sizce ne yapmalıyım? aile ile görüşme.

useername0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
4
0
24
merhaba hanımlar burada hep okuyucu olarak bulundum lakin şimdi çok kararsız kaldığım bir konunun içerisindeyim.
Ben daha eteni evliyim görücü usulü evlendik eşim iyi biri ama anlaşamadığımız kavga ettiğimiz çok nokta oluyor bunu da birbirimize alışma sürecine bağlıyoruz.Şimdi konuya geleyim benim ablam ameliyat oldu geçen hafta benden üç saat uzaklıkta bir şehirde yaşıyor.Ben geçen hafta hem hasta oldum hem de eşimin ailesini haftalar önce bana misafir olacakları konusunu ayarlamıştık.Her neyse onları çok iyi ağırladım falan derken din gece eşime ablamın yanına gideceğim dedim o da ilgilerinin olduğunu beni götüremeyeceğini söyledi ben de biraz ısrar ettim daha sonra bana karışma bari ben kendim giderim dedim otobüsle falan.Buna da izin vermedi.Daha sonra kavga ettik ben onun anlayışsız olduğunu halden anlamadığını ablamın bana ihtiyacı olduğunu söyledim.Tartışmamız büyüdü ve ben sinirle onu yataktan gönderdim ki bu konu geçmişte aramızda oldu ve büyük sorunlara yol açtı ben git dediğimde bana kaç defa emin misin dedi.Daha sonra o gitti ama ben hala sakinleşmemiştim yani hayatımı bilerek böyle zorlaştırmasını kabullenmesin sosyal medyada baş harfi falan vardı onu kaldırdım sinirle en sinirlendiği şeydir bana özel istekle bunu yazdırmıştı.Ve orada çok sinirlendi yani ben gitmesemde aramız hala bozuk olacak.Daha sonra ona tekrar ben yarın kendim gideceğim dedim benim ablamın bana ihiyiayco var buna sen mi karar veriyorsun bana diyor kim gidiyor kardeşlerinden ben buna da çok sinirlendim.Arkadaşalar bana dedi beni çiğneyip gideceksen sonuçlarını görürsün ve ben ablama birkaç güne geleceğimi söyledim.Lütfen sizce ne yapmalıyım?Yardım edin bana (bu arada o baş harfini kaldırmanın saçma olduğunu farkındayım ve çok çocukça olduğunu ama beni böyle zor durumda bırakınca onu sinirlendirmek istedim şimdi pişmanım)

o baş harfini eklemek çocukça asıl ama konuda önemli nokta o değil.
ablanıza ya da herhangi birine gitmenize nasıl bu kadar karışıyor? bu izni baştan nasıl verdiniz?
bu adamdan çocuk yapmayın. kendinizi kurtarın

ablanıza da gidin. kimseden izin alacak değilsiniz

Eşinize ne yazsak az. Ablanız gitmelisiniz tabiki de. Sene olmuş bilmem kaç hala şu kafada erkekler var benim dediğim olacak. Ay çok mu aradınız bu adamı

Yani kızlar normalde de nasıl biri biliyor musunuz?Aileme karşı çok iyi dilimi uzatır ama yani bilmiyorum gerçek yüzü mü ortaya çıkıyor acaba ?

o baş harfini eklemek çocukça asıl ama konuda önemli nokta o değil.
ablanıza ya da herhangi birine gitmenize nasıl bu kadar karışıyor? bu izni baştan nasıl verdiniz?
bu adamdan çocuk yapmayın. kendinizi kurtarın

ablanıza da gidin. kimseden izin alacak değilsiniz
Yazmamak için ne çaba gösterdim anlatamam?Bu da aramızda problem oldu.

Orta yolu bulsanız iyi olurdu ama madem kavgaya rağmen gideceğim dediniz mutlaka gidin bugün vazgeçip gitmezseniz ileride sizi çok iyi manipüle edebilir, en azından sizin kararlı olduğunuzu görsün, bir şeyde yapabileceğini sanmıyorum döndüğünüzde tartışırsanız da ben sana gideceğimi söyledim senin anlayışla karşılamanı bekledim yapmadın dersiniz

Sosyal medyada eşin baş harfini ekleme🙄 Hadi bunu pas geçelim ama siz onun ailesini ağırlamışsınız ama o sizin ameliyat olan ablanıza gitmenize karışıyor, ne hakla?
Onun ailesinin misafirliği keyfi ama ablanızın ameliyatı hastalık durumu, bugün ameliyat olan ablaya göndermeyen yarın daha da büyük kısıtlamalar getirir, taviz vermeyin ablanıza gidin.

