Sizce ne yapmalıyım? Çaresizim

derinn95

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2021
374
178
28
Arkadaşlar merhaba 25 yaşındayım üniversiteden tanıdığım sevgilim 4 yıldır birlikteliğimiz vardı hersey güzeldi ailelerimi birbirimize tanıştırdık ama sevgililim aşırı kıskanç beni çok yıprattı yalanı çıktı ve ondan aşırı soğudum bir yandan bakire değilim bir yandan anlaşamıyoruz evlensek çok uzun sürmeyecek bir evlilik olur beni istiyor ama ben artık ondan aşırı soğudum yaptıklarımdan çok tehdit ediyor beni eğer evlenmesem ailene söylerim diyor zorla görüşmeye çalışıyor 6 aydır ayrıldık barışmak katiyen istemiyorum bir yandan acaba ilerde biri çıksa beni kabul eder mi bakire olmadığım için dürüst olmak istiyorum diktirmek istemiyorum ama beni bu halimle kabul eden olur mu dürüstlük erkekler için ne kadar önemli anlaşacağım bir insanla evlenemek isiyorum?sizce ne yapmalıyım bakire olmayıp evlenenler eşiniz ilk söylediğiniz de ne tepki gösterdi

Pabuç bırakma. İllaki birini bulursun. Ailen kimin sözüne inanır. Seni kontrole mi götürecekler zorla sanmam. Götürselerde bakmıyor doktorlar genelde. Kimler kimler evleniyor sen mi evlenemeyeceksin yani nasip işi bu. Sadece doğru zamanda söyle ve kendini kullandırtma. Ayrıca onada sen öyle dersen bende tecavüz diye seni mahkemeye veririm diyebilirsin.Beni tehdit ediyor diye de şikayetçi olabilirsin. Mesajlarını sakladım de polise gideceğini söyle. Maksat gözünü korkut.

İçinize sinmiyorsa evlenmeyin. Türkiye’de evet bekaret hala pek çok kesim için tabu ama önemsemeyenlerde var. Ben ilk evliliğimi yaptığımda 20 yaşındaydım ve bakire değildim. Üniversiteden bir arkadaşım vardı. Onunla ciddi düşünmeye başladık. Bir müddet sonra söyledim. Bu koşullarda hala evlenmek istiyorsan devam edelim dedim. Başta çok üzüldü, ağladı. Keşke beraber yaşasaydık dedi ama vazgeçmedi. Evliliğimiz 15 sene sürdü. Son 2 senesi hariç mutlu bir evliliğimiz oldu. Sizde ilerde hatanızla sevabınızla sizi kabul edebilecek birini bulabilirsiniz belki. Hakkınızda hayırlısını dilerim 🙏🏻🌺

Pabuç bırakma. İllaki birini bulursun. Ailen kimin sözüne inanır. Seni kontrole mi götürecekler zorla sanmam. Götürselerde bakmıyor doktorlar genelde. Kimler kimler evleniyor sen mi evlenemeyeceksin yani nasip işi bu. Sadece doğru zamanda söyle ve kendini kullandırtma. Ayrıca onada sen öyle dersen bende tecavüz diye seni mahkemeye veririm diyebilirsin.Beni tehdit ediyor diye de şikayetçi olabilirsin. Mesajlarını sakladım de polise gideceğini söyle. Maksat gözünü
İçinize sinmiyorsa evlenmeyin. Türkiye’de evet bekaret hala pek çok kesim için tabu ama önemsemeyenlerde var. Ben ilk evliliğimi yaptığımda 20 yaşındaydım ve bakire değildim. Üniversiteden bir arkadaşım vardı. Onunla ciddi düşünmeye başladık. Bir müddet sonra söyledim. Bu koşullarda hala evlenmek istiyorsan devam edelim dedim. Başta çok üzüldü, ağladı. Keşke beraber yaşasaydık dedi ama vazgeçmedi. Evliliğimiz 15 sene sürdü. Son 2 senesi hariç mutlu bir evliliğimiz oldu. Sizde ilerde hatanızla sevabınızla sizi kabul edebilecek birini bulabilirsiniz belki. Hakkınızda hayırlısını dilerim 🙏🏻🌺
Peki eşiniz bakir miydi hiç evlilik sürecinde hiç bu konuyu açtı mı yüzünüze vurdu mu

