sizce insanın evlendiği kişi..kaderi mi? yoksa kendi tercihi midir?

kişin kaderi midir? kişini kendi tercihi midir?

• Ankete Katılan
    75
  • Anket Kapalı .
Ahhhhhh bir bilsem...:nazar:
Cidden bu konuya kafam hiç basmıyor..
Kader diyerek teselli mi bulayım yoksa kendime mi isyan edeyim ?
Affet beni Allahım!!!:çok üzgünüm:

Ben de kader-kısmet diyorum. Kısmetinse gelir Hind'den, Yemen'den kısmet değil ise ne gelir elden.

Ama şu ne kadar dua etsen de gene de evleneceğin kişiyi değiştirememe olayı kötüymüş gerçekten. Ama umarım onda da vardır bi hayır.

Bence tamamen kısmet
Çok kaderci bir insan olarak hayata bakışım bu şekilde sadece eş için diil
iş içinde aynı şeyi düşünüyorum

Ben de kader-kısmet diyorum. Kısmetinse gelir Hind'den, Yemen'den kısmet değil ise ne gelir elden.

Ama şu ne kadar dua etsen de gene de evleneceğin kişiyi değiştirememe olayı kötüymüş gerçekten. Ama umarım onda da vardır bi hayır.

ettin duayla daha kötüsünden kurtulmadığın nerden bilebilirsin

ettin duayla daha kötüsünden kurtulmadığın nerden bilebilirsin

Daha önceki yorumlarda öyle denilmiş. İnsan duayla herşeyi değiştirebiliyormuş ama öleceği vakitle evleneceği kişiyi değiştiremiyormuş. Ben birincisine inandım da ikincisine inanmak pek işime gelmedi yaa :) Allah herkesin gönlüne göre bi eş versin inşallah.

Daha başka yorum yapıcak ankete katılcak olan yokmu kıslarr..hadi paylaşınn

ben kader olduğunu düşünüyorum. çünkü pek çok kişi yıllardır birlikte olduğu insanla bi türlü evlilik kararı alamazken hiç tanımakları biriyle aniden tanışıp evlenebiliyo yada asla olmaz dediği kişiyle kendini evli buluyo.

ben kader olduğunu düşünüyorum. çünkü pek çok kişi yıllardır birlikte olduğu insanla bi türlü evlilik kararı alamazken hiç tanımakları biriyle aniden tanışıp evlenebiliyo yada asla olmaz dediği kişiyle kendini evli buluyo.

yorum için teşek..canım

kesinlikle KADER dir diye düsünüyorum yanildigimida sanmiyorummm ben almanyadayim ve burda cok gördüm bu tür olaylari bi komsumuzun kizi taaaa Türkiye den bir oglanla evlendi üstelik birbirlerini tanimiyorlardi görücü usulü gibi bisey oldu foto filan göstermisler internette konusmuslar sonra bi kac kez bence kaderrrrr hem kader olmasaaa taaaa kilometrelerce uzaktaki biriyle evlenmek ??? =)) bir insanin kaderine yazildiysa oluyor isteee mesela sevmeyerek evlenenler var aile zoruyla filan degil kendi istekleriyle fakat sevmeden evlenenler bu da kader oluyor dolayisiylaaaa...

kesinlikle KADER dir diye düsünüyorum yanildigimida sanmiyorummm ben almanyadayim ve burda cok gördüm bu tür olaylari bi komsumuzun kizi taaaa Türkiye den bir oglanla evlendi üstelik birbirlerini tanimiyorlardi görücü usulü gibi bisey oldu foto filan göstermisler internette konusmuslar sonra bi kac kez bence kaderrrrr hem kader olmasaaa taaaa kilometrelerce uzaktaki biriyle evlenmek ??? =)) bir insanin kaderine yazildiysa oluyor isteee mesela sevmeyerek evlenenler var aile zoruyla filan degil kendi istekleriyle fakat sevmeden evlenenler bu da kader oluyor dolayisiylaaaa...

yorumun için teşek..canım sagol

super kaderdir ama herşeyede kader diyip yüklenemeyiz bazı şeylerde insanın kendi elinde

bende onun için diyorum zaten aşk için evlenme için geçerli dediklerim yani bu dediklerim geneli kapsıyo

hem kaderdir.....diyorsun..hemde sonunda kişinin kendi elindedir yazmışsınaklinialirimsmile

yaaaa bak iyi oku kaderdir ama her şeye kader diyip yüklenemeyiz bu aşk içinde geçerli yukarıyı iyi oku istersen super:)

yaaaa bak iyi oku kaderdir ama her şeye kader diyip yüklenemeyiz bu aşk içinde geçerli yukarıyı iyi oku istersen super:)

dikkatli okudum canım sen merak etmesengözlerimebaksanab

sen diyorsunki kaderidir evlendigi kişi..misal insanın yaptıgı hatalar vs...bunlara kader denilmez diyorsun bunu demek istedin işte

hayır onu demek istemedim:)))))))))))) mesela biriyle evleniyosun dimi kaderdir diyoruz ama sen seçiyosun yine kader diyoruz ......

tabikide kadere inanıyorum ama bazışeylerde dediğim gibi bizim seçimimizle alakalı

X