merhaba hanımlar burada hep okuyucu olarak bulundum lakin şimdi çok kararsız kaldığım bir konunun içerisindeyim.
Ben daha eteni evliyim görücü usulü evlendik eşim iyi biri ama anlaşamadığımız kavga ettiğimiz çok nokta oluyor bunu da birbirimize alışma sürecine bağlıyoruz.Şimdi konuya geleyim benim ablam ameliyat oldu geçen hafta benden üç saat uzaklıkta bir şehirde yaşıyor.Ben geçen hafta hem hasta oldum hem de eşimin ailesini haftalar önce bana misafir olacakları konusunu ayarlamıştık.Her neyse onları çok iyi ağırladım falan derken din gece eşime ablamın yanına gideceğim dedim o da ilgilerinin olduğunu beni götüremeyeceğini söyledi ben de biraz ısrar ettim daha sonra bana karışma bari ben kendim giderim dedim otobüsle falan.Buna da izin vermedi.Daha sonra kavga ettik ben onun anlayışsız olduğunu halden anlamadığını ablamın bana ihtiyacı olduğunu söyledim.Tartışmamız büyüdü ve ben sinirle onu yataktan gönderdim ki bu konu geçmişte aramızda oldu ve büyük sorunlara yol açtı ben git dediğimde bana kaç defa emin misin dedi.Daha sonra o gitti ama ben hala sakinleşmemiştim yani hayatımı bilerek böyle zorlaştırmasını kabullenmesin sosyal medyada baş harfi falan vardı onu kaldırdım sinirle en sinirlendiği şeydir bana özel istekle bunu yazdırmıştı.Ve orada çok sinirlendi yani ben gitmesemde aramız hala bozuk olacak.Daha sonra ona tekrar ben yarın kendim gideceğim dedim benim ablamın bana ihiyiayco var buna sen mi karar veriyorsun bana diyor kim gidiyor kardeşlerinden ben buna da çok sinirlendim.Arkadaşalar bana dedi beni çiğneyip gideceksen sonuçlarını görürsün ve ben ablama birkaç güne geleceğimi söyledim.Lütfen sizce ne yapmalıyım?Yardım edin bana (bu arada o baş harfini kaldırmanın saçma olduğunu farkındayım ve çok çocukça olduğunu ama beni böyle zor durumda bırakınca onu sinirlendirmek istedim şimdi pişmanım)
İş inada binmiş mi kere. Burada nasıl yapacaksın o önemli. Kalkıp gidip ben buyum demek mi kalıp uyum sağlarım ben sana hep demek mi

Bioda baş harfi ekleme, isim yazma bana amiyane tabirle "tasma" gibi geliyor ve de çok ergence kusura bakmayın. Kocanızın esas yapması gereken ablanız ameliyat olmuşken planlı da olsa size ailesini ağırlatmak değil ablanızın yanına salmaktı.

Bence biraz cocukca ve ani sinirle hareket etmissiniz tartismada o goturemem demis ama sizin de otobusle gitmenize izin vermedigini soylemis peki ben nasil gidecegim o zaman onu soyler misin deseydiniz ya! Ayrica izin olayi bana sacma geliyor koskoca yetiskin insanlar evleniyor ama cocuk gibi davranıyor
Izin konusu sizin icin normalse o zaman siz de ona bir konuda izin vermeyin o da tamam der miydi? Yani ben evli olmasam da evlilikte sartlari esit görürüm. Evlilik eş olmak kısıtlanma mercii degil ki...

En iyisi evlenmemek bence ya.kimse kimsenin ailesini anasini danasını tanmasın bilmesin, elin adamının annesine babasına bakmak zorunda kalmasın.cok gittin az geldin olmasın.gezilip, tozulacağı zaman buluşalım işte.ne gerek var.haftada 2,3 gün görüşelim.hem özlemiş de oluyorsun.tavsiye ederim.astarı yüzünü karşılamıyor bence.bir kendininkilere bak bir kocanınkilere bak.ömür ona buna bakarak hizmet ederek geçiyor.

Son düzenleme:
Nexen bukadar fevri hareketlerler yapiyorsunuz? Git demek biseyleri silmek falan? Benim gitmem lazim sen goturmedigine gore ben otobusle gidecegim baska care birakmiyorsun diyebilirsiniz guzellikle. İlla zora sokmak gereksiz

Hatalı davranışlarınız var. Ablanıza yardım etmek için gitmek istemenizi anlıyorum. Eşinizden evvel söz vermeniz yanlış. İş durumunu görüşüp o aralıkta ortak bir karar seçebilirdiniz. Rest çekip ben giderim demek de hoş olmamış.
Yataktan kovmak da olmamış araya soğukluk girmesini mi istiyorsunuz? Sakinleşmek yerine körükle girmek hatalı.
Alışma evresindesiniz eşinizin olayı reddetme durumunu onaylamıyorum ama sebebini merak ettim?
Misafir gelince söz verilince bir şekilde ağırlanır senin benim misafiri mi var? Aynı tavrı göstermiyor mu sizin tarafı ayırt mı ediyor eşiniz? Otobüsle vs göndermek istememesi kıskançlık mı veya tek göndermek mi istemiyor gibi pek çok şey mevcut

İnada bindirirseniz dahada kötüye gider o sebeple habersiz gitmenizi önermem.Alın karşınıza kardeşinizin size ihtiyacı olduğunu aynı durumda olsa kendisininde gitmek isteyecegini empati yapmasını isteyin.Yataktan kovmak harf silmek falan cocukca ve yanlış bunlar icin özür dileyin.Seninle kavgalı gitmek istemiyorum lütfen benide anla yarın sizin ailedende bana ihtiyaclari olabilir gitmeyecek miyim deyip tatlı bir iki lafla cok rahat üstesinden gelinebilinecek bir sorun.Biraz politik olun hemen atıp kesmeyin.Erkekler kolaydır unutmayın kadınlar cok daha zeki.Zekanızı kullanın.

X