmuz asla umrunda degil oglunuda isi duserse arar normalde aramaz sormaz cagirmaz.saydigim sebeblerden oturu ayda 1 kavga ederiz 3 4 gun hic konusmayiz.bence cok sık kavga ediyoruz.ben artik dayanamamaya basladim asiri derecede mutsuzum sizce ayrilmanin vakti geldimi.tesekkur ederim simdiden yorumlarinizi merakla bekliyorum

Esin hic de muhafazar degil.. dinimizde zorlama yoktur. Esin tamemen toksik, hasta derecede kiskancligina dindar kilifi uydurmus. Hepsi bu.

Bu adamin degisecegini hic sanmiyorum. Bukadar baskiyla da mutlu olamazsiniz. Cocuk da yokmus zaten, bence evliligini sürdürmek istiyormusun bidaha düsün.
Esinin tutunacak hic bi tarafi yok.

Merhaba sevgili hanimlar.ben 5 yillik evliyim 35 yasindayim cocuk yok.esimle cok uzun yillar sevgililik donemi yasadik birlikte cok sey paylastik.kendisi oldukca muhafazakar namazinda orucunda bir insandir.sevgiliyken yasadigim sorunlar evlilgimdede tabiki devam etmekte.maddeler halinde siralayacak olursam.1.kiyafetime cok karisiyor yazin kisakollu giyemiyorum pantolonuma karisiyir yani soyle soyleyim sizlere tesetturlu gibi giyiniyorum asla kisa kollu pantolon giydirmiyor bu yillardir boyleydi ben bastan tavizi vermistim olgunlasamadigim zamanlardan..2.karakter olarak sert ofkeli ben eger bir konuya itiraz edersem bagirip cagiran biri asla kibarca konusup konuyu kapatamaz.3.yasadigim yerde hickimsem yok ailem baska sehirde onun ailesiylede anlasamiyoruz yani cok yanliz hissediyorum kendimi.4.bizim maddi problemlerimiz olmasina ragmen annesine ara ara maddi yardimlarda bulunuyor cesitli yollardan fakat normalde ben buna birsey demem ama annesi malesef bizim evliligimize hicbir katkisi olmadi bunuda gectim cok kotuledi beni esime.evliligimiz gecmiste cok sarsilmisti onun cikardigi problemlerden dolayi ve bizim nasil oldugmuz asla umrunda degil oglunuda isi duserse arar normalde aramaz sormaz cagirmaz.saydigim sebeblerden oturu ayda 1 kavga ederiz 3 4 gun hic konusmayiz.bence cok sık kavga ediyoruz.ben artik dayanamamaya basladim asiri derecede mutsuzum sizce ayrilmanin vakti geldimi.tesekkur ederim simdiden yorumlarinizi merakla bekliyorum
Artı yönleri varmı? Seviyormusunuz? Artı ve eksi yönlerini iyice tartın. Hazır çocuk da yok olmadan yol yakınken dönün. Hayata bir kere geliyoruz

Sevgiliyken sorun yaşadığınız bir adam evliyken düzelir mi sandınız?

Tabii devam edecek sorunlar. Yüzük takınca o sorunlar yok olmuyor katmerli börek misali kat kat artıyor. Hatta bu kez hayati dar edecek seviyeye gelebiliyor.

Cocuk yok bak boşa git ya tek bi hayatın var bacım

Ne çift terapisine git ne artı yönüne bak. Adamin eksileri ne kadar artısı varsa hepsini sildi zaten

Esin hic de muhafazar degil.. dinimizde zorlama yoktur. Esin tamemen toksik, hasta derecede kiskancligina dindar kilifi uydurmus. Hepsi bu.

Bu adamin degisecegini hic sanmiyorum. Bukadar baskiyla da mutlu olamazsiniz. Cocuk da yokmus zaten, bence evliligini sürdürmek istiyormusun bidaha düsün.
Kesinlikle öyle. Dini bahane etmeleri trajikomik bir durum.

evet dogru tahmin ettiniz onunki hastalikli bir kiskanclik.
5 yil bekledim degismesini cunku cok emek verdim degismiyor yine ozune donuyor isine gelmeyen bir durum oldugunda.evliligimi surdurmek istemiyorum bu sartlar altinda duygularimda yasattiklarindan dolayi eskisi gibi degil.beni sehir degistirmek is bulmak gibi nedenler dusunduruyor.yoksa artik gozum arkada kalacak bir ruh halinde degilim