Boyle adamla evlenip hayati kendine ve ailenede zehir edecegine yol yakinken diger seçeneğe yönel hayat belli olmaz.seni seven erkek gecmisinle ilgilenmeyebilir

1- seni tehdit eden adamla asla evlenme
2- bu ülkede erkekler dürüstlüğü haketmiyor, dürüst olacağım zirvalariyla kendini ezdirme

Benden sana bir dost tavsiyesi, bunu kendinde bir eksiklik görme, bunu gerekmedikçe bahsetme, yani bunu bir kez yaşadığını hayat tarzı haline getirmediğini varsayarak söylüyorum, bunu söyleyince bakış açıları değişebiliyor

Benden sana bir dost tavsiyesi, bunu kendinde bir eksiklik görme, bunu gerekmedikçe bahsetme, yani bunu bir kez yaşadığını hayat tarzı haline getirmediğini varsayarak söylüyorum, bunu söyleyince bakış açıları değişebiliyor
Nasıl yani değişebiliyor

Arkadaşlar merhaba 25 yaşındayım üniversiteden tanıdığım sevgilim 4 yıldır birlikteliğimiz vardı hersey güzeldi ailelerimi birbirimize tanıştırdık ama sevgililim aşırı kıskanç beni çok yıprattı yalanı çıktı ve ondan aşırı soğudum bir yandan bakire değilim bir yandan anlaşamıyoruz evlensek çok uzun sürmeyecek bir evlilik olur beni istiyor ama ben artık ondan aşırı soğudum yaptıklarımdan çok tehdit ediyor beni eğer evlenmesem ailene söylerim diyor zorla görüşmeye çalışıyor 6 aydır ayrıldık barışmak katiyen istemiyorum bir yandan acaba ilerde biri çıksa beni kabul eder mi bakire olmadığım için dürüst olmak istiyorum diktirmek istemiyorum ama beni bu halimle kabul eden olur mu dürüstlük erkekler için ne kadar önemli anlaşacağım bir insanla evlenemek isiyorum?sizce ne yapmalıyım bakire olmayıp evlenenler eşiniz ilk söylediğiniz de ne tepki gösterdi
bu halimle kabul eden olur mu ne demek ya. bakire olmak ya da olmamak sizi bağlayan bir durum. bir erkeğin sizi kabul etmesi gibi algılıyorsanız durumu bir erkeğe karşı her zaman 1-0 yenik başlarsınız bu hayata. sene 2021 biz hala bekaret ve diktirme tartışıyoruz erkekler dışarda her boku yerken. aşırı kıskanç ve yalancı bir insanı zaten hayatınızın kalanında kimseyle birlikte olamasanız bile kendinize eş olarak siz kabul etmeyin. bir ilişkinin temeli şeffaflık ve dürüstlüktür. ve bir kadın olarak kimsenin sizin değerinizi seks yapıp yapmamış olmanız üzerinden belirlemesine izin vermeyin. kendi değerinizi kendiniz belirleyin ve bunu dert etmeyen bir insanla bir ilişki planlayın. sonra çok zorluk çekersiniz.

bu halimle kabul eden olur mu ne demek ya. bakire olmak ya da olmamak sizi bağlayan bir durum. bir erkeğin sizi kabul etmesi gibi algılıyorsanız durumu bir erkeğe karşı her zaman 1-0 yenik başlarsınız bu hayata. sene 2021 biz hala bekaret ve diktirme tartışıyoruz erkekler dışarda her boku yerken. aşırı kıskanç ve yalancı bir insanı zaten hayatınızın kalanında kimseyle birlikte olamasanız bile kendinize eş olarak siz kabul etmeyin. bir ilişkinin temeli şeffaflık ve
bu halimle kabul eden olur mu ne demek ya. bakire olmak ya da olmamak sizi bağlayan bir durum. bir erkeğin sizi kabul etmesi gibi algılıyorsanız durumu bir erkeğe karşı her zaman 1-0 yenik başlarsınız bu hayata. sene 2021 biz hala bekaret ve diktirme tartışıyoruz erkekler dışarda her boku yerken. aşırı kıskanç ve yalancı bir insanı zaten hayatınızın kalanında kimseyle birlikte olamasanız bile kendinize eş olarak siz kabul etmeyin. bir ilişkinin temeli şeffaflık ve dürüstlüktür. ve bir kadın olarak kimsenin sizin değerinizi seks yapıp yapmamış olmanız üzerinden belirlemesine izin vermeyin. kendi değerinizi kendiniz belirleyin ve bunu dert etmeyen bir insanla bir ilişki planlayın. sonra çok zorluk çekersiniz.
Bayanlar hep hayata 1-0 yenik başlıyor nedense erkek ne yapsa yapıyor kadın açıklama yapmak zorunda kalıyor oysaki erkeğin ne yaptığını kimse bilmiyor

Bayanlar hep hayata 1-0 yenik başlıyor nedense erkek ne yapsa yapıyor kadın açıklama yapmak zorunda kalıyor oysaki erkeğin ne yaptığını kimse bilmiyor
açıklama yapmayacağınız insanlarla birlikte olun o yüzden. hiç bir konuda sadece bekaret değil. neredeydin, kimleydin ne yaptın, ailene benden izinsiz nasıl gidersin, o eteği nasıl giyersin...örnekler çoğaltılabilir. öyle bir insanla birlikte olmalısınız ki cesaret edip size sen daha önce kimle cinsel ilişkiye girdin diye sormamalı bile.

açıklama yapmayacağınız insanlarla birlikte olun o yüzden. hiç bir konuda sadece bekaret değil. neredeydin, kimleydin ne yaptın, ailene benden izinsiz nasıl gidersin, o eteği nasıl giyersin...örnekler çoğaltılabilir. öyle bir insanla birlikte olmalısınız ki cesaret edip size sen daha önce kimle cinsel ilişkiye girdin diye sormamalı bile.
Nerde bulunur ki böyleleri karşıma çıkanlar hep Birseyleri mi karışıyorlardı şansıma. Ümitsiz vaka gibi

Gına geldi şu bakire olup evlenen var mı, beni bu halimle kabul eden olur mu konularından. Hayır canım kimse kabul etmez sen kendi kendini değersiz sanki yarımmış sanki kabul edilmeye muhtaçmış gibi görürsen kimse kabul etmez sanki öyle bir hakları varmış gibi. Bu nedir ama ya

Gına geldi şu bakire olup evlenen var mı, beni bu halimle kabul eden olur mu konularından. Hayır canım kimse kabul etmez sen kendi kendini değersiz sanki yarımmış sanki kabul edilmeye muhtaçmış gibi görürsen kimse kabul etmez sanki öyle bir hakları varmış gibi. Bu nedir ama ya
Türkiye de tabu olduğu için öyle düşünüyorum aklımdan atamıyorum kendine güvenim kalmadı

Türkiye de tabu olduğu için öyle düşünüyorum aklımdan atamıyorum kendine güvenim kalmadı
Eee biz kadınlar da böyle düşünürsek, kendimizi öyle görürsek insanların istediği şeyi vermiş olabiliriz. Bu tabuyu nasıl yıkacağız yoksa. 50-100yil sonra da aynı şeyi mı düşünsün kadınlar. Ciddiyim bu şekilde çok konu açılıyor ve ben diyorum ki demek ki bu tabuyu erkeklerin yıkmasini bekliyoruz. Onların düşüncesi değişsin onların kabul etmesi olsun vs. Hayır efendim biz öyle düşünen erkeklere git ötede oyna deyip sümüğümuzu bile atmamalıyız. Yalniz kalsın öyleleri.

İçinize sinmiyorsa evlenmeyin. Türkiye’de evet bekaret hala pek çok kesim için tabu ama önemsemeyenlerde var. Ben ilk evliliğimi yaptığımda 20 yaşındaydım ve bakire değildim. Üniversiteden bir arkadaşım vardı. Onunla ciddi düşünmeye başladık. Bir müddet sonra söyledim. Bu koşullarda hala evlenmek istiyorsan devam edelim dedim. Başta çok üzüldü, ağladı. Keşke beraber yaşasaydık dedi ama vazgeçmedi. Evliliğimiz 15 sene sürdü. Son 2 senesi hariç mutlu bir evliliğimiz oldu. Sizde ilerde hatanızla sevabınızla sizi kabul edebilecek birini bulabilirsiniz belki. Hakkınızda hayırlısını dilerim
Çok doğru yazmışsınız bende bakire değilim bunu açıklayarak evlendim eğer karşınızdaki sizin karakterinize önem veriyorsa inanın bunu düşünmez hele ki bu ahir zamanında dürüstlük önemli zaten boşanmalar almış başını gidiyor önemli olan ilk etap anlaşmak

X