Kardeşim öncelikle eşin "muhafazakar" günümüzün tabiri ile " Allah'ın emirini bilen" biri değil. Bunda anlaşalım. Allah'ın emrini bilmek namaz kılmak ya da oruç tutmaktan ibaret sayamayız. İbadetler kişinin borcudur. Allah'ın emri sadece bunlardan ibaret değildir. Hanımına güzel davranmak,onun gönlünü hoş tutmak,onu korumak,rızkını temin etmek,kök ailesi ile kendi ailesi arasında denge kurmak,hanımına güzel sözler söylemek dinin gereklerindendir. Bunlar olmayınca tam anlamıyla sünnet ehli diyemeyiz. Bunda bir anlaşalım. Başta sizi görmüş değiştirmeye çalışmış. Böyle hassas konuda değiştirmeye çalışmak yerine kendine uygun yasayista biri ile evlilik yapması daha uygundur. Maalesef ki erkeklerin birçoğu ben onu değiştiririm ya da kendime uydururum gerekçesiyle böyle bir yola giriyor ve sorunlar başlıyor. Siz baştan beri ikinize uygun değilmişsiniz.
KV 'ye gelince onun size ileriki zamanlarda da hiçbir faydası olmaz. Sorun eşinizle başlıyor. İnşaallah iyi olursunuz lakin ben ilerisi için iyi şeyler düşünemiyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun.

5 yil bekledim degismesini cunku cok emek verdim degismiyor yine ozune donuyor isine gelmeyen bir durum oldugunda.evliligimi surdurmek istemiyorum bu sartlar altinda duygularimda yasattiklarindan dolayi eskisi gibi degil.beni sehir degistirmek is bulmak gibi nedenler dusunduruyor.yoksa artik gozum arkada kalacak bir ruh halinde degilim
Ben sizin neden beklediginizi anlayamiyorum. Böyle kiskanc erkekleri hergün tv de görüyoruz farkindamisiniz? Ya bi cinlenip size zarar verse?
Cok tehlikeli degilmi?
Iyi düsünün..

Niye değişsin ki?Adamın fıtratı bu,siz bile bile evlenmişsiniz.Ben kimsenin değişeceğine falan inanmıyorum.Baştan yanlış bir evlilik olmuş ve boşanmak tek çare.

Neden cocugunuz yok özel değilse ? Bu kişiye güvenip yapmadınız mı? Kendisi mi istemedi ? Yani sizin için bir şans farkında mısınız boşanırsanız da rahat boşanırsınız çünkü

Cevap veriyorum bu evlilige devam etmelisiniz. Bu cevabi beklemiyordunuz degil mi? Neden diyecek olursaniz siz size saygi duyan biri ile mutlu olamazsiniz. Ayni sey esiniz icin de gecerli cunku esiniz de kendisine saygi duyan ve sozunu dinlemeyen biri ile mutlu olamaz.

Uzun bir sevgililik doneminizden bahsetmissiniz 5 yillik evliliginizi de hesaba katarsak hatiri sayilir bir zaman mutlu mesut gecinmissiniz. Sevgi taniminiz bunlar olmasa maksimum 10 gun idare edebilirdiniz. Tabi siz butun bunlara emek demissiniz. Siz bu adamin sevgisini kazanmak icin ustune emek vermissiniz. Haketmissiniz artik bu sevgiyi ve odulunuzu almissiniz. Bakiniz rahatsiz oldugunuz sey kavgalariniz. Yani bunlar olmasa siz mutlu mesut devam edeceksiniz. Basindan beri rahatsiz olmaniz gereken seyler size saygi duymamasi olmasi gerekirken sizin dolup tasmanizi tetkileyen dis faktorler olmus. Bunlar olmasa bir sorun olmayacakmis. Evliliginizin gecmiste sarsilma sebepleri yine dis faktorler. Gordugunuz gibi siz gayet uyumlu bir ciftsiniz.

Sizin amaciniz zaten bosanmak degil. Siz sadece bosan cevabi almak icin acmistiniz konuyu degil mi? Konunuzun muhafazakarlik, namaz ve orucla hic alakasi yok keske oralara hic girmeyip suyu bulandirmasaydiniz.

Yukarida yazdiklarim konunuzun amaci sosyal deney degilse gecerli. Neden boyle dusundugume gelirsek sevgiliyken yasadigim sorunlar evliligimde de tabi ki devam etmekte cumleniz bana bunu dusundurdu. Yorumlarimizi merakla beklemeniz de dikkatimden kacmadi. O kadar merakla beklemissiniz ki konu acar acmaz uyumussunuz.

Bile bile evlenmişsiniz. ( bu konuyu sevgili ve nişanlısı böyle olup düzelir diye evlenenler okusun da işe yarar belki)
Eşimin sevmediğim ne kadar huyu varsa şimdi de aynı değişmedi. O yüzden hiç şikayetçi değilim biliyorum çünkü huy değişmez

Neden hep değişmeyen karakterde bir erkek ve ailesinin klasik yaşayış biçimini okuyorum sürekli acaba.. İşin ilginç yanı gelinlerde aynı rollerde.
Çünkü toplumda erkeğe ve kadına biçilen roller var , herkes kendini değiştirse özellikle de kadınlar , bu kısır döngü biterdi